Mamy wrześniowe 2021 - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-16, 19:38   #2341
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
No ja już po ..... No i pokazał się chłopak .... Ah a ja taka na dziewczynę byłam nastawiona . Wy już po połówkowych a ja dopiero we wtorek mam dostać skierowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wpisać Ci już, czy chcesz jeszcze na kolejnym USG potwierdzić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 21:31   #2342
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Wydaje mi się że można wpisać bo to było bez żadnego "ale" odrazu widać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 21:39   #2343
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
No ja już po ..... No i pokazał się chłopak .... Ah a ja taka na dziewczynę byłam nastawiona . Wy już po połówkowych a ja dopiero we wtorek mam dostać skierowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje chłopcy są naprawdę fajni
Dziewczyny są z początku miesiąca, a Ty z końca więc różnica w terminach badań znaczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 22:02   #2344
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

To nam się na razie zaroiło od chłopaków
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 22:40   #2345
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
To nam się na razie zaroiło od chłopaków
Tak! Na razie nasz wątek potwierdza moje obserwacje
Wiem, że w momencie rozczarowania to niewiele pomoże, ale z własnego doświadczenia zapewniam, że cudownie mieć synka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 23:38   #2346
POLAshi
Wtajemniczenie
 
Avatar POLAshi
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2 242
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Wiecie co? Naszły mnie spore wątpliwości co do mojego lekarza. Jestem w 21 tygodniu a on robi mi tylko usg, w ogóle nie badał mnie na fotelu. Na pierwszej wizycie było usg dopochwowe ale na łóżku wiec nie zaglądał tam. Wiec do tej pory w ogóle nie ocenił mojej szyjki? Płace mu co wizyta 250zl. Dostałam go z polecenia. Ma bardzo dobre opinie j jest rozchwytywany. Ale mi się chyba on nie podoba jako lekarz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
POLAshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 06:59   #2347
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez POLAshi Pokaż wiadomość
Wiecie co? Naszły mnie spore wątpliwości co do mojego lekarza. Jestem w 21 tygodniu a on robi mi tylko usg, w ogóle nie badał mnie na fotelu. Na pierwszej wizycie było usg dopochwowe ale na łóżku wiec nie zaglądał tam. Wiec do tej pory w ogóle nie ocenił mojej szyjki? Płace mu co wizyta 250zl. Dostałam go z polecenia. Ma bardzo dobre opinie j jest rozchwytywany. Ale mi się chyba on nie podoba jako lekarz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To rzeczywiście dziwne, szczególnie że płacisz jak za zboże co wizytę. Może zwróć mu uwagę albo podaj objawy dla jakiegoś zapalenia, że Cię boli lub swędzi i będzie musiał sprawdzić. Albo od razu poszukaj innego, a do tego już nie wracaj, ale nie wiem jak u Ciebie w okolicy z terminami. U mnie jest masakra, więc ja jak będę potrzebować zmiany lekarza to mogę mieć przerwę dłuższą niż 3-4tyg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-17, 07:59   #2348
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez POLAshi Pokaż wiadomość
Wiecie co? Naszły mnie spore wątpliwości co do mojego lekarza. Jestem w 21 tygodniu a on robi mi tylko usg, w ogóle nie badał mnie na fotelu. Na pierwszej wizycie było usg dopochwowe ale na łóżku wiec nie zaglądał tam. Wiec do tej pory w ogóle nie ocenił mojej szyjki? Płace mu co wizyta 250zl. Dostałam go z polecenia. Ma bardzo dobre opinie j jest rozchwytywany. Ale mi się chyba on nie podoba jako lekarz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja płacę tyle za wizytę, ale za każdym razem jestem na fotelu, dodatkowo wizyta jest przeprowadzona tak na spokojnie, nie szybko, lekarz mi wszystko wyjaśni, wytłumaczy, pokażę na USG co i jak, także ja bym szukała kogoś innego. Tym bardziej za taką kwotę jednak można dostać "lepszy" zakres usług

