Zmiana życia o 180 stopni z małym dzieckiem..nowe miasto,nowa praca,czy warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-18, 08:53   #1
Misiuniuniunia
Raczkowanie
 
Avatar Misiuniuniunia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 162

Zmiana życia o 180 stopni z małym dzieckiem..nowe miasto,nowa praca,czy warto?


Dzień dobry Mamy
Oj,dawno mnie tu nie było Ale do rzeczy chciałabym poznać zdanie Was,Mamusie drogie
Mam 31 lat,5 miesięcy temu zostałam mamą. W chwili obecnej mieszkamy we Wrocławiu z mężem. Jesteśmy tutaj od 5 lat. I szczerze przyznam,że...czuje,że to nie jest moje miejsce. Zastanawiam się,czy przeprowadzka w takim momencie życia to dobry pomysl. Jestem że Świętokrzyskiego i generalnie ciągnie mnie w rodzinne strony,gdyby nie to,że nie ma pracy tam.Dlatwgo po głowie gdzieś chodzi mi Warszawa. Ale jest wiele "?"
Czy warto stawiać wszystko na głowie i się przeprowadzać...córka będzie musiała iść do żłobka,tam musielibyśmy kupić mieszkanie (oczywiście trzeba by na nie wziąć kredyt,wydaje mu się,że wynajem jest tam koszmarnie drogi) ja bym musiała znaleźć tam prace( mąż z tego, co się zorientował,mógłby się przenieść do filii w WAW).
Czuje się tutaj po prostu źle. Jestem czasami już głupia z tym wszystkim. Nie wiem,czy poczekać,aż młoda trochę podrośnie i wtedy...czy korzystać z tego,że jestem w domu I próbować coś działać...czy któraś z Was tak postawiła wszystko na głowie? pozdrawiam

Edytowane przez gr8ania
Czas edycji: 2019-09-18 o 11:15
Misiuniuniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 14:07   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Zmiana życia o 180 stopni z małym dzieckiem..nowe miasto,nowa praca,czy warto?

Cytat:
Napisane przez Misiuniuniunia Pokaż wiadomość
Dzień dobry Mamy
Oj,dawno mnie tu nie było Ale do rzeczy chciałabym poznać zdanie Was,Mamusie drogie
Mam 31 lat,5 miesięcy temu zostałam mamą. W chwili obecnej mieszkamy we Wrocławiu z mężem. Jesteśmy tutaj od 5 lat. I szczerze przyznam,że...czuje,że to nie jest moje miejsce. Zastanawiam się,czy przeprowadzka w takim momencie życia to dobry pomysl. Jestem że Świętokrzyskiego i generalnie ciągnie mnie w rodzinne strony,gdyby nie to,że nie ma pracy tam.Dlatwgo po głowie gdzieś chodzi mi Warszawa. Ale jest wiele "?"
Czy warto stawiać wszystko na głowie i się przeprowadzać...córka będzie musiała iść do żłobka,tam musielibyśmy kupić mieszkanie (oczywiście trzeba by na nie wziąć kredyt,wydaje mu się,że wynajem jest tam koszmarnie drogi) ja bym musiała znaleźć tam prace( mąż z tego, co się zorientował,mógłby się przenieść do filii w WAW).
Czuje się tutaj po prostu źle. Jestem czasami już głupia z tym wszystkim. Nie wiem,czy poczekać,aż młoda trochę podrośnie i wtedy...czy korzystać z tego,że jestem w domu I próbować coś działać...czy któraś z Was tak postawiła wszystko na głowie? pozdrawiam



Jeśli chcecie się przeprowadzać to właśnie teraz.
Zanim dziecko zacznie nawiązywać kontakty z grupa rówieśników.
Juz nawet zerwanie podwórkowych przyjaźni dzieci wczesnoprzedszkolnych, potrafi być dla dziecka wielką traumą i potrafią wypominac to rodzicom latami.
Moja córka juz prawie 20to letnia, jeszcze potrafi mi wypomnieć naszą pierwsza przeprowadzkę- miała wtedy jakieś 4 lata i podwórkowego przyjaciela Karolka. I utraty tego Karolka , długo nam nie umiała zapomnieć.



+ maz prace będzie miał z tego co piszesz, a Ty chyba jesteś jeszcze na macierzyńskim, to będziesz miała czas na spokojnie ogarnąć sobie nowa pracę, dziecku żłobek, poukładać.
Naprawdę świetny czas na bezbolesną przeprowadzkę.



Im starsze dziecko, tym silniejsze są więzi z grupa równieśniczą i tym trudniejsza i bolesniejsza jest ewentualna przeprowadzka, a jej skutki moga być kiepskie. Dziecko wyrwane ze swojej grupy moze się nie odnaleźć tak dobrze w nowej, bardzo tęsknic za starą, buntowac się, wplątywać i stwarzac kłopoty.


A juz najgorzej z nastolatkami, to już sa naprawdę dramaty i kończą się naprawdę różnie. Znam nawet przypadek, ciąży siedemnastolatki "na złość rodzicom", byle wrócić w dawne miejsce zamieszkanie do chłopaka.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 19:59   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zmiana życia o 180 stopni z małym dzieckiem..nowe miasto,nowa praca,czy warto?

Cava, zgadzam się z każdym Twoim słowem

inna rzecz, że w życiu Wrocławia na stolicę bym nie zamieniła
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 16:50   #4
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Zmiana życia o 180 stopni z małym dzieckiem..nowe miasto,nowa praca,czy warto?

Cava wyczerpalas temat
Ja też Wrocławia nie zamieniłabym na stolicę. Ewentualnie jakieś miasteczko nad morzem Mieszkam tu 10 lat i może dopiero na emeryturę bym się wyniosła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-02, 10:24   #5
MaRttaO
Przyczajenie
 
Avatar MaRttaO
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Zmiana życia o 180 stopni z małym dzieckiem..nowe miasto,nowa praca,czy warto?

Cava, mądrze napisane Dodam od siebie, że dobrze by było, abyś zawczasu poszukała czegoś, zorientowała się czy są oferty pracy.

Dodatkowo może wybierzcie się z mężem na wycieczkę do Wawki. Przekonaj się, czy rzeczywiście dobrze zmieniac dolnośląskie na mazowieckie...
MaRttaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:30   #6
toczena
Raczkowanie
 
Avatar toczena
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 36
Dot.: Zmiana życia o 180 stopni z małym dzieckiem..nowe miasto,nowa praca,czy warto?

Teraz to możesz rozejrzeć się za pracą i aplikować w dowolnym momencie. Możesz napisać w wiadomości o pracodawcy, że myślisz o przeprowadzce i rozmowa by mogła się odbyć na skype lub innym komunikatorze. Więc śmiało rozsyłaj CV co Ci szkodzi
toczena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-03 14:30:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.