Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-02, 06:16   #3811
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
The Ordinary

aaa
dzięki
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 07:42   #3812
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Fitocose bardzo , bardzo lubię i pomimo kilku "ale" to chyba obecnie jedyna marka naturalna, do której wracam (no poza zakupami na Aroma-Zone). Miałam chyba większość z serii Jalus (chyba wszystkie sera, spray i krem pod oczy), maseczkę marchewkową, maseczkę z propolisem, żel pod oczy z oczarem, Psogel, Rusco Gel, Fluid z witaminą C, mleczko jagodowe. Wszystko mi się sprawdziło zgodnie z oczekiwaniami (no, ale ja nie oczekuję od kosmetyki naturalnej efektów jak po NIOD czy retinolu ). Tylko małe "ale" - niektóre z tych kosmetyków potrafią się lekko (czasem bardziej..) kleić - co mnie akurat nie przeszkadza, bo nakładałam na wilgotną cerę i czasem "doklepywałam" olejem.

Teraz też leci do mnie zamówienie z Eccoverde, i jako, że mam zamiar do mojego 'retinolowania się" włączyć tretinoinę - zamówiłam nie krem ceramidowy (ale wygląda dobrze do "retinolowanej"cery), a krem przeszniczny (też ma ceramid) na odbudowę i ochronę płaszcza lipidowego i krem jagodowy na wzmocnienie naczynek , łagodzenie nadreaktywności i zaczerwienienia.
Do tego wzięłam sobie jeszcze różany żel jako drugi etap oczyszczania po oleju, na wieczór (wygląda na bardzo łagodny, bez betainy kokamidopropylowej) i mleczko różane, do porannego delikatnego oczyszczania.

Co do Granactive TO- stosuję 6 razy w tygodniu pod oczy (w pozostały dzień daję 1% retinol albo 0,1 retinaldehyd - bo częściej jednak troszkę za bardzo złuszczają) i jest jak najbardziej w porządku. Ale na dekolcie...mogę tylko co drugi, trzeci dzień - bo dostaję właśnie czerwonych, suchawych plamek . I tu stosuję zamiennie z owsianym balsamem Neobioliny i jest ok. Stąd pomysł na kolejny zbożowy - tym razem pszczeniczny - Fitocose na twarz. Choć z kolei na twarzy to retinol 1% czy retinaldehyd 0,1 - przechodzi bez problemu . Zobaczymy na tretinoinie...

Co do filtrów- pisałam na innym wątku - filtruję się bardzo nieregularnie i tylko filtrami, które lubię. A takich obecnie jest bardzo mało. Unikam słońca (ale to od zawsze). Obecnie stosuję retinol regularnie od początku września bodajże (kiedyś zdarzały się też kuracje letnie )i pomimo wrażliwej na słońce cery (szybkie poparzenia, brak opalenizny) nie mam przebarwień ...


Serum Fitocose, które linkujesz, może ładnie współgrać z retinolem (łagodzić , nawilżać, lekko napinać), ale myślę, że warto byłoby dołożyć jeszcze coś bardziej odżywczego. Możesz też retinol stosować na tzw. "kanapkę", czyli najpierw np.to serum Jalus, odczekać 15-20 minut, nałożyc retinol, a za kolejne 15-20 minut jakiś bardziej odbudowujący czy okluzyjny preparat (choćby ulubiony olej). Wtedy łagodzi się działanie retinolu, co nie znaczy, że przestanie działać


Mialaś może Life -Flo olejek z retinolem ?

, daj znać koniecznie, jak się nowy booster miedziowy zachowuje.

Mogliby zrobić emulsję z retinolem 1% , olejową C min 10%, koenzymem Q 1%, 10% oleju z opuncji, 5% niacynamidem , minimum trzema rodzajami ceramidów, beta glukanem, cholesterolem, na żelu aloesowym i hydrolacie z kocanki, dowlonym emulgatorze, konserwowanym Leucidalem SF Complete i o PH 6 (bez żadnych silikonów roślinnych itp ) - wtedy biorę od razu minimum 3 opakowania

I to wszystko w jednym produkcie? Moja skóra raczej by tego nie zniosła



25% na Alkemie:

https://www.ekodrogeria.pl/242_alkemie-cosmetics
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 08:01   #3813
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Mon Cherry, mnie strzeliło w lipcu 10 lat, jak przeszłam na naturalki. Nie żałuję. Przygoda życia i praktycznie hobby

Testuję krem z filtrem spf30. Nie bieli, nie lepi się. Jest świetny. Kupię go na pewno w pełnowymiarowym opakowaniu na lato.
https://www.ecco-verde.pl/im-naturko...en-face-spf-30
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2019-12-02 o 08:53
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 09:37   #3814
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Beeets powiedz mi czy z Lost Alchemy wysyłają mail, ze paczka została wysłana?


Byłam dzisiaj na mieście i upolowałam w tkm oto taki kremik do rak cenowo wyszło taniej niz po przecenie w Pl
Załącznik 7699574

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2019-12-02 o 09:39
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 11:26   #3815
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Dzień dobry dziewczyny
Szybkie pytanie, bo spóźniłam się z zamówieniem z Deciem (a raczej drugim zamówieniem). Czy któryś sklep z ofertą TO obchodzi dziś Cyber Monday?

