Planowanie ciąży, część 17. - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-03, 08:35   #1141
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
A który masz Tc teraz? To sam początek w sumie, no nie?


Dziękujemy

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Sama niewiem bo apki różnie pokazuje ale obstawiam 4-5tc wiesz teraz na spokojnie do tego podchodzę niestresuj się tak jak przy Marceli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 09:00   #1142
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
Jak tam po wizycie? Bo chyba nie pisałaś


Moja panna kończy dziś rok, to jest nie możliwe

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Wszystkiego najlepszego dla Dagi Niech rośnie zdrowo i spełnia wszystkie marzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 09:07   #1143
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Sama niewiem bo apki różnie pokazuje ale obstawiam 4-5tc wiesz teraz na spokojnie do tego podchodzę niestresuj się tak jak przy Marceli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ee no to faktycznie sam początek
Mówisz większy luz niż wcześniej

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego dla Dagi Niech rośnie zdrowo i spełnia wszystkie marzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękujemy

A ty kochana jak się czujesz?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 09:48   #1144
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

100 lat dla Dagi

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 10:49   #1145
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
Ee no to faktycznie sam początek
Mówisz większy luz niż wcześniej

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Dziękujemy

A ty kochana jak się czujesz?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Tak duuuzo większy bo niechce przechodzić tego co wcześniej. Teraz jestem spokojniej nastawiona

Ja już po wizycie! Jest pęcherzyk ciążowy chyba 3,5mm jak się niemyle bo głucha jestem wskazujący na wczesna ciąże. Nad pęcherzykiem jest tak jakby szczelina i trochę krwi w niej więc przebadał mnie jeszcze raz zmierzyl ciśnienie zlecił komplet badań tych pierwszych i przepisał duohaston (w poprzedniej też go brałam) i mam się nie martwić bo to niemusi być nic groźnego,mozliwe że krwiak się zrobił i się wchlonie.

Jestem jakoś pozytywnie nastawiona dziś chcemy zrobić paczkuszki dla rodzicow i wysłać z wiadomością o dziecku bo teściowa i tak zaraz się kapnie że coś nie tak bo musi przychodzić do dzieci a ja latam po lekarzach. A po drugie co ma być to będzie a ja wierzę że będzie cudownie🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 11:21   #1146
aidil1982
Wtajemniczenie
 
Avatar aidil1982
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 507
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
Jak tam po wizycie? Bo chyba nie pisałaś


Moja panna kończy dziś rok, to jest nie możliwe

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Wszystkiego najlepszego dla Dagi sto lat

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
aidil1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 11:28   #1147
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Tak duuuzo większy bo niechce przechodzić tego co wcześniej. Teraz jestem spokojniej nastawiona

Ja już po wizycie! Jest pęcherzyk ciążowy chyba 3,5mm jak się niemyle bo głucha jestem wskazujący na wczesna ciąże. Nad pęcherzykiem jest tak jakby szczelina i trochę krwi w niej więc przebadał mnie jeszcze raz zmierzyl ciśnienie zlecił komplet badań tych pierwszych i przepisał duohaston (w poprzedniej też go brałam) i mam się nie martwić bo to niemusi być nic groźnego,mozliwe że krwiak się zrobił i się wchlonie.

Jestem jakoś pozytywnie nastawiona dziś chcemy zrobić paczkuszki dla rodzicow i wysłać z wiadomością o dziecku bo teściowa i tak zaraz się kapnie że coś nie tak bo musi przychodzić do dzieci a ja latam po lekarzach. A po drugie co ma być to będzie a ja wierzę że będzie cudownie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super
Cytat:
Napisane przez aidil1982 Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego dla Dagi sto lat

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Dziękujemy
A co u ciebie?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-03, 12:45   #1148
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
Dziękujemy

A ty kochana jak się czujesz?
Ciężko Mała jest w brzuchu o wiele bardziej aktywna niż była Hania, tak naciska na pęcherz zwłaszcza w nocy że mega kiepsko sypiam ostatnio Ale już się nie mogę doczekać, nawet ogarnęłam część wyprawki typu ubranka, jakieś pieluchy czy ręczniczki (tzn. kupiłam, trzeba jeszcze poprać i poprasować), została apteka i jakieś drobnostki dla mnie do szpitala i jakoś tak mam nadzieję że do końca miesiąca będę gotowa, spakuję torbę i będę tylko czekać



Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Tak duuuzo większy bo niechce przechodzić tego co wcześniej. Teraz jestem spokojniej nastawiona

Ja już po wizycie! Jest pęcherzyk ciążowy chyba 3,5mm jak się niemyle bo głucha jestem wskazujący na wczesna ciąże. Nad pęcherzykiem jest tak jakby szczelina i trochę krwi w niej więc przebadał mnie jeszcze raz zmierzyl ciśnienie zlecił komplet badań tych pierwszych i przepisał duohaston (w poprzedniej też go brałam) i mam się nie martwić bo to niemusi być nic groźnego,mozliwe że krwiak się zrobił i się wchlonie.

Jestem jakoś pozytywnie nastawiona dziś chcemy zrobić paczkuszki dla rodzicow i wysłać z wiadomością o dziecku bo teściowa i tak zaraz się kapnie że coś nie tak bo musi przychodzić do dzieci a ja latam po lekarzach. A po drugie co ma być to będzie a ja wierzę że będzie cudownie🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super Z takim podejściem na pewno wszystko będzie dobrze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 15:27   #1149
ko_91
Zadomowienie
 
Avatar ko_91
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 380
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Kamila najlepsze życzenia dla Dagmary!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ko_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 18:31   #1150
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

I ja się przyłączam do życzeń dla Dagi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 22:47   #1151
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cześć dziewczyny, ostatnio nie mam kiedy usiąść do komputera, a na telefonie ta głupia aplikacja coś mi się zes*ała i nie mogę dodawać postów...


Kamila, 100 lat dla Dagi!!! Ale jesteś pewna, że to już rok?



Justysia, a który to już u Ciebie tc?


MadziQ, gratulowałam Ci już, czy tylko chciałam?


Aga, a Twój synek nigdy nie przespał dłużej niż 3 godziny? A jak śpi w dzień? Czytujesz może bloga wymagające.pl? Jest tam mnóstwo rad odnośnie snu maluchów. Ja też karmię piersią, ale nad ranem biorę Kornelię do nas do łóżka i dzięki temu wysypiam się lepiej, niż w ciąży... Może wzięcie dziecka do siebie ułatwiłoby Ci spanie?
Oglądałam ostatnio webinar autorki tego bloga, i mówiła o tym, że jeśli dziecko za mało je (np. pokarmy za mało kaloryczne w dzień), to w nocy nadrabia i przez to często się budzi, dlatego lepiej dawać jedzenie bardziej gęste odżywczo, niż np. musy owocowe, które zapełnią żołądek, ale nie zapewnią odpowiedniej ilości kcal.
Kolejna rzecz, że sen nocny powinien być w miarę możliwości w całkowitej ciemności, bo wtedy wytwarza się lepiej melatonina, a wraz z nią leptyna, odpowiedzialna za uczucie sytości, i dziecko powinno budzić się rzadziej.
Tyle pamiętam z tego webinaru, może te rady coś Ci pomogą.
Ach, i jeszcze coś. Udowodniono badaniami, że spożywanie kwasów DHA przez dzieci ma dobry wpływ na mózg, a przez to na sen - dzieci spożywające DHA śpią średnio o godzinę dłużej Więc póki jesteś kp, to warto suplementować (albo jeść ryby).
Poza tym przejście na mm niekoniecznie spowoduje, że dziecko będzie lepiej spało. Z badań wynika, że niemowlaki (noworodki? nie pamiętam już o jakiej grupie była mowa) kp budzą się średnio 3,5 raza w nocy, a na mm - 3 razy, więc niewielka różnica
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-04, 06:44   #1152
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Dzień dobry.

