Panny Młode 2020 cz. II - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-31, 13:33   #4051
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Efkakam cześć Powiedz o Was coś więcej
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 15:54   #4052
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Nasze też klasyczne: półokrągłe, zółte złoto, bez zdobień. Też od razu wiedzielismy jakie Moja ma 4 mm, Narzeczonego 4,5 mm.
My też taka klasyka, tylko ja 3 mm, a Narzeczony 4. Jakoś ładnie nam w tych cieńszych. Podoba mi się też, że 3-milimetrowa jest taka ładnie wyokrąglona.



Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
A i nam się w momencie rozwiązała sprawa z samochodem. Zaczęłam grzebać wśród znajomych i jedni sami nam się zaproponowali.
U nas w okolicy chcieli 700 zł.. Widzę, że może to nei jest tak dużo na tle tego co piszecie, ale dla mnie to i tak kosmos. Za kawałek przejażdżki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajna opcja, i co to będzie za auto? My płacimy 1000 za odnowioną Warszawę, z tym że u nas to nie będzie jedynie taki kawałek przejażdżki - na salę będziemy jechać ok. 40-60 minut. No i zależało nam właśnie na staroci.

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Ciotka od razu jak zaproszenie dostała o które się upominają powiedziała że jej nie będzie... Nawet nie zapytalam dlaczego, nie to nie ja nie będę się prosić o bycie że mną w tym ważnym dniu, komu zależy ten będzie i lepsza zabawa z time ktorzy naprawde chca niz jake city Police salon wyjdzie po torcie I nara

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam takie samo podejście, jak komuś zależy, to będzie, nie będę się już płaszczyć. Od wielu osób słyszałam, że organizacja wesela weryfikuje różne znajomości.

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was miała zaproszenie lub może próbkę z firmy Royal Dekor- jakiegoś wzoru ze zdjeciem? Nasze zdjęcia z sesji narzeczeńskiej (dostaliśmy kilka dzień po sesji) są tak piękne i klimatyczne, ze myślę o wykorzystaniu ich do zaproszeń. Mieliśmy wybrany inny wzór z Royal dekor i mamy próbkę- z tego pierwszego linku, jest piękna, ale myślimy o tych ze zdjęciem,z tym, ze Narzeczony boi się, że jakość zdjęcia będzie średnia. Które byście wybrały?

https://royaldekor.pl/zaproszenia-sl...one-serce.html
czy
https://royaldekor.pl/zaproszenia-sl...a-biala_matowa
Moim zdaniem jeśli macie ładne zdjęcia, to drugie będzie się pięknie wyróżniać spośród innych zaproszeń.

Cytat:
Napisane przez kalinka_91 Pokaż wiadomość
Dawno mnie nie było ale melduję się już jako mężatka
Jak super coś takiego przeczytać od razu wraca ochota do organizacji i wiara, że będzie dobrze. Jak jest miłość i przychylni ludzie, to jest pięknie

Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj w końcu poszłam zamówić do salonu buty. Robiłam według swojego projektu. Wybrałam kolor, rozmiar i teraz tylko pozostaje mi czekac 3 tygodnie na odbiór Wcześniej, kiedy nie siedziałam w tym temacie nawet nie wiedziałam, że tak można:P
Ale fajna opcja. Pokażesz potem efekt końcowy?

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Ja nie mam jeszcze nawet materiału na sukienkę a co dopiero mówić o jakiś przymiarkach...

Ale zupełnie nie czuję żadnego stresu; nie martwię się, czy o czymś nie zapomnimy, czy ze wszystkim zdążymy Cieszy mnie, że będę żoną; że ja i tż zostaniemy małżeństwem Reszta to tylko otoczka.

Miałam trochę problemów zdrowotnych (w sumie nadal mam), więc tym bardziej cieszę się, że dotrwałam do ślubu i czuję się dobrze
Ja mam podobnie. Całą kwarantannę myślałam sobie: jak wspaniale, że mam obok siebie takiego super człowieka i chcemy wziąć ślub. Jak będą jeszcze po tym ślubie jakieś tańce, to będę szczęśliwa.