Mnie w odnalezieniu właściwej pielęgnacji pomogło forum i blogi kosmetologów. Niby ekologicznych kosmetyków używałam od lat, ale niekoniecznie właściwych. Zbyt mało wiedziałam o składach. Zadowoloną buzię mam dopiero od paru tygodni, bo okazało się, że duże stężenie wit C w silikonie to mój Must Have i remedium na wszystko. Pokochałam też pielęgnację wielowarstwową, ale pewnie masy rzeczy jeszcze nie wiem
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2019-12-02 o 11:34
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 12:52   #3816
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczyny
Szybkie pytanie, bo spóźniłam się z zamówieniem z Deciem (a raczej drugim zamówieniem). Czy któryś sklep z ofertą TO obchodzi dziś Cyber Monday?

Mnie w odnalezieniu właściwej pielęgnacji pomogło forum i blogi kosmetologów. Niby ekologicznych kosmetyków używałam od lat, ale niekoniecznie właściwych. Zbyt mało wiedziałam o składach. Zadowoloną buzię mam dopiero od paru tygodni, bo okazało się, że duże stężenie wit C w silikonie to mój Must Have i remedium na wszystko. Pokochałam też pielęgnację wielowarstwową, ale pewnie masy rzeczy jeszcze nie wiem
A sprawdzałaś lookfantastic? Mają -25% na wybrane rzeczy - ale nie wszystko. Rzecz z NIOD na którą się czaiłam nie łapała się niby na zniżkę, ale i tak była tańsza niż na cosibelli o jakieś 30 zł z groszami, więc nawet z kosztem przesyłki wyszło taniej , bo starałam się jednak nie popłynąć z zakupami.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 14:06   #3817
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczyny
Szybkie pytanie, bo spóźniłam się z zamówieniem z Deciem (a raczej drugim zamówieniem). Czy któryś sklep z ofertą TO obchodzi dziś Cyber Monday?

Mnie w odnalezieniu właściwej pielęgnacji pomogło forum i blogi kosmetologów. Niby ekologicznych kosmetyków używałam od lat, ale niekoniecznie właściwych. Zbyt mało wiedziałam o składach. Zadowoloną buzię mam dopiero od paru tygodni, bo okazało się, że duże stężenie wit C w silikonie to mój Must Have i remedium na wszystko. Pokochałam też pielęgnację wielowarstwową, ale pewnie masy rzeczy jeszcze nie wiem
coś mi mignęło, że jeszcze do północy jest %% w Douglasie
ale oni tam chyba mają ograniczoną ofertę TheOrdinary, nie?
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2019-12-02 o 14:07
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-02, 14:14   #3818
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87384271]Beeets powiedz mi czy z Lost Alchemy wysyłają mail, ze paczka została wysłana?


Byłam dzisiaj na mieście i upolowałam w tkm oto taki kremik do rak cenowo wyszło taniej niz po przecenie w Pl
Załącznik 7699574[/QUOTE]

__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 14:22   #3819
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87380407]A w tym serum jest wszystko- kompleks miedziowy, retinol, wit. C, aminokwasy, niacynamid, kw. hialuronowy https://www.ecco-verde.pl/fitocose/j...o-filler-serum
Ciekawe, co by na to powiedzieli

Pewnie, że nie zawiera ani kwasów, ani olejów; ale widocznie można te wszystkie "dobroci" jakoś połączyć w jednej formule, tylko ciekawe, czy to działa [/QUOTE]
jeśłi chodzi o witC to nie można jedynie z kwasem askorbinowym; ale skoro tetraizopalmitynian jest formą olejową, to chyba też odpada

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87381863]Na co się skusiłaś ?
Ja chyba już odpuszczam BU, bo od kiedy zasmakowałam w NIOD i TO, to kręcenie już mnie nie bawi- no chyba, że wymyślą jakąś ciekawą, rzadką i wyjątkowo skuteczną formułę [/QUOTE]


wzięłam ten nowy booster miedziowy; dwa boostery RR (to jedyny retinol, jakiego od dłuższego czasu używam, może nie jest najsilniejszy, ale za to używam go stale przez okrągły rok tak ze 3x w tygodniu więc dużo mi tego schodzi...) dwa płyny wzmacniające do włosów i skóry głowy dla mego chuopa, trzy mydełka (bardzo je lubię )
co tam jeszcze, bo nie pamiętam... a... esencję zimową, hydrolat lawendowy, peeling perłowy... takie tam


cóż, ja jestem wierna retinolowi z BU
i ten płyn p/wypadaniu mnie jeszcze przy nich trzyma
ale prędzej czy później znajdę pewnie jakieś zamienniki



Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
(...)


, daj znać koniecznie, jak się nowy booster miedziowy zachowuje.

