bardzo uciazliwy tradzik podskorny. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-04-27, 08:50   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

bardzo uciazliwy tradzik podskorny.


Pod skora tworza mi sie takie twarde jakby zaskorniki, z ktorymi nie da sie nic zrobic bo nie maja "czubka".Za to rosna i skora przybiera w tym miejscu czerwonego koloru.Leczylam to ostatnio przez pol roku u dermatologa antybiotykiem.Kuracja sie skonczyla (pomoglo!), minely 3 miesiace a ja czuje ze znowu kolejny sie tworzy.Nie umiem juz sobie z tym poradzic i szczerze mowiac mam juz dosyc chodzenia do dermatologa.Czy sa jakies kosmetyki, ktore by sobie z tym poradzily?Bardzo prosze o pomoc [img]icons/icon7.gif[/img] pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-27, 13:03   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

hej... męczy minie ten sam problem ... a raczej męczył, choć leczenie dermatologiczne nie przyniosło widocznej poprawy...a pomogly mi hormony od 4 m-cy uzywam Diane-35 i widze rezultaty) okropne krosty zniknely [img]icons/icon12.gif[/img] a buzia jest calkiem ladnie wygaladzona -)) oprocz tabletek stosuje jeszcze abtybakter. zel i tonik do mycia buzi i jest ślicznie ..... polecam ... i mam nadzieje, ze i u ciebie ta metoda sie sprawdzi [img]icons/icon12.gif[/img]
anetha napisał(a):
> Pod skora tworza mi sie takie twarde jakby zaskorniki, z ktorymi nie da sie nic zrobic bo nie maja "czubka".Za to rosna i skora przybiera w tym miejscu czerwonego koloru.Leczylam to ostatnio przez pol roku u dermatologa antybiotykiem.Kuracja sie skonczyla (pomoglo!), minely 3 miesiace a ja czuje ze znowu kolejny sie tworzy.Nie umiem juz sobie z tym poradzic i szczerze mowiac mam juz dosyc chodzenia do dermatologa.Czy sa jakies kosmetyki, ktore by sobie z tym poradzily?Bardzo prosze o pomoc [img]icons/icon7.gif[/img] pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-27, 22:40   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

A jakiego zelu i toniku uzywasz jesli mozna zapytac? [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-27, 23:06   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

tradzik jkai opisujesz jest juz kolejnym etapem choroby. szczerze to zadne kosmetyki nie pomoga. dieta tez nei ma specjalnego znaczenia. zapalenie szerzy sie w glab skory, tworza sie mini cysty. najwazniejsze dal ciebie to zlikwidowanie wlasnie stanu zapalnego. a to po przez antybiotyki. oczywiscie pod kontrola lekarza. kuracja doustna. mozesz wspomagac lekczenie srodkami (takze kosmetycznymi) stosowanymi na skore, ale pamietaj ze wszystko ma dzialac bardzo delkatnie, nie mozesz podrazniac skory, zadnego tarcia, wysuszania. nie staraj sie tych zmian usuwac (takze u kosmetyczki) bo zakazenie moze isc jeszcze glebiej. mozesz sprobowac tez retin-a czy differin-szczegolnie tego ostatniego. to lek na recepte, zawiera pochodna wit a wiec dizala zluszczajaco (podobnie jak kwas salicykowy w effklar k ale skuteczniej),troche przeciwbakterynie,przeciw zapalnie. i uzbroj sie w cierpliwosc-leczenie musi trwac pare miesiecy. pierwszych wynikow mozesz sie spodziewac nawet dopiero po 4-6 tyg.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-27, 23:58   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

Przez ostatnie pol roku bralam na to antybiotyki, zmywalam tonikiem i stosowalam Differin.Zgodnie z zaleceniami lakarza.Pozniej stopniowo zmniejszalam dawke antybiotyku.Wszystko naprawde wrocilo do normy.Nie mialam ani jednego zaskornika.Bylam az zdzwiona rezultatem.Skora stala sie gladka i niemiala zadnych podskornych niespodzianek.Nie minely 2 miesiace a to znowu wraca.Czy to znaczy ze do konca zycia bede brala antybiotyki?Naprawde dbam o pielegnacje twarzy.Uzywam zelu, toniku oraz odpowiedniego kremu.Mam szczerze dosyc chodzenia co miesiac do lekarza i wydawania kolejnych pieniedzy na marne skoro to nic nie daje.Czy jest jeszcze cos co moge zrobic??? [img]icons/icon9.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-28, 12:59   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

