Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-08, 21:53   #3181
an345
Przyczajenie
 
Avatar an345
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

na pory tak średnio. na pewno całkiem nie znikły, ale tak jak pisałam moja twarz się bardzo poprawiła, czasem się łuszczy, ale wtedy mocno nawilżam i jest okej.
an345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 22:37   #3182
miss_little_di
Raczkowanie
 
Avatar miss_little_di
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: BBa
Wiadomości: 126
Dot.: Tetralysal

Ja nie polecam tetralysal. Stosowałam ok 6 msc i tak trądzik wrócił, wręcz ze zdwojona siłą ! Podczas brania antybiotyku wszystko było ok ok 2,3 msc po odstawieniu wszystko zaczęło sie psuć :/ polecam zabiegi z kwasami, one naprawdę poprawiły jakość mojej cery
miss_little_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 10:48   #3183
Polusiaxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 27
Dot.: czy to są skutki uboczne antybiotyków?

Wydaję mi się, że może to być wyraźny sygnał od organizmu. Moje pytanie, czy przy tych antybiotykach stosujesz jakieś suplement z dobrymi bakteriami, które uchronią Cię od negatywnych skutków zażywania antybiotyków przez tak długi okres czasu. Jeśli nie, to polecam multilac synbiotyk, które osobiście zażywam przy antybiotykach i nie mam takich dolegliwości.
Polusiaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 17:36   #3184
kasia6565
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Mi pomógł na trądzik na twarzy i plecach tetralysal a właściwie zamiennik Damelium

Edytowane przez kasia6565
Czas edycji: 2015-11-30 o 14:11
kasia6565 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 09:04   #3185
miss_little_di
Raczkowanie
 
Avatar miss_little_di
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: BBa
Wiadomości: 126
Dot.: czy to są skutki uboczne antybiotyków?

Cytat:
Napisane przez Polusiaxx Pokaż wiadomość
Wydaję mi się, że może to być wyraźny sygnał od organizmu. Moje pytanie, czy przy tych antybiotykach stosujesz jakieś suplement z dobrymi bakteriami, które uchronią Cię od negatywnych skutków zażywania antybiotyków przez tak długi okres czasu. Jeśli nie, to polecam multilac synbiotyk, które osobiście zażywam przy antybiotykach i nie mam takich dolegliwości.

Rownież polecam multilac. Bardzo dobry sZczep probiotyków
miss_little_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:59   #3186
mardy bum
Rozeznanie
 
Avatar mardy bum
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 810
Dot.: czy to są skutki uboczne antybiotyków?

Miesiąc temu zaczęłam drugą terapię Tetralysalem (+Duac). Po pierwszej (start- maj 2015) efekty były super, utrzymały się do połowy listopada. Po 3 opakowaniach (300mg) efekty są, zostało kilka zaskórników, nowi przyjaciele pojawiają się rzadko, są mniejsze. Dziś dostałam kolejne dwa opakowania i Skinoren (na przebarwienia). Lekarka powiedziała, że jeśli znów powróci, to zastosuje Izotek.
Troszkę mnie zaskoczyła, bo mój trądzik obejmuje w zasadzie tylko brodę, czasem wyskoczy coś nad ustami. Są to duże, podskórne, czerwone i bolesne grudy. Koleżanka z trądzikiem różowatym przechodziła kończy przygodę z Izo, ale mój problem przy jej nie istnieje. Czy lekarka nie postępuje zbyt pochopnie? Nie ma innych środków, mniej inwazyjnych niż Izo?

Przy okazji- czy ktoś może polecić dobrego dermatologa w Bydgoszczy i okolicach?
mardy bum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 20:49   #3187
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: czy to są skutki uboczne antybiotyków?

Cytat:
Napisane przez mardy bum Pokaż wiadomość
Miesiąc temu zaczęłam drugą terapię Tetralysalem (+Duac). Po pierwszej (start- maj 2015) efekty były super, utrzymały się do połowy listopada. Po 3 opakowaniach (300mg) efekty są, zostało kilka zaskórników, nowi przyjaciele pojawiają się rzadko, są mniejsze. Dziś dostałam kolejne dwa opakowania i Skinoren (na przebarwienia). Lekarka powiedziała, że jeśli znów powróci, to zastosuje Izotek.
Troszkę mnie zaskoczyła, bo mój trądzik obejmuje w zasadzie tylko brodę, czasem wyskoczy coś nad ustami. Są to duże, podskórne, czerwone i bolesne grudy. Koleżanka z trądzikiem różowatym przechodziła kończy przygodę z Izo, ale mój problem przy jej nie istnieje. Czy lekarka nie postępuje zbyt pochopnie? Nie ma innych środków, mniej inwazyjnych niż Izo?