Kamila wszystkiego najlepszego dla Dagusi

U nas dziś strzeliło pół roku 🤯 Nie wiem, gdzie jest ten czas, gdzie się podział mój mały nowoludek. Wszystko u nas w porządku, nie mogę się napatrzeć na to moje małe szczęście. Czy to normalne, że moja miłość do niego jest z dnia na dzień większa i mam go ochotę całować i całować? Maks jest już coraz bardziej samodzielny, chętnie bawi się sam w łóżeczku lub na macie. Potrafi się obracać na brzuszek i na plecki więc ciężko go upilnować. Skończyły się czasy gdy sam został na łóżku czy przewijaku porusza się już do tyłu i powoli zaczyna dygać dupkę do góry więc pewnie nie długo zacznie siadać i poruszać się do przodu. Nadrobił też wagę, teraz ma około 8500g TŻ od dwóch miesięcy w domu więc mamy rodzinna sielankę (no pomijając wszystkie inne przeciwności losu) i TŻ może obserwować jak mały dorasta. Maks bardzo się do niego przyzwyczaił, więc ja mogę złapać chwilę oddechu, gorzej będzie jak wróci do pracy

IMG_20200604_073604_compress7.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez gosiulam185
Czas edycji: 2020-06-04 o 07:29
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 08:19   #1153
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Patryka, z tym budzeniem się dzieci w nocy w zależności od rodzaju karmienia to pewnie zależy od dziecka.
Moja na mm i trzy razy to się raczej nie budziła

Gosiula, chyba normalne. Ja to całuję i przytulam non stop, bo nie da się przejść obok bez rozczulenia. Nawet mąż, który pracuje zdalnie i jest mocno zarobiony czasem przychodzi się z Julką poprzytulać, bo taki z niej rozkoszniaczek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 08:22   #1154
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Dziękujemy dziewczyny za wszystkie życzenia nie mogę uwierzyć że moje małe dzieciątko już nie jest takie małe ostatnio przeszła skok i jest już takim dużo bardziej kumającym dzieciakiem, można często się z nią dogadać

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ostatnio nie mam kiedy usiąść do komputera, a na telefonie ta głupia aplikacja coś mi się zes*ała i nie mogę dodawać postów...


Kamila, 100 lat dla Dagi!!! Ale jesteś pewna, że to już rok?



Justysia, a który to już u Ciebie tc?


MadziQ, gratulowałam Ci już, czy tylko chciałam?


Aga, a Twój synek nigdy nie przespał dłużej niż 3 godziny? A jak śpi w dzień? Czytujesz może bloga wymagające.pl? Jest tam mnóstwo rad odnośnie snu maluchów. Ja też karmię piersią, ale nad ranem biorę Kornelię do nas do łóżka i dzięki temu wysypiam się lepiej, niż w ciąży... Może wzięcie dziecka do siebie ułatwiłoby Ci spanie?
Oglądałam ostatnio webinar autorki tego bloga, i mówiła o tym, że jeśli dziecko za mało je (np. pokarmy za mało kaloryczne w dzień), to w nocy nadrabia i przez to często się budzi, dlatego lepiej dawać jedzenie bardziej gęste odżywczo, niż np. musy owocowe, które zapełnią żołądek, ale nie zapewnią odpowiedniej ilości kcal.
Kolejna rzecz, że sen nocny powinien być w miarę możliwości w całkowitej ciemności, bo wtedy wytwarza się lepiej melatonina, a wraz z nią leptyna, odpowiedzialna za uczucie sytości, i dziecko powinno budzić się rzadziej.
Tyle pamiętam z tego webinaru, może te rady coś Ci pomogą.
Ach, i jeszcze coś. Udowodniono badaniami, że spożywanie kwasów DHA przez dzieci ma dobry wpływ na mózg, a przez to na sen - dzieci spożywające DHA śpią średnio o godzinę dłużej Więc póki jesteś kp, to warto suplementować (albo jeść ryby).
Poza tym przejście na mm niekoniecznie spowoduje, że dziecko będzie lepiej spało. Z badań wynika, że niemowlaki (noworodki? nie pamiętam już o jakiej grupie była mowa) kp budzą się średnio 3,5 raza w nocy, a na mm - 3 razy, więc niewielka różnica
Co do ostatniego to się zgadzam, mm to nie gwarancja że będzie dziecko dłużej spało.
Ale co do posiłków i zależności że snem to raczej nie.. Moje dziecko nie ważne czy zje dużo i dobrze czy cały dzień jest tylko o chlebie i mleku i tak się budzi i tak. Teraz już zdecydowanie mniej ale jednak. Jeszcze niedawno potrafiła budzić się od 19.30 do północy z 10 razy... Później nie liczyłam.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 09:49   #1155
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
Dziękujemy dziewczyny za wszystkie życzenia nie mogę uwierzyć że moje małe dzieciątko już nie jest takie małe ostatnio przeszła skok i jest już takim dużo bardziej kumającym dzieciakiem, można często się z nią dogadać



