Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-07, 17:48   #1261
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez princessa8587 Pokaż wiadomość
Też mam tą samą apkę w razie czego. Co prawda wczoraj mi lekarka opowiadała historię, że parę dni temu przyjechała dziewczyna do porodu z pełnym rozwarciem, bo tak późno jej aplikacja kazała jechać do szpitala
Mi by to tez pasowało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 18:20   #1262
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Też bym chyba wołała tak trafić, ewentualnie na jakiś 8 cm, do szpitala niż się męczyć tam samej z Mężem obok zawsze coś innego. Mnie położna właśnie zachęcała ostatnio żeby jak najpóźniej jechać.
A to ja chyba jedyna chcę jechać jak najszybciej jak się zacznie i już będę pewna, że to rzeczywiście poród i mnie nie wygonią do domu z izby przyjęć. Tylko ja się muszę doczekać na taksówkę i potem jechać minimum 20 minut, a jak się zacznie w godzinach szczytu to i 40. I niestety nie mam żadnego szpitala bliżej, więc nawet wezwanie karetki niewiele zmienia (poza tym, że zawiozą mnie do losowego szpitala, bo wszystkie są w podobnej odległości).

Też czytałam, żeby jechać późno, bo jak się będzie za długo siedzieć na patologii ciąży to się zestresuje i poród się może zatrzymać. Tylko ja jestem z tych, co się mniej stresują jak wszystko jest zaplanowane. Czyli jak już dotrę do szpitala, przyjmą mnie i wypełnią wszystkie papiery na spokojnie to już mogę czekać na ciąg dalszy.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 18:54   #1263
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

To my po wizycie.
Synek idzie na rekord, bo 2700 g w 35 tc Leży już bardzo nisko główką, totalnie w dół, ale szyja jeszcze zamknięta. Przepływy ok, serduszko też. Gin nagrał mi piękny film dla taty i zdjęcia. Wychodzi na to, że maluch upodabnia się do brata Teraz już wizyty co tydzień a w piątek ktg, zaczyna się to bieganie końcówkowe. Gbs pobrany, jutro do labu mam oddać. I w 39 tygodniu szpital mnie czeka ze względu na cukrzycę. Także niech synek posiedzi grzecznie w brzuszku 3 tygodnie, a potem niech już wychodzi żeby cesarką się nie skończyło ze względu na wagę. Mam dużo wód, stąd taki ogromny brzuch. Nawet położna nie mogła wyjść z podziwu. Na wadze +1,2 kg przez 2 tygodnie, z czego połowa to synka. Na sam koniec przyplatała się grzybica

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 19:58   #1264
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
To my po wizycie.
Synek idzie na rekord, bo 2700 g w 35 tc Leży już bardzo nisko główką, totalnie w dół, ale szyja jeszcze zamknięta. Przepływy ok, serduszko też. Gin nagrał mi piękny film dla taty i zdjęcia. Wychodzi na to, że maluch upodabnia się do brata Teraz już wizyty co tydzień a w piątek ktg, zaczyna się to bieganie końcówkowe. Gbs pobrany, jutro do labu mam oddać. I w 39 tygodniu szpital mnie czeka ze względu na cukrzycę. Także niech synek posiedzi grzecznie w brzuszku 3 tygodnie, a potem niech już wychodzi żeby cesarką się nie skończyło ze względu na wagę. Mam dużo wód, stąd taki ogromny brzuch. Nawet położna nie mogła wyjść z podziwu. Na wadze +1,2 kg przez 2 tygodnie, z czego połowa to synka. Na sam koniec przyplatała się grzybica

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to kawał chłopa
Choć u mnie w 33+1 było 2400 g.
Fajnie, że wszystko dobrze. A grzybicę akurat zdążysz wyleczyć przed porodem.



