Silny stres, drżenie ciała - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-19, 19:42   #1
pointsticker
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1

Silny stres, drżenie ciała


Bardzo proszę o pomoc. Przeważnie w sytuacjach stresowych drży mi głos i trzęsą mi się dłonie (cała jestem taka rozdygotana). Jest to bardzo krępujące, zwłaszcza w sferze zawodowej. Niestety nie dotyczy to tylko pracy, bo nawet gdy rozmawiam z ludźmi, przy których nie czuję się swobodnie, mam podobne reakcje.
Chodzę na psychoterapię, ale skupia się ona bardziej na znalezieniu przyczyn mojej zaburzonej samooceny i dojścia do ładu ze swoim myśleniem. Mam nadzieję, że te objawy będą mniejsze z biegiem terapii, ale zapowiada się to na dłuższy proces.
Czuję jednak, że potrzebowałabym jakichś zadań - bardziej "aktywnych" niż prostowanie tego, co mam w głowie - dzięki którym popracuję nad zminimalizowaniem tego rozdygotania ciała.
Czy miał ktoś podobny problem i mógłby mi polecić jak się za to zabrać? Bardzo mi zależy na przejściu kilku zmian w swoim życiu, ale skutecznie mnie to blokuje
Z góry dziękuję za rady.
pointsticker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 10:26   #2
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

Próbowałaś ziołowych rzeczy na uspokojenie? Dobrze, że chodzisz na psychoterapię ale może też warto pomyśleć o pójściu do psychiatry i lekach jeśli to aż tak jest dla Ciebie uciążliwe. Może zacznij od ziołowych i zobacz jak na Ciebie działają?
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 13:33   #3
kwesturaa
Przyczajenie
 
Avatar kwesturaa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

Też postawiłabym na pomoc specjalisty skoro jest to dla ciebie uciążliwe. Może przepisać jakieś specyfiki, które pomogą ci na już, żebyś mogła nie przejmować się tym drżeniem. Może wizyta u psychologa będzie skuteczna? Jeśli problem jest na podłożu psychicznym to warto go wyeliminować, żeby ci się lepiej żyło.
kwesturaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 22:04   #4
BellaChicca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 17
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

A może poćwicz wystąpienia publiczne, poprzez realizowanie jakiejś pasji? w stylu kurs tańca i efekt tego - wystąpienie przed jakąś publicznością, albo prezentacja w pracy. Wiem, że to trudne, bo namawiam Cię do czegoś, czego się boisz, ale kiedyś miałam zajęcia z aktorem i on mi mówił, że nikt nie rodzi się gotowy na improwizację, że człowiek po prostu się uczy poprzez ćwiczenie i nastawianie się na takie stresujące sytuacje i z każdą idzie mu lepiej.
BellaChicca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 19:32   #5
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

Na fizyczne objawy pomagaly mi krople ziolowe, np. Nervosol. Pomagaly mi uporac sie z kolataniem serca i drzeniem rak. Ostoi spokoju z Ciebie nie zrobi ale powinno cos pomoc.
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 10:11   #6
Patakkawska
Przyczajenie
 
Avatar Patakkawska
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

Spróbuj ćwiczeń relaksacyjnych i oddychania przeponą, bardzo pomaga gdy zaczyna się tracić kontrolę nad ciałem . Nie wiem jakiego jesteś wyznania, ale możesz spróbować medytacji. Wykorzystuje się ją w przypadkach różnych lęków i fobii
Patakkawska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 13:27   #7
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

Z mniej oczywistych rzeczy troszeczkę może pomóc nie picie kawy (jeżeli ją pijesz) a zamiast tego pić kakao... Kawa nasila objawy stresowe. Też czasem miewam problemy z drżeniem rąk. Odkąd zacząłem pić codziennie dobre kakao czuję się jakoś inaczej i nie miewam już tego. Może po prostu brakowało w organizmie jakichś składników, których kakao ma bardzo sporo.
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-03, 14:20   #8
Rabelia
Przyczajenie
 
Avatar Rabelia
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

Wygląda to na typowy lęk społeczny. Podstawą leczenia w takim przypadku jest farmakoterapia, choć psychoterapia też może okazać się pomocna, ale raczej na późniejszym etapie. Polecam wybranie się do dobrego psychiatry.
Rabelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 19:11   #9
raczek06
Rozeznanie
 