Mogliby zrobić emulsję z retinolem 1% , olejową C min 10%, koenzymem Q 1%, 10% oleju z opuncji, 5% niacynamidem , minimum trzema rodzajami ceramidów, beta glukanem, cholesterolem, na żelu aloesowym i hydrolacie z kocanki, dowlonym emulgatorze, konserwowanym Leucidalem SF Complete i o PH 6 (bez żadnych silikonów roślinnych itp ) - wtedy biorę od razu minimum 3 opakowania
hah mam wszystkie wymienione przez Ciebie składniki na stanie oprócz cholesterolu, bo on mi się źle kojarzy
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 15:38   #3820
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

p4w i kaledonia- O, to skrót już odszyfrowany
Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Fitocose bardzo , bardzo lubię i pomimo kilku "ale" to chyba obecnie jedyna marka naturalna, do której wracam (no poza zakupami na Aroma-Zone). Miałam chyba większość z serii Jalus (chyba wszystkie sera, spray i krem pod oczy), maseczkę marchewkową, maseczkę z propolisem, żel pod oczy z oczarem, Psogel, Rusco Gel, Fluid z witaminą C, mleczko jagodowe. Wszystko mi się sprawdziło zgodnie z oczekiwaniami (no, ale ja nie oczekuję od kosmetyki naturalnej efektów jak po NIOD czy retinolu ). Tylko małe "ale" - niektóre z tych kosmetyków potrafią się lekko (czasem bardziej..) kleić - co mnie akurat nie przeszkadza, bo nakładałam na wilgotną cerę i czasem "doklepywałam" olejem.


Teraz też leci do mnie zamówienie z Eccoverde, i jako, że mam zamiar do mojego 'retinolowania się" włączyć tretinoinę - zamówiłam nie krem ceramidowy (ale wygląda dobrze do "retinolowanej"cery), a krem przeszniczny (też ma ceramid) na odbudowę i ochronę płaszcza lipidowego i krem jagodowy na wzmocnienie naczynek , łagodzenie nadreaktywności i zaczerwienienia.
Do tego wzięłam sobie jeszcze różany żel jako drugi etap oczyszczania po oleju, na wieczór (wygląda na bardzo łagodny, bez betainy kokamidopropylowej) i mleczko różane, do porannego delikatnego oczyszczania.
Widzę, że masz już dobrze rozpracowaną ich bogatą i ciekawą ofertę Na pewno będę potrzebować takich kremów teraz, bo w tym segmencie zapasów nie mam. Serum też bym chętnie przygarnęła, może nawet niedługo; lepienie niespecjalnie mi przeszkadza, zwłaszcza, jeśli można je zneutralizować kolejną warstwą
Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Co do Granactive TO- stosuję 6 razy w tygodniu pod oczy (w pozostały dzień daję 1% retinol albo 0,1 retinaldehyd - bo częściej jednak troszkę za bardzo złuszczają) i jest jak najbardziej w porządku. Ale na dekolcie...mogę tylko co drugi, trzeci dzień - bo dostaję właśnie czerwonych, suchawych plamek . I tu stosuję zamiennie z owsianym balsamem Neobioliny i jest ok. Stąd pomysł na kolejny zbożowy - tym razem pszczeniczny - Fitocose na twarz. Choć z kolei na twarzy to retinol 1% czy retinaldehyd 0,1 - przechodzi bez problemu . Zobaczymy na tretinoinie...

Co do filtrów- pisałam na innym wątku - filtruję się bardzo nieregularnie i tylko filtrami, które lubię. A takich obecnie jest bardzo mało. Unikam słońca (ale to od zawsze). Obecnie stosuję retinol regularnie od początku września bodajże (kiedyś zdarzały się też kuracje letnie )i pomimo wrażliwej na słońce cery (szybkie poparzenia, brak opalenizny) nie mam przebarwień ...


Ty to już zaprawiona w bojach jesteś ; mnie te plamy nie wyskakują każdorazowo, ale po dłuższym okresie używania retinolu (styczeń/luty) i znikają po odstawieniu i bardziej intensywnej pielęgnacji, którą zamierzam w tym cyklu włączyć już teraz, bo dzięki temu może będę mogła wreszcie go wydłużyć- dzięki za podpowiedzi

Szczerze, to nie przepadam za filtrami i z przymusu używam latem, przy dużej ekspozycji (bo zwłaszcza o tej porze to obciążenie cery jest odczuwalne dla mnie bardziej niż kiedykolwiek), a poza tym okresem liczę na podkłady mineralne- pewnie naiwnie, bo jednak trochę przebarwień mam, ale nowych na szczęście zdaje się mi nie przybywać


Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Serum Fitocose, które linkujesz, może ładnie współgrać z retinolem (łagodzić , nawilżać, lekko napinać), ale myślę, że warto byłoby dołożyć jeszcze coś bardziej odżywczego. Możesz też retinol stosować na tzw. "kanapkę", czyli najpierw np.to serum Jalus, odczekać 15-20 minut, nałożyc retinol, a za kolejne 15-20 minut jakiś bardziej odbudowujący czy okluzyjny preparat (choćby ulubiony olej). Wtedy łagodzi się działanie retinolu, co nie znaczy, że przestanie działać