Dzień dobry, pogoda mnie dobije

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 08:41   #2349
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez POLAshi Pokaż wiadomość
Wiecie co? Naszły mnie spore wątpliwości co do mojego lekarza. Jestem w 21 tygodniu a on robi mi tylko usg, w ogóle nie badał mnie na fotelu. Na pierwszej wizycie było usg dopochwowe ale na łóżku wiec nie zaglądał tam. Wiec do tej pory w ogóle nie ocenił mojej szyjki? Płace mu co wizyta 250zl. Dostałam go z polecenia. Ma bardzo dobre opinie j jest rozchwytywany. Ale mi się chyba on nie podoba jako lekarz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mi do tej pory szyjki nie sprawdzała, ale wiem ze miedzy 18-22 zamierza to zrobić, czyli pewnie na kolejnej wizycie. Jeśli poza tym lekarz jest fajny to może warto o to zapytać? Jeśli nie bardzo to zmieniałabym.
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 08:56   #2350
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez POLAshi Pokaż wiadomość
Wiecie co? Naszły mnie spore wątpliwości co do mojego lekarza. Jestem w 21 tygodniu a on robi mi tylko usg, w ogóle nie badał mnie na fotelu. Na pierwszej wizycie było usg dopochwowe ale na łóżku wiec nie zaglądał tam. Wiec do tej pory w ogóle nie ocenił mojej szyjki? Płace mu co wizyta 250zl. Dostałam go z polecenia. Ma bardzo dobre opinie j jest rozchwytywany. Ale mi się chyba on nie podoba jako lekarz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój też na fotelu nie bada. Ale akurat mnie to pasuje, bo te badania w większości przypadków wcale potrzebne nie są i w Polsce jest na nie dziwne parcie 🤷 Miałam tylko te wczesne USG dopochwowo i na oddzielnie umówionej wizycie pielęgniarka czy położna pobrała mi cytologię.
Badanie ginekologiczne w fotelu nie jest też potrzebne do oceny szyjki - najbardziej wiarygodne jest USG dopochwowe.

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2021-04-17 o 08:58
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 09:13   #2351
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja mam co wizytę najpierw fotel i tam z tego co się zorientowałam lekarz bada pH pochwy i ogląda jaki jest śluz czy ew.upławy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-17, 09:35   #2352
POLAshi
Wtajemniczenie
 
Avatar POLAshi
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2 242
Mamy wrześniowe 2021

Gdzieś w necie sprawdzałam właśnie co kiedy powinno zostać sprawdzone i niby badanie na fotelu jakoś teraz powinno być . W środę mam wizytę. Zobaczymy.
Ale dziwi mnie bardzo ten brak badania na fotelu, bo w 1 ciąży miałam co wizytę.
On ma certyfikat fmf i robi mi tez genetyczne.Podobno dobry do ciężkich przypadków. Ja mam za sobą ciąże z gestozą. Po dobrych opiniach poszłam do niego. No i tez na plus jest to, ze pracuje w szpitalu w którym mam zamiar rodzic. Mówił mi o cesarce wiec pewnie planuje mi cesarke planową zrobić chyba, ze wystąpi gestoza to wtedy wcześniej.

Dziewczyny które miały już cesarke za sobą, u Was lekarz coś wspomina o kolejnym porodzie? Czy cc czy SN?

Edytowane przez POLAshi
Czas edycji: 2021-04-17 o 10:05
POLAshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 12:19   #2353
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez POLAshi Pokaż wiadomość
Gdzieś w necie sprawdzałam właśnie co kiedy powinno zostać sprawdzone i niby badanie na fotelu jakoś teraz powinno być . W środę mam wizytę. Zobaczymy.
Ale dziwi mnie bardzo ten brak badania na fotelu, bo w 1 ciąży miałam co wizytę.
On ma certyfikat fmf i robi mi tez genetyczne.Podobno dobry do ciężkich przypadków. Ja mam za sobą ciąże z gestozą. Po dobrych opiniach poszłam do niego. No i tez na plus jest to, ze pracuje w szpitalu w którym mam zamiar rodzic. Mówił mi o cesarce wiec pewnie planuje mi cesarke planową zrobić chyba, ze wystąpi gestoza to wtedy wcześniej.

