Dietetyka swsm - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 07:20   #511
kaja0607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Wiadomości: 3
Dot.: Dietetyka swsm

Cytat:
Napisane przez Amica92 Pokaż wiadomość
Czesc jestem z Wodzislawia i zaocznie studiuje dietetyke juz w 2 semsestrze,
nie jest latwo pogodzic z praca tymbardziej ze pytania sa problemowe ALE warto szczerze polecam.

Druga srpawa dojazd z wodzislawia jest tak beznadziejny ze ani nie mowie

Trzecia sprawa, wiek to nie różnica w mojej grupie sa ludzie co 30-20 lat temu zdawali mature i sie super dogadujemy

Pozdrawiam !

Witaj, dzięki za słowa pocieszenia - trochę mnie uspokoiłaś

Może jest jeszcze ktoś z okolic Wodzisławia i waha się tak jak ja?
kaja0607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 20:52   #512
CaroLine^^
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 13
Dot.: Dietetyka swsm

Witam, może któraś wybiera się w tym roku na dietetykę dziennie ?
CaroLine^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 08:35   #513
sandrusia089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: Dietetyka swsm

Ja się wybieram ale na zaoczne.

Pozdrawiam,
Sandra
sandrusia089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 07:10   #514
Gapul
Raczkowanie
 
Avatar Gapul
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 324
Dot.: Dietetyka swsm

Cześć dziewczyny Właśnie planuję zapisać się na dietetykę na SWPS i bardzo chciałabym poznać wasze opinie o uczelni i tym kierunku. Jestem osobą pracującą, więc najbardziej interesuje mnie jak dużo materiału jest do ogarnięcia (lubię się uczyć, ale na pewno nie będę mieć tyle czasu, ile miałam na dziennych studiach ). Poza tym martwi mnie ilość praktyk. Czy udało wam się jakoś pogodzić je z pracą? Kiedy je robiłyście? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
__________________
Rzeczy nie przychodzą ani nie odchodzą, nie pojawiają się ani nie znikają; nie można więc ich zdobyć ani stracić.
________


Gapul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 11:43   #515
Gapul
Raczkowanie
 
Avatar Gapul
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 324
Dot.: Dietetyka swsm

Up, Up.
Już po ptokach, bo się zapisałam ;-) Ale może jednak ktoś tu zajrzy i udzieli odpowiedzi na inne nurtujące mnie pytanie, mianowicie praktyki. Jak radzicie sobie z nimi, jeśli pracujecie?
__________________
Rzeczy nie przychodzą ani nie odchodzą, nie pojawiają się ani nie znikają; nie można więc ich zdobyć ani stracić.
________


Gapul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 12:01   #516
Anniex3
Przyczajenie
 
Avatar Anniex3
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3
Dot.: Dietetyka swsm

Dokładnie, up up up! Dziewczyny piszcie, jak wrażenia na studiach swsm??? Jeśli chodzi o praktyki to z tego co wiem jeśli ma Pani pracę, w której jest wymagany zawód, który się studiuje np. dietetyka to można wg. regulaminu ubiegać się o zaliczenie pracy jako praktyki
Tak z innej beczki zamierzam też złożyć papiery ale jak tam jest z biologią na maturze, trzeba ją mieć??
__________________
Pozdrawiam,
Alicja
Anniex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 13:17   #517
Gapul
Raczkowanie
 
Avatar Gapul
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 324
Dot.: Dietetyka swsm

Nie trzeba na "Pani"
I nie trzeba mieć matury z biologii.
Ja niestety pracuję w innej branży, dlatego zastanawiam się, kiedy dąę robić praktyki
__________________
Rzeczy nie przychodzą ani nie odchodzą, nie pojawiają się ani nie znikają; nie można więc ich zdobyć ani stracić.
________


Gapul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-02, 14:57   #518
Anniex3
Przyczajenie
 
Avatar Anniex3
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3
Dot.: Dietetyka swsm