Mialaś może Life -Flo olejek z retinolem ?
O, to jest bardzo dobry pomysł, który już czasem stosowałam (ale jeszcze nie w przypadku retinolu)- kwestia tylko doboru preparatów, bo nie znoszę rolowania, które niekiedy mi się zdarzało przy takim sposobie aplikacji- ale to wyjdzie dopiero w praktyce chyba


O, to ten gagatek właśnie - olejek Life-Flo mnie tak załatwił w poprzednich seriach, jak również krem z tej firmy

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Mogliby zrobić emulsję z retinolem 1% , olejową C min 10%, koenzymem Q 1%, 10% oleju z opuncji, 5% niacynamidem , minimum trzema rodzajami ceramidów, beta glukanem, cholesterolem, na żelu aloesowym i hydrolacie z kocanki, dowlonym emulgatorze, konserwowanym Leucidalem SF Complete i o PH 6 (bez żadnych silikonów roślinnych itp ) - wtedy biorę od razu minimum 3 opakowania
No wreszcie moja pielęgnacja stałaby się bezproblemowa, przynajmniej o tyle, że nie pomyliłabym kolejności ani nie pominęłabym żadnej buteleczki przy nakładaniu na (przeważnie zaspaną rano i padniętą wieczorem) moją facjatę

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2019-12-02 o 16:49
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 15:39   #3821
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87384271]Beeets powiedz mi czy z Lost Alchemy wysyłają mail, ze paczka została wysłana?


Byłam dzisiaj na mieście i upolowałam w tkm oto taki kremik do rak cenowo wyszło taniej niz po przecenie w Pl
Załącznik 7699574[/QUOTE]

Ciekawe, że można dorwać go w tk
Lubię ten krem, w PL na promoce ok 12-13 zł kosztuje.
Ja aktualnie mam otwarte 4 kremy do rąk, poza tym dwa inne, których używam do rąk i jeden noszony w torebce.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-02, 15:43   #3822
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
jeśłi chodzi o witC to nie można jedynie z kwasem askorbinowym; ale skoro tetraizopalmitynian jest formą olejową, to chyba też odpada




wzięłam ten nowy booster miedziowy; dwa boostery RR (to jedyny retinol, jakiego od dłuższego czasu używam, może nie jest najsilniejszy, ale za to używam go stale przez okrągły rok tak ze 3x w tygodniu więc dużo mi tego schodzi...) dwa płyny wzmacniające do włosów i skóry głowy dla mego chuopa, trzy mydełka (bardzo je lubię )
co tam jeszcze, bo nie pamiętam... a... esencję zimową, hydrolat lawendowy, peeling perłowy... takie tam


cóż, ja jestem wierna retinolowi z BU
i ten płyn p/wypadaniu mnie jeszcze przy nich trzyma
ale prędzej czy później znajdę pewnie jakieś zamienniki



hah mam wszystkie wymienione przez Ciebie składniki na stanie oprócz cholesterolu, bo on mi się źle kojarzy
Poważnie taki dobry

Muszę go wreszcie wydobyć z czeluści lodówki i wymieszać
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 15:50   #3823
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ciekawe, że można dorwać go w tk

Lubię ten krem, w PL na promoce ok 12-13 zł kosztuje.

Ja aktualnie mam otwarte 4 kremy do rąk, poza tym dwa inne, których używam do rąk i jeden noszony w torebce.


Ja go kupiłam za 10zl widziałam właśnie, ze w hebe na promocji jest za 12zl
Był jeszcze balsam do ciała mango. Ale mam 3 wiec nie brałam.
Aktualnie mam 4 kremy ale 3 otwarte. Ten z be organic wezmę sobie do Polski bo malutki i dobry do torebki. Zapach ma nawet fajny ale nie smrodek jak czytałam w opiniach
Albo ja mam dziwny węch


Miya tez było u mnie. Maseczki do twarzy i peeling do ciała. ale jakoś sie nie skusilam. maseczki za 5£ a peeling za 10£
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 16:01   #3824
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87385624]Poważnie taki dobry

Muszę go wreszcie wydobyć z czeluści lodówki i wymieszać [/QUOTE]

nie wiem, czy dobry; ciezko powiedzieć, przy tego typu preparatach, czy bez niego by te włosy jakoś szybciej, bardziej wypadały? tutaj mamy raczej do czynienia z przyzwyczajeniem.... tak, że nie wiadomo, czy pomaga ale raczej nie powinien zaszkodzić
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 17:24   #3825
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
nie wiem, czy dobry; ciezko powiedzieć, przy tego typu preparatach, czy bez niego by te włosy jakoś szybciej, bardziej wypadały? tutaj mamy raczej do czynienia z przyzwyczajeniem.... tak, że nie wiadomo, czy pomaga ale raczej nie powinien zaszkodzić
- coś jednak musi być w nim takiego, że on regularnie go używa


Krem na halluksy, jakby ktoś potrzebował https://allegro.pl/oferta/kneipp-kre...yABEgLAr_D_BwE


To tak a propos wciąż trwających moich poszukiwań kremu z dużą zawartością mocznika - tutaj skład http://kneipp.co.nz/product/kneipp-a...dula-rosemary/

Polska firma Podopharm też ma krem z taką samą zawartością mocznika- skład nawet spoko, ale zapach nie bardzo mi odpowiada, chociaż długo się nie utrzymuje.