Co do ostatniego to się zgadzam, mm to nie gwarancja że będzie dziecko dłużej spało.
Ale co do posiłków i zależności że snem to raczej nie.. Moje dziecko nie ważne czy zje dużo i dobrze czy cały dzień jest tylko o chlebie i mleku i tak się budzi i tak. Teraz już zdecydowanie mniej ale jednak. Jeszcze niedawno potrafiła budzić się od 19.30 do północy z 10 razy... Później nie liczyłam.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jeszcze najlepsze życzenia od nas dla Dagi

Działa Ci dobrze tapatalk? Mnie cały czas wywala i non stop muszę się logować żeby posty dodawać. No masakra

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ostatnio nie mam kiedy usiąść do komputera, a na telefonie ta głupia aplikacja coś mi się zes*ała i nie mogę dodawać postów...


Kamila, 100 lat dla Dagi!!! Ale jesteś pewna, że to już rok?



Justysia, a który to już u Ciebie tc?


MadziQ, gratulowałam Ci już, czy tylko chciałam?


Aga, a Twój synek nigdy nie przespał dłużej niż 3 godziny? A jak śpi w dzień? Czytujesz może bloga wymagające.pl? Jest tam mnóstwo rad odnośnie snu maluchów. Ja też karmię piersią, ale nad ranem biorę Kornelię do nas do łóżka i dzięki temu wysypiam się lepiej, niż w ciąży... Może wzięcie dziecka do siebie ułatwiłoby Ci spanie?
Oglądałam ostatnio webinar autorki tego bloga, i mówiła o tym, że jeśli dziecko za mało je (np. pokarmy za mało kaloryczne w dzień), to w nocy nadrabia i przez to często się budzi, dlatego lepiej dawać jedzenie bardziej gęste odżywczo, niż np. musy owocowe, które zapełnią żołądek, ale nie zapewnią odpowiedniej ilości kcal.
Kolejna rzecz, że sen nocny powinien być w miarę możliwości w całkowitej ciemności, bo wtedy wytwarza się lepiej melatonina, a wraz z nią leptyna, odpowiedzialna za uczucie sytości, i dziecko powinno budzić się rzadziej.
Tyle pamiętam z tego webinaru, może te rady coś Ci pomogą.
Ach, i jeszcze coś. Udowodniono badaniami, że spożywanie kwasów DHA przez dzieci ma dobry wpływ na mózg, a przez to na sen - dzieci spożywające DHA śpią średnio o godzinę dłużej Więc póki jesteś kp, to warto suplementować (albo jeść ryby).
Poza tym przejście na mm niekoniecznie spowoduje, że dziecko będzie lepiej spało. Z badań wynika, że niemowlaki (noworodki? nie pamiętam już o jakiej grupie była mowa) kp budzą się średnio 3,5 raza w nocy, a na mm - 3 razy, więc niewielka różnica
Powiem tak: srututu gacie z drutu z tym spaniem
Wszystko zależy od dziecka.
Moja budziła się w nocy co dwie godziny z zegarkiem w ręku. Stan ten trwał praktycznie do skończenia roku albo i dłużej. Owszem czasem miała przebłyski że spała 3 godziny, 4 to już na palcach jednej ręki.
I tak:
1. Stały rytuał dnia.
2. Pilnowałam kaloryczności (większość słoiczków ma jej za mało).
3. Dostaje Wit D z dha.
4. Śpi cały czas ze mną.
5. Śpi po ciemku.

Także tak

Dopiero od max półtora miesiąca budzi się w nocy raz na mleko (jeszcze karmię kp ale tylko 4 razy dziennie). Czasem owszem obudzi się z płaczem bo coś się przyśni, może czasem coś zaboli itp.