niestety anetha-bedziesz musiala stosowach kuracje hamujaca rozwoj choroby. nie mowie ze musiz od razu brac antybiotyki. byc moze skuteczne byloby stosowanie np. 2 razy w tyg. differinu. tradzik wraca jelsi sie nie pilnuje skory. choroba zaczyna sie w grucvzolach lojowych i nadprodujkcji sebum. w dodatku sebum ma troche inny sklad niz u zdrowych ludzi. takze dochodzi do wadliwego zluszczania komorek w przewodach kanalikow wlosowych. no i bakterie-to wszystko prowadzi do choroby. mycie skory jest pomocne, ale higiena (jakkolwiek duza) nie zapobiegnie tradzikowi.
tradzik moze miec przyczyny w kosmetyce-sprawdz dokladnie czego uzywasz. wiele kosmetykow nawet dal cer tlustych ma skladniki podrazniajace i zatykajace pory. czasem powodem sa brane leki.
no i hormony-jelsi skora pogarsza sie przed okresem-sproboj moze terapii antykoncepcyjnej (diana ,yasmin, cilest)ale jakis czas po odstawieniu tabletek najpawdopodobniej wszystko wroci. wiesz, jesli przyczyna tkwi w nadmiarze testosteronu nie spodziewaj sie wyleczenia. trzebaby bylo sprawdzic czy nie masz policystycznych jajnikow (badania hormonalne), nadczynnosci kory nadnerczy. jesli twoje receptory w skorze sa nadaktywne i nadmiernie odpowidaja na normalne steznie testosteronu to jest szansa ze ta nadaktywnosc zaniknie, ale moze trwac to latami. takze progesteron dziala acnogennie daltego w 2 fazie czasto kobiety maja problemy.
jedynym lekiem ktory na pewno wyleczy cie z tradziku jest accutane. kuracja droga i wiaze sie z pewnym ryzykiem.
moze sproboj tabletek anty. skora powina sie poprawic.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-28, 21:51   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

Bardzo dziekuje dido za rade [img]icons/icon7.gif[/img] Pozostala mi jeszcze tubka Differinu po ostatniej kuracji , uzywam tez kosmetykow La Roche Posay (Effaclar i Effaclar K - nie wiem czy dobrze je sobie dobralam, moze lepiej sie na tym znasz?).Jak w ciagu kilku najblizszych dni nie bedzie zadnego rezultatu to na pewno wybiore sie do dermatologa.Obiecuje [img]icons/icon7.gif[/img] Sama mam juz dosyc problemow z cera, wiec zrobie chyba wszystko zeby to wyleczyc.Moze to wszystko ma zwiazek ze stresem, bo przez ostatnie miesiace chodze troche podminowana?Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-04-28, 22:55   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

Witam, tak niechcacy w sumie przeczytalam o Twoich problemach i pomyslalam ze moge podzielic sie moimi doswiadczeniami z tradzikiem, bo mialam z tym nie lada problem. Heh, najwazniejszy jest dermatolg i jego kwalifikacje, to zaewne kazdy wie. Przyznam szczerze ze ja niesty trafilam na pocztaku leczenia na dermatologa niekompetentnego i bez uprzednich badan zapisal mi tetracykline. Lykalam to przez okolo pol roku(to podobno karygodne bo tetracykline w tradziku bierze sie maksymalnie 2 miesiace). Niby pomoglo, ale efekt byl krotkotrwaly. Nasteonie, kiedy pojawilo sie sloneczko, moje problemy zaczely sie na nowo. Juz nie poszlam do tego samego dermatologa, a pojechalm do lekarza w innym miescie. Wszystko rozpoczal od odpowiednich badan(wymaz, hormony, ginekologoczne USG jajnikow), a przede wszystkim tez badania na obecnosc białka GSA w kale(lamblioza). Przyznam ze wszystko kosztowalo mnie mnostwo pieniedzy, ale po tym jak skonsultowalm wyniki z dokotrem, rozpoczelam tygodniowa kuracje dzialajacym na gronkowca antybiotykiem(wynik antybiogramu). Niesty nie przynioslo to efekty i rozpoczelo sie leczenie izotretinoina( tabletki roaccutane). Tabletki niewyobrazalnie drogie, bo jedno opakowanie, ktore starczalo mi na 10 dni kosztowalo 250 zl!!! Efekty widzialm juz po 3 tygodniach(najpierw, to znaczy okolo 2 tygodni twarz wyglada fatalnie, bo wszystko co ma sie pod skora jest "wypychane" na wierzch, ale po jakims czasie skora wyglala super(sa efekty uboczne o ktorych nie chce sie rozpisywac ani nikogo straszyc;PPP W kazdym badz razie kuracja pomogla, skore mam gladziutka i strosuje teraz tytlko co jakis czas diane-35(seria po 2-3 opakowania ) dla zapobiegania wzmozonemu lojotokowi. Aha zostalyt mi blizny, ale mam nadzije ze juz sie ich wkrotce pozbede(mam zamiar zrobic albo dermabrazje, chociaz przyznam ze mnie troche przeraza, albo peelingio NeoStrata). Pozdrawiam i zycze gladziutkich buziek [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-28, 22:55   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