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiem że na swoim ślubie będę płakać jak bóbr. Co zrobić żeby w kościele się nie rozkleić? Jakieś rady dla wrażliwców?
A co w tym złego? Ja tam zamierzam się wzruszać do woli, to jest Wasz moment i warto go przeżyć w 100%

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Cześć, mamy termin ślubu na 18 lipca i przyszłam poczytać, jak wyglądają przygotowania u innych
U mnie przez tego koronawirusa jest płacz, dramat i nerwy. Termin 2 razy zmieniany (18 lipca, potem 29 września, a teraz powrót do starej daty). Mieliśmy mieć wesele na 80 osób w hotelu i ślub w urzędzie w mieście 35 km od naszej gminy. Odwołaliśmy salę, dj-a i fotografa, bo jak robić wesele w trakcie pandemii.
Teraz zmniejszyliśmy liczbę gości do minimum (niecałe 40 osób) i jesteśmy w trakcie przenoszenia dokumentów do urzędu w naszej gminie i zamawiania restauracji w okolicy. Z fotografem na szczęście się dogadaliśmy, że jednak przyjedzie. Za salę w hotelu oddadzą nam połowę zaliczki, a zaliczka za dj-a przepadła.
Jestem mega zestresowana i marzę o tym, żeby był już 19 lipca i mogę spokojnie, jako mężatka, siedzieć z grupką przyjaciół w domku nad jeziorem...
Ojej, mamy taki sam termin i szczerze mówiąc nic nie zmienialiśmy ani jakoś bardzo się nie przejmujemy. Zaprosimy po prostu ok. 30-40% osób mniej niż miało być pierwotnie. Myślę, że jak się zachowa zdrowy rozsądek, to wszystko będzie dobrze, głowa do góry!
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 18:02   #4053
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

[1=03a25f57c1c12b64185d06c 737e7e94991ae1a10_6577a30 8dca3f;87886953]Stresująca sytuacja... dużo zdrowia.
[/QUOTE]
Dzięki, ja zdrowa, ale sytuacja jest nie ciekawa u mnie w zakładzie już ponad 60 osób chorych, 300 na kwarantanie. Napewno najbliższe dwa tyg nie pracuje. No ja na żadne dodatkowe świadczenia nie mam co liczyć. Dobrze że mam jeszcze drugą dodatkową prace, no i w piątek dowiedziałam się że mogę ruszać od czerwca z pracą w terenie, wiec jutro jadę na 3 dni w delegacje.

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
My odbieramy dzisiaj obrączki! Wczoraj byliśmy na sesji narzeczeńskiej i dostaliśmy kilka ujęć dzisiaj- jestem zakochana klimat jest genialny
Przymierzaliśmy też garnitury, Narzeczony najprawdopodobniej wybierze czarny garnitur smokingowy
Vilka i Anggegna może pokażecie jakieś kadry z sesji. Też myślałam żeby teraz zrobić, ale nie mogłam się zgrać z pogodą. Teraz poczekam może az będzie lawenda kwitła lub do sierpnia jak będzie zboże

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
My się zastanawiamy, czy z naszych obrączek zmieniać grawer... Ale chyba sobie darujemy. Niech zostanie na pamiątkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zmieniam, dla mnie stara data to żadna pamiątka.

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
Ile płaciliście za obrączki? Kompletnie sie nie znam na cenach obrączek
My mamy zwykłe klasyczne półokrągłe 4mm z soczewką zamówiliśmy w Scorpionie za 2100 zł

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
My mieszkamy już sporo ponad 3,5 roku razem, kiedy to zleciało...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My 3 lata.

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile ważne są dokumenty z chrztu i bierzmowania? 6 miesięcy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba 6 miesięcy, ale ksiądz nam powiedził że na październik nie musimy nowych dostarczać. Wszystkie dokumenty przynieśliśmy na koniec lutego. Musze tylko do USC zadzwonić, czy mamy odebrać nowe.

Cytat:
Napisane przez kalinka_91 Pokaż wiadomość
Dawno mnie nie było ale melduję się już jako mężatka
Na tydzień przed ślubem zdecydowaliśmy się nic nie zmieniać i nie przesuwać i ostatecznie jestem mega zadowolona.