My wizytujemy pojutrze. To będzie 36+1 i obstawiam, że do tej pory waży już ze 3 kg.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 20:43   #1265
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
To my po wizycie.
Synek idzie na rekord, bo 2700 g w 35 tc Leży już bardzo nisko główką, totalnie w dół, ale szyja jeszcze zamknięta. Przepływy ok, serduszko też. Gin nagrał mi piękny film dla taty i zdjęcia. Wychodzi na to, że maluch upodabnia się do brata Teraz już wizyty co tydzień a w piątek ktg, zaczyna się to bieganie końcówkowe. Gbs pobrany, jutro do labu mam oddać. I w 39 tygodniu szpital mnie czeka ze względu na cukrzycę. Także niech synek posiedzi grzecznie w brzuszku 3 tygodnie, a potem niech już wychodzi żeby cesarką się nie skończyło ze względu na wagę. Mam dużo wód, stąd taki ogromny brzuch. Nawet położna nie mogła wyjść z podziwu. Na wadze +1,2 kg przez 2 tygodnie, z czego połowa to synka. Na sam koniec przyplatała się grzybica

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To faktycznie duży chłopak ja mam w czwartek wizytę i jestem ciekawa ile mój waży, 3 tygodnie temu miał równe 2 kg. U mnie podobnie w 39 tyg że względu na cukrzycę wywolanie i mam nadzieję że się samo wszystko zacznie A syn nie będzie zbyt duży bo wolałabym SN.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 20:55   #1266
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Może ktoś się wypisze i wskoczysz na to miejsce. Też bym była wkurzona w tej sytuacji.. Chociaż też wiem jak to wygląda z drugiej strony bo kiedyś pracowałam na recepcji.. Ale zawsze najpilniejsze osoby umawiało się najszybciej, czasami lekarz przedłużał sobie grafik albo brał dodatkowy dzień żeby przyjąć te przepisane osoby. Trzymam kciuki żeby udało się jak najszybciej.Nie, nie spieszy mi się jeszcze Aaaa, jak na lżejszy to przemyślę A arbuz nie pomaga? Bo ja non stop wcinam, cały czas mi się chce arbuza i w ogóle owoców.

Byłam dziś na USG. Super lekarka i porządny sprzęt ma. Synek jest zdrowym,dużym chłopakiem, wg tej pani doktor to już 38 tc.. Jest już niziutko w kanale rodnym. Także na wylocie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noooo ja tez rozumiem , ze recepcjonistka niewiele moze, a dodatkowo tez sama sytuacja taka delikatna z ta smiercia w rodzinie lekarki. Ostatecznie zgodzili sie mnie dopisac na najblizszy wtorek. Generalnie bylabym zadowolona, ale akurat w wtorek mamy uroczysty obiad poza Gdanskiem z okazji 80 lat babci o tej samej godzinie no pech ... ostatecznie umowilam sie do tej lekarki na za 2 tyg, a w najblizszy pon ide do innego lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 21:27   #1267
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Noooo ja tez rozumiem , ze recepcjonistka niewiele moze, a dodatkowo tez sama sytuacja taka delikatna z ta smiercia w rodzinie lekarki. Ostatecznie zgodzili sie mnie dopisac na najblizszy wtorek. Generalnie bylabym zadowolona, ale akurat w wtorek mamy uroczysty obiad poza Gdanskiem z okazji 80 lat babci o tej samej godzinie no pech ... ostatecznie umowilam sie do tej lekarki na za 2 tyg, a w najblizszy pon ide do innego lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszę się, że udało się to jakoś załatwić.


To jesteśmy już tykające bomby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-07, 21:50   #1268
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Mialam wczoraj kontrolne ktg, które wyszło trochę niepokojąco jeśli chodzi o tętno. Położna kazała skonsultować z ginekologiem, ginekolog kazał jechać na izbę.
Byliśmy wieczorem, na szczęście wszystko dobrze i jestem jeszcze w domu <3
Trafiłam na bardzo fajną lekarkę. Tutaj ktg w porządku, robili mi też długo USG i sprawdzali przepływy - wszystko jest w porządku. Patrzyli czy pępowina nie jest gdzieś owinięta wokół szyi i nie jest, jest trochę niby wokół ręki no ale wszystko w normie, wszystkie przepływy prawidłowe. Zalecają zrobić ktg jeszcze dziś dla pewności.
Szyjki w badaniu już prawie nie ma, rozwarcie na palec, czop odszedł, głowa już bardzo nisko. Ja wczoraj mialam 37+0, pytali w którym tygodniu urodziłam Tosie (38+3), to mówili że tu zapowiada się na podobny termin. No ale wiadomo, różnie może być.
Ciąża już jest donoszona więc kiedy by się nie chciał rodzic to ok
Ogółem jak się pojawią skurcze czy odejdą wody to żeby od razu jechać do szpitala i nie czekać, no ale na ten moment jest ok z małym.
o mamo to już zaraz