Avatar raczek06
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 989
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

Cytat:
Napisane przez pointsticker Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc. Przeważnie w sytuacjach stresowych drży mi głos i trzęsą mi się dłonie (cała jestem taka rozdygotana). Jest to bardzo krępujące, zwłaszcza w sferze zawodowej. Niestety nie dotyczy to tylko pracy, bo nawet gdy rozmawiam z ludźmi, przy których nie czuję się swobodnie, mam podobne reakcje.
Chodzę na psychoterapię, ale skupia się ona bardziej na znalezieniu przyczyn mojej zaburzonej samooceny i dojścia do ładu ze swoim myśleniem. Mam nadzieję, że te objawy będą mniejsze z biegiem terapii, ale zapowiada się to na dłuższy proces.
Czuję jednak, że potrzebowałabym jakichś zadań - bardziej "aktywnych" niż prostowanie tego, co mam w głowie - dzięki którym popracuję nad zminimalizowaniem tego rozdygotania ciała.
Czy miał ktoś podobny problem i mógłby mi polecić jak się za to zabrać? Bardzo mi zależy na przejściu kilku zmian w swoim życiu, ale skutecznie mnie to blokuje
Z góry dziękuję za rady.
Bardzo dobrze, że chodzisz na psychoterapię. Parę dziewczyn powyżej wspominało o wizycie u psychiatry, też uważam, że to dobry pomysł. Terapeuta, do którego chodzisz na pewno podpowiedziałby Ci jakiegoś znajomego psychiatrę, z którym ma dobre doświadczenia.
__________________
2016 - 17
2017 - 11
2018 - 17
2019 - 11
2020 - 13

2022 - 5
raczek06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 13:43   #10
andriu23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

Warto odstawić kawe, pić mniej ew. zacząć pić yerba mate która jest o wiele zdrowsza a podobna do kawy. Prawdopodobnie brakuje Ci magnezu
__________________
ey-vod - baza filmow i seriali
andriu23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-28, 20:35   #11
Kicia0512
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 4
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

Poradziłas sobie z problemem? Mam to samo
Kicia0512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-30, 11:18   #12
Klara33_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 27
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

A próbowałaś zastosować coś od zewnątrz na uspokojenie? i relaksacje? Mi to osobiście bardzo pomogło
Klara33_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 07:38   #13
kruczoczarna11
Raczkowanie
 
Avatar kruczoczarna11
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 43
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

Myślę, że autorka już dawno zapomniała o tym, że zakładała ten wątek
kruczoczarna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:17   #14
Kicia0512
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 4
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

A moze mi cos polecisz??
Kicia0512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 16:11   #15
Szewane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

Ja zalecilbym techniki mindfulness, ćwiczenia oddechowe. Wymienione objawy to objawy z "ciała", myślę ze pomocną będzie również praca dotycząca lepszej komunikacji z ciałem.
Szewane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 19:31   #16
marlenaa08
Raczkowanie
 
Avatar marlenaa08
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 299
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

Techniki relaksacyjne są dobrym pomysłem. Słuchanie relaksującej muzyki, może ciepla kapiel albo masaz? generalnie wszystko, co sprawia, że można odpocząć, rozluźnić się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenaa08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-23, 10:21   #17
camillion2
Przyczajenie
 
Avatar camillion2
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

Przede wszystkim porozmawiaj z psychologiem. Wtedy będziesz wszystko wiedziała.
__________________
Nie ma lepszej inwestycji dla narodu niż napełnienie dzieci mlekiem.
camillion2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 19:01   #18
elusia617
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 12
Dot.: Silny stres, drżenie ciała

to jest bardzo uciążliwe i niezrozumiałe dla zdrowych osób u mnie dodatkowo wypieki na policzkach od razu widać ze coś się dzieje ze mną. stres jest dla mnie destrukcyjny . i nie ma magicznej tabletki trzeba nauczyć się z tym żyć i walczyć

Edytowane przez elusia617
Czas edycji: 2020-01-10 o 17:04
elusia617 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-04 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:10.