Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-23, 18:43   #1
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158

Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?


Jak w temacie: kiedy powinno to nastąpić, JEŚLI z założenia ma on wynieść się na swoje a nie rozpocząć wspólne mieszkanie z dziewczyna. Ciekawią mnie wasze opinie
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 18:52   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Na Wizażu to pewnie 13...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 18:52   #3
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Znalazlaś faceta mieszkającego z rodzicami i nie wiesz czy się ładować?

Realia na rynku pracy mamy jakie mamy. Mało kogo stać na samodzielne wynajęcie kawalerki a przeprowadzanie się z pokoju w domu rodzinnym do pokoju w mieszkaniu obcych ludzi nie każdemu wydaje sie rozsądne. Poza tym mieszkanie w domu jest wygodne. Obiady, sprzątanie, pranie: zupełnie inaczej takie rzeczy robi się we dwoje a inaczej samemu. No i nie każdy chce mieszkać samemu. Niektórym byłoby zwyczajnie nudno.

Co do Twojego pytania: nie ma takiej magicznej linii. Bo jak to określić? Jak ma 22 lata to może a a jak 22 lata i miesiąc to już nie? Rok po studiach jest w porządku ale potem walizki przed dom? Każdy robi tak jak mu pasuje.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 18:53   #4
z_danowskich
wiosna sewastopolska
 
Avatar z_danowskich
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 134
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Jak najszybciej. Po studiach, jeśli to nie nastąpiło jeszcze przed studiami. Jak zaczyna pracować i jest w stanie się utrzymać. Nie chodzi mi o sytuację, gdy facet się latami nie wyprowadza, bo dobrze zarabia, a mieszkając z mamą, ma więcej piniądzów na własne przyjemności. Taka sytuacja zalatuje mi patologią. Niestety, z obserwacji moich wynika, że jeśli przegapił moment i nie wyprowadził się do trzydziestki, to już po ptokach.
z_danowskich jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 18:55   #5
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Znalazlaś faceta mieszkającego z rodzicami i nie wiesz czy się ładować?

Realia na rynku pracy mamy jakie mamy. Mało kogo stać na samodzielne wynajęcie kawalerki a przeprowadzanie się z pokoju w domu rodzinnym do pokoju w mieszkaniu obcych ludzi nie każdemu wydaje sie rozsądne. Poza tym mieszkanie w domu jest wygodne. Obiady, sprzątanie, pranie: zupełnie inaczej takie rzeczy robi się we dwoje a inaczej samemu. No i nie każdy chce mieszkać samemu. Niektórym byłoby zwyczajnie nudno.

Co do Twojego pytania: nie ma takiej magicznej linii. Bo jak to określić? Jak ma 22 lata to może a a jak 22 lata i miesiąc to już nie? Rok po studiach jest w porządku ale potem walizki przed dom? Każdy robi tak jak mu pasuje.

Ja akurat mam męża i mieszkamy razem, ale obserwuje facetów dookoła i się sama zastanawiam kiedy jest czas i jakie zdanie wy na ten temat macie

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Na Wizażu to pewnie 13...

gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 19:05   #6
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Pewnie też zależy od rodziców.

No i jednak uważam, że jak chata duża, piętro osobne, a rodzice sensowni, to nawet po ślubie można z teściami.

Nie, że praktykuję. Nie wieszczę katastrofy przez sam fakt.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 19:14   #7
tymczasowa_
Rozeznanie
 
Avatar tymczasowa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 675
GG do tymczasowa_
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

moim zdaniem jak po studiach [no lub ogólnie jak jest w takim wieku jak absolwent] jeszcze mieszka z rodzicami, a nie ma jakiejś strasznej sytuacji w domu, że musi pomagać rodzicom czy coś, to już baaardzo traci w moich oczach
__________________
trzeba mnie trochę oswoić, uspokoić, wzmocnić poczucie bezpieczeństwa i punkt oparcia.
tymczasowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 19:21   #8
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Najlepiej jak ma pracę i jakąś stabilizację. Jak dla mnie to koniecznie jakiś czas przed 30, ale to kwestia indywidualna.
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 19:23   #9
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Widzę, że niektórzy mają tutaj tendencję do układania życia innym osobom i wyraźnego wskazywania, co ktoś zrobić "powinien". Zupełnie jak kościół lub konserwatywny rząd, który nie szanuje woli i praw jednostki...