Dziewczyny które miały już cesarke za sobą, u Was lekarz coś wspomina o kolejnym porodzie? Czy cc czy SN?
Ja miałam w ciąży z Szymkiem takiego polecanego lekarza niby od cięższych przypadków, a osobiście nie byłam aż tak zadowolona. Przez większość ciąży miałam wizyty co 3 miesiące, a na ostatni miesiąc ciąży nie miałam żadnej i nie miałam zrobionego USG przez ostatnie 1.5 miesiąca ciąży. Nawet w szpitalu się dziwili potem przy porodzie. Odpuściłam bo nic takiego się nie stało, stwierdziłam, w końcu wszystko było ok i to położna w szpitalu trochę pokpiła sprawę. Potem przy następnej ciąży znów do niego poszłam i w 7tc zrobił USG tak na odpierdziel się, że nie widział zarodka, a też nic nie powiedział, że coś nie halo, jakbym była jakaś naiwna i musiałam znaleźć na cito innego lekarza - zarodek był, bardzo dobrze widoczny jeśli USG trwałoby więcej niż 10 sekund tylko nie było serduszka. Więc ogólnie wiele osób może mieć dobre zdanie o danym lekarzu, szczególnie jeśli pomógł im utrzymać powikłaną ciążę, ale chyba to wcale nie znaczy, że ten lekarz rzeczywiście taki super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 12:20   #2354
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez POLAshi Pokaż wiadomość
Gdzieś w necie sprawdzałam właśnie co kiedy powinno zostać sprawdzone i niby badanie na fotelu jakoś teraz powinno być . W środę mam wizytę. Zobaczymy.
Ale dziwi mnie bardzo ten brak badania na fotelu, bo w 1 ciąży miałam co wizytę.
On ma certyfikat fmf i robi mi tez genetyczne.Podobno dobry do ciężkich przypadków. Ja mam za sobą ciąże z gestozą. Po dobrych opiniach poszłam do niego. No i tez na plus jest to, ze pracuje w szpitalu w którym mam zamiar rodzic. Mówił mi o cesarce wiec pewnie planuje mi cesarke planową zrobić chyba, ze wystąpi gestoza to wtedy wcześniej.

Dziewczyny które miały już cesarke za sobą, u Was lekarz coś wspomina o kolejnym porodzie? Czy cc czy SN?
Być może ocenia szyjkę na USG, nawet jeśli o tym nie mówi?
Ja w obu ciążach mam za każdym razem badanie na fotelu i ma to sens, moim zdaniem, bo manualnie lekarz też może ocenić macicę, czy nie jest zbyt spięta itp.
Jednak jeśli to specjalista pod kątem problemów jakie miałaś w przeszłości, to może nie warto go zmieniać, tylko co wizytę dopytać "jak tam szyjka"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 12:22   #2355
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Niezależnie od tego, czy takie badania na fotelu mają być na pierwszej wizycie to jak się płaci jak za zboże, a przez wiele tygodni nie było go ani razu przeprowadzonego to nie jest chyba ok, a poza tym lekarzowi trzeba ufać i wiedzieć dlaczego coś robi bądź nie robi. Tym bardziej, że czasami nie ma dolegliwości, a jest infekcja i fajnie byłoby to czasem sprawdzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 15:43   #2356
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Zgadzam się, przy takiej cenie uważam, że wizyta powinna być kompleksowa i nie na odwal się. Może ktoś danego lekarza poleca, bo jemu taki styl prowadzenia ciąży odpowiada, ale jak dla mnie w tym etapie życia kobiety tym bardziej trzeba sprawdzać wszystko pod każdym kątem.

Dla porównania, ja u swojej płacę 200/230 za wizytę w zależności od tego, w której przychodni mnie przyjmuje. Miasto wojewódzkie. Na każdej wizycie bada normalnie na fotelu i najpierw USG też dopochwowo, a teraz już tylko przez brzuch, choć ostatnio powiedziała, że gdyby czegoś tam nie było widać, to spróbuje dopochwowo. Wizyta w gabinecie trwa średnio 30 minut, z niczym się nie śpieszy, nie pogania, cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania i bada naprawdę wyczerpująco.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 16:00   #2357
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja właśnie zmienilam lekarza...tego z medicovera na prywatnego..tez place 240zl. Ale bada i na fotelu i na lezance. Dlugosc szyjki sprawdzal przez USG dopochwowe.
Dzidzia zdrowa, mam wszystkie wymiary, pokazal mi wszystkie czesci ciala, narzady...chyba tylko nie sprawdzal przepływów. A połówkowe na NFZ mam za tydzien więc wytrzymam
Dzidzia wazy 286g. Polozenie podluzno glowkowe. Łozysko na tylnej scianie. Szyjka 47mm.

Dostalam zastrzyki z neoprinu...do konca ciazy. Z tego co wyczytalam to jest to heparyna drobnoczasteczkowa. Dostalam to ze względu na moje mutacje(heterozygota) no i covid który przeszlam, bo on podobno sprzyja zakrzepicy. Pozostawil mi tez acard 75mg.
Bierze ktoras z Was te zastrzyki? Jakie macie powody aby brac?

20+1
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 16:14   #2358
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Dostalam zastrzyki z neoprinu...do konca ciazy. Z tego co wyczytalam to jest to heparyna drobnoczasteczkowa. Dostalam to ze względu na moje mutacje(heterozygota) no i covid który przeszlam, bo on podobno sprzyja zakrzepicy. Pozostawil mi tez acard 75mg.
Bierze ktoras z Was te zastrzyki? Jakie macie powody aby brac?