chyba mnie mocno natchnęłyście na spakowanie torby
ja wizytuję w czwartek mam nadzieję, że Młoda zdecydowała się na obrót
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 22:06   #1269
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mnie tez natchnelyscie i dzis spakowalam ! 🥰 ale mam jeszcze liste co tam musze dolozyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 22:13   #1270
karinamalina842
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 24
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Mnie tez natchnelyscie i dzis spakowalam ! 🥰 ale mam jeszcze liste co tam musze dolozyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie też dziś się prawie spakowalam, parę rzeczy zostało do dołożenia

Nie wiem czy już było, ale może któraś z Was (która do wybranego szpitala musi zabrać wszystko, bo placówka niczego nie zapewnia) podzieliłaby się tym, co bierze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karinamalina842 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 22:24   #1271
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dla mnie: podkłady na łóżko, podkłady poporodowe, majtki siateczkowe, koszule nocne 4 szt. (jedna na poród i 3 na resztę dni), klapki zwykłe i pod prysznic, ręczniki, kosmetyczkę (miniaturki, suchy szampon, Tantum Rosa, maść z lanoliną), kubek i sztućce, papier toaletowy i ręcznik papierowy, mokre chusteczki, ściereczka kuchenna, przekąski, butelka z filtrem. Z dodatkowych rzeczy: laktator, Femaltiker, osłonki na piersi, poduszka do karmienia, wkładki laktacyjne.

Dla dziecka: 4-5 zestawów ubranek, pampersy, mokre chusteczki, Bephanten, 3 szt. pieluch tetrowych, pieluszka muślinowa, rożek, kocyk, być może smoczek na wszelki wypadek.


Chyba wszystko, jak mi się cos przypomni to dopiszę


Edit: powerbank i ładowarka do telefonu. Ściereczka do okularów (poprzednim razem nie miałam i chodziłam ciągle w pomazanych bo tylko ona sobie dobrze z nimi radzi).

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2020-07-07 o 22:27
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-07, 22:47   #1272
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Super wieści ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

O tak, żeby wody odeszły i jak dojedziemy do szpitala, to żeby było 8 cm rozwarcia. Do tego 4 skurcze i dzidzia na świecie. Tego Wam i sobie życzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja przyjechałam w pierwszej ciąży z 8cm, ale wody nie odeszły, i tak jeszcze czekałam jakieś 4h na parte ;p ale do tych 8cm dochodziłam jakąś dobę...mam nadzieję, że teraz pójdzie szybciej.
Wszystkie macie co wizytę USG? Ja miałam ostatnie prenatalne w 28tc, teraz 34tc i mam sprawdzaną szyjkę, diagnostykę, ale lekarz stwierdził, że USG już nie trzeba, lub tuż przed porodem. Nie wiem czy się nie wybiorę gdzieś indziej :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 22:54   #1273
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Dla mnie: podkłady na łóżko, podkłady poporodowe, majtki siateczkowe, koszule nocne 4 szt. (jedna na poród i 3 na resztę dni), klapki zwykłe i pod prysznic, ręczniki, kosmetyczkę (miniaturki, suchy szampon, Tantum Rosa, maść z lanoliną), kubek i sztućce, papier toaletowy i ręcznik papierowy, mokre chusteczki, ściereczka kuchenna, przekąski, butelka z filtrem. Z dodatkowych rzeczy: laktator, Femaltiker, osłonki na piersi, poduszka do karmienia, wkładki laktacyjne.

Dla dziecka: 4-5 zestawów ubranek, pampersy, mokre chusteczki, Bephanten, 3 szt. pieluch tetrowych, pieluszka muślinowa, rożek, kocyk, być może smoczek na wszelki wypadek.