Przy okazji- czy ktoś może polecić dobrego dermatologa w Bydgoszczy i okolicach?
Tradzik w dolnej części twarzy to często wina hormonów. Miałaś robione jakieś badania?
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-23, 22:53   #3188
mardy bum
Rozeznanie
 
Avatar mardy bum
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 810
Dot.: czy to są skutki uboczne antybiotyków?

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Tradzik w dolnej części twarzy to często wina hormonów. Miałaś robione jakieś badania?
Właśnie nie. Mam też bardzo bolesne miesiączki (choć regularne), jednak nie za każdym razem. Dermatolog powiedziała, że skoro okres regularny, to hormony ok, ale chyba jednak niekoniecznie. Chcę zarejestrować się do endokrynologa ginekologa, zobaczę co zaradzi
mardy bum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 01:42   #3189
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: czy to są skutki uboczne antybiotyków?

Cytat:
Napisane przez mardy bum Pokaż wiadomość
Właśnie nie. Mam też bardzo bolesne miesiączki (choć regularne), jednak nie za każdym razem. Dermatolog powiedziała, że skoro okres regularny, to hormony ok, ale chyba jednak niekoniecznie. Chcę zarejestrować się do endokrynologa ginekologa, zobaczę co zaradzi
Dobry pomysł. Lepiej zacząć od znalezienia przyczyny. Badanie hormonów, nietolerancje pokarmowe i tak dalej. Sama szukam przyczyny Póki co bezskutecznie
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 16:47   #3190
Etady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: czy to są skutki uboczne antybiotyków?

Witam czy podczas kuracji tetracyklinami mogę sobie robić paznokcie hybrydowe? Używam lampy UV, a nie LED, nie jestem pewna, nie chce ryzykować, a nie wyobrażam sobie wyjść z domu bez "zrobionych" paznokci
(ps. tak jestem panikarą)
Etady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 21:34   #3191
Pinucha94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja biorę tetrysal od końca sierpnia 2015 roku, wiem ze długo, kuracja miała trwać pół roku a mam jeszcze przepisane 4 opakowania leku! dziś kupiłam 2 opakowania (starczy na miesiąc) a reszty nie wykupuje bo to juz przesada!!! Ile można brać ten lek oczywiście widzę różnice. Do tego stosuje epiduo i żel do mycia twarzy oO
Pinucha94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-22, 12:39   #3192
suchutkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Tetralysal

stosuję już miesiąc i żadnych efektów... do tego po rozpoczęciu kuracji mam bardzo nieregularne miesiączki
suchutkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 10:08   #3193
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

W tym tygodniu skończyłam brać czwarte opakowanie tetralysalu i tym samym zakończyłam kurację. Trądzik miałam na twarzy i bardzo dużo na plecach.
Pierwsze 10 dni brałam po dwie dziennie i wtedy trądzik całkowicie znikł mi z twarzy i bardzo się zmniejszył na plecach. Potem przeszłam na jedną dziennie i na plecach miałam coraz więcej, ale twarz na szczęście czysta cały czas. Dodatkowo dostałam isotrexin do smarowania zmian.
Dwa dni po skończeniu ostatniego opakowania bardzo mocno wysypało mi plecy ;/ Teraz jest tak jak przed początkiem kuracji ;/
Nie wiem co dalej robić z tymi plecami ;/

Ale na szczęście twarz nadal czysta - i niech tak zostanie
Miałyście taką sytuację, że na jedną część ciała pomogło a na inną nie? Z czego to może wynikać? Z innego rodzaju trądziku?