I ani razu nie przespała całej nocy. Ma skończone 17 miesięcy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 10:21   #1156
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Patryka leci 32 tydzień




U nas mała na mm zaczęła dość szybko mieć dłuższe przerwy między karmieniami ale moim zdaniem nie ma reguły, potrafiła nie wypić całej porcji mleka i spać ciągiem 5-8h a potrafiła wypić i obudzić po 2h




Gosiula słodziak z tego Twojego syneczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 11:30   #1157
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Dzień dobry.

Kamila wszystkiego najlepszego dla Dagusi

U nas dziś strzeliło pół roku Nie wiem, gdzie jest ten czas, gdzie się podział mój mały nowoludek. Wszystko u nas w porządku, nie mogę się napatrzeć na to moje małe szczęście. Czy to normalne, że moja miłość do niego jest z dnia na dzień większa i mam go ochotę całować i całować? Maks jest już coraz bardziej samodzielny, chętnie bawi się sam w łóżeczku lub na macie. Potrafi się obracać na brzuszek i na plecki więc ciężko go upilnować. Skończyły się czasy gdy sam został na łóżku czy przewijaku porusza się już do tyłu i powoli zaczyna dygać dupkę do góry więc pewnie nie długo zacznie siadać i poruszać się do przodu. Nadrobił też wagę, teraz ma około 8500g TŻ od dwóch miesięcy w domu więc mamy rodzinna sielankę (no pomijając wszystkie inne przeciwności losu) i TŻ może obserwować jak mały dorasta. Maks bardzo się do niego przyzwyczaił, więc ja mogę złapać chwilę oddechu, gorzej będzie jak wróci do pracy

Załącznik 7718297

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cudny jest

PS. Mamy identyczna piłeczkę
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Jeszcze najlepsze życzenia od nas dla Dagi

Działa Ci dobrze tapatalk? Mnie cały czas wywala i non stop muszę się logować żeby posty dodawać. No masakra



Powiem tak: srututu gacie z drutu z tym spaniem
Wszystko zależy od dziecka.
Moja budziła się w nocy co dwie godziny z zegarkiem w ręku. Stan ten trwał praktycznie do skończenia roku albo i dłużej. Owszem czasem miała przebłyski że spała 3 godziny, 4 to już na palcach jednej ręki.
I tak:
1. Stały rytuał dnia.
2. Pilnowałam kaloryczności (większość słoiczków ma jej za mało).
3. Dostaje Wit D z dha.
4. Śpi cały czas ze mną.
5. Śpi po ciemku.

Także tak

Dopiero od max półtora miesiąca budzi się w nocy raz na mleko (jeszcze karmię kp ale tylko 4 razy dziennie). Czasem owszem obudzi się z płaczem bo coś się przyśni, może czasem coś zaboli itp.

I ani razu nie przespała całej nocy. Ma skończone 17 miesięcy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Dziękujemy

Teraz działa w miarę normalnie, jedynie długo wątki mi się ładują ale chyba dwa dni temu w ogóle wejść nie mogłam i od tamtego czasu działa jakoś wolniej.


Co do dzieci i ich spania to tak jak napisałaś, zależy od dziecka. Każde jest inne. I można robić wszystko żeby dobrze spało, spełniać te wszystkie warunki dobrego snu a i tak dziecko może się budzić
Ja się pocieszam ze to wiecznie trwać przecież nie będzie kiedyś zaczną dłużej spać choć nie ukrywam trochę mi zajęło przyzwyczajenie się do tej sytuacji bo przy młodym było łatwiej, miał pół roku i przesypiał całe nocki już a tu rok i zazwyczaj 2 pobudki..
Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Patryka leci 32 tydzień




U nas mała na mm zaczęła dość szybko mieć dłuższe przerwy między karmieniami ale moim zdaniem nie ma reguły, potrafiła nie wypić całej porcji mleka i spać ciągiem 5-8h a potrafiła wypić i obudzić po 2h




Gosiula słodziak z tego Twojego syneczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
32? Jak to możliwe

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 11:47   #1158
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Ja dzisiaj byłam na nieplanowanej wizycie, bo dokucza mi ból krocza/spojenia łonowego i gin kazał przyjechać sprawdzić szyjkę. Jest długa i zamknięta, więc będę chodzić jak pokraka, dlatego zamawiam dzisiaj proszek i biorę się za pranie, bo lepiej nie będzie...

