Mycie włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-15, 20:54   #1
AntonioBanderas11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 1

Mycie włosów


Witam drogie Panie, czuję się lekko nieswojo na takim forum gdyż jestem mężczyzną, ale cóż, trzeba jakoś zacząć

Problem wygląda w ten sposób:
Bardzo dbam o włosy, stosuję suplementy, piję pokrzywę, siemie lniane i tak dalej...
Trenuję Kickboxing 4 razy w tygodniu. Po każdym treningu włosy są całe spocone i nie wyobrażam sobie iść spać z takimi włosami i jeszcze chodzić w nich na drugi dzień, aż do mycia, gdyż wiem, że nie wolno myć za często, a włosy są dość długie bo góry mam 15 cm. Co mam stosować na włosy aby codzienne mycie im w żaden sposób nie zaszkodziło?
AntonioBanderas11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 22:59   #2
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Mycie włosów

Ja jestem zdania, żeby myć włosy tak często, jak potrzebują, tym bardziej, jeśli jest się po treningu.
Czym myjesz włosy obecnie? I czego używasz oprócz szamponu? Myślę, że pierwsza rzecz to pójście w kierunku szamponu z łagodnymi detergentami, dodatkowo przed myciem możesz nałożyć odżywkę bądź olej (chociaż wiem, że jak jest się po treningu, to nie ma ochoty na takie wydziwianie ). Dlatego coś delikatnego do mycia na pewno się przyda.
Po myciu na pewno odżywki/maski dostosowane do potrzeb włosów, a na suche już włosy możesz stosować serum silikonowe na końce bądź olej (chociaż z tym trzeba uważać). Poczytaj też o olejowaniu i właśnie o ww przeze mnie metodzie OMO
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 11:27   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Mycie włosów

Całe życie myję włosy codziennie i nic im nie jest. Co więcej- gorzej było jak próbowałam myć co dwa dni. Tym bardziej jak piszesz o przepoconych to w ogóle nie ma opcji, by pójść w takich spać.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 12:49   #4
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Mycie włosów

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Całe życie myję włosy codziennie i nic im nie jest. Co więcej- gorzej było jak próbowałam myć co dwa dni. Tym bardziej jak piszesz o przepoconych to w ogóle nie ma opcji, by pójść w takich spać.
A rozczesujesz na mokro czy czekasz aż wyschną ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 09:22   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Mycie włosów

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A rozczesujesz na mokro czy czekasz aż wyschną ?
Zawsze na mokro grzebieniem o szerokim rozstawie zębów.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 14:21   #6
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Mycie włosów

Cytat:
Napisane przez slodziak123 Pokaż wiadomość
A które to są te tzw. słabe detergenty? Słyszałam o tym, aby używać delikatniejszych szamponów, ale niestety nie umiem ich rozpoznać. Możesz podać jakieś konkretne przykłady, albo chociaż na jaki składnik mam zwrócić uwagę na opakowaniu?
https://wwwlosy.pl/tanie-odzywki-emo...ge/detergenty/ proszę bardzo, ściągawka Na blogu na pewno też znajdziesz konkretne produkty, troszkę poszperaj a na pewno coś będzie.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 15:36   #7
niusaczek
Raczkowanie
 
Avatar niusaczek
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 176
Dot.: Mycie włosów

Spoko ściągawka. Nie wiem czy sama też nie skorzystam przy szukaniu kosmetyków Inna sprawa, że ja po prostu przez jakiś czas przytrzymywałam włosy dlużej tłuste i nagle z codziennego mycia wskoczyłam na co 2-3 dni. Inna sprawa, ze dobrze by było jeszcze czasem sobie peeling skóry głowy zrobić.
niusaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-26, 10:22   #8
KlaudiaCz5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 14
Dot.: Mycie włosów

Myślę, że warto myć włosy wtedy, kiedy tego potrzebują Lepiej zadbać o dobre, naturalne kosmetyki, które nie bedą podrażniały włosów. Zwróć uwagę, żeby w składzie nie było PEG, PPG i SLES'ów
KlaudiaCz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 22:24   #9
Marysia232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mycie włosów

No to może będziecie umiały pomóc mojemu mężowi? Od około pół roku ma mega problemy z łupieżem, nie wiem czy nie jest to związane z pracą na home office i przybieraniem na wadze... W każdym razie nie możemy się łupieżu pozbyć, próbujemy dermokosmetyków wielu marek, domowe metody i nic...
Marysia232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 19:43   #10
Daria1222
Zadomowienie
 