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2019-12-02 o 17:48
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 18:09   #3826
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A wiesz, że ja też cierpię na brak pojemniczków i próbuję zużyć kosmetyki Koi w tym celu

A ja lubię różane. W zasadzie wszystkie, jakich używałam się u mnie sprawdziły. Tonik różany Dr Organic też był ok. Chyba jednak sobie kiedyś wrócę do niego. Teraz robię wszystko, żeby zużyć Nourish. Mam jeszcze otwarty hydrolat werbena z Oleiq. Nie polecam, dziwny i nieprzyjemny zapach, jakby moczem zalatuje. Wdziałaniu jest w zasadzie ok, czuję nawet jakieś nawilżenie i zmiękczenie skóry.
Z hydrolatów jeszcze bardzo lawendowy lubię, ale musi być jakościowo dobry, bo np. Make Me Bio ma tak straszny zapach, że ciężko mi było zużyć. A jak kupiłam z małej manufaktury lawendowy, to była sama przyjemność używania.
Wczoraj odkryłam w szufladzie, że mam jeszcze nienapoczęty hydrolat różany Okani, który dostałam od Iwos do zakupów gratis, od razu popsikałam twarz i to jest coś zupełnie innego, niż dotąd miałam styczność. Miałam z róży stulistnej z BU i wodę KTC lub Dabur, dokładnie nie pamiętam, i obydwa pachniały podobnie, drażniąco i okropnie skórę mi podrażniły, dlatego nigdy więcej się nie skusiłam na żadne różane hydrolaty, ani wody, nawet te polecane typu Make me bio, trzymałam się od nich z daleka, pomimo, że uwielbiam zapach róży i inne kosmetyki z nią w składzie, ale to Okani z damasceńskiej ma bardzo ładny zapach róży, chociaż nie intensywny, muszę dłużej poużywać, żeby się upewnić czy nie podrażnia, ale chyba sprawi, że inaczej teraz spojrzę na różane hydrolaty. Poza tym zapomniałam, że go dostałam, a zamówiłam juz hydrolat goji w Lale, a mam jeszcze w lodówce od nich żurawinowy koncentrat i nie skończyłam jeszcze porzeczki, a jeszcze mam tonik Whamisy. To mi się teraz nazbierało

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
biochemia rzuciła darmową dostawą
W niedzielę dla zamówień od 80,-
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
aaa byłabym zapomniała: mają nowe serum miedziowe w ofercie
zamówię
potem będę ich męczyć o alternatywne metody aplikacji bo jak nakładam wg przepisu to mam wrazenie ze się w ogóle nie wchłania...
Daj znać czy fajne.
[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87384271]Beeets powiedz mi czy z Lost Alchemy wysyłają mail, ze paczka została wysłana?

Byłam dzisiaj na mieście i upolowałam w tkm oto taki kremik do rak cenowo wyszło taniej niz po przecenie w Pl
Załącznik 7699574[/QUOTE]O jak miło
Ja akurat się z nim nie polubiłam, ale dużo osób chwali.

Gratuluję łupów w lostalchemy, bardzo ciekawe kosmetyki.

Jeśli o mnie chodzi, to na bf skusiłam się na parę rzeczy, ale nie tylko kosmetycznych, udało mi się też dorwać już kilka prezentów Mikołajkowych i gwiazdkowych dla bliskich. Pisałam już, że zrobiłam zamówienie w Lale, dziś wysłali, więc pewnie jutro będzie już u mnie, a w sobotę byłam ponownie w Superpharm i kupiłam dwa zestawy Yope w ozdobnych kartonowych torebeczkach w dobrej cenie, 28 zł za zestaw. Jeden na prezent imieninowy dla znajomej, w którym jest mydło w płynie i balsam do rąk i ciała "Zimowa bombonierka", a drugi dla siebie, szampon i odżywka "Orientalny ogród" (sama odżywka bez promocji kosztuje 20 zł). Wiecie może jak pachnie ta bombonierka? Mam nadzieję, że ma ładny zapach ta linia, na opakowaniu pisze, że jest soczyście wiśniowy z nutą czekolady, ale w przypadku Yope jeszcze się nigdy nie spotkałam, żeby coś było u nich soczyste, oprócz opakowań . Niestety, nie miałam jak sprawdzić, a prezent już podarowany.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2019-12-02 o 18:13
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 19:02   #3827
GrazynkaMalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 51
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

A co sądzicie o marce The Ordinary?
GrazynkaMalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 19:28   #3828
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez GrazynkaMalinka Pokaż wiadomość
A co sądzicie o marce The Ordinary?


To chyba nie ten wątek.