Każdy jest panem swojego losu i postępuje tak, aby najpełniej realizować swoje potrzeby. Oczywiście powinien to robić nie krzywdząc nikogo innego. Wskazywanie mu, co robić "powinien" świadczy o posiadaniu ewidentnych skłonności dyktatorskich!
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 19:25   #10
Flower28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 115
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Najlepiej gdy się wyprowadza już na studiach, do akademika Przynajmniej nauczy się, jak po sobie posprzątać, uprać, zrobić zakupy, a nie będzie oczekiwał, że wszystko zrobi za niego mama... albo dziewczyna
Flower28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 19:31   #11
halitowy
Raczkowanie
 
Avatar halitowy
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 51
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Jak tylko jest w stanie sie sam utrzymać - a tutaj nie ma żadnej granicy wiekowej. Ale jak wynajem mieszkania to przyjemność rzędu 1500 zł, to taki dajmy na to 28 latek, który zarabia ~2500 zł za bardzo nie poszaleje "na swoim".
halitowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 19:39   #12
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

O ile mamunia faceta we wszystkim nie wyręcza i sytuacja tego nie wymaga, to nie rozumiem tego parcia na wyprowadzkę z domu.
Znałam faceta, który wyprowadził się,kiedy poszedł do technikum do innego miasta i pewnie do teraz ( ma 25 lat) je na obiad parówki z ryżem, jak to miał w zwyczaju, bo nic nie potrafił zrobić i faceta, który mieszka z rodzicami, a jest w pełni samodzielny, gotuje, sprząta itp.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 19:40   #13
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Widzę, że niektórzy mają tutaj tendencję do układania życia innym osobom i wyraźnego wskazywania, co ktoś zrobić "powinien". Zupełnie jak kościół lub konserwatywny rząd, który nie szanuje woli i praw jednostki...

Każdy jest panem swojego losu i postępuje tak, aby najpełniej realizować swoje potrzeby. Oczywiście powinien to robić nie krzywdząc nikogo innego. Wskazywanie mu, co robić "powinien" świadczy o posiadaniu ewidentnych skłonności dyktatorskich!


Aha. Układamy tu komuś życie
Moim zdaniem powinien się wyprowadzić jak go na to stać i jest dorosły. Gdybym poznała dorosłego, samodzielnego, zarabiającego faceta, który mieszka z rodzicami z wygodnictwa, to bym się 5 razy zastanowiła nad znajomością z nim.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 20:05   #14
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

No ale w sumie dlaczego ma być jakaś różnica między facetem a dziewczyną, jeżeli chodzi o wyprowadzkę z domu? Chyba jeszcze nigdy nie widziałam wątku dotyczącego pytania kiedy to dla kobiety przychodzi czas na ruszenie na swoje.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 20:11   #15
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;56238723]No ale w sumie dlaczego ma być jakaś różnica między facetem a dziewczyną, jeżeli chodzi o wyprowadzkę z domu? Chyba jeszcze nigdy nie widziałam wątku dotyczącego pytania kiedy to dla kobiety przychodzi czas na ruszenie na swoje.[/QUOTE]
Bo pewnie facet mieszkający u rodziców jest niemęski/niezaradny/dziwny, a kobieta w takiej sytuacji jest po prpstu bardzo zżyta z rodzicami i nie chce ich samych zostawiać XD hahah
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 20:11   #16
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;56238723]No ale w sumie dlaczego ma być jakaś różnica między facetem a dziewczyną, jeżeli chodzi o wyprowadzkę z domu? Chyba jeszcze nigdy nie widziałam wątku dotyczącego pytania kiedy to dla kobiety przychodzi czas na ruszenie na swoje.[/QUOTE]


Możesz założyć taki temat
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 20:35   #17
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;56238723]No ale w sumie dlaczego ma być jakaś różnica między facetem a dziewczyną, jeżeli chodzi o wyprowadzkę z domu? Chyba jeszcze nigdy nie widziałam wątku dotyczącego pytania kiedy to dla kobiety przychodzi czas na ruszenie na swoje.[/QUOTE]

Według mnie zarówno dla kobiety jak i mężczyzny są 2 dobre momenty. Pierwszy podczas rozpoczęcia studiów - swoje dziecko (jak kiedyś będę miała) wyślę na studia do innego miasta i niech się uczy samodzielności, by nie było "niepełnosprawne". Drugi moment - już ostatnia chwila - zaraz po studiach, w momencie podjęcia pierwszej pracy. Potem raczej nie ma co liczyć, że "dziecko" się wyprowadzi, po prostu coraz bardziej oczywiste staje się, że mieszkanie z rodzicami jest łatwiejsze.