Ok, chciałam po prostu nikogo nie urazić, różnie bywa .. No ja też się martwię o te praktyki, bo jakby nie było muszę sama zarobić sobie na te studia miesięcznie ... Może jakaś studentka jednak tu zawita i uratuje nas odpowiedzią? ;-))
__________________
Pozdrawiam,
Alicja
Anniex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 05:27   #519
Lucy Van Pelt
Raczkowanie
 
Avatar Lucy Van Pelt
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 40
Dot.: Dietetyka swsm

Hej
Jeśli chodzi o praktyki, to rzeczywiście bywa to problemem. Nie ma taryfy ulgowej dla osób, które pracują. Praktyki trzeba zrobić, z praktyk mieć dziennik praktyk plus do tego 5 wywiadów żywieniowych i policzone jadłospisy.W papierach musi się wszystko zgadzać. Gorzej jest po drugim roku, bo praktyki trzeba zrobić w 2 miejscach, tj. w szpitalu i w poradni dietetycznej.
__________________
Wszystko czego potrzebujesz to miłość. Ale trochę czekolady od czasu do czasu nie zaszkodzi. "- Charles M. Schulz
Lucy Van Pelt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 08:20   #520
Anniex3
Przyczajenie
 
Avatar Anniex3
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3
Dot.: Dietetyka swsm

Cytat:
Napisane przez Lucy Van Pelt Pokaż wiadomość
Hej
Jeśli chodzi o praktyki, to rzeczywiście bywa to problemem. Nie ma taryfy ulgowej dla osób, które pracują. Praktyki trzeba zrobić, z praktyk mieć dziennik praktyk plus do tego 5 wywiadów żywieniowych i policzone jadłospisy.W papierach musi się wszystko zgadzać. Gorzej jest po drugim roku, bo praktyki trzeba zrobić w 2 miejscach, tj. w szpitalu i w poradni dietetycznej.

O kurcze to ciężko będzie A powiedz mi, czesne u nich jest stałe w każdym roku czy tylko na pierwszym wynosi np 420 miesięcznie 12rat a potem podwyższają?
__________________
Pozdrawiam,
Alicja
Anniex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 10:06   #521
pleassure
Przyczajenie
 
Avatar pleassure
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17
GG do pleassure
Dot.: Dietetyka swsm

Jestem studentką SWSMu (dietetyka, zaocznie) 4 semestr nauki.
Dziewczyny jesli chodzi o czesne to teraz na 4 semestrze wzrosło o 6zł, pewnie teraz co semestr się będzie podnosiło..

Nie wiem czy wiecie ale na zaocznych zajęcia są również w piątki na 16.00 i są to ćwiczenia, na których trzeba być. Dla mnie i reszty osób które mieszkają 60 km od Kato jest to duże utrudnienie zwalniać się z pracy już o 14 godzinie co 2 tygodnie.

Co do nauki, ja jestem ogromnie zawiedziona że na roku drugim nie mamy już żywienia człowieka i reszty przedmiotów związanych z dietą.
W zamian tego jest ekonomika, pełno chemii w której nikt nie wie o co chodzi..(analiza chemiczna, biochemia itp)

Osobiście jestem zadowolona z wiedzy zdobytej dotychczas na studiach, największą satysfakcję przyniósł mi przedmiot - kliniczny zarys chorób, anatomia człowieka .

AHA, szkoła ok ale dziwnym trafem ostatnio zajęcia mamy innej szkole, szpetnym technikum bez stołówki, bez papieru toaletowego...my będziemy pisali petycje bo za tą kasę siedzieć w obskurnych warunkach to przesada!!

