trądzik młodzieńczy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości

Notka

Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości Jak pozbyć się zmarszczek, utrzymać młody i naturalny wygląd skóry? Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o medycynie estetycznej. Na Twoje pytania odpowiada Dr Iwona Marycz-Langner.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-06-05, 18:52   #1
Romkaa
Przyczajenie
 
Avatar Romkaa
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2

trądzik młodzieńczy.


Witam , jestem w okresie dojrzewania i niestety już 2 lata borykam się z trądzikiem . Mam pełno małych krostek (tych czerwonych i nawet bezbarwnych) do tego jeszcze rozszerzone pory na policzkach i wągry na nosie, brodzie. Pomocy ! ! !
Romkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:05   #2
pinka15560
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: trądzik młodzieńczy.

mam ten sam problem
a peelingi wcale nie pomagaja
nawet drogie zele do twarzy firmy Clarins
pomocy ;/
pinka15560 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 08:52   #3
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: trądzik młodzieńczy.

Wyszukiwarka się kłania.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 17:22   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: trądzik młodzieńczy.

I dermatolog
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 10:05   #5
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: trądzik młodzieńczy.

Cytat:
Napisane przez Romkaa Pokaż wiadomość
Witam , jestem w okresie dojrzewania i niestety już 2 lata borykam się z trądzikiem . Mam pełno małych krostek (tych czerwonych i nawet bezbarwnych) do tego jeszcze rozszerzone pory na policzkach i wągry na nosie, brodzie. Pomocy ! ! !
Czas na wizytę u dermatologa i podjęcie regularnego leczenia skóry, pamiętając, że trądzik młodzieńczy jest chorobą przewlekłą i tylko długie, regularne stosowanie leków wyleczy zmiany i ochroni skórę przed powstaniem szpecących blizn. W leczeniu, które dobierze dermatolog stosuje się najczęściej zewnętrzne antybiotyki i retinoidy. Jeżeli zmiany są bardziej nasilone potrzebna może będzie terapia doustna antybiotykiem, ale takie leczenie może ustalić tylko lekarz po obejrzeniu, w jakim stanie jest Pani skóra.
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 10:47   #6
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: trądzik młodzieńczy.

Miałam ten sam problem, znajoma Pani Doktor, kategorycznie zabroniła używać peelingów, bo przez to bakterie roznoszą sie po całej twarzy i jeszcze więcej tego świństwa wyskakuje, jak już coś to maseczki najlepiej z zieloną lub białą glinka i systematyczna pielęgnacja dobrymi kosmetykami.
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 13:46   #7
qeta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: trądzik młodzieńczy.

Hejka Ja z trądzikiem borykałam się od 14 roku życia do 20. Dermatolog nie pomagał bo przepisywał recepty i tyle. Zero wywiadu zero pouczania. Jeśli chodzi o kosmetyki to podstawowa zasada: Kosmetyki dla cery wrażliwej! Nie dla trądzikowej bo wysuszają i efekt poprawy jest złudnie chwilowy. Ja używam mleczka do demakijażu dla cery wrażliwej z AA, potem płyn micelarny (ponieważ bardzo ważne jest najpierw zmycie makijażu a następnie oczyszczanie twarzy), Tonik z ekstraktem z zielonej herbaty i d-pantenolem (moje ulubione składniki bo zielona herbata jest antybakteryjna a prowitamina B5 regeneruje uszkodzenia), następnie krem nawilzający dla cery wrażliwej (ja używam z nivea). Na powstałe zmiany polecam brevoksyl albo benzacne. (nakładać krem na dobrze osuszoną skórę) . Jeśli chodzi o złuszczanie to tylko peelingi enzymatyczne bo ziarniste roznoszą bakterie. Polecam maseczki z glinki zielonej ale tylko raz w tygodniu bo przesuszycie skóre a najważniejsze jest żeby ona była dobrze nawilżona. Inaczej skóra spanikuje i w rekompensacie wytworzy więcej sebum. Jeśli chodzi o diete to: żadnych ciężko strawnych potraw! zero chipsów, czekolada w małej ilości, nic ostrego ani bardzo słonego czy słodkiego. Alkohol, papierosy a nawet gorące posiłki i napoje nie wchodzą w grę! Słodkie, gazowane napoje też nie! Mięso jest zalecane ale wystrzegać się smażonej kiełbasy! W ogóle raczej unikac smażonego. Mleko w małych ilościach. Polecam pić duzo wody z cytryną (oczyszcza organizm). Jeśli to wszystko co napisałam powyżej nie zadziała to znaczy że problem tkwi w hormonach. Wtedy jedynym rozwiązaniem są doustne retinoidy (pochodne wit. A) jak np. "IZOTEK". Ale jest problem bo one są silnie teratogenne (uszkadzają płód) więc potrzebna jest 100% antykoncepcja w trakcie leczenia (pół roku) jak i po leczeniu do 3 lat! więc dla niektórych to spory minus tego leku ale innego wyjścia nie ma nie polecam leczyć się hormonami bo po zaprzestaniu trądzik powraca :/ . Jeśli są jakieś pytania to śmiało
qeta jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.