Mam kilka ciekawych przypadków wśród znajomych. Ludzie pracujący, około 30 lat, z pensją na poziomie średniej krajowej, ale mieszkający z rodzicami, bo wynajmując pokój nie będzie można całej pensji przewalić na alkohol i zakupy (mówię o obu płciach).
Wynajmowałam mieszkanie również z chłopakiem (28 lat), którego rodzice mieszkali 60 km od miejsca zamieszkania. Chłopak w piątek wyjeżdżał do mamusi, a wracał w poniedziałek rano. Do domu wywoził brudne rzeczy (wszystkie!) by mamusia wyprała (nie potrafił obsłużyć pralki), mamusia gotowała obiadki i opisywała na każdy dzień. Gdy był jego tydzień sprzątania mieszkania... przychodziła jego dziewczyna i sprzątała za niego.
Dalsza znajoma w wieku 19 lat po wyprowadzeniu się na studia do innego miasta myślała, że ma zepsute lustro, bo po porannym myciu zębów same się nie wyczyściło (autentyk).

Oczywiście jestem świadoma, że istnieją sytuacje wyjątkowe/indywidualne, ale założyłam, że wątek nie dotyczy 30 latka mieszkającego z niepełnosprawną matką, którą trzeba się opiekować 24h.

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2016-02-23 o 20:42
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 20:41   #18
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
Oczywiście jestem świadoma, że istnieją sytuacje wyjątkowe/indywidualne, ale założyłam, że wątek nie dotyczy 30 latka mieszkającego z niepełnosprawną matką, którą trzeba się opiekować 24h.
Nie wiem, czy to aż tak działa na jego korzyść, jeśli chodzi o budowanie przyszłej relacji.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 20:41   #19
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
Według mnie zarówno dla kobiety jak i mężczyzny są 2 dobre momenty. Pierwszy podczas rozpoczęcia studiów - swoje dziecko (jak kiedyś będę miała) wyślę na studia do innego miasta i niech się uczy samodzielności, by nie było "niepełnosprawne".
Zgadzam sie calkowicie. Mimo, ze czesto i tak rodzice utrzymuja to jest to prawdziwa szkola zycia
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 20:44   #20
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to aż tak działa na jego korzyść, jeśli chodzi o budowanie przyszłej relacji.
Zrozumiałam, że tematem nie jest czy facet nadaje się na partnera, tylko kiedy powinien wyprowadzić się od rodziców. Podany ekstremalny przykład jest dla mnie jedną z sytuacji, która pozostanie w rodzinnym domu po prostu uzasadnia.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 20:47   #21
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez Flower28 Pokaż wiadomość
Najlepiej gdy się wyprowadza już na studiach, do akademika Przynajmniej nauczy się, jak po sobie posprzątać, uprać, zrobić zakupy, a nie będzie oczekiwał, że wszystko zrobi za niego mama... albo dziewczyna
Uwierz mi, ale sa faceci ktorzy mieszkaja z rodzicami i umieją po sobie posprzatac, uprac i zrobic obiad
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 20:49   #22
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Uwierz mi, ale sa faceci ktorzy mieszkaja z rodzicami i umieją po sobie posprzatac, uprac i zrobic obiad
Zapewne, ale ciezko mi w to uwierzyc
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 20:59   #23
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
Zapewne, ale ciezko mi w to uwierzyc
Słabej wiary jestes

Sa na tym swiecie mamusie ktore nauczyly swoich synow takiego "ogarniecia zyciowego" i nie ma potrzeby zeby sie wyprowadzal i sam sie tego uczyl.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 21:01   #24
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
Zapewne, ale ciezko mi w to uwierzyc
Hmm na przykładzie mojego męża, przeprowadził sie do mnie mając 24 lata. Potrafił sprzatać, gotować, prać, składać pranie. A co więcej to złota rączka, która wszystko w domu zrobi od naprawy kranu do calkowitego remontu.
Na codzień stawia domy, czyli budowa ale domem oraz dzieckiem potrafi sie bardzo dobrze zajać.
Więc są faceci, którzy mieszkają z rodzicami bo im wygodnie i nic w domu nie robią, są i tacy którzy potrafią zrobić wszystko
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 21:05   #25
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Widzę, że niektórzy mają tutaj tendencję do układania życia innym osobom i wyraźnego wskazywania, co ktoś zrobić "powinien". Zupełnie jak kościół lub konserwatywny rząd, który nie szanuje woli i praw jednostki...