Na szybko podejrzeliśmy co u Oliwiera i mamy takie foto Załącznik 7718333

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 17:50   #1159
KawaZmleczkiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 60
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Hej Dziewczyny, pozwoliłam sobie Was zapytać czy może którejś z Was udało się zajść w ciążę mimo adenomiozy? Dzisiaj lekarz wykrył mi to na USG, nigdy wcześniej nikt nie wspomniał, że mogę to mieć. Sam powiedział ze to zazwyczaj spotyka starsze kobiety a mi jeszcze sporo brakuje do 30 i właśnie czytam, że to może bardzo utrudniać zajście w ciążę
KawaZmleczkiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-04, 18:45   #1160
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87905431]Ja dzisiaj byłam na nieplanowanej wizycie, bo dokucza mi ból krocza/spojenia łonowego i gin kazał przyjechać sprawdzić szyjkę. Jest długa i zamknięta, więc będę chodzić jak pokraka, dlatego zamawiam dzisiaj proszek i biorę się za pranie, bo lepiej nie będzie...

Na szybko podejrzeliśmy co u Oliwiera i mamy takie foto Załącznik 7718333

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Jeju jakie cudne foto

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 23:02   #1161
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Dziewczyny, ja tylko przytaczam to co przeczytałam i usłyszałam Wiadomo, że każde dziecko jest inne i czasem choćby się na głowie stanęło, to nic się z tym spaniem nie zrobi, ALE - jeśli nie wie się o jakichś warunkach, które mogą ułatwić dziecku sen, a nie są spełnione, to warto spróbować, nie?
AnnLady, Ty przynajmniej możesz powiedzieć, że zrobiłaś WSZYSTKO, żeby Twoje dziecko dobrze spało! Wiadomo, zawsze trafią się dzieci - przypadki ekstremalne



Ja akurat piszę o tych wszystkich radach teoretycznie, bo jeśli chodzi o sen nocny, to Kornelia potrafi spokojnie 6 godzin spać, a jest wyłącznie kp. Na początku budziła się co godzinę, dwie, ale już od ok dwóch miesięcy lekko bardzo ładnie śpi (odpukać). Mimo że zaraz kończy 4 miesiąc, a w dzień często ciężko zainteresować ją cyckiem, tak póki co w nocy nie nadrabia. Walczyłam jednak długo z usypianiem wieczornym, i dzięki radom z tego bloga udało mi się to w końcu ogarnąć, tak więc jestem z siebie dumna i polecam na prawo i lewo



Justysia, coooo Toż Ty zaraz rodzisz!! Czemu moja ciąża nie leciała tak szybko?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 07:50   #1162
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Dzień dobry



Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Justysia, coooo Toż Ty zaraz rodzisz!! Czemu moja ciąża nie leciała tak szybko?
Wierz mi że moja pierwsza się ciągnęła i ciągnęła ale w drugiej przy jednym już maluchu w domu nie masz czasu o tym myśleć za bardzo i ciąża leci a Ty się budzisz w ostatnim trymestrze z ręką w nocniku że nie masz nic gotowe dla drugiego malucha Ale powoli się ogarniam, może do czasu szpitala się wyrobię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 19:50   #1163
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja tylko przytaczam to co przeczytałam i usłyszałam Wiadomo, że każde dziecko jest inne i czasem choćby się na głowie stanęło, to nic się z tym spaniem nie zrobi, ALE - jeśli nie wie się o jakichś warunkach, które mogą ułatwić dziecku sen, a nie są spełnione, to warto spróbować, nie?
AnnLady, Ty przynajmniej możesz powiedzieć, że zrobiłaś WSZYSTKO, żeby Twoje dziecko dobrze spało! Wiadomo, zawsze trafią się dzieci - przypadki ekstremalne



Ja akurat piszę o tych wszystkich radach teoretycznie, bo jeśli chodzi o sen nocny, to Kornelia potrafi spokojnie 6 godzin spać, a jest wyłącznie kp. Na początku budziła się co godzinę, dwie, ale już od ok dwóch miesięcy lekko bardzo ładnie śpi (odpukać). Mimo że zaraz kończy 4 miesiąc, a w dzień często ciężko zainteresować ją cyckiem, tak póki co w nocy nie nadrabia. Walczyłam jednak długo z usypianiem wieczornym, i dzięki radom z tego bloga udało mi się to w końcu ogarnąć, tak więc jestem z siebie dumna i polecam na prawo i lewo