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wczoraj odkryłam w szufladzie, że mam jeszcze nienapoczęty hydrolat różany Okani, który dostałam od Iwos do zakupów gratis, od razu popsikałam twarz i to jest coś zupełnie innego, niż dotąd miałam styczność. Miałam z róży stulistnej z BU i wodę KTC lub Dabur, dokładnie nie pamiętam, i obydwa pachniały podobnie, drażniąco i okropnie skórę mi podrażniły, dlatego nigdy więcej się nie skusiłam na żadne różane hydrolaty, ani wody, nawet te polecane typu Make me bio, trzymałam się od nich z daleka, pomimo, że uwielbiam zapach róży i inne kosmetyki z nią w składzie, ale to Okani z damasceńskiej ma bardzo ładny zapach róży, chociaż nie intensywny, muszę dłużej poużywać, żeby się upewnić czy nie podrażnia, ale chyba sprawi, że inaczej teraz spojrzę na różane hydrolaty. Poza tym zapomniałam, że go dostałam, a zamówiłam juz hydrolat goji w Lale, a mam jeszcze w lodówce od nich żurawinowy koncentrat i nie skończyłam jeszcze porzeczki, a jeszcze mam tonik Whamisy. To mi się teraz nazbierało

Daj znać czy fajne.
O jak miło
Ja akurat się z nim nie polubiłam, ale dużo osób chwali.

Gratuluję łupów w lostalchemy, bardzo ciekawe kosmetyki.

Jeśli o mnie chodzi, to na bf skusiłam się na parę rzeczy, ale nie tylko kosmetycznych, udało mi się też dorwać już kilka prezentów Mikołajkowych i gwiazdkowych dla bliskich. Pisałam już, że zrobiłam zamówienie w Lale, dziś wysłali, więc pewnie jutro będzie już u mnie, a w sobotę byłam ponownie w Superpharm i kupiłam dwa zestawy Yope w ozdobnych kartonowych torebeczkach w dobrej cenie, 28 zł za zestaw. Jeden na prezent imieninowy dla znajomej, w którym jest mydło w płynie i balsam do rąk i ciała "Zimowa bombonierka", a drugi dla siebie, szampon i odżywka "Orientalny ogród" (sama odżywka bez promocji kosztuje 20 zł). Wiecie może jak pachnie ta bombonierka? Mam nadzieję, że ma ładny zapach ta linia, na opakowaniu pisze, że jest soczyście wiśniowy z nutą czekolady, ale w przypadku Yope jeszcze się nigdy nie spotkałam, żeby coś było u nich soczyste, oprócz opakowań . Niestety, nie miałam jak sprawdzić, a prezent już podarowany.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka


Widziałam te zestawy i tez bym sie skusiła
Moze na święta jeszcze beda

Ja obecnie mam 3 toniki i 2 hydrolaty w użyciu
A jeszcze trochę w zapasie i w Pl na mnie czeka 4 szt jak nie więcej... juz nie pamietam.

10 szt zawsze mam w domu. I nigdy jeszcze sie nie przeterminowało tylko ja nie oszczędzam


A czytałam opinie na wizażu w tym Twoja właśnie o kremiku
Wydaje mi sie, ze to wszystko zalezy właśnie od naszych dłoni. Moje nie za bardzo wymagają kredowania. Kremuje bo polubiłam najważniejsze aby nie wysuszał dłoni a juz taki krem miałam...


Zrobiłam wczoraj eksperyment z tonikiem różanym dr organic. Zmieszalam na dłoni z tonikiem glowLab i nie wypaliło mi skory! Czyli solo nie dla mnie. Najlepiej jak zmieszam przed użyciem z innym tonikiem czy hydrolatem.

Zużyje i więcej nie kupie... nawet nie chce dochodzić w tym długim składzie co moze powodować zaczerwienienia.
Mam wiele kosmetykow różanych i nic sie nie działo.
I cieszę sie, ze skusilam sie na niego kiedy był za polowe ceny

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2019-12-02 o 19:34
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-02, 21:27   #3829
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87386445]To chyba nie ten wątek.

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------





Widziałam te zestawy i tez bym sie skusiła
Moze na święta jeszcze beda

Ja obecnie mam 3 toniki i 2 hydrolaty w użyciu
A jeszcze trochę w zapasie i w Pl na mnie czeka 4 szt jak nie więcej... juz nie pamietam.

10 szt zawsze mam w domu. I nigdy jeszcze sie nie przeterminowało tylko ja nie oszczędzam


A czytałam opinie na wizażu w tym Twoja właśnie o kremiku
Wydaje mi sie, ze to wszystko zalezy właśnie od naszych dłoni. Moje nie za bardzo wymagają kredowania. Kremuje bo polubiłam najważniejsze aby nie wysuszał dłoni a juz taki krem miałam...


Zrobiłam wczoraj eksperyment z tonikiem różanym dr organic. Zmieszalam na dłoni z tonikiem glowLab i nie wypaliło mi skory! Czyli solo nie dla mnie. Najlepiej jak zmieszam przed użyciem z innym tonikiem czy hydrolatem.

Zużyje i więcej nie kupie... nawet nie chce dochodzić w tym długim składzie co moze powodować zaczerwienienia.
Mam wiele kosmetykow różanych i nic sie nie działo.
I cieszę sie, ze skusilam sie na niego kiedy był za polowe ceny [/QUOTE]Bardzo ładnie pachnie ten mój zestaw Yope, rzeczywiście orientalnie, ale nie przytłaczająco, nie mocno, jest taka wyraźna kadzidlana, dymna nuta, niedługo testy.