Każdy jest panem swojego losu i postępuje tak, aby najpełniej realizować swoje potrzeby. Oczywiście powinien to robić nie krzywdząc nikogo innego. Wskazywanie mu, co robić "powinien" świadczy o posiadaniu ewidentnych skłonności dyktatorskich!
Beka. Wątek jest o tym co sądzą wizażanki, nikt w tym momencie nie podchodzi do Maćka / Wladka / Józka i nie wrzeszczy mu rozkazów do wyprowadzki z domu rodzinnego w imię jakiejś mody czy zasad, więc luzuj majty, plis.

A co do samego tematu, to tak jak wcześniej już napisałyście, im wcześniej tym lepiej, nawet jeśli miałby to być akademik na studiach. Choćby nie wiem jak pomagali w domu rodzinnym, sprzątali i gotowali... Tutaj już nikt za nich nic nie zrobi, poza tym, mieszkając z obcymi uczymy się bardzo wiele o samych sobie i innych.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 21:13   #26
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
Beka. Wątek jest o tym co sądzą wizażanki, nikt w tym momencie nie podchodzi do Maćka / Wladka / Józka i nie wrzeszczy mu rozkazów do wyprowadzki z domu rodzinnego w imię jakiejś mody czy zasad, więc luzuj majty, plis.

A co do samego tematu, to tak jak wcześniej już napisałyście, im wcześniej tym lepiej, nawet jeśli miałby to być akademik na studiach. Choćby nie wiem jak pomagali w domu rodzinnym, sprzątali i gotowali... Tutaj już nikt za nich nic nie zrobi, poza tym, mieszkając z obcymi uczymy się bardzo wiele o samych sobie i innych.
Tylko nie "nawet jeśli miałby to być akademik na studiach". Ten kto nie mieszkał nigdy w akademiku, nie doświadczył czym jest studiowanie. To naprawdę świetne miejsce dające masę wspaniałych wspomnień. Mój tż na studiach specjalnie wkręcał się by zamieszkać w akademiku.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 21:22   #27
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Hmm na przykładzie mojego męża, przeprowadził sie do mnie mając 24 lata. Potrafił sprzatać, gotować, prać, składać pranie. A co więcej to złota rączka, która wszystko w domu zrobi od naprawy kranu do calkowitego remontu.
Na codzień stawia domy, czyli budowa ale domem oraz dzieckiem potrafi sie bardzo dobrze zajać.
Więc są faceci, którzy mieszkają z rodzicami bo im wygodnie i nic w domu nie robią, są i tacy którzy potrafią zrobić wszystko
To super , tylko pozazdroscic !
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 22:00   #28
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Znam facetów, którzy mimo wyprowadzki na studia sprzątać ani gotować się nie nauczyli w ogóle, także średni to wykładnik Dla mnie pytanie w tytule nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bo z drugiej strony, jak facet ma nawet powyżej tych 25 lat, ale zarabia póki co dość marnie (mniej niż te 2500 zł nawet), jest singlem albo we wczesnym związku, a z rodzicami ma normalne układy (czyli ani patologia, ani synek mamusi), w domu jest dużo miejsca i nie gnieździ się w pokoju z młodszym rodzeństwem, to czy serio powinien za wszelką cenę się wyprowadzać? W domu rodzinnym dołoży się do rachunków, dajmy na to te 600-800 zł plus jakieś okazjonalne większe wydatki przy awariach/ogrzewaniu, tyle samo zapłaciłby za sam pokój jednoosobowy w większym mieście w mieszkaniu studenckim, a tak, to ma szansę jednak oszczędzać na coś własnego, bo odpadają mu koszty np. jedzenia.