Cytat:
Napisane przez Pinucha94 Pokaż wiadomość
Ja biorę tetrysal od końca sierpnia 2015 roku, wiem ze długo, kuracja miała trwać pół roku a mam jeszcze przepisane 4 opakowania leku! dziś kupiłam 2 opakowania (starczy na miesiąc) a reszty nie wykupuje bo to juz przesada!!! Ile można brać ten lek oczywiście widzę różnice. Do tego stosuje epiduo i żel do mycia twarzy oO
To bardzo długo, moja dermatolożka mówiła, że można go brać max 3 miesiące, żeby nie miał dużych skutków ubocznych. Skonsultuj się z innym dermatologiem

Edytowane przez Azmika88
Czas edycji: 2016-05-15 o 10:09
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 13:26   #3194
Pinucha94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Byłam ostanio na wizycie u dermatologa i powiedziałam ze juz nie będę brać antybiotyku, a on do mnie ze to nie jest długo i jakby był obrażony na mnie ze go nie chce już brać, zapisał mi żel epiduo i teraz mam przyjść do niego za 2 miesiące
Pinucha94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 07:42   #3195
ewka299
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

**********

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2017-08-09 o 19:38 Powód: Próba sprzedaży
ewka299 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 05:43   #3196
Adern34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dobra apteka, aby kupić lekarstwo, odpowiadając na proste pytania medyczne online i wydadzą recepty online dla Ciebie natychmiast, jeśli zostanie zatwierdzony.

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2017-08-09 o 19:38 Powód: link
Adern34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 22:28   #3197
MARCELA12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam zaczelam leczenie u dermatologa i przepisal mi antybiotyk tetralysal 300. 2 razy dzieennie po 1 tabl. I smarowac buzie na dzien skinoren a na noc aknemycin masc a na plecy na dzien zineryt a na noc klindacin T ! I ochrone probiotyk! Zaczelam to wszystko stosowac dopiero od 2 dni ! Zastanawiam sie czy to nie zadozo jak na jeden raz ? To szystko mam stosowac miesiac i wizyta 16.09 a tak na maginesie wydalam na to wszystko z wizyta 420 zl ! A plecy mam myc mydlem siarkowym a buzie iwostin puritin ?
MARCELA12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 13:36   #3198
ggiirrll10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 199
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

****************

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2017-02-19 o 20:17 Powód: Próba sprzedaży leku na receptę
ggiirrll10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 00:58   #3199
ameliaas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 13
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam
Rok temu zaczęłam brać lek Tetralysal. Naprawdę, bardzo mi pomógł, chociaż brałam go jedynie przez 3 miesiące. Nie miałam też żadnych skutków ubocznych ani w trakcie brania antybiotyku, ani po jego odstawieniu.
Dosyć niedawno zauważyłam, że trądzik mi nieco wrócił. Sprawdziłam, że mam jeszcze trochę tego leku, więc postanowiłam go zażywać przez jakiś czas. Było to jakieś 4-5 dni temu. Niespodziewanie moje piersi zaczęły być bolesne, nawet nieco bardziej niż przed miesiączką. Właśnie, generalnie przed nią zaczynały mnie boleć ok tydzień przed, teraz zaczęły na 2 tyg przed. Przeczytałam w ulotce, że skutkiem ubocznym mogą być różne nadwrażliwości... czy dotyczy to też piersi? Czy to możliwe, że pomimo używania wcześniej leku dopiero teraz dostałam skutek uboczny?

Bardzo proszę o pomoc!
ameliaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-20, 20:21   #3200
candydolls27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 66
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dziewczyny a jak tetralysal i tabl anty?Zabezpieczałyście się dodatkowo? kurcze moja dermatolog powiedziała,że one nie mają wpływu na anty..a w necie cos innego czytam
candydolls27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 16:47   #3201
kamisha17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: Tetralysal

Ponawiam pytanie odnośnie stosowania tetracyclinum i robienia paznokci hybrydowych w lampie UV. Nie będzie jakichś skutków ubocznych jeżeli zrobię sobie paznokcie?
kamisha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 19:29   #3202
xblablabla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 14
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja dziś wzięłam piątą tabletkę i narazie nie odczuwam skutków ubocznych.... Nie czuję nic i nie widzę też nic. Żadnej poprawy, ale może to za wcześnie. Lekarz powiedział, ze pierwsze dwa tygodnie będą decydujące. A do tego mam jeszcze do smarowania klindacin t, epiduo i normaclin. Mam codziennie smarować innym. czekam bardzo na efekty, a jestem niecierpliwa.
xblablabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 19:08   #3203
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Exclamation Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Znowu dopadła mnie "trądzikowa depresja", znowu zaczęłam przeszukiwać internety i znalazłam ten wątek. Postanowiłam założyć konto i się wyżalić Jak ktoś to przeczyta to klask i:

Zawsze miałam problemy z cerą, jednak dotyczyło to tylko czółka, a w okresie gimnazjalnym i tak się uspokoiło. Było pięęęęęęęknie. A tu nagle przed studniówką zaczęły mi świrować policzki.. No właściwie tylko prawy. Po około 3 miesiącach chodzenia do kosmetyczki na kwasy przeszłam się do dermatologa - typowa szybka pani, 5 minut na pacjenta. Szczerze nie pamiętam dokładnie jak to było, więc nie opisuje - Duac, Tetra, Aknemycyna na pewno były, ale jestem pewna, że nie stosowałam tego systematycznie. Więc tak się leczyłam, ale nie leczyłam. Nie biorę tego czasu pod uwagę - sama popsułam, sama zmarnowałam, no trudno.

[w między czasie uwagi doprosił się i lewy policzek]

W październiku zeszłego roku znalazłam inną panią, całkiem miła, nie śpieszy jej się, obejrzała buźke. Przepisała mi jakiś spirytusik, Klindacin i jakoś to ciągnęłam. Było serio w miarę dobrze. Oczywiście nagle w połowie grudnia wysyp - te podskórne, bolesne, które robią czerowne placki na buzi. Do tego czasami mniejszy "przyjaciel". Jak to zobaczyła zaproponowała mi Aknenormin. Zrobiłam badania, wyszły okej, ale totalnie się tego boję.

Dodatkowo mama od dobrego znajomego umówiła mnie z inną panią dermatolog, to dopiero spoko babeczka! Tylko kawałek drogi mam. Opowiedziałam jej sytuacje, zaproponowała mi Tetre. Zgodziłam się chętnie, chciałam spróbować teraz na poważnie. Tak więc chodzę tu i tu, przynajmniej zawsze mam dwie opinie, jednak opieram się najbardziej na tej "spoko babeczce"

Do rzeczy!! Tetre biorę od drugiego tygodnia stycznia, do tej pory naliczyłam z 8/9 pełnych tygodni BEZ PRZERW, systematycznie. Tabsy po 300mg. Do tego najpierw Duac na noc, teraz od połowy lutego męcze Skinoren, a wczoraj dopisała mi Klindacin na rano.

Do mycia buźki używam Cetaphilu pianki do cery trądzikowej + parę dni temu zainwestowałam w "Czarną sztukę" - mydełko węglowe czy tam jakieś - czasami wieczorem umyje nim buzie, bo jest po nim taka mięciutka, gładziutka i spokojna, a na drugi dzień troszkę wysusza niektóre miejsca. Nie szpachluje się, daje minimalną ilość podkładu typu BB a plamki traktuje korektorem. A no i krem z filtrem, na dniach atakuję Ziaje!

No cóż mogę powiedzieć.. Cały czas coś się dzieje. Jednak nie są to te bolące gule, taka zdarzyła się raz, a mniejsze, które aż się proszą o wyciśnięcie Co do Tetry to skutków ubocznych nie zauważyłam, wątroba nie boli, może apetyt mam większy , miesiączka bez zakłóceń.

Mam mieszane uczucia. Jak na parę dni jest spokój, tak mam nadzieję, że już nic nowego nie wyskoczy, bo mam już wystarczająco przebarwień, śladów i plamek A tu znowu coś. Staram się nie dotykać (jutro lecę po pastę cynkową). Ale pewnie i tak długo nie wytrzymam i znowu będzie to samo. I tak w kółko, a lato się zbliża.. Poczekam cierpliwie kolejny miesiąc, pod koniec marca zobaczy się co dalej... Retinoidów, izoteków itp boję się bardzo, już wolę próbować zewnętrznie - i to w ostateczności!