Pozdrawiam
__________________
pleassure
pleassure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 15:21   #522
Gapul
Raczkowanie
 
Avatar Gapul
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 324
Dot.: Dietetyka swsm

Dziękuję za odpowiedzi
Niestety wiem, że zajęcia są również w piątki od 16, ale pracuję do 14.30 w Rybniku, więc powinnam dać radę. Abstrahując od godzin to w ogóle szkoda, że są aż trzy dni zjazdowe, to dużo biorąc pod uwagę, że zajęcia są od 8-21, a studia trwają aż 3.5 roku, ciekawe jak to rozwiązali np. w Krakowie, w końcu tam widziałam na jakiejś uczelni, że są tylko trzy lata. resztą na ŚUM chyba też. No i praktyk mnóstwo.
Ale zamierzam jakoś to przecierpieć, skoro nie ma innej drogi do tego zawodu
__________________
Rzeczy nie przychodzą ani nie odchodzą, nie pojawiają się ani nie znikają; nie można więc ich zdobyć ani stracić.
________


Gapul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 05:12   #523
izunia19l
Zakorzenienie
 
Avatar izunia19l
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 724
Dot.: Dietetyka swsm

Dziewczyny a powiedzcie mi jeszcze, jak to jest z tym angielskim ?
Nie ma możliwości wyboru innego języka? na ilu semestrach jest język i czy faktycznie podstawy to podstawy

Jestem jeszcze ciekawa, czy na tym kierunku faktycznie są same szczupłe osoby czy bywa, że ktoś jest " mocniej" zbudowany ?
izunia19l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 19:23   #524
niciakarmelowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Dietetyka swsm

Hej dziewczyny... mam jeszcze trochę czasu do wyboru uczelni.. zastanawiam się nad dietetyką, jednak na maturze nie zdaję ani biologii ani chemii, więc pytanie: Czy dam sobie radę? Uczę się w dobrym LO, więc może ogarnę? Czy któraś dziewczyna też nie zdawała bio, chem a jest na dietetyce?

Edytowane przez niciakarmelowa
Czas edycji: 2014-04-08 o 19:24
niciakarmelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 09:13   #525
Lucy Van Pelt
Raczkowanie
 
Avatar Lucy Van Pelt
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 40
Dot.: Dietetyka swsm

Cytat:
Napisane przez niciakarmelowa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny... mam jeszcze trochę czasu do wyboru uczelni.. zastanawiam się nad dietetyką, jednak na maturze nie zdaję ani biologii ani chemii, więc pytanie: Czy dam sobie radę? Uczę się w dobrym LO, więc może ogarnę? Czy któraś dziewczyna też nie zdawała bio, chem a jest na dietetyce?
Hej.
U nas w grupie tak naprawdę większość osób nie zdawała ani biologii ani chemii. Ja też nie. Jeśli chodzi o biologię to musiałam sobie po prostu powtórzyć zakres rozszerzony do matury i tak naprawdę to wystarczyło. Z chemią w ogóle nie było problemu. Do tej pory dawałam radę z podstawową wiedzą z liceum.
Inna bajka, że jak zaczynaliśmy to było nas w grupie 35 a teraz (2 rok) jest nas 20.

Jak tylko chcesz to dasz radę
__________________
Wszystko czego potrzebujesz to miłość. Ale trochę czekolady od czasu do czasu nie zaszkodzi. "- Charles M. Schulz
Lucy Van Pelt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 10:59   #526
niciakarmelowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Dietetyka swsm

Dziękuję za info. Problem jest w tym, że ja nie tylko nie zdaje matury z tych przedmiotów, ale także nie byłam na profilu bio-chem (tylko na mat- geo), więc te przedmioty miałam tylko 2 lata. Naprawdę zależy mi na dietetyce, jednak obawiam się, że mam duże braki. Są może jakieś kursy uzupełniające, czy coś w tym stylu na SWSM? Czy już nie mam szans ?
Jestem zmotywowana i chęci mam duże.
niciakarmelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 09:42   #527
Lucy Van Pelt
Raczkowanie
 
Avatar Lucy Van Pelt
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 40
Dot.: Dietetyka swsm