To w sumie nie tylko facetów się tyczy, bo kobiet również Poza tym, no dobra, ja się ,,wyprowadziłam" z domu na studia zaraz po maturze, ok, sprzątania mnie mieszkanie studenckie na pewno nauczyło bardziej niż dom rodzinny, gdzie wszystko robi mama bo robi to w swoim przekonaniu najlepiej, ale żaden to wykładnik dojrzałości, skoro jestem na utrzymaniu rodziców i do końca studiów będę, bo nie mam możliwości pójścia do normalnej pracy, chyba że kosztem studiów. I w sumie to się nie zarzekam, że po studiach na pewno do domu rodzinnego nie wrócę - zaraz po studiach będę zarabiać 2200 zł plus minus, wynajmowanie mieszkania coraz mniej mnie bawi, bo współlokatorzy są naprawdę różni i po czterech latach mam lekki przesyt takiej rzeczywistości. Załóżmy, że nie będę w jakimś w miarę poważnym związku, żeby wynajmować mieszkanie z partnerem. To co, mam wydawać pół pensji na wynajem kawalerki? Kredytu i tak mi żaden bank bez wkładu własnego nie przyzna, do tego dochodzą koszty dalszego kształcenia w zawodzie, gdzie podręcznik potrafi kosztować kilkaset złotych. Więc w mojej sytuacji jednak korzystniej będzie w takim układzie ten rok-dwa pomieszkać z rodzicami, gromadząc fundusze, doświadczenie, żeby potem znaleźć pracę dodatkową i ten kredyt jednak wziąć. Będę miała wtedy plus minus 28 lat.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 22:46   #29
Guest5675
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 29
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
Jak w temacie: kiedy powinno to nastąpić, JEŚLI z założenia ma on wynieść się na swoje a nie rozpocząć wspólne mieszkanie z dziewczyna. Ciekawią mnie wasze opinie
18/19lat to taki optymalny wiek
Guest5675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 23:14   #30
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Kiedy facet powinien wyprowadzić się od rodziców?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Znam facetów, którzy mimo wyprowadzki na studia sprzątać ani gotować się nie nauczyli w ogóle, także średni to wykładnik Dla mnie pytanie w tytule nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bo z drugiej strony, jak facet ma nawet powyżej tych 25 lat, ale zarabia póki co dość marnie (mniej niż te 2500 zł nawet), jest singlem albo we wczesnym związku, a z rodzicami ma normalne układy (czyli ani patologia, ani synek mamusi), w domu jest dużo miejsca i nie gnieździ się w pokoju z młodszym rodzeństwem, to czy serio powinien za wszelką cenę się wyprowadzać? W domu rodzinnym dołoży się do rachunków, dajmy na to te 600-800 zł plus jakieś okazjonalne większe wydatki przy awariach/ogrzewaniu, tyle samo zapłaciłby za sam pokój jednoosobowy w większym mieście w mieszkaniu studenckim, a tak, to ma szansę jednak oszczędzać na coś własnego, bo odpadają mu koszty np. jedzenia.

To w sumie nie tylko facetów się tyczy, bo kobiet również Poza tym, no dobra, ja się ,,wyprowadziłam" z domu na studia zaraz po maturze, ok, sprzątania mnie mieszkanie studenckie na pewno nauczyło bardziej niż dom rodzinny, gdzie wszystko robi mama bo robi to w swoim przekonaniu najlepiej, ale żaden to wykładnik dojrzałości, skoro jestem na utrzymaniu rodziców i do końca studiów będę, bo nie mam możliwości pójścia do normalnej pracy, chyba że kosztem studiów. I w sumie to się nie zarzekam, że po studiach na pewno do domu rodzinnego nie wrócę - zaraz po studiach będę zarabiać 2200 zł plus minus, wynajmowanie mieszkania coraz mniej mnie bawi, bo współlokatorzy są naprawdę różni i po czterech latach mam lekki przesyt takiej rzeczywistości. Załóżmy, że nie będę w jakimś w miarę poważnym związku, żeby wynajmować mieszkanie z partnerem. To co, mam wydawać pół pensji na wynajem kawalerki? Kredytu i tak mi żaden bank bez wkładu własnego nie przyzna, do tego dochodzą koszty dalszego kształcenia w zawodzie, gdzie podręcznik potrafi kosztować kilkaset złotych. Więc w mojej sytuacji jednak korzystniej będzie w takim układzie ten rok-dwa pomieszkać z rodzicami, gromadząc fundusze, doświadczenie, żeby potem znaleźć pracę dodatkową i ten kredyt jednak wziąć. Będę miała wtedy plus minus 28 lat.
No dobra, ale tu też chodzi o aspekt którego się nie da wymierzyć pieniądzem. Poza tym, nawet w dużych miastach można wynająć mieszkania 2pokojowe i dzielić je z jedną osobą, nie są to już stricte studenckie warunki a nie wychodzi też jak za woły. Nikt nikomu w drogę nie wchodzi jak obie osoby pracują.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-29 19:26:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.