Avatar Daria1222
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 248
Dot.: Mycie włosów

Poleciłabym peelingi trychologiczne do skóry głowy by usunąć tą nadbudowę, np. Tołpa, Vis Plantis, Bandi. Może skóra tak się łuszczy bo jest po prostu przesuszona? Kupiłabym mężowy szampon z łagodnymi detergentami myjącymi jeśli jeszcze takiego nie używa, chociażby taki dla dzieci z Rossmanna. Można wypróbować też żel aloesowy który łagodzi i nawilża. Jeśli problem nie ustanie to wybrałabym się z tym do dermatologa, bo jednak pół roku walczyć z łupieżem to nieciekawie.
Daria1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 23:08   #11
Marysia232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mycie włosów

Cytat:
Napisane przez Daria1222 Pokaż wiadomość
Poleciłabym peelingi trychologiczne do skóry głowy by usunąć tą nadbudowę, np. Tołpa, Vis Plantis, Bandi. Może skóra tak się łuszczy bo jest po prostu przesuszona? Kupiłabym mężowy szampon z łagodnymi detergentami myjącymi jeśli jeszcze takiego nie używa, chociażby taki dla dzieci z Rossmanna. Można wypróbować też żel aloesowy który łagodzi i nawilża. Jeśli problem nie ustanie to wybrałabym się z tym do dermatologa, bo jednak pół roku walczyć z łupieżem to nieciekawie.
Dzięki za poradę. Co to są peelingi? U dermatologa był dwa razy, każdy polecał co innego i nie pomogło. Skórę ma ogólnie tłustą (chyba że na głowie to co innego). Może to, że suszy włosy suszarką ma taki zły wpływ...? Myje włosy właśnie szamponem dziecięcym.
Marysia232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-16, 08:09   #12
Daria1222
Zadomowienie
 
Avatar Daria1222
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 248
Dot.: Mycie włosów

Peelingi to kosmetyki który usuwa martwe komórki naskórka. Są takie z drobinkami, jednak do włosów nie są zbyt praktyczne i wygodne, także właśnie polecam te płynne. Suszarka też może mieć taki negatywny wpływ. A w tym szamponie dla dzieci to zobaczyłabym w składzie czy nie ma SLS, niektórzy producenci kłamią, mówiąc że ich produkty są delikatne dla skóry.
Daria1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 13:04   #13
niusaczek
Raczkowanie
 
Avatar niusaczek
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 176
Dot.: Mycie włosów

- delikatne szampony
- szczotkowanie włosów przed myciem
- nałożenie maseczki lub nałożyć olej
- dać wyschnąć włosom naturalnie
- szczotkować jak wyschną
- spiąć na noc włosy do góry
- jedwabna poszewka
niusaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 12:02   #14
Marysia232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mycie włosów

Ten peeling wolałabym żeby zastosował profesjonalnie u fryzjera, np. jakaś kuracja, może będą mieć karnety jak się nareszcie wszystko otworzy... te szampony dziecięce to właśnie jakaś ściema, teraz jak patrzę to większość ma SLS. Zastanawiam się nad tą marką, którą polecił razem z dziecięcymi szamponami dermatolog: https://www.notino.pl/ducray/kelual-...eciw-lupieowi/
Ktoś coś?

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez niusaczek Pokaż wiadomość
- delikatne szampony
- szczotkowanie włosów przed myciem
- nałożenie maseczki lub nałożyć olej
- dać wyschnąć włosom naturalnie
- szczotkować jak wyschną
- spiąć na noc włosy do góry
- jedwabna poszewka
jeszcze spytam, co to są te delikatne szampony? Skoro nawet te nazwane dziecięcymi nie pomagają? A mam wrażenie, że pogarszają sytuację.
Marysia232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-24, 14:29   #15
robinbasket
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 12
Dot.: Mycie włosów

Czasami trzeba wiedzieć o jaki łupież chodzi, czy suchy, czy mokry. I unikać takich środków, który pod twój łupież nie są wskazane, ewentualnie zastosować szampon pod oba typy łupieżu. U mnie sprawdził się Kérastase Specifique Bain Anti-Pelliculaire, jest na oba typy łupieżu.
robinbasket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-24 14:29:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.