Justysia, coooo Toż Ty zaraz rodzisz!! Czemu moja ciąża nie leciała tak szybko?
Maks też ładnie spał do 4 miesięcy, a później zaczął się budzić co 3h 🥴 w tym momencie idzie spać 19-19:30, pobudka o północy, drugiej i czwartej i dzień dobry około 7. Fakt, że biorę go do łóżka przy pierwszej pobudce przystawiam do piersi. Jak nie żadne to go odkładam, ale zazwyczaj zasnę przed nim i już śpi z nami więc się nie rozbudzam aż tak przy kolejnych karmieniach dha przyjmuje ja, cały czas na kp i najedzony, śpi w ciemnym pomieszczeniu i dupcia mimo tego chodzę wyspana, nie jest jakoś tragicznie. Jak patrzyłam na aplikacji z mibanda to nawet nie odczytuje tego jako pobudki tylko sen płytki 🤪

Od niedawna rozszerzamy dietę. Na razie wchodzi super wszystko oprócz kalafiora. Robiliśmy dwa podejścia i kalafior zdecydowanie jest ble. Wypluwa i tak się z nim męczy, że aż się dławi. Za to brokuł, awokado, szparagi, dynia super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 22:13   #1164
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Gosiula, czyli u Maksia ten tzw. regres snu ok. 4 miesiąca Jestem świadoma, że to często moment zmian, i wyczekuję No ale w najgorszym razie wrócę do spania w nocy z maluchem - to nie taka zła opcja, lubię mieć Kornelcię przy sobie

A jak rozszerzasz dietę? BLW, czy na razie papki? No to Maksiowi ładnie idzie póki co



W ogóle dzieczyny jakie polecacie krzesełko do karmienia? Kornelia skończy pół roku za dwa miesiące, i raczej nie łudzę się, że będzie wtedy samodzielnie siedzieć, dlatego zastanawiam się, jak wyglądają początki rozszerzania u takiego malucha, jak karmić?? Na kolanach? Na bujaczku?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 22:29   #1165
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Gosiula, czyli u Maksia ten tzw. regres snu ok. 4 miesiąca Jestem świadoma, że to często moment zmian, i wyczekuję No ale w najgorszym razie wrócę do spania w nocy z maluchem - to nie taka zła opcja, lubię mieć Kornelcię przy sobie

A jak rozszerzasz dietę? BLW, czy na razie papki? No to Maksiowi ładnie idzie póki co



W ogóle dzieczyny jakie polecacie krzesełko do karmienia? Kornelia skończy pół roku za dwa miesiące, i raczej nie łudzę się, że będzie wtedy samodzielnie siedzieć, dlatego zastanawiam się, jak wyglądają początki rozszerzania u takiego malucha, jak karmić?? Na kolanach? Na bujaczku?
Jak zaczynaliśmy z jedzeniem to fizjo nam zaleciła tak, że ja siadałam na podłodze, nogi ugięte w kolanach, a Aleksa sadzałam sobie pupą na brzuchu, jego nogi na moich piersiach i oparty pleckami o moje nogi. Jak sam usiadł to mieliśmy krzesełko z Ikei z poduszką, żeby redukować za dużo wolnej przestrzeni.

Teraz paradoksalnie okazuje się, że są rzeczy, które nie były mi potrzebne przy Aleksie, a w tej chwili uważam je za absolutne must have przy Oliwierze - np. wspomniany leżaczek bujaczek, więc w nim będą pierwsze karmienia, a później też ikeowe krzesełko.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-06, 11:16   #1166
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Gosiula, czyli u Maksia ten tzw. regres snu ok. 4 miesiąca Jestem świadoma, że to często moment zmian, i wyczekuję No ale w najgorszym razie wrócę do spania w nocy z maluchem - to nie taka zła opcja, lubię mieć Kornelcię przy sobie

A jak rozszerzasz dietę? BLW, czy na razie papki? No to Maksiowi ładnie idzie póki co



W ogóle dzieczyny jakie polecacie krzesełko do karmienia? Kornelia skończy pół roku za dwa miesiące, i raczej nie łudzę się, że będzie wtedy samodzielnie siedzieć, dlatego zastanawiam się, jak wyglądają początki rozszerzania u takiego malucha, jak karmić?? Na kolanach? Na bujaczku?
Tak pół na pół Totalne papki są ble. Tylko w formie musu owocowego zjada. Daje mu na talerzyku w kawałku a część rozgniatam widelcem i daje mu łyżeczką.