Psychika i tak mi już dawno wysiadła Jest na poziomie "idę do sklepu naprzeciwko, musze dać podkład". A życie towarzyskie na poziomie -100000. Dwa okresy letnie zmarnowane (i kolejny się zbliża). No przyznaje, że TO zawładnęło moim życiem. I wiem, że to nie koniec świata, ale czasami ma się już dość.. Studia, powinnam szaleć, a ledwo można mnie z domu wyciągnąć Moje pasje sportowe też zaczynają podupadać, bo choć bardzo mnie ciągnie to spojrze w lustro iii... Płacz, zostaje w domu Do tego kasa kasa i kasa

Także tyle z tych żalów
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 13:50   #3204
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez xblablabla Pokaż wiadomość
Ja dziś wzięłam piątą tabletkę i narazie nie odczuwam skutków ubocznych.... Nie czuję nic i nie widzę też nic. Żadnej poprawy, ale może to za wcześnie. Lekarz powiedział, ze pierwsze dwa tygodnie będą decydujące.
ja po paru tabletkach mialam rozstroj ukladu trawiennego .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-14, 13:54   #3205
xblablabla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 14
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
ja po paru tabletkach mialam rozstroj ukladu trawiennego .
Dziś biorę już tabletki 2,5 miesiąca. Ostatnia prosta i jestem bardzo zadowolona z efektów gładka buzia. Zobaczymy jak odstawie. A z zoladkiem nic mi nie jest
xblablabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 21:23   #3206
AhaNoOkWTenSposob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Nawrót trądziku miesiąc po kuracji Tetralysalem?

Witajcie,
od razu przepraszam, jeśli nie powinienem zakładać nowego wątku, ale nie mam pojęcia gdzie dokładnie umieścić informacje o moim problemie, które chcę opisać.

Mam prawie 24 lata i od wielu lat borykałem się z problemem dużych, bolących krost na plecach, do tego pojawiały mi się tego typu krosty na policzkach/żuchwie razem z wysypem mniejszych krostek.
Dokładnie 9 stycznia zacząłem kurację Tetralysalem. Pani dermatolog stwierdziła, że jeśli chodzi o twarz, to antybiotyku by mi nie przepisywała, ale jeśli chodzi o plecy - musi. Tak więc rozpocząłem kurację, trwała ona dokładnie do 15 kwietnia. Oprócz Tetralysalu miałem do stosowania na twarz Duac oraz Normaclin i Atrederm na plecy. W dniu zakończenia kuracji nie miałem na plecach nic oprócz plam po krostach, na twarzy również znikło mi właściwie wszystko, byłem tak szczęśliwy, że nie potrafiłem tego opisać. W końcu nie wstydziłem się wychodzić na ulicę, nie krępowałem się - sami wiecie jak to jest
Jednak po jakichś 2 tygodniach od odstawienia antybiotyku (oczywiście odstawiła mi go dermatolog, nie była to broń Boże moja własna decyzja.) zauważyłem na skórze TWARZY pojawiające się czasami małe krostki, jednak myślałem, że to nic wielkiego - zrobiło się cieplej, skóra bardziej się poci, poza tym nawet osobie nie cierpiącej na trądzik czasami coś się pojawi. Jednak obecnie moja twarz głównie w okolicach ust i brody wygląda właściwie jak przed kuracją. Natomiast na plecach nie mam wciąż nic, nawet plamki po krostach poznikały, zostały tylko zaskórniki na które stosuję Atrederm, jednak nie jest to nic wielkiego. Plecy mam naprawdę gładkie, nie wyskakuje mi tam nic. Jedynie nawrót zauważyłem na twarzy. Nie zmieniałem żadnych kosmetyków, nie zacząłem stosować nic nowego, właściwie to używałem naprawdę mało produktów jeśli chodzi o twarz, gdyż nie widziałem takiej potrzeby, skóra była naprawdę ładna. Oczywiście stosowałem żele do mycia twarzy (wcześniej La Roche Posay, teraz Barwa Siarkowa mydło antybakteryjne).
Oczywiście umówiłem się już na wizytę u dermatolog na przyszłą środę, bo złapałem z tego powodu lekkiego doła. Skóra była już tak ładna, a nagle wszystko wraca...
Trochę mnie martwi to, iż dermatolog nie przepisała mi żadnych produktów "podtrzymujących" kurację, tylko od razu odstawiła antybiotyk jak i maści.
Czy ktoś z Was może miał podobnie? Najbardziej dziwi mnie to, że na plecach nie mam nic, a tam było naprawdę tragicznie. Na czole, czy skroniach nie pojawia mi się również nic, chyba że czasem jakaś mała niegroźna krostka.
Czy myślicie, że to rzeczywiście nawrót po odstawieniu antybiotyku, czy może wina tego, iż nie używam nic podtrzymującego? A może moja skóra wariuje po kuracji? Wina zmieniającej się pogody?
Dodam, iż raczej nie jadam jakichś rzeczy smażonych na głębokim tłuszczy, czy pikantnych potraw. Nie palę.
Obecnie nie stosuję nic na te krosty. Jedynie myję twarz wcześniej wspomnianym mydłem i używam kremu Barwa Siarkowa matujący na strefę T i nawilżający na policzki.
Gdyby ktokolwiek kiedyś/obecnie był w podobnej sytuacji i podzieliłby się ze mną swoimi uwagami, to byłbym wdzięczny, bo jestem załamany.
Pozdrawiam
AhaNoOkWTenSposob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 16:18   #3207
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Nawrót trądziku miesiąc po kuracji Tetralysalem?