Witam, tak niechcacy w sumie przeczytalam o Twoich problemach i pomyslalam ze moge podzielic sie moimi doswiadczeniami z tradzikiem, bo mialam z tym nie lada problem. Heh, najwazniejszy jest dermatolg i jego kwalifikacje, to zaewne kazdy wie. Przyznam szczerze ze ja niesty trafilam na pocztaku leczenia na dermatologa niekompetentnego i bez uprzednich badan zapisal mi tetracykline. Lykalam to przez okolo pol roku(to podobno karygodne bo tetracykline w tradziku bierze sie maksymalnie 2 miesiace). Niby pomoglo, ale efekt byl krotkotrwaly. Nasteonie, kiedy pojawilo sie sloneczko, moje problemy zaczely sie na nowo. Juz nie poszlam do tego samego dermatologa, a pojechalm do lekarza w innym miescie. Wszystko rozpoczal od odpowiednich badan(wymaz, hormony, ginekologoczne USG jajnikow), a przede wszystkim tez badania na obecnosc białka GSA w kale(lamblioza). Przyznam ze wszystko kosztowalo mnie mnostwo pieniedzy, ale po tym jak skonsultowalm wyniki z dokotrem, rozpoczelam tygodniowa kuracje dzialajacym na gronkowca antybiotykiem(wynik antybiogramu). Niesty nie przynioslo to efekty i rozpoczelo sie leczenie izotretinoina( tabletki roaccutane). Tabletki niewyobrazalnie drogie, bo jedno opakowanie, ktore starczalo mi na 10 dni kosztowalo 250 zl!!! Efekty widzialm juz po 3 tygodniach(najpierw, to znaczy okolo 2 tygodni twarz wyglada fatalnie, bo wszystko co ma sie pod skora jest "wypychane" na wierzch, ale po jakims czasie skora wyglala super(sa efekty uboczne o ktorych nie chce sie rozpisywac ani nikogo straszyc;PPP W kazdym badz razie kuracja pomogla, skore mam gladziutka i strosuje teraz tytlko co jakis czas diane-35(seria po 2-3 opakowania ) dla zapobiegania wzmozonemu lojotokowi. Aha zostalyt mi blizny, ale mam nadzije ze juz sie ich wkrotce pozbede(mam zamiar zrobic albo dermabrazje, chociaz przyznam ze mnie troche przeraza, albo peelingio NeoStrata). Pozdrawiam i zycze gladziutkich buziek [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-29, 07:22   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

Dzieki mika [img]icons/icon7.gif[/img]Jak przeczytalam co napisalas to rece mi opadly.Najgorsze jest to ze znalezienie naprawde dobrego dermatologa jest bardzo trudne.Ja sie przewinelam juz przez chyba 5-6.W tym ten ostatni mi pomogl, ale jak widac krotkotrwale.Musze chyba poszukac kolejnego.Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-29, 07:23   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

A ja właśnie po chamsku i z premedytacją powiem to, czego Ty Miko obawiałaś się powiedzieć, chociaż rozumiem Twoją niechęć do siania paniki. Powiem, bo uważam, że efekty uboczne są na tyle poważne, że każda kobieta powinna mieć możliwość zadecydowania o tym, czy chce po roaccutane sięgnąć. Ten cudowny lek na trądzik jest silnie keratogenny, czyli ujmujac rzecz bardziej zrozumiale powoduje silne deformacje płodu. Niestety nie wiem, jak długo po odstawieniu tych tabletek należy obawiać się zajścia w ciążę, ale kiedyś widziałam tylko "nieznacznie uszkodzoną" polekowo śliczną dziewczynkę (nie miała dłoni) i mi wystarczyło. Kiedyś czytałam, że roaccutane wolno podać pacjentce tylko po podpisaniu przeez nią papierków, że świadoma zagrozeń wyraża zgodę na leczenie - nie wiem, czy tego się u nas przestrzega. Nie chcę nikogo straszyć, ale sądzę, że zanim się na coś decydujemy, powinnyśmy mieć pełny bilans nie tylko korzyści ale i strat.
Pozdrawiam - Aga
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-04-29, 13:53   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