Wstałam jakoś przed 7 i od razu byłam pełna entuzjazmu, że to dzień naszego ślubu. Od razu napisałam smsa do narzeczonego,żeby już wstawał Najpierw przystroiłam auto ( bo jechaliśmy naszym) i dekoracje przed domem, później pojechałam odebrać półwianek z gipsówki do fryzury, później pojechałam odwiedzić narzeczonego w hotelu i przećwiczyć pierwszy taniec- bo zdecydowaliśmy się na dwa dni przed ślubem co zatańczymy
Pytam się go co ma w planach bo ja mam milion rzeczy do zrobienia jeszcze a on, że idzie na spacer ze swoją rodziną
ja szybki powrót do domu, kawka i ciastko i poszłam na makijaż i później do fryzjerki- od 12 do 14:45 mnie nie było ale efekt był idealny- super makijaż, nie za mocny i przepiękna fryzura.
Fryzjerka wpięła mi welon a miałam taki dłuugi dłuugi i mi wypadł jeszcze przed domem zadzwoniłam do narzeczonego,że już jestem okazało się, że fotograf i kamerzysta już są od kwadransa i tylko stresują mamę moją aż tak,że moja świadkowa musiała przyjść i się nimi zająć- bo moja mama jeszcze była w szlafroku
O 15 zaczęłam robić swój bukiet trochę pomagała mi świadkowa- ale finalnie wyszedł idealnie taki jak chciałam, piękniejszego bym nie kupiła
Ubrałam się, błogosławieństwo, kilka zdjęć i pojechaliśmy do kościoła. Oczywiście prowadziłam ja co zostało uwiecznione na foto Byliśmy na kwadrans przed uroczystością i jakiś mały chłopczyk podszedł złożyć nam życzenia co było mega miłe.
Później okazało się, że my w zakrystii już czekamy a ksiądz wchodzi pięć minut przed ślubem i dopiero wszystkie formalne kwestie załatwia więc ślub był z poślizgiem ale nie przez nas...
Później były mega emocje, mieliśmy iść we dwoje do ołtarza a tu mój tata,że on mnie poprowadzi ruszyliśmy i mówię mu: tata zwolnij bo ja mam szpilki a on jeszcze szybciej -chyba nie dosłyszał pod wpływem emocji. W ogóle to ja byłam taka zdziwiona, że nic nie było grane na wejście - później się okazało, że było tylko ja nie słyszałam. Sama msza mega, tak na spokojnie, ksiądz miał piękne kazanie takie osobiste kierowane do nas, przysięgę powiedziałam bez śmiania się ale ponoć w swoim stylu. Przy słowach :że cię nie opuszczę aż do śmierci zaakcentowałam, to " nie opuszczę" że się niektórzy aż śmiali Były skrzypce aż się wzruszyłam jak je usłyszałam...

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Po wszystkim ksiądz pytał nas jakie to wrażenie - być żoną więc mu powiedziałam, że super i że polecam

Pod kościołem były życzenia,obsypali nas groszówkami i pojechaliśmy na salę. Na sali obiad, zdjęcia,tort,szampan, podziękowaliśmy obecnym gościom za przybycie- każdemu ze dwa słowa, było drugie ciepłe danie, nasz pierwszy taniec, który nawet nam jakoś wyszedł. Muzyka była jako tło raczej, więc tańców nie było ale za to z każdym sobie pogadałam chwilę,wypiłam winko pyszne domowe. Później zrobiliśmy podziękowania dla rodziców i tu fajnie wyszło,bo też grały skrzypce na żywo więc każdy miał ciarki
Po północy zaczęliśmy się zbierać i przed pierwszą każdy poszedł do siebie. A my ze świadkami jeszcze sobie siedzieliśmy i do 4 dopijaliśmy szampana w pokoju
Łącznie było nas 25 osób plus fotograf.
W kościele było nas 27 osób i kamerzysta dodatkowo.

Ogólnie mega emocje, super pozytywne...
Było kameralnie, rodzinnie i na prawdę polecam bycie mężatką
Super : roza:
GRatulacje na nowej drodze życia
Pokaż jakieś foty.
Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Kalinka, gratuluję! Jakoś tak lepiej się czuję gdy słyszę o ślubach i weselach
Ja miałam w planach zrobić sobie bukiet z bzu, ale nie wyszło niestety... Byłabym już dwa tygodnie żoną ehh...
Za to kupiliśmy dziś garnitur mało typowy, jesteśmy zadowoleni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też myślałam o bzie, ehhh

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
Też mam takie odczucia. W ofole przez ostatnie miesiące ślub mnie nie cieszył, stal się taki obojętny dla mnie. A teraz cały entuzjazm wrócił. Zastanawiam się, co jescze musimy zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie nadal jeszcze nie cieszy, nadal podchodze do tego sceptycznie. Troche się obawiam odmowy gości lub jakiś problemów na jesieni.