Chyba wszystko, jak mi się cos przypomni to dopiszę


Edit: powerbank i ładowarka do telefonu. Ściereczka do okularów (poprzednim razem nie miałam i chodziłam ciągle w pomazanych bo tylko ona sobie dobrze z nimi radzi).
Dla dziecka dołożę: waciki sterylne i sól fizjologiczną a oprócz Bepanthenu również linomag zielony i smoczek na pewno. Dla siebie: szlafrok, ochronna pomadka do ust, gumka i spinka do włosów, prostownica (Ja trafię na patologię i poród wywoływany jeśli sam się nie zacznie, więc jako tako włosy chcę układać a bez prostowania jest u mnie tragedia), przekąski, poduszka jasiek.
Nie wiem czy brać swój laktator bo nie ma go jak wyparzać/sterylizować w szpitalu. Poduszki do karmienia nie biorę, u mnie w szpitalu zapewniają duże poduchy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 06:13   #1274
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Ja przyjechałam w pierwszej ciąży z 8cm, ale wody nie odeszły, i tak jeszcze czekałam jakieś 4h na parte ;p ale do tych 8cm dochodziłam jakąś dobę...mam nadzieję, że teraz pójdzie szybciej.
Wszystkie macie co wizytę USG? Ja miałam ostatnie prenatalne w 28tc, teraz 34tc i mam sprawdzaną szyjkę, diagnostykę, ale lekarz stwierdził, że USG już nie trzeba, lub tuż przed porodem. Nie wiem czy się nie wybiorę gdzieś indziej :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja mam co drugą wizytę, teraz w czwartek wypada na szczęście z USG
Cytat:
Napisane przez karinamalina842 Pokaż wiadomość
Ja właśnie też dziś się prawie spakowalam, parę rzeczy zostało do dołożenia

Nie wiem czy już było, ale może któraś z Was (która do wybranego szpitala musi zabrać wszystko, bo placówka niczego nie zapewnia) podzieliłaby się tym, co bierze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mój szpital ma taką listę:
Często pytacie o to jak się przygotować do porodu pod względem wyprawki do szpitala. Tak więc wybierając się do porodu dobrze jest zabrać:
1. Kartę przebiegu ciąży.
2. Dowód osobisty.
3. Wyniki badań (WR, HBS, GBS, morfologia, mocz, grupa krwi)
4. Szlafrok.
5. Koszula bądź t-shirt do porodu.
6. Koszule rozpinane – 2-3 szt.
7. Kapcie.
8. Klapki pod prysznic.
9. Ręczniki kąpielowe – 3 szt.
10. Przybory toaletowe.
11. Płyn do higieny intymnej.
12. Wkładki poporodowe.
13. Stanik z możliwością wygodnego karmienia naturalnego.
14. Wkładki laktacyjne do stanika.
15. Podkład higieniczny na łóżko.
16. Ręcznik papierowy w rolce.
17. Ulubioną szklankę i sztućce.
18. Herbatkę laktacyjną.
19. Wodę mineralną 1,5 – 2 litrów (poręczne butelki).
20. Pieluszki jednorazowe dla dziecka – 15 – 20 szt.
21. Pieluszki tetrowe 3 – 5 szt.
22. Podkład jednorazowy na przewijak – 3 szt.
23. Chusteczki pielęgnacyjne nawilżane.
24. Koszulki, kaftaniki bądź body dla dziecka – 3 szt.
25. Śpioszki bądź pajacyki – 3 szt.
26. Czapeczkę dla dziecka.
27. Skarpetki dla dziecka.
28. Miękki rożek.
29. Ubranko na wyjście ze szpitala dla dziecka.


wezmę chyba dodatkowo laktator, na pewno powerbank, bo różnie może być z gniazdkiem, a mój telefon już kiepsko trzyma
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 06:58   #1275
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Ja przyjechałam w pierwszej ciąży z 8cm, ale wody nie odeszły, i tak jeszcze czekałam jakieś 4h na parte ;p ale do tych 8cm dochodziłam jakąś dobę...mam nadzieję, że teraz pójdzie szybciej.
Wszystkie macie co wizytę USG? Ja miałam ostatnie prenatalne w 28tc, teraz 34tc i mam sprawdzaną szyjkę, diagnostykę, ale lekarz stwierdził, że USG już nie trzeba, lub tuż przed porodem. Nie wiem czy się nie wybiorę gdzieś indziej :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam co wizytę i nie wyobrażam sobie tyle czasu nie mieć usg, na pewno bym się gdzieś wybrała jeszcze


Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dla dziecka dołożę: waciki sterylne i sól fizjologiczną a oprócz Bepanthenu również linomag zielony i smoczek na pewno. Dla siebie: szlafrok, ochronna pomadka do ust, gumka i spinka do włosów, prostownica (Ja trafię na patologię i poród wywoływany jeśli sam się nie zacznie, więc jako tako włosy chcę układać a bez prostowania jest u mnie tragedia), przekąski, poduszka jasiek.
Nie wiem czy brać swój laktator bo nie ma go jak wyparzać/sterylizować w szpitalu. Poduszki do karmienia nie biorę, u mnie w szpitalu zapewniają duże poduchy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pomadka ochronna i gumki i spinki fakt, ale to mam zawsze w kosmetyczce i nawet nie pomyślałam żeby wypisać Szlafroka nie biorę bo będzie ciepło a ja mam dość gruby i zajmuje dużo miejsca U nas poduszki do karmienia są dwie na cały oddział więc trafić na wolną graniczy z cudem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 07:00   #1276
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja jeszcze nie mam spakowanej walizki ale termin mam dopiero pod koniec sierpnia. A tutaj czytam, że część z was się rozpakuje już w lipcu. Jakoś ten czas szybko zleciał. Nawet nie wiem kiedy. Dzisiaj mam wizytę i zobaczymy co się dzieje z małą.


Jeszcze jutro do pracy i zaczynam macierzyński. Nie mogę się już doczekać bo jestem strasznie zmęczona w pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 07:04   #1277
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Ja mam co wizytę i nie wyobrażam sobie tyle czasu nie mieć usg, na pewno bym się gdzieś wybrała jeszcze


Pomadka ochronna i gumki i spinki fakt, ale to mam zawsze w kosmetyczce i nawet nie pomyślałam żeby wypisać Szlafroka nie biorę bo będzie ciepło a ja mam dość gruby i zajmuje dużo miejsca U nas poduszki do karmienia są dwie na cały oddział więc trafić na wolną graniczy z cudem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To kiepsko z tymi poduchami. Masz rację, bierz swoją
Złapalam stres od rana. Fiole- jeszcze raz gratulacje zdrówka dla Was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 07:18   #1278
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez princessa8587 Pokaż wiadomość
Hmm ale te kapsułki mają różne dawki, przed ciążą miałam ten z GAL i też brałam 6, ale wydaje mi się, że Oeparol, który teraz kupiłam ma większą ilość w jednej kapsułce.
Też brałam ten oeparol w trakcie starań ale nie pamiętam czy zmniejszam dawkowanie czy też brałam 6 kapsułek...
Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Ja przyjechałam w pierwszej ciąży z 8cm, ale wody nie odeszły, i tak jeszcze czekałam jakieś 4h na parte ;p ale do tych 8cm dochodziłam jakąś dobę...mam nadzieję, że teraz pójdzie szybciej.
Wszystkie macie co wizytę USG? Ja miałam ostatnie prenatalne w 28tc, teraz 34tc i mam sprawdzaną szyjkę, diagnostykę, ale lekarz stwierdził, że USG już nie trzeba, lub tuż przed porodem. Nie wiem czy się nie wybiorę gdzieś indziej :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam USG na wizytach. Ostatnio miałam miesiąc temu prenatalne a teraz albo idę dodatkowo w 36 tc albo gin mi zrobi na wizycie (dodatkowo zapłacę). Mi gin zaleciła wykonanie tego ostatniego USG że względu na wagę dziecka.
Starszą córka w 36tc ważyła 3.5 kg, zobaczymy czy teraz jest podobnie czy więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 07:19   #1279
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Wszystkie macie co wizytę USG? Ja miałam ostatnie prenatalne w 28tc, teraz 34tc i mam sprawdzaną szyjkę, diagnostykę, ale lekarz stwierdził, że USG już nie trzeba, lub tuż przed porodem. Nie wiem czy się nie wybiorę gdzieś indziej :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, u nas usg co wizytę. Nie wyobrażam sobie inaczej.

