Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-14, 13:48   #2821
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

edipapek, tak kochana wiem o tym. Dlatego teraz latam jak kot z pęcherzem z tymi badaniami 😆

Androstendion mam, DHT dopiero za tydzień, 17-OHP progesteron za 4 dni. Jutro idę zrobić SHGB, DHEA-S i inne.

Nie wiem, czy ktoś w rodzinie lysial, ale chyba nie 😕
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 13:56   #2822
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Agunia001 właściwie byłam u dwóch wymienionych wyżej w poście 😉

Jestem umówiona dopiero na 28 lipca, wtedy wszystkie badania juz będę miała.

Później ewentualnie leczenie będę kontynuować w Poznaniu, bo też nie uśmiecha mi się jeździć tak daleko...😅

Będę trzymać mocno kciuki Agunia za Ciebie.

Dr Dominik Mikiel zlecił badanie, a pani doktor nawet się nie zajaknela 😧

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Agunia001 właściwie byłam u dwóch wymienionych wyżej w poście 😉

Jestem umówiona dopiero na 28 lipca, wtedy wszystkie badania juz będę miała.

Później ewentualnie leczenie będę kontynuować w Poznaniu, bo też nie uśmiecha mi się jeździć tak daleko...😅

Będę trzymać mocno kciuki Agunia za Ciebie.

Dr Mikiel zlecił badania...
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 22:41   #2823
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

dht 646,43 przy normie 368. Idę się zakopać w lesie...
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 00:28   #2824
Ewikk96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 81
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Witam. Mam pytanie czy któraś z Was zaobserwowała nagły przyrost wagi po zastosowaniu kuracji Loksonem, finasterem i spironolem. Kuracja trwa 6 miesięcy. I czy macie też spadek formy psychicznej, czy to po prostu wynik tej bardziej stresogennej sytuacji ostatnich miesięcy?
Ewikk96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 08:15   #2825
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Ewikk96 Pokaż wiadomość
Witam. Mam pytanie czy któraś z Was zaobserwowała nagły przyrost wagi po zastosowaniu kuracji Loksonem, finasterem i spironolem. Kuracja trwa 6 miesięcy. I czy macie też spadek formy psychicznej, czy to po prostu wynik tej bardziej stresogennej sytuacji ostatnich miesięcy?
Hej! Stosuję "tylko" spiro i loxon. Półtora roku temu urodziłam synka, było mi trudno zgubić kilogramy nadprogramowe, ale nowe nie przybywaly. Od 2 miesiacy jestem na diecie i spadają...
Mnie spiro rozregulowal cykl, poza tym bardzo mi pomógł. Ściskam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 13:42   #2826
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez AndroBabka Pokaż wiadomość
Agunia001 właściwie byłam u dwóch wymienionych wyżej w poście 😉
Jestem umówiona dopiero na 28 lipca, wtedy wszystkie badania juz będę miała.
Później ewentualnie leczenie będę kontynuować w Poznaniu, bo też nie uśmiecha mi się jeździć tak daleko...😅
Będę trzymać mocno kciuki Agunia za Ciebie.
Dr Dominik Mikiel zlecił badanie, a pani doktor nawet się nie zajaknela 😧[COLOR="Silver"]
Trzymam za Ciebie kciuki!

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiateacher Pokaż wiadomość
Hej! Stosuję "tylko" spiro i loxon. Półtora roku temu urodziłam synka, było mi trudno zgubić kilogramy nadprogramowe, ale nowe nie przybywaly. Od 2 miesiacy jestem na diecie i spadają...
Mnie spiro rozregulowal cykl, poza tym bardzo mi pomógł. Ściskam.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest poprawa - włoski odrastają? Pociesz nas pozytywnymi doniesieniami
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 17:44   #2827
edipapek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 16
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej, byłam u dr M. Kurzej. Bardzo pozytywna kobieta, przynajmniej wszystko mi wyjaśniła i stwierdziła, że muszę uregulować żelazo i widzi początek adrogenowego łysienie ale nasilone telogenowe. Dlatego pamiętajcie, stres i przejmowanie się włosami nam bardzo nie sprzyja! Zaleciła leczenie zewnętrze ponieważ podobno w początkach łysienia jest bardziej efektywne ( dermovate, minovivax, i krople z bimatoprostem). Oczywiście solidna dawka żelaza. Po 3 MSC dopiero ocena co dalej. A i pamiętajcie, że przed przyjmowaniem spironolu trzeba zrobić badania krwi, oznaczyć sód i potas. Bo ten lek silnie obciąża nasze nerki. Polecam dr Kurzej.
edipapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-15, 18:29   #2828
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
Trzymam za Ciebie kciuki!