20+1
Możliwe, że ja będę mieć wprowadzone Clexane, jutro mam konsultację z moim ginem. Ze względu na "podwyższone opory w tętnicach macicznych".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 17:59   #2359
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

A mnie dziś ćmi w podbrzuszu jak przed okresem, pobolewają mnie też krzyże... Martwię się w środę miałam wizytę i wszystko było ok... Mam nadzieję, że to tylko jakieś chwilowe przeciążenie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-17, 20:17   #2360
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
A mnie dziś ćmi w podbrzuszu jak przed okresem, pobolewają mnie też krzyże... Martwię się w środę miałam wizytę i wszystko było ok... Mam nadzieję, że to tylko jakieś chwilowe przeciążenie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak się teraz czujesz?

Mnie od wczoraj okrutnie męczy zgaga

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 22:50   #2361
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88649539]I jak się teraz czujesz?

Mnie od wczoraj okrutnie męczy zgaga

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Trochę lepiej, ale jednak nie całkiem normalnie... Współczuję zgagi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 13:04   #2362
POLAshi
Wtajemniczenie
 
Avatar POLAshi
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2 242
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Być może ocenia szyjkę na USG, nawet jeśli o tym nie mówi?
Ja w obu ciążach mam za każdym razem badanie na fotelu i ma to sens, moim zdaniem, bo manualnie lekarz też może ocenić macicę, czy nie jest zbyt spięta itp.
Jednak jeśli to specjalista pod kątem problemów jakie miałaś w przeszłości, to może nie warto go zmieniać, tylko co wizytę dopytać "jak tam szyjka"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Waśnie chyba z niego trzeba wyciągać informacje. Ja lubię jak lekarz sam informuje. Teraz go wypytam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Ja właśnie zmienilam lekarza...tego z medicovera na prywatnego..tez place 240zl. Ale bada i na fotelu i na lezance. Dlugosc szyjki sprawdzal przez USG dopochwowe.
Dzidzia zdrowa, mam wszystkie wymiary, pokazal mi wszystkie czesci ciala, narzady...chyba tylko nie sprawdzal przepływów. A połówkowe na NFZ mam za tydzien więc wytrzymam
Dzidzia wazy 286g. Polozenie podluzno glowkowe. Łozysko na tylnej scianie. Szyjka 47mm.

Dostalam zastrzyki z neoprinu...do konca ciazy. Z tego co wyczytalam to jest to heparyna drobnoczasteczkowa. Dostalam to ze względu na moje mutacje(heterozygota) no i covid który przeszlam, bo on podobno sprzyja zakrzepicy. Pozostawil mi tez acard 75mg.
Bierze ktoras z Was te zastrzyki? Jakie macie powody aby brac?

20+1

Usg mój robi szczegółowo właśnie. To tez jest ważne dla mnie. Ma bardzo dobry sprzęt bo robi na nim badania genetyczne. Tylko ten fotel.
Mierzy dzidziusia, wazy. Tak to nie mam co narzekać. Pokazuje mi na usg wszystko. Ale o szyjce to nie mówił nic. Teraz się go zapytam sama.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
POLAshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 08:03   #2363
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dzień dobry

Źle dziś się ułożyłam do spania, boli mnie szyja i nie umiem obracać głową za bardzo 😂 Zważyliśmy się dzisiaj oboje, mnie przybyło 5 kg, więc chyba nie tak źle. Mężu od stycznia przybrał 400 g i waży o kg mniej niż ja przed ciążą 🙈 Mam nadzieję, że po porodzie uda mi się zejść choć kilka kg poniżej wagi sprzed ciąży.

U Was też cały czas szaro i mokro? Dobija mnie ta pogoda, a wg prognoz Google cały najbliższy tydzień zapowiada się bez zmian
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 08:18   #2364
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dzień dobry

Sale O kurde, najgorzej właśnie człowiek prześpi całą noc i potem cierpi w dzień przez złą pozycję

Ja przytyłam, ale nie monitoruje ile, jedynie u położnej kontroluje wagę ale Twój mąż to nieźle 400g

My mamy zadanie na ten tydzień spisać sobie co potrzebujemy kupić dla dziecka na początek, jako wyprawkę i tak stopniowo będziemy kupować, żeby rozłożyć te koszty w czasie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 08:29   #2365
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88652448]Dzień dobry

Sale O kurde, najgorzej właśnie człowiek prześpi całą noc i potem cierpi w dzień przez złą pozycję

Ja przytyłam, ale nie monitoruje ile, jedynie u położnej kontroluje wagę ale Twój mąż to nieźle 400g

My mamy zadanie na ten tydzień spisać sobie co potrzebujemy kupić dla dziecka na początek, jako wyprawkę i tak stopniowo będziemy kupować, żeby rozłożyć te koszty w czasie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Ja właśnie wolę się ważyć u siebie z rana, bo u położnej w ciągu dnia zawsze wychodzi więcej i mnie to dobija xD Ostatnio miałam ponad 2 kg więcej niż jakoś z tydzień później u siebie na wadze na czczo.