Cytat:
Napisane przez niciakarmelowa Pokaż wiadomość
Dziękuję za info. Problem jest w tym, że ja nie tylko nie zdaje matury z tych przedmiotów, ale także nie byłam na profilu bio-chem (tylko na mat- geo), więc te przedmioty miałam tylko 2 lata. Naprawdę zależy mi na dietetyce, jednak obawiam się, że mam duże braki. Są może jakieś kursy uzupełniające, czy coś w tym stylu na SWSM? Czy już nie mam szans ?
Jestem zmotywowana i chęci mam duże.
Ja maturę zdawałam w 2009 r. (z wosu), też nie byłam na profilu biol-chem, więc przed rozpoczęciem studiów ostatni raze biologię miałam 5 lat wcześniej. Moim zdaniem nie masz się co martwić. Chcieć to móc . Z tego co wiem to rok, który zaczynał teraz miał już jakieś kursy wyrównawcze z biologii, ale nie wiem jak to wyglądało. Jak my zaczynaliśmy to nie było nic takiego niestety.
__________________
Wszystko czego potrzebujesz to miłość. Ale trochę czekolady od czasu do czasu nie zaszkodzi. "- Charles M. Schulz
Lucy Van Pelt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 17:54   #528
niciakarmelowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Dietetyka swsm

Dziękuję za wcześniejsze info. A co z tytułem magistra ?No bo jak widzę te studia kończą się licencjatem i nie bardzo dla mnie jasno jest napisane co dalej. Widzę, że są studia podyplomowe, no ale to dopiero chyba po magisterce ?
niciakarmelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 10:48   #529
Lucy Van Pelt
Raczkowanie
 
Avatar Lucy Van Pelt
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 40
Dot.: Dietetyka swsm

Cytat:
Napisane przez niciakarmelowa Pokaż wiadomość
Dziękuję za wcześniejsze info. A co z tytułem magistra ?No bo jak widzę te studia kończą się licencjatem i nie bardzo dla mnie jasno jest napisane co dalej. Widzę, że są studia podyplomowe, no ale to dopiero chyba po magisterce ?
Jak narazie na naszej uczelni nie ma studiów magisterskich, a podyplomówkę można zrobić już po licencjacie.
__________________
Wszystko czego potrzebujesz to miłość. Ale trochę czekolady od czasu do czasu nie zaszkodzi. "- Charles M. Schulz
Lucy Van Pelt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-12, 11:24   #530
Amica92
Raczkowanie
 
Avatar Amica92
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 134
Dot.: Dietetyka swsm

Cześć ja też jestem juz na drugim roku dietetyki i w sumie mimo roznych sytuacji polecam Najgorzej w mojej sytuacji z dojazdem akurat..

Byłabym wdzieczna gdyby ktoś kto idzie teraz na studia na SWSM mógł napisać mi na mail
amica0201@gmail.com
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci.
Amica92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 14:23   #531
queenie2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Dietetyka swsm

A wybiera się ktoś w październiku na dietetykę zaoczną?
queenie2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 14:49   #532
martukaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Dietetyka swsm

Chciałabym iść na dietetykę na zaoczne, a jutro się okaże czy maturka będzie zdana
martukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 19:09   #533
clousetoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Dietetyka swsm

Hej, Mam na imię Anna i ja się wybieram na dietetykę na swsm od pażdziernika. Fajnie by było sie zgadac moze trafimy do tej samej grupy.
clousetoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 21:24   #534
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Dietetyka swsm

Czy są tu studentki dietetyki? Uczelnia nie ma znaczenia.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 01:30   #535
porcjafrytek_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 2
Dot.: Dietetyka swsm

Hej, po maturze wybieram się na studia dietetyczne na SWSM w Katowicach (rok akademicki 2020/2021). Widziałam już tutaj wątki, ale sprzed paru dobrych lat, więc może warto odświeżyć temat.
Szukam osób, które wybierają na uczelnie i chcą się poznać, ale także wysłuchać opinii tych, którzy na kierunku studiują lub już ukończyli. Ogólnie mówiąc wszystko co wiecie o uczelni i kierunku będzie pomocne
porcjafrytek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-01 02:30:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.