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------



Jest poprawa - włoski odrastają? Pociesz nas pozytywnymi doniesieniami
Gdy robię sobie zdjęcia komórką to nadal chce się płakać, ale gdy porównuję zdjęcia sprzed ;robione normalnie przez kogoś, to jest ogromna różnica i tego się trzymam. W przyszłym tygodniu mam wizytę u mojej zacnej dermatolozki, zobaczymy, co powie. Napiszę Wam szczerze, że sumiennie nacieram się loxonem, natomiast spiro czasem wezmę czasem nie, najgorzej bawić się w tę rozpuszczalną wersję- wcierki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 18:37   #2829
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Zaraz po przeszczepie i 2 lata po + leki. Screenshot_20200715-193055_Email App.jpgScreenshot_20200715-193058_Email App.jpg20200715_193637.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 10:53   #2830
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez edipapek Pokaż wiadomość
Hej, byłam u dr M. Kurzej. Bardzo pozytywna kobieta, przynajmniej wszystko mi wyjaśniła i stwierdziła, że muszę uregulować żelazo i widzi początek adrogenowego łysienie ale nasilone telogenowe. Dlatego pamiętajcie, stres i przejmowanie się włosami nam bardzo nie sprzyja! Zaleciła leczenie zewnętrze ponieważ podobno w początkach łysienia jest bardziej efektywne ( dermovate, minovivax, i krople z bimatoprostem). Oczywiście solidna dawka żelaza. Po 3 MSC dopiero ocena co dalej. A i pamiętajcie, że przed przyjmowaniem spironolu trzeba zrobić badania krwi, oznaczyć sód i potas. Bo ten lek silnie obciąża nasze nerki. Polecam dr Kurzej.
Masz na myśli dr Marta Kurzeja ?
Życzę Ci powodzenia i gratuluję wyłapania choroby w poczatkowym stadium - mój lekarz mówi im szybciej się zacznie tym lepsze efekty.
Ja mam niestety bardzo zaawansowane stadium i teraz walczymy o każdy włos.

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiateacher Pokaż wiadomość
Gdy robię sobie zdjęcia komórką to nadal chce się płakać, ale gdy porównuję zdjęcia sprzed ;robione normalnie przez kogoś, to jest ogromna różnica i tego się trzymam. W przyszłym tygodniu mam wizytę u mojej zacnej dermatolozki, zobaczymy, co powie. Napiszę Wam szczerze, że sumiennie nacieram się loxonem, natomiast spiro czasem wezmę czasem nie, najgorzej bawić się w tę rozpuszczalną wersję- wcierki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na zdjęciach wyglądasz bardzo dobrze (mam na myśli gęstośc włosów na ostatnim foto) - nie powiedziałabym że masz jakikolwiek problem z włosami
Na Twoim miejscu stosowałabym wszystko sumiennie, bez pomijania.
Masz łysienie androgenowe i zrobiono Ci przeszczep? Prof Pazdrowska powiedziała mi, że to rozwiązanie na kilka lat ale prędzej czy później te włosy przeszczepione ulegną miniaturyzacji - wynika to ze specyfiki łysienia u kobiet na podłożu hormonalnym, włosy na całej głowie są "uszkodzone".
Ale u Ciebie efekt jest super, ile ja bym dała za takie włosy! Mogę zapytać ile kosztował Cię przeszczep i jaki był okres rekonwalescencji?
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 11:31   #2831
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
Masz na myśli dr Marta Kurzeja ?
Życzę Ci powodzenia i gratuluję wyłapania choroby w poczatkowym stadium - mój lekarz mówi im szybciej się zacznie tym lepsze efekty.
Ja mam niestety bardzo zaawansowane stadium i teraz walczymy o każdy włos.