Brałam ten antybiotyk 3 miesiące. Nigdy więcej bym go nie wzięła.
Dlaczego? Brzuch, żołądek bolał mnie niesamowicie.
Nie chciałam przerywać kuracji choć w trakcie naczytałam się, że ten antybiotyk nie działa!
Rzeczywiści mi nic nie dał. Poza tym, że jak go odstawiłam wylatywały mi bardziej bolące pryszcze.
Miałam naprawdę silne bóle. Z tego co pisało, dużo ludzi tego antybiotyku nie poleca.
Jeśli miałabym Ci coś radzić.
To przede wszystkim pielęgnacja.
Może być tak, że wróci ci i na plecach ale nie musi.
Mi nie pomógł,żałuje że go brałam.

Co do pielęgnacji taką dostałam rade od dermatolog::

Myć twarz 2 razy dziennie żelem do skóry trądzikowej ( apteczny)
Potem nałożyć krem nawilżający
Jeśli masz wypryski możesz też stosować jakieś maseczki typu glinka zielona.
Jednak tak jak piszę twarz musi być myta, musi być nawilżana.
Trzeba też pić dużo wody. Owoce warszywa. Witamina C ale nie w kapsułkach.
Lepiej zadziałaj już.. żeby znowu nie było gorzej>
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 16:25   #3208
AhaNoOkWTenSposob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: Nawrót trądziku miesiąc po kuracji Tetralysalem?

@mazowszanka1991 ja osobiście nie odczuwałem żadnych skutków ubocznych podczas kuracji Tetralysalem, no i rzeczywiście mi pomógł, tak jak wspominałem, bo na plecach do tej pory nie mam nic, a miałem tam ogromne bolące gule. Tylko ta twarz mnie martwi
Polecasz jakiś krem nawilżający apteczny? I właśnie nawilżanie twarzy, a co za tym idzie krost, nie działa jakoś negatywnie na nie, że będą jeszcze bardziej "rosły w siłę"?
AhaNoOkWTenSposob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 18:05   #3209
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Nawrót trądziku miesiąc po kuracji Tetralysalem?

Kremów jest dużo.
Ja używam ten La Roche Posay, Effaclar H (Kojący krem nawilżający).

Nie jest jakiś tani, ale naprawdę nakłada się go niewiele. Musisz obserwować czy Cię nie podrażnia, czy nie piecze.
Jeśli myjesz twarz mydłem czy też żelem to one wysuszają twoją skórę.
Skóra wysuszona jeszcze bardziej potęguje to, że tych wyprysków jest więcej,
Kiedyś tego nie widziałam, stosowałam cynki, maści jakieś wysuszające, a nie nawilżałam i to był duży błąd.

Ja stosując np Ivostin żel do skóry trądzikowej widziałam efekt.
Tych wyprysków było mniej. Cera była gładsza, taka ściągnięta. Ale po nim daje też krem nawilżający.
Ja jestem teraz na kuracji Izotekiem bo niestety mam taką skórę na którą mało co działa. Ale widziałam efekt jak zaczęłam ją lepiej pielęgnować.

I jeszcze jest ważne to żeby częściej zmieniać poszewkę od poduszki i często koszulki, bo mogą występować potówki, może się roznosić trądzik.

Ja mam mały trądzik ale musiałam skorzystać z czegoś mocniejszego bo moja skóra jest bardzo wymagająca. I trwa to już długo. Ale gdyby u mnie zadziałał antybiotyk pewnie zostałabym przy pielęgnacji i diecie lepszej.
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 19:27   #3210
AhaNoOkWTenSposob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: Nawrót trądziku miesiąc po kuracji Tetralysalem?

Dzięki za pomoc!
AhaNoOkWTenSposob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.