My samochodu nie wypożyczamy, albo świadek nas swoim zawiezie, albo weźmiemy od kogoś ze znajomych.
__________________
angellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 18:11   #4054
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Mam nadzieję, że nam też uda się wykonać sesję narzeczeńską- i przy okazji wypróbować moją ślubną fryzurę i makijaż
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 18:24   #4055
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Gothka świetny pomysł, też tak zrobie, makijaż wypróbuje na sesje narzeczeńską
__________________
angellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 18:30   #4056
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angellka Pokaż wiadomość
Gothka świetny pomysł, też tak zrobie, makijaż wypróbuje na sesje narzeczeńską
Ja mam nadzieję, że uda mi się zgrać na tą sesję fryzjerkę i makijażystkę...
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-02, 08:34   #4057
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

A my jednak przełożyliśmy na przyszły rok także żegnam się z Wami
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-02, 08:44   #4058
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja w pierwszym odruchu pomyślałam o fryzurze i makijażu próbnym na sesję narzeczeńską, ale doszłam do wniosku, że przecież nie chcę wyglądać tak samo na tej sesji i na ślubie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-02, 09:25   #4059
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja pierwotnie planowałam próbną fryzurę i makijaż na roczek córki, ale finalnie się nie odbył

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-02, 21:31   #4060
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Mam już zrobione paznokcie na ślub ^^ jestem zachwycona bo wyszły przepięknie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-02, 21:57   #4061
BlueSky14
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 261
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Suknie zaniosłam do krawcowej. Młoda już też ma miarę ściągniętą. Garnitur odbieramy 17.06. zostało nam tylko ubranie dla syna, winietki, plan stołów koszyk ratunkowy i dla mnie bibułki itp kosmetyki. Aaaa kościół mamy sami udekorować. I czekam na odbiór obrączek. Szkoła tańca się nie otworzyła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BlueSky14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-02, 21:59   #4062
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Jestem podekscytowana, w końcu zmiana torów wątku na właściwy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 06:25   #4063
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Mnie ogarnął szok bo w mojej rodzinnej miejscowości za bukiet+wpinka do butobierki, kosztuje 350zl a dla świadkowiej 170zl. Ogólnie chciałam zrezygnować już wcześniej z bukietu dla świadkowiej bo uznałam, że nasi świadkowie są tylko pro forma do kościoła, z tego względu że mają rodziny z którymi będą siedzieć przy stole. Pewnie pojadę z rana na giełdę i kupię jakiś bukiet gorzej z tą wpinka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 07:22   #4064
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

u mnie bukiet 250, mam nadzieję że będzie ekstra ale nic specjalnego sobie tam nie życzyłam takie ceny
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 07:32   #4065
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

U nas bukiety też tak kosztują, ale ja się na to nastawilam już dawno, bo rozmawiałam w kwiaciarni. Na tym etapie już mnie ta cena nie szokuje. Ale rok temu tak
My w przyszłym tygodniu zamykamy proszenie i idziemy po obrączki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 07:42   #4066
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Rozumiem, że można uwielbiać kwiaty i chcieć je mieć za każdą cenę

Ja bez żalu zrezygnowałabym z bukietu gdyby nie był to mały symboliczny wydatek (nawet tego nie sprawdzałam, jakie ceny krzyczą u mnie).
Tutaj znalazłam fajne alternatywne pomysły na COŚ zamiast bukietu --> https://www.onefabday.com/alternativ...dding-bouquet/
Super pomysły! Oryginalne, ekstra do zdjęć (a do czego te bukiety są jeśli nie do zdjęć?).
Mega urzekł mnie bukiet z darów natury - taki jak robi się do kościoła na Matki Boskiej Zielnej. Co roku mama taki robi i wygląda to mega pięknie. Super pomysł na jesienny ślub.
No i te balony też fajne! Ale już tylko na sesję. A z kolei wachlarze - super w środku lata! I można je fajnie dobrać do motywów przewodnich.


__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 07:56   #4067
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Mam już zrobione paznokcie na ślub ^^ jestem zachwycona bo wyszły przepięknie



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pokażesz?

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Mnie ogarnął szok bo w mojej rodzinnej miejscowości za bukiet+wpinka do butobierki, kosztuje 350zl a dla świadkowiej 170zl. Ogólnie chciałam zrezygnować już wcześniej z bukietu dla świadkowiej bo uznałam, że nasi świadkowie są tylko pro forma do kościoła, z tego względu że mają rodziny z którymi będą siedzieć przy stole. Pewnie pojadę z rana na giełdę i kupię jakiś bukiet gorzej z tą wpinka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ceny jak z kosmosu!