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------



Na zdjęciach wyglądasz bardzo dobrze (mam na myśli gęstośc włosów na ostatnim foto) - nie powiedziałabym że masz jakikolwiek problem z włosami
Na Twoim miejscu stosowałabym wszystko sumiennie, bez pomijania.
Masz łysienie androgenowe i zrobiono Ci przeszczep? Prof Pazdrowska powiedziała mi, że to rozwiązanie na kilka lat ale prędzej czy później te włosy przeszczepione ulegną miniaturyzacji - wynika to ze specyfiki łysienia u kobiet na podłożu hormonalnym, włosy na całej głowie są "uszkodzone".
Ale u Ciebie efekt jest super, ile ja bym dała za takie włosy! Mogę zapytać ile kosztował Cię przeszczep i jaki był okres rekonwalescencji?
Patrząc na moją mamę, widzę że włosy z tylu głowy jej nie wypadły, a nie leczyla się w ogóle, a to te włosy są przeszczepiane. Szczerze, nawet jeśli Twoja Pani doktor ma rację, to dobre i 10 lat...
Pisałam już o moim przypadku kilka razy i nie chcę spamowac.
Przeszczep jej bolesny, długo dochodzi się do siebie, jeśli ma się takie ubytki jak ja miałam. Cena zależy od ilości przeszczepow i to wszystko można sprawdzić na stronach internetowych.
Wracając do Twojego pytania, 2tygodnie goi się skóra, potem odpadają strupy i niektóre przeszczepy, potem goi się skóra po strupach, jest podrazniona i czerwona. Schodzi też opuchlizna z twarzy- wygląda się przez tydzien jak po pobiciu. To był koszmar, u mnie miesiąc, plus nie pamiętam ile chodziłam w chustce na głowie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Tak, mam androgenowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Dziękuję, ale gdy robi mi zdjęcia Pani dr i oglądam na kompie, to wyję ale widzę poprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-16, 13:06   #2832
edipapek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 16
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Tak, dr Marte Kurzeja. Rozumiem, trzymam kciuki za Ciebie 🙂

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

_Agunia001_ tak, przepraszam u dr Marty Kurzeja. Dzięki, trzymam za Ciebie kciuki. Dziewczyny czy Wy tez macie manie kupowania wszystkiego co może poprawić stan włosów? Złapałam się na tym, że co rusz kupuję nowy szampon, odżywkę, maskę czy wcierke. Makabra... A kasy coraz mniej.
edipapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 16:08   #2833
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 426
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Edipapek, mam to samo . Mam kilka otwartych szamponów, odżywek i masek. Oraz kilka czekających na użycie. Rozpoczynam jakąś wcierkę i nie czekam, żeby stwierdzić czy działa, ale już szukam następnej ... Żałosne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wewnętrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnętrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzień
wieczorem), wcierka wzmacniająca Kolorówka, maski różne, cassia
Anna07_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 22:05   #2834
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

kasiateacher a mnie mówili lekarze, że kobiety z androgenowym nie kwalifikują się do przeszczepu włosów
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 23:05   #2835
Ewikk96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 81
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez kasiateacher Pokaż wiadomość
Hej! Stosuję "tylko" spiro i loxon. Półtora roku temu urodziłam synka, było mi trudno zgubić kilogramy nadprogramowe, ale nowe nie przybywaly. Od 2 miesiacy jestem na diecie i spadają...
Mnie spiro rozregulowal cykl, poza tym bardzo mi pomógł. Ściskam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuję za info, u córki waga bardzo pędzi w górę pomimo diety i ćwiczeń. Nawet bardzo mordercze treningi nic nie dają. Waga mocno galopuje. Za tydzien wizyta u dr, Rakowskiej, zapytamy czy to ma jakiś związek. Ja jestem na samym loxonie na razie.
Ewikk96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 05:28   #2836
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez _Nya_ Pokaż wiadomość
kasiateacher a mnie mówili lekarze, że kobiety z androgenowym nie kwalifikują się do przeszczepu włosów
Ja wiem tylko, że przy plackowatym nie można. Przy androgenowym mozna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 08:57   #2837
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Kurde... (to tak apropos tego, że lekarze mówią różne, sprzeczne rzeczy). Pisałam do jednej kliniki, która zajmuje się transplantacją włosów i odpisali mi, że nie podejmują się w przypadku androgenowego, bo wszczepione włosy mogłyby się nie przyjąć i wypaść z powodu zaburzeń hormonalnych.