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Nie wiem czy brać swój laktator bo nie ma go jak wyparzać/sterylizować w szpitalu. Poduszki do karmienia nie biorę, u mnie w szpitalu zapewniają duże poduchy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja biorę swój. Wolę to niż szpitalny. Zresztą u mnie szpital wymaga też woreczki do sterylizacji więc chyba właśnie po to żeby ten laktator ogarnąć. Sama nie wiem, muszę dopytać położnej w poniedziałek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-08, 07:20   #1280
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja jeszcze nie spakowałam torby, pewnie zrobię to pod koniec lipca ale mam termin na 21.08 i będę musiała wziąć wszystkie rzeczy bo szpital chyba oprócz podkładów na łóżko nic nie zapewnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 07:32   #1281
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja dzisiaj miałam badania, standardowo mocz, morfologia i VDRL. Też nie jestem jeszcze spakowana. Dzisiaj mam zamiar odebrać pampersy z rossmanna, akurat będą do szpitala i kupie wodę w butelce z dziobkiem oraz jakieś przekąski i może zacznę ogarniać tę walizkę... Ale nie mam głowy do tego.

Wczoraj skończyłam 34 tc więc niby jeszcze trochę czasu jest ale nikt nie zna dnia ani godziny.
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 08:10   #1282
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas 35+3 wczoraj spakowałam torbę. W końcu sam lekarz mówił w 34+1 że za 2/3 tygodnie spokojnie moge zaczac rodzic bo mała jest ułożona w kanale rodnym. Szyjka zamknieta, ale przeciez to sie moze zmienic w kazdej chwili u nas Majeczka drobna sie szykuje bo ostatnio miala 2050g. Kolejna wizyta 20 lipca i bedzie to 37+1, zakladajac ze nie urodze to nastepna 3.08 w 39+1 i 10.08 wtedy na tej wizycie dostane skierowanie na szpital. Wlasnie ciekawa jestem jak to jest, ile po porodzie wywoluja.. nie chcialabym za duzo jej przenosic... wiec nastawiam sie na 38/39 tydzien


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 08:26   #1283
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Boże tak mnie swędzą sutki i brodawki że już nie wiem co robić ale to jest nie do wytrzymania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 09:05   #1284
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Boże tak mnie swędzą sutki i brodawki że już nie wiem co robić ale to jest nie do wytrzymania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lanolina nie pomaga?
Mnie swędzą póki co tylko przy dotykaniu.


Ja mam teraz co wizytę robione usg, sprawdzaną szyjkę, mierzone przepływy itp.
Już bym nie chciała inaczej. Zawsze jestem spokojniejsza po takiej wizycie. A jak chodziłam jeszcze na nfz, to były rekomendowane 3 usg na całą ciążę.

Jeśli chodzi o torbę do szpitala, to ja dorzuciłam jeszcze skarpetki, bo ponoć podczas porodu mogą marznąć stopy i sukienkę do wyjścia dla siebie.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 09:40   #1285
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dziewczyny A ja z innym pytaniem dziś, jak już urodzimy to co trzeba załatwić w pracy ? W kadrach tylko podpisać urlop macierzyński?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 09:51   #1286
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Boże tak mnie swędzą sutki i brodawki że już nie wiem co robić ale to jest nie do wytrzymania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może masz wysuszone albo uczulenie od kremu? Smarowalas czymś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziewczyny A ja z innym pytaniem dziś, jak już urodzimy to co trzeba załatwić w pracy ? W kadrach tylko podpisać urlop macierzyński?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polecam zadzwonić do kadr, ja tak zrobiłam i przesłali mi wszystkie informacje i formularze do wypełnienia. Musisz zdecydować czy urlop macierzyński tylko czy od razu rodzicielski też, czy ojciec dziecka wykorzysta część urlopu czy Ty cały, przesłać kopie aktu urodzenia i dokumentu z nadanym nr PESEL oraz zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia w pracy (chyba, że będzie u męża zgłoszone). No i ja muszę jeszcze zaświadczenie o ciąży wysłać jak najszybciej, przed porodem, bo jeszcze tego nie zrobiłam.
Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
U nas 35+3 wczoraj spakowałam torbę. W końcu sam lekarz mówił w 34+1 że za 2/3 tygodnie spokojnie moge zaczac rodzic bo mała jest ułożona w kanale rodnym. Szyjka zamknieta, ale przeciez to sie moze zmienic w kazdej chwili u nas Majeczka drobna sie szykuje bo ostatnio miala 2050g. Kolejna wizyta 20 lipca i bedzie to 37+1, zakladajac ze nie urodze to nastepna 3.08 w 39+1 i 10.08 wtedy na tej wizycie dostane skierowanie na szpital. Wlasnie ciekawa jestem jak to jest, ile po porodzie wywoluja.. nie chcialabym za duzo jej przenosic... wiec nastawiam sie na 38/39 tydzien


