Krem pod oczy a ropienie oczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-20, 11:53   #1
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723

Krem pod oczy a ropienie oczu


Odkąd zaczęłam używać kremów pod oczy zauważyłam pewien dosyć irytujący mnie problem. O ile na dzień mogę stosować wszystko, co przewinęło się przez moje ręce, o tyle stosowanie jakiegokolwiek kremu pod oczy na noc wiąże się tym, że rano wstaję z zaropiałymi kącikami oczu i posklejanymi od tej ropy rzęsami. Oczy nie są przekrwione i nie pieką, ale w związku z tą mazią czuję ciężkość na powiekach. Problem ten nie występuje, jeśli na noc nie nałożę kremu pod oczy, więc to nie kwestia alergii na coś dookoła.

Kombinowałam już z lżejszymi kremami, w tym z kremami dla alergików, z żelami, z olejkami, nie aplikuję tego kremu tuż pod samymi oczami, więc to raczej też nie kwestia aplikacji. Cokolwiek nałożę na noc pod oczy sprawia, że przez noc będą mi ropiały.

Czy któraś z Was tak miała albo ma pomysł gdzie jeszcze szukać rozwiązania problemu?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 12:32   #2
cybilla
Raczkowanie
 
Avatar cybilla
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 33
Dot.: Krem pod oczy a ropienie oczu

a ogólnie jak np nałożyłabyś ten sam krem na dzień, to nic się nie dzieje?? czy dzieje się tak np z kremami typowo na noc? może jakiś wspólny składnik?
cybilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 12:49   #3
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Krem pod oczy a ropienie oczu

Cytat:
Napisane przez cybilla Pokaż wiadomość
a ogólnie jak np nałożyłabyś ten sam krem na dzień, to nic się nie dzieje?? czy dzieje się tak np z kremami typowo na noc? może jakiś wspólny składnik?
Te same kremy nałożone na dzień nie powodują żadnej szkody.
Testowałam już m.in. Vianka, Nacomi, Ziaję, AA, Sylveco i coś z apteki (nie pamiętam co).
Również olejki wklepane na noc pod oczy sprawiają, że oczy ropieją Olejków akurat na dzień raczej nie testowałam (nie przypominam sobie przynajmniej).

Edit.
Nawet takie lekkie serum pod oczy z Avy mi przeszkadzało (a ono ma naprawdę leciutką konsystencję i szybko się wchłania).

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2019-08-20 o 12:50
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-20 12:49:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.