Czy któraś z Was może stosowała szampon dermena i miała wrażenie, że ma przy nim wzmożone wypadanie włosów? :/
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 09:13   #2838
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez edipapek Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wy tez macie manie kupowania wszystkiego co może poprawić stan włosów? Złapałam się na tym, że co rusz kupuję nowy szampon, odżywkę, maskę czy wcierke. Makabra... A kasy coraz mniej.
Przestałam kupować, każdy lekarz u którego byłam mówił że to strata pieniędzy, tak samo jak góra suplementów różnej maści.
Ja mam zapasy na dobrze ponad rok wszystkich wcierek, ampułek, suplementy zużywam te które kupiłam i nie kupuję nowych.
Dr Mikiel mi powiedział, że mogę sobie to wszystko co mam pozużywać bo wydałam na to dużo pieniędzy i szkoda wyrzucać ale na androgenowe to nic nie pomoże i mam nic więcej nie kupować.

Jedynie co to seria kerastase do wypadających włosów poprawiła mi stan włosów - jest ich optycznie ciut więcej, są odbite od nasady. Ale nie oszukuję się, że szampon czy odżywka zadziałają na łysienie.
Staram się nie stosować żadnych włókien czy innych optycznych "zagęszczaczy" na włosy (te pudry czy spraye tekturyzujące, zagęszczające) bo to jednak zatyka meszki włosowe. Raz na jakiś czas, na wyjście użyję ale to nie częściej jak raz na dwa tygodnie.

A jak u Was z farbowaniem? Ja farbuję co ok 3 miesiące, lekarz nie widzi przeciwskazań.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez _Nya_ Pokaż wiadomość
kasiateacher a mnie mówili lekarze, że kobiety z androgenowym nie kwalifikują się do przeszczepu włosów
Kwalifikują jasne, ale jak już pisałam powyżej:
to rozwiązanie na kilka lat ale prędzej czy później te włosy przeszczepione ulegną miniaturyzacji - wynika to ze specyfiki łysienia u kobiet na podłożu hormonalnym, włosy na całej głowie są "uszkodzone"
To opinia specjalisty.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewikk96 Pokaż wiadomość
Dziekuję za info, u córki waga bardzo pędzi w górę pomimo diety i ćwiczeń. Nawet bardzo mordercze treningi nic nie dają. Waga mocno galopuje. Za tydzien wizyta u dr, Rakowskiej, zapytamy czy to ma jakiś związek. Ja jestem na samym loxonie na razie.
Kurczę, z doświadczenia wiem, że czasami człowiek niby ćwiczy niby trzyma diete ale tak nie do końca... Nie mówie, że to przypadek Twojej córki ale cudów nie ma jeśli jest deficyt kaloryczny, dobrze ustawiona dieta to człowiek nie ma prawa tyć.
Ja mam hashimoto i przez lata sie zasłaniałam że to hormony, że jem jak wróbelek, ciągłe głaskanie po głowie i ojojkowanie.
Prawda jest taka, że przy problemach tarczycowych chudnie się wolniej.
Mi od sterydów zatrzymała się woda, 2kg. A jem tak samo (1700kalorii), ćwiczę 6 razy w tygodniu.

Edytowane przez Agunia001
Czas edycji: 2020-07-17 o 09:15
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 11:05   #2839
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

_Nya_ ja dziś odebrałam wyniki DHT i mam 462,1 tak więc podwyższony - tylko zrobiłam go poza cyklem, więc nie wiem, czy nie będę musiała powtarzać
androstendion 3,28 w górnej granicy normy
Nya będzie dobrze kochana

edipapek mam to samo z żelazem, a jaki miałaś poziom żelaza i ferrytyny? Bo ja miałam żelazo w normie, tylko ferrytynę niską. Wiem, że stres nie sprzyja…:/ staram się myśleć pozytywnie, ale to mi róznie wychodzi. A jakie miałaś wyniki androgenów?
Życzę Ci wszystkiego dobrego, super, że to dopiero początek i można jeszcze wiele zdziałać.
A z tym Bimatoprostem co masz robić, tak z ciekawości zapytam

Agunia001 Ty też się trzymaj kochana

kasiateacher dla mnie osobiście efekt jest wow
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-17, 18:00   #2840
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny! Jestem załamana! Wszystkie męskie hormony oprócz androstendionu podwyższone i nawet prolaktyna! Czy to znaczy, że rozwinie się u mnie hiperandrogenizm?