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Rozumiem, że można uwielbiać kwiaty i chcieć je mieć za każdą cenę

Ja bez żalu zrezygnowałabym z bukietu gdyby nie był to mały symboliczny wydatek (nawet tego nie sprawdzałam, jakie ceny krzyczą u mnie).
Byłam na weselu, gdzie panna młoda miała bukiet z polnych kwiatów zebranych rano przez jej siostrzenice na łące. Było ekstra. Świadkowa miała z samych chabrów i efekt też powalał. Ale to już trzeba mieć jakieś zaufane osoby. Szkoda, że nie mam zdjęć tych bukietów.
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.

Edytowane przez margaritaa
Czas edycji: 2020-06-03 o 07:59
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 08:56   #4068
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja generalnie staram się unikać wydawania pieniędzy na "moment" - już wystarczy, że jedna noc tyle kosztuje
Więc nie za bardzo chciałam bukiet, który kosztuje krocie, a będę go trzymać pół godziny - w maju planowałam zerwać bez, ale w sierpniu to nie wiem, pewnie pójdę kupić :/
Nie planuję też np. dekoracji kościoła. Wiadomo, kwiaty na ołtarz muszę kupić. A znowu przy terminie majowym na drugi dzień miała być komunia i by mi ten wydatek odpadł...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 09:34   #4069
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja uwielbiam kwiaty i będę mieć duży bukiet. Zamawiam u lokalnej kwiaciarki więc będzie kosztować 150zl.

Paznokcie mam french z diamencikami. Na zdjęciu nie prezentują się wybitnie ale na żywo wyglądają jak biżuteriabukiet-ślubny-piwonie.jpgFB_IMG_15911732041510719.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-03, 09:55   #4070
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Dziewczyny, są już wytyczne, raczej bez szokujących elementów: https://www.gov.pl/web/rozwoj/wesela-przyjecia
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 10:45   #4071
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

No cóż... Ten kto to ustalał, nigdy na weselu nie był
Ciekawi mnie też, jak mają być usadzeni goście przy okrągłych stołach xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 11:58   #4072
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja mam zamiar na dniach zamówić kwiaty: bukiet dla siebie, butonierkę dla tżta i dwie mniejsze dla obu świadków. Już dawno temu ,,upatrzyłam" sobie kwiaciarnię do zrobienia bukietu ślubnego - robią piękne kompozycje Pewnie będzie to trochę kosztowało, ale trudno Zależy mi właśnie na nich.

Żadnych innych kwiatów nie planuję Restauracja sama udekoruje sobie stoły po swojemu i nam to wystarczy.

Moja krawcowa jedzie w piątek po materiał na moją sukienkę Zdecydowałyśmy, że jednak kupi go sama. Zdaję się na jej gust.
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 12:10   #4073
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Mnie ta cena zszokowała, bo znajoma w tamtym roku w tej samej kwiaciarni płaciła 250zl więc 100zl to dość spora różnica.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 12:22   #4074
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Kwiaty zazwyczaj są mega drogie, więc mnie chyba żadna cena nie zaskoczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 13:20   #4075
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Dziewczyny jeśli macie w rodzinie jakąś osobę ze zmysłem artystycznym to może Wam zrobić monotematyczny bukiet(bo taki trudno spartolić) np z białych róż.
To będzie już tylko cena za same kwiaty a nie za wykonanie.
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 14:57   #4076
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Kwiaty zazwyczaj są mega drogie, więc mnie chyba żadna cena nie zaskoczy.
A jeszcze jak coś ma w nazwie ,,ślubne"...
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 16:02   #4077
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Przerażają mnie te ceny kwiatów, o których piszecie. Za bukiet i butonierkę płaciłam 120 zł.
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 17:41   #4078
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Kurczę, dobrze, że o tym piszecie, to też nie padnę, jak mi powiedzą cenę w kwiaciarni. Z kolei polne kwiaty, owszem są najpiękniejsze na świecie, ale ta trwałość... Nie wyobrażam sobie, ile płacą te osoby, które wynajęły florystkę, która całą salę i kościół przystraja świeżymi kwiatami.
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 19:38   #4079
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
A jeszcze jak coś ma w nazwie ,,ślubne"...
No niestety, takie prawa rynku. Kilka czynników się na to składa: kto by tam oszczędzał na swoim ślubie no i oczywiście fakt, że raczej ten ktoś drugi raz z usługi nie skorzysta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-04, 06:47   #4080
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Nie trzeba oszczędzać, ale ja jednak wolę zachować zdrowy rozsądek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-22 14:44:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:08.