tak,lek przede wszystkim powoduje deformacje plodu-daltego kobieta przed braniem go musi zrobic test ciazowy, byc cykl przed i 1 cykl po zaprzestaniu kuracji na srodkach antykoncepcyjnych. to wszystko. poza tym roaccutane zle wplywac mze na watrobe wiec potrzebne sa badania na nia wlasnie, a takze na poziom trojglicerydwo i cholesterolu. to wszystko zaleca lekarz. wazne jest odpowiednie dawkowanie, zalezne od wagi ciala. lek na prawde dziala, efekty uboczne nie sa duze jesli jestes pod kontrola odpowiedniego lekarza (gl. to suchosc sluzuwek, zapalenie czerwieni wargowej). kuracja ok pol roku.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-29, 19:17   #13
Anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-11
Wiadomości: 65
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

Nie tylko Roaccutan ma dzialanie teratogenne (uszkadzajace plod). Maja takie dzialanie wszystkie leki typu retinoidy, czyli np. Differin, Atrederm, Retin A, Isotrex. I dermatolog powinien o tym informowac. Ja przed rozpoczeciem stosowania Differinu musialam podpisac sie pod oswiadczeniem, ze nie jestem w ciazy i stosuje srodki antykoncepcyjne.

pozdrawiam
Anna
Anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-29, 20:41   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

hmm,z tym sie nie zgodze. nie wiem jak reszta ale nie am informacji na temat teratogennego dzialania differinu na plod. to lek dzialajacy gl. w obrebie skory. nie ma badan nad kobietami w ciazy co do szkodliwosci tego srodka. na ulotce jest napisane ze lek nie powinien byc stosowany w ciazy wlasnie ze wzgledu na brak badan.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-29, 21:24   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

Ponieważ preparaty z kwasem retinowym i jego pochodnymi działają na poziomie skóry właściwej a więc głębiej niż kosmetyki, istneije możliwość przenikania ich niewielkich ilości także do krwiobiegi, dlatego nie wolno ich stosować podczas ciąży i karmiemia. Rzeczywiście w przypadku Roacuttane groźba jest większa, ale nawet jeśli istnieje tylko małe ryzyko to jednak dla dobra dziecka trzeba brać wszystko pod uwagę i być ostrożnym. Spotkałam się także z opiniami lekarzy, którzy twierdzą, że na okres ciąży lepiej także zrezygnować z kosmetyków zawierających retinol.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-29, 22:01   #16
Anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-11
Wiadomości: 65
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

Dida, ja te informacje mam od dermatologa, ktory mnie leczy i jednoczesnie jest tez moim wykladowca. Wiec mysle, ze jednak istnieje jakies ryzyko przenikniecia tych sradkow wlasnie z krwia (jak podala Basia) do plodu. Dlatego podalam Wam te informacje, zebyscie byly swiadome, ze nie tylko Roaccutane moze byc teratogenny. [img]icons/icon9.gif[/img]

Pozdrawiam
Anna
Anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-29, 22:22   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

Jesli chodzi o dzilanie teratogenne to zgodnie z ulotka w ciaze nie mozna zajs 3 miesiace po zakonczeniu kuracji, chociaz moj lekarz zaleci pol roku. Ja nie mam zamiaru jeszcze miec dzieci, wiec nie przejmuje sie na razie tym, chociaz powiem Wam szczerze(wydaje mi sie to raczej niemozliwe) ze przed rozpoczeciem lexczenia trudno mi bylo podjac decyzje, bo mialam obawy czy aby na pewno, keidy bede chciala urodzic dziecko za 5 lat to nie bedzie mialo zadnego wplywu, czy moze wiecie cos o tym?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-29, 22:54   #18
Anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-11
Wiadomości: 65
Re: bardzo uciazliwy tradzik podskorny.

O Roaccutane jest sporo informacji na stronach:
http://www.roche.com.pl/vademecum/roaccutane.html
http://www.roche.com.pl/lekarze/publ...oidy/spis.html
Na tej ostatniej stronie sa informacje o tradziku i metodach jego leczenia.

pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
Anna
Anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.