Czy któraś z Was też ma podwyższone androgeny?
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 08:24   #2841
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Kochana, nie załamuj się! Ja jak zobaczyłam swój poziom dht i shbg to też miała strasznego doła, ale moja mama powiedziała, żebym spróbowała spojrzeć na to inaczej - może lepiej mieć nawet te przekroczone normy i wiedzieć na czym polega problem niż mieć dobre wyniki, a mimo to tracić włosy. Miejmy nadzieję, że uda nam się zbić te hormony lekami. Już niedługo idziemy do lekarza, będzie dobrze!



Btw, czy na ferrytynę, kortyzol, sód, potas czeka się jeden dzień? Odbiłam się dziś od drzwi laboratorium.
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 10:07   #2842
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Ja tak mam, wszystkie hormony w normie. Dobrego dnia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 10:43   #2843
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

_Nya_ Ale chyba nie grozi nam zamiana w mężczyzn?

Na wyniki badań, które wymieniłaś wydaję mi się, że nie czeka się długo...1-2 dni?

kasiateacher to masz lub miałaś podwyższone hormony męskie, bo piszesz "ja tak mam, ale hormony w normie", więc o co chodzi?
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 14:10   #2844
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez AndroBabka Pokaż wiadomość
_Nya_ Ale chyba nie grozi nam zamiana w mężczyzn?

Na wyniki badań, które wymieniłaś wydaję mi się, że nie czeka się długo...1-2 dni?

kasiateacher to masz lub miałaś podwyższone hormony męskie, bo piszesz "ja tak mam, ale hormony w normie", więc o co chodzi?
Ja tak mam czyli gorzej, że nie ma przyczyny...hormony w normie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Wg teorii Twojej Mamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 14:28   #2845
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez AndroBabka Pokaż wiadomość
_Nya_ Ale chyba nie grozi nam zamiana w mężczyzn?

Też sobie zadaję to pytanie Może nie
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 14:42   #2846
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez kasiateacher Pokaż wiadomość
Ja tak mam czyli gorzej, że nie ma przyczyny...hormony w normie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Wg teorii Twojej Mamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kasia, cholera wie jak jest gorzej, obawiam się, że zbicie hormonów lekami może nie być takie proste, ale tak się pocieszam
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 14:47   #2847
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

_Nya_ zapisałam się też do ginekologa-endokrynologa 😧

kasiateacher ja tez nie wiem co gorsze, ale chyba wolałabym n

genetyczna nadwrazliwosc, bo nie chce mieć typowo męskich cech 😢
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 15:42   #2848
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Chyba nie musi tak się stać, ja podwyższony testosteron, i to sporo, miałam już 10 lat temu i oprócz problemu z włosami nie miałam nigdy absolutnie żadnych innych problemów z tym związanym. Teraz t mam w normie, ale za mega wysokie dht i shbg i żadnych męskich cech.
A do gin-endo zapisałaś się w Poznaniu czy w Warszawie?
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 15:57   #2849
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

_Nya_ dziękuję Ci kochana za te słowa pocieszenia - musze być dobrej myśli.



Tak, w Poznaniu - idę do dr Agnieszki Szafinskiej - juz liczyłam u niej podwyższoną prolaktyne.
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-20, 13:00   #2850
edipapek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 16
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Żelazo ok 70 a ferrytyna na samej dolnej granicy. To było miesiąc temu i żaden lekarz nie zwrócił na to uwagi. Bo żelazo było ok. Teraz miałam morfologię i mam anemie! Erytrocyty i hematokryt poniżej normy. Od to. Biorę teraz tardyferon. Wcześniej sama samo kupiłam żelazo typu solgar. Włosy mi zaczęły bardziej wypadać i co się dziwić. Trzeba ogarnąć swoje zdrowie żeby oczekiwać efektów .
edipapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-29 15:26:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:43.