Ja toników używam od dawna, ale zawsze jakoś wydajnie, dopiero od jakiegoś roku zaczęłam też regularnie używać hydrolatów, a one mają mniejszą pojemność, 100-150 ml, więc szybciej schodzą, mam nadzieję, że nic mi się nie popsuje, a tonik Whamisy przeleję do butelki po hydrolacie z atomizerem i zużyję do spryskiwania maseczek, tzn. w moim przypadku głównie do nałożonego peelingu enzymatycznego, na co dzień wolę proste hydrolaty od niego, bo to killer, bardzo ściąga i matowi.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-02, 21:44   #3830
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bardzo ładnie pachnie ten mój zestaw Yope, rzeczywiście orientalnie, ale nie przytłaczająco, nie mocno, jest taka wyraźna kadzidlana, dymna nuta, niedługo testy.

Ja toników używam od dawna, ale zawsze jakoś wydajnie, dopiero od jakiegoś roku zaczęłam też regularnie używać hydrolatów, a one mają mniejszą pojemność, 100-150 ml, więc szybciej schodzą, mam nadzieję, że nic mi się nie popsuje, a tonik Whamisy przeleję do butelki po hydrolacie z atomizerem i zużyję do spryskiwania maseczek, tzn. w moim przypadku głównie do nałożonego peelingu enzymatycznego, na co dzień wolę proste hydrolaty od niego, bo to killer, bardzo ściąga i matowi.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
To moze sie załapie na recenzje przed zakupem

Ja mam też toniki takie malutkie dlatego szybciej idą i dodatkowo tonikowe maseczki robię.
Andalou miał chyba 200ml i dość długo mi szło zużycie.


Ale kończą mi się płyny micelarne, a nie zamawiałam z polnego warkocza ponownie. Postanowiłam, że kupię jakiś w hebe. A jak nie to zamówię u siebie ten acorelle bez alkoholu.
Mam jeszcze nieszczęsną miniaturkę z Dr organic ale strasznie go nie lubię i on wlasnie jest na czarną godzinę
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 00:32   #3831
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
I to wszystko w jednym produkcie? Moja skóra raczej by tego nie zniosła
Tak dużo ?
Teoretyczny skład INCI:
Aloe vera , Helichrysum italicum Flower Water, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Opuntia ficus-indica seed oil, Niacynamide, Sodium Carboxymethyl Beta-glucan, Water, Lactobacillus Ferment & Lactobacillus & Cocos Nucifera Fruit Extract, Glyceryl Citrate/Lactate/Linoleate/Oleate, Cetearyl Glucoside, Ceramide EOS, Ceramide NP, Ceramide 6 II, Retinol, Coenzym Q10, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Tocopherol

Uważam, że skład krótki, a konkretny, bez zbędnych wypełniaczy typu trójglicerydy czy "silikony roślinne", bez gliceryny , bez tanich olei. Można dodać jeszcze ciut kwasu hialuronowego w sumie

Opuściłam cholesterol, bo nie mogę znaleźć dostępnego w znanych mi sklepach online, ale dodałam Sepilift

No, ale "kto co lubi"

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
hah mam wszystkie wymienione przez Ciebie składniki na stanie oprócz cholesterolu, bo on mi się źle kojarzy
Nic, tylko kręcić .
Ja zaopatrzenie zrobię, jak będę w Pl i chyba sobie właśnie coś takiego ukręcę

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87385617]
Widzę, że masz już dobrze rozpracowaną ich bogatą i ciekawą ofertę Na pewno będę potrzebować takich kremów teraz, bo w tym segmencie zapasów nie mam. Serum też bym chętnie przygarnęła, może nawet niedługo; lepienie niespecjalnie mi przeszkadza, zwłaszcza, jeśli można je zneutralizować kolejną warstwą [/QUOTE] Tylko te kremy, które do mnie lecą to podobno cięższy kaliber )- ale mnie to nie przeszkadza, mają być na noc .
Fitocose ma dość przemyślane składy, jak na kosmetyki naturalne...
[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87385617]Ty to już zaprawiona w bojach jesteś ; mnie te plamy nie wyskakują każdorazowo, ale po dłuższym okresie używania retinolu (styczeń/luty) i znikają po odstawieniu i bardziej intensywnej pielęgnacji, którą zamierzam w tym cyklu włączyć już teraz, bo dzięki temu może będę mogła wreszcie go wydłużyć- dzięki za podpowiedzi [/QUOTE] Mam bardzo wysoki próg tolerancji retinolu na twarzy...i tylko na twarzy. Oczywiście, zdarza się zaczerwienienie czy łuszczenie, ale dość rzadko. Natomiast szyja i dekolt są bardzo problematyczne.

Może oprócz warstwowego nakładania spróbuj przez miesiąc używać rzadziej ?

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87385617] O, to jest bardzo dobry pomysł, który już czasem stosowałam (ale jeszcze nie w przypadku retinolu)- kwestia tylko doboru preparatów, bo nie znoszę rolowania, które niekiedy mi się zdarzało przy takim sposobie aplikacji- ale to wyjdzie dopiero w praktyce chyba [/QUOTE]Możesz nawet skrócić czas pomiędzy pierwszym kosmetykiem a retinolem. Natomiast po retinolu warto te 20 min odczekać i nałożyć coś treściwego.
Można też przed retinolem stosować typowe kosmetyki łagodzące, czy nawet bardziej otulające kremy. Trzeba próbować, co cerze będzie najbardziej odpowiadało.


