Zgrzytanie zębami w czasie snu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-03-23, 19:53   #1
lovegood
Raczkowanie
 
Avatar lovegood
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 102

Zgrzytanie zębami w czasie snu


Witam wszystkich,

Piszę, ponieważ mam pewien problem - zgrzytam w nocy zębami, oczywiście w czasie snu.

Osobiście mi to nie przeszkadzało, nawet nie wiedziałam o tym, ponieważ nigdy w nocy zgrzytanie zębami mnie samej nie obudziło.
Dopiero niedawno mój chłopak zwrócił na to uwagę, ponieważ zgrzytam tak głośno, że aż go budzę (czasem kilkakrotnie w ciągu jednej nocy).

Czytałam o zaburzeniu zwanym bruksizmem, ale opis brzmiał tak poważnie, że trudno mi w to wszystko uwierzyć (źródło: http://online.synapsis.pl/Slowniczek/Bruksizm.html)... Póki co nie odczuwam żadnych objawów tego nocnego zgrzytania, nic mnie nie boli, mam zdrowe zęby i żadnych wad zgryzu. Więc czym to może być spowodowane, jak to leczyć? Nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczynę...

Dodam tylko tyle, że generalnie nie uważam się za osobę znerwicowaną i narażoną na nadmierny, destrukcyjny stres, więc nie uważam, żebym w nocy zgrzytaniem odreagowała dzienne stresy...

Bardzo proszę o pomoc, będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
__________________
schudnę do 55 kg
lovegood jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.