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A po jakim czasie dziecko się rodzi jak już jest w kanale? Jest jakaś prawidłowość, czy tak jak z czopem, od kilku tygodni do kilku godzin?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 10:01   #1287
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A no właśnie i jak to potem jest dalej z opieką zdrowotną? Same musimy iść i złożyć deklarację, gdzie zapisujemy dziecko do pediatry? Co dalej jeśli chodzi o szczepienia, badania bioderek? O czym jeszcze należy pamiętać?

I jeśli ja nie zmieniłam lekarza poz i nie wybrałam dotąd położnej poz tutaj po przeprowadzce, to muszę to już zrobić przed porodem?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 10:47   #1288
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Może masz wysuszone albo uczulenie od kremu? Smarowalas czymś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Polecam zadzwonić do kadr, ja tak zrobiłam i przesłali mi wszystkie informacje i formularze do wypełnienia. Musisz zdecydować czy urlop macierzyński tylko czy od razu rodzicielski też, czy ojciec dziecka wykorzysta część urlopu czy Ty cały, przesłać kopie aktu urodzenia i dokumentu z nadanym nr PESEL oraz zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia w pracy (chyba, że będzie u męża zgłoszone). No i ja muszę jeszcze zaświadczenie o ciąży wysłać jak najszybciej, przed porodem, bo jeszcze tego nie zrobiłam.A po jakim czasie dziecko się rodzi jak już jest w kanale? Jest jakaś prawidłowość, czy tak jak z czopem, od kilku tygodni do kilku godzin?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie przedział z tego co sie orientowalam 2-4 tyg ale wiadomo, ze na to wplyw rowniez ma szyjka itd .
Ja mam nadzieje że młoda urodzi sie po 37 ale przed 40 tygnie chce wywolywania, przenoszenia ciazy itd...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 10:53   #1289
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A no właśnie i jak to potem jest dalej z opieką zdrowotną? Same musimy iść i złożyć deklarację, gdzie zapisujemy dziecko do pediatry? Co dalej jeśli chodzi o szczepienia, badania bioderek? O czym jeszcze należy pamiętać?

I jeśli ja nie zmieniłam lekarza poz i nie wybrałam dotąd położnej poz tutaj po przeprowadzce, to muszę to już zrobić przed porodem?
Najlepiej przed porodem jeszcze wybrać lekarza poz i położną. Jeśli nie, to będą w szpitalu się pytać o przychodnię i położną, tam wyślą dokumentację i poinformują o konieczności wizyt patronażowych a także prześlą kartę szczepień. Z ważnych informacji - pierwsza wizyta pediatry nie musi odbyć się w przychodni, lekarz na życzenie może przyjść do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 11:45   #1290
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Tak, szpital wysyła kartę do przychodni, którą się wskaże po porodzie. My dzwoniliśmy po powrocie do domu, że już jesteśmy i położna wtedy ustalała termin na odwiedziny w domu. Na tej wizycie przekazywała informację o dacie pierwszego szczepienia. Teraz nie wiem jak to będzie, bo przychodnia w ogóle nie przyjmuje dzieci zdrowych. Jedynie w filii odbywają się szczepienia maluszków, ale badanie trwa dosłownie sekundę, tyle co osłuchanie a w przypadku noworodków to chyba zbyt mało.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.