[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87385617]O, to ten gagatek właśnie - olejek Life-Flo mnie tak załatwił w poprzednich seriach, jak również krem z tej firmy [/QUOTE] Dawno temu używałam ich kremu. Ten krem i retinol z Neutrei to dwa kosmetyki, które wyjątkowo mnie podrażniały.


[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87385617]No wreszcie moja pielęgnacja stałaby się bezproblemowa, przynajmniej o tyle, że nie pomyliłabym kolejności ani nie pominęłabym żadnej buteleczki przy nakładaniu na (przeważnie zaspaną rano i padniętą wieczorem) moją facjatę [/QUOTE] No właśnie. Wszystkie dobrze współdziałające substancje aktywne w jednym. Nie trzebaby kupować oddzielnie kosmeyków z retinolem, czegoś z wit C, czegoś odbudowującego... . Minimalizm kosmetyczny
__________________
Instagram
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 07:25   #3832
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87381555]Miałaś go może? Oni mają trochę ciekawych kosmetyków, ale ja na razie testowałam tylko kilka do włosów od nich. Przymierzam się do jakiegoś bogatszego kremu, bo teraz przy tym retinolu, który niby miał nie podrażniać (Chimay, mam emulsję Granactive ), to jednak moja cera trochę wariuje, a używam go raz w tyg.; nie żeby coś poważnego, ale mrowi mnie cały czas, więc dokładam coraz więcej okluzji, a z ust, które przez nieuwagę też posmarowałam, właśnie zeszła mi skóra- znaczy się- działa [/QUOTE]

To ja moge uzywac emulsji Granactive codziennie, nie podraznia, nie wysusza, nie jest za ciezka dla mojej cery, nie przetluszcza i nie obciaza. Chyba kupie sobie pelnowymiarowa buteleczke, bo teraz mam probke od kasimagdy. Jedynie pod oczy boje sie uzywac, nie chce pogorszyc juz i tak kiepskiego wygladu tych okolic.

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87385992]

Krem na halluksy, jakby ktoś potrzebował https://allegro.pl/oferta/kneipp-kre...yABEgLAr_D_BwE
[/QUOTE]

Mialam ten krem dosc dawno temu i nie kupilam ponownie, wiec chyba nie byl zbyt dobry, ale mnie w ogole prawie nic nie pasuje z mocznikiem (poza nienaturalnym kremem Scholla).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 07:29   #3833
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Zużyłam serum Nourish Miałam je 18 dni. Wieczorem zaczynam serum Patyka. Nie mogę się już doczekać.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 07:30   #3834
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Zużyłam serum Nourish Miałam je 18 dni. Wieczorem zaczynam serum Patyka. Nie mogę się już doczekać.


Ale musisz być zadowolona!
Ja jestem ciekawa opinii tego serum Patyka
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 07:38   #3835
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87387599]Ale musisz być zadowolona!
Ja jestem ciekawa opinii tego serum Patyka [/QUOTE]

jeszcze dzisiaj czekam na paczkę z Rossmann'a.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 07:52   #3836
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
jeszcze dzisiaj czekam na paczkę z Rossmann'a.
Ja czekam na wieści z Lost Alchemy w piątek zamówiłam to pewnie w środę dadzą znać. Chociaż płatność już płatność zaakceptowana.

Ty masz z nimi doświadczenia. Długo się czeka?
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 07:56   #3837
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87387688]Ja czekam na wieści z Lost Alchemy w piątek zamówiłam to pewnie w środę dadzą znać. Chociaż płatność już płatność zaakceptowana.

Ty masz z nimi doświadczenia. Długo się czeka?[/QUOTE]

pewnie się u nich przedłuża, bo black friday. Zazwyczaj miałam wysyłkę w ten sam dzień, co zaakceptowali płatność.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 07:58   #3838
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
pewnie się u nich przedłuża, bo black friday. Zazwyczaj miałam wysyłkę w ten sam dzień, co zaakceptowali płatność.
Też tak myśle. Ale brałam opcję do paczkomatu bo u mnie najczęściej kurier odpada mamy nie ma cały dzień w domu.
Dlatego polubię ten sklep
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 08:03   #3839
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87387714]Też tak myśle. Ale brałam opcję do paczkomatu bo u mnie najczęściej kurier odpada mamy nie ma cały dzień w domu.
Dlatego polubię ten sklep [/QUOTE]

Nigdy nie brałam do paczkomatu
A czemu nie możesz zamawiać kuriera do pracy mamy? Tak byłoby najwygodniej odbierać paczki.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 08:07   #3840
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Nigdy nie brałam do paczkomatu
A czemu nie możesz zamawiać kuriera do pracy mamy? Tak byłoby najwygodniej odbierać paczki.
Bo nie ma pracy w jednym miejscu jeździ po śląsku
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-15 15:45:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.