Też już spisuję, co jest potrzebne, mam pełno zakładek pootwieranych z różnymi rzeczami od wózka po drobiazgi typu katarek Mam już część ubranek, chociaż prawie same w rozmiarze 56, a bobo cały czas wychodzi w USG na za duże na swój wiek, więc nie wiem, czy w ogóle się w nie zmieści Fotelik spróbujemy odkupić od bliskich znajomych albo kuzyna, jak się nie uda, to mam mocny typ (Avionaut Pixel) i niedaleko nas jest jakiś turbosalon fotelików, gdzie robią jakieś testy bezpieczeństwa i kładą na to mocny nacisk, także w razie czego pojedziemy tam coś wybrać. Na początek bobo będzie spało w koszu Mojżesza, który prawdopodobnie też odkupię od koleżanki, urodziła w czwartek, ale maluszka, więc może do września wyrośnie z tego sposobu spania

Właśnie sobie zamówiłam genialny notatnik-pamiętnik na czas ciąży i pierwszego roku życia. Kocham taki styl ilustracji Moja mama uzupełniała coś takiego ze mną i to superpamiątka, mam nadzieję, że będę regularnie to uzupełniać. Szkoda, że dopiero teraz o tym pomyślałam, jak zaraz połowa ciąży, no ale lepiej późno niż wcale https://pantuniestal.com/kategoria/n...zyna-bogucka-2
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 08:42   #2366
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Zważyliśmy się dzisiaj oboje, mnie przybyło 5 kg, więc chyba nie tak źle. Mężu od stycznia przybrał 400 g i waży o kg mniej niż ja przed ciążą Mam nadzieję, że po porodzie uda mi się zejść choć kilka kg poniżej wagi sprzed ciąży.

U Was też cały czas szaro i mokro? Dobija mnie ta pogoda, a wg prognoz Google cały najbliższy tydzień zapowiada się bez zmian
Ja mam jakieś -0,3 względem zeszłego tygodnia Ale nie jem mniej ani żadnych zmian nie było, więc zakładam, że albo więcej wody musiałam mieć zatrzymane, albo coś sobie w jelitach zalegało. Zwłaszcza że właśnie wcześniej przez dwa tygodnie miałam podejrzanie duży przyrost.

Pogodę mamy podobną, chociaż wczoraj sprawdzałam i do południa powinno u nas wytrzymać bez deszczu. Więc zaraz lecę na spacer



Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja właśnie wolę się ważyć u siebie z rana, bo u położnej w ciągu dnia zawsze wychodzi więcej i mnie to dobija xD Ostatnio miałam ponad 2 kg więcej niż jakoś z tydzień później u siebie na wadze na czczo.
Też się ważę na czczo, to zdecydowanie bardziej miarodajne. Mój gin wpisuje w kartę to, co mu podam - za to tam gdzie robię prenatalne, upierają się ważyć na miejscu. Więc według nich między 12 a 20 tygodniem przybrałam 1 kg, podczas gdy w rzeczywistości było to jakieś 2,5. No ale w 12 tygodniu ważyli mnie w zimowych trepach, które same w sobie ważą ponad kilogram... Nie mówiąc o reszcie ubrań 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 08:45   #2367
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Właśnie my musimy powoli sobie spisać, też jak dzisiaj TŻ pójdzie do pracy to siądę przy komputerze i zacznę przeglądać strony myślałam o koszu, jednak u nas chyba najpierw będzie dostawką, więc chyba kosza nie będziemy kupować, ewentualnie ja spróbuję zrobić na szydełku fotelik do samochodu zostawię do wyboru dla TŻ u nas też w okolicy są dwa spore sklepy dziecięce więc na szczęście nie czeka nas wyprawa na drugi koniec miasta ale myślę też poszukać sporo na olx/vinted

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 09:16   #2368
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 318
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja ważę się tylko na wizytach, ale jak na razie nie jest źle, bo przybrałam zawrotne 200 g. Ale co dziwne brzuch już mi troche widać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 09:24   #2369
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Theali mi właśnie raz w luxmedzie położna kazała wchodzić na wagę w takich traperach i potem mówię o tym lekarzowi, to on kazał mi je na wizycie zważyć i korygował wagę wpisaną przez położną

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 09:34   #2370
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja mam narazie minus 4 kg ;P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.