Szczerze polecam ci to z ikea. Dostaliśmy jakieś takie wielkie od teściów i to jest porażka. Po każdym jedzeniu wyjmowanie z zakamarków, pranie tapicerki. Maks zaczyna już ładnie siedzieć, więc u nas problem z głowy, ale możesz próbować na kolanach lub jeśli będzie siedzieć w miarę stabilnie to możesz na czas jedzenia wkładać do siedzonka. Ogólnie wstrzymaj się z tym tematem bo dwa miesiące to jeszcze kupa czasu. U nas w ciągu kilku dni zaczął siedzieć stabilnie w krzesełku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-06, 12:17   #1167
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Gosiula, czyli u Maksia ten tzw. regres snu ok. 4 miesiąca Jestem świadoma, że to często moment zmian, i wyczekuję No ale w najgorszym razie wrócę do spania w nocy z maluchem - to nie taka zła opcja, lubię mieć Kornelcię przy sobie

A jak rozszerzasz dietę? BLW, czy na razie papki? No to Maksiowi ładnie idzie póki co



W ogóle dzieczyny jakie polecacie krzesełko do karmienia? Kornelia skończy pół roku za dwa miesiące, i raczej nie łudzę się, że będzie wtedy samodzielnie siedzieć, dlatego zastanawiam się, jak wyglądają początki rozszerzania u takiego malucha, jak karmić?? Na kolanach? Na bujaczku?
Ja na początku karmilam w bujaczku a potem kupiłam chyba najprostsze krzesełko jakie jest czyli antilop z Ikea

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 13:19   #1168
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytowałam ale uciekło więc napiszę co pamiętam
Patryka, też oglądałam ten wykład, robię wszystko jak mówiła, mały pięknie zjada kolację, prawie zawsze pełnowartościowy posiłek, ciemno, chłodno, dha i tak się budzi, po prostu już wiem, że ten typ tak ma. Pierś też dużo daje, ostatnio w nocy mąż się budzi i próbujemy zlikwidować jedno karmienie, jednej nocy bez problemu da się uśpić, a dziś darł się 40 minut, aż go nakarmilam i usnął. U nas ewidentnie jest potrzeba przytulenia się do cyca.
Dzięki dziewczyny za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami, po prostu już się z tym pogodziłam, ograniczam dzienne karmienia i może powoli nocne. Tak jak Kamila pisze, wiecznie tak nie będzie. Kiedyś to my będziemy budzić te łobuzy do szkoły, a one wstać nie będą chcieli
Gryzelda, jakie piękne zdjęcie a jak ty się czujesz, już lepiej, nie powtórzyły się ostatnie dolegliwości?
My dostaliśmy krzesełko do karmienia, nawet nie wiem jakiej firmy, jest ok.
Ciekawostka, mój nie lubił bujaczka, od początku płakał jak tylko był w nim sadzany.
Ale walnęłam wypracowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 13:56   #1169
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Aga niestety jak trochę więcej pochodzę/postoję to bóle wracają, więc lepiej już nie będzie do końca. Także jak najwięcej leżenia i wtedy jest ok - wczoraj praktycznie cały dzień spędziłam na kanapie i rano wstałam bez bólu, za to do teraz już więcej aktywności i niestety zaczyna się znowu. Także zrobię tylko obiad i zalegam z powrotem na kanapie... jutro mam krzywą, nie wiem jak wysiedzę... pamiętam, że jak robiłam w poprzedniej ciąży to była leżanka w pokoju, w którym się czeka, więc pewnie skorzystam z tej opcji tym razem.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 19:37   #1170
Minia_00
Zadomowienie
 
Avatar Minia_00
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 780
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Hej kochane Chwilę mnie nie było
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200608_201642.jpg (44,8 KB, 53 załadowań)
Minia_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-06 11:24:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.