uzależnienie od chipsów? proszę o pomoc... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-15, 10:46   #1
qazek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Unhappy

uzależnienie od chipsów? proszę o pomoc...


Hej Dziewczyny, jestem tu nowa a to moj pierwszy post mam ogromny problem ktorym chcialabym sie z wami podzielic... mam nadziejej, ze pomimo ze to moj debiut na forum to potraktujecie sprawe powaznie i postaracie sie mi pomoc, aha nie wiem czy we wlasciwym miejscu zakladam watek, jesli nie to przepraszam - nowa jestem
Chodzi o to ze chyba jestem uzalezniona od chipsow i napojow gazowanych , niby to smieszne ale straszliwie mnie to meczy. Nie potrafie sie opanowac zeby nie zjesc chociaz raz dziennie paczki chipsow... i tak juz od jakis 6 lat.... przeciez to okropne! Wiem, ze to swinstwo i sie tym tylko truje ale takie gadanie nic mi nie pomaga . Nie wygladam zle, tzn. nie waze az tak duzo, chociaz mogloby byc lepiej, tylko ze mi bardziej zalezy na zdrowiu niz na wygladzie. Jak sie tego oduczyc? Z silna wola krucho... Moze chrom? Albo jakis inny specyfik? albo czyms te cholerstwa zastapic? Kochane dziewuszki prosze o pomoc...
qazek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 11:17   #2
hanka_s
Raczkowanie
 
Avatar hanka_s
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 43
GG do hanka_s
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

też mialam taki problem jakies 2-3 lata temu ale jakos samo przeszlo z czasem chrom Ci raczej nic nie da bo dziala tylko na słodkie rzeczy
hanka_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 11:30   #3
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Też czasami nie mogę się opanować od czipsów. Też jadłam paczkę dziennie. Może spróbuj iść na czispowy "odwyk", zawziąć się przez kilka dni.. Potem przestanie ci przeszkadzać brak czipsów. Możesz je zastąpić takim chlebkiem - mata. Wiem, że to nie ten sam smak, ale zdrowsze, możesz pieczywo chrupkie jeść. Najważniejsze, aby bez czipsów wytrwać choćby tydzień. To mija. A próbowałaś czipsów jabłkowych, bananowych itp?
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 12:33   #4
ewunia123
Rozeznanie
 
Avatar ewunia123
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 582
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

chrom - raczej nie zadzaiała na chipsy a poza tym jest rakotwórczy

ja nie maiałam może aż takiego problemu z chipsami , ale lubiłam je jeść Ale od ok 5 miesięcy żadnego chipsa w buzi nie miałam Po pierwsze zaczęłam czytać skład itp , po drugie wyobrażałm sobie jak to jest smażone , ile tam jest oleju i innych świństw , potem wyobrażałam sobie jak chipsy działają na ogranizm i że mu szkodzą i w ogóle ( wiem że durne ale zadziałało ) po 3 omijaj półki z chipsami , po 4 zastap je np owocami czy też chipsami owocowymi albo czyms takim

pozdrawiam

PS Witamy na forum
__________________
Twarz myślą niezmącona..
ewunia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 12:37   #5
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Ja czipsów wyjątkowo nie lubię, ale np. wyżej wspomniane już czipsy bananowe bardzo .
Może uda zastąpić Ci się je czymś takim.
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 12:38   #6
qazek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Taaa... czasami przerywalam na jakis czas - miesiac czasami dwa ale zawsze jakos wracalo... ech... to taka chyba moja reakcja na stres... chipsy bananowe hmm mdli mnie po nich :P ach i co do napojow... czy gazowana woda smakowa tez jest tak szkodliwa jak np. cola?
qazek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 12:46   #7
hybri
Raczkowanie
 
Avatar hybri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 125
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

skąd ja to znam też mam z tym problem odkąd pamiętam potrafię nie jeść chipsów np tydzień ale potem najdzie mnie ochota zjeść to zjem chodzi mi głównie o to żeby przestać w ogole jesc :P
__________________
NOWY UPORZąDKOWANT WąTEK!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=153718


STARY WąTEK


SUPER, EXTRA CIUSZKI DLA KAŻDEJ DZIEWCZYNKI ZAGLĄDNIJ DO MOJEGO WĄTKU A NIE POŻAŁUJESZ
PROSZĘ O ODPISYWANIE W MOIM WĄTKU !!


hybri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-15, 12:54   #8
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Już od wilelu lat nie jadłam chipsów:P Smakująmi ale mam wstręt podświadomy do tego typu jedzenia
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 12:54   #9
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

No to ja mogę spokojnie powiedzieć, ze tez mam ten problem.. nie wiem jedni nie moga zyc bez czekolady bo tak ja kochaja a ja nie moge zyc bez chipsow..( nie wiem czy je kocham raczej nie ale to silniejsze ode mnei) Nie jem ich co prawda codzinnie no ale jezeli mam ochote na cos dobrego szykuje sie jakis wieczor w domu przed tv to bez chipsow wieczor ten sie nie obejdzie.. tez probowalam sobie wmawiac ze sa tak bardzo szkodliwe ale takie obrzydzanie niewiele pomagalo.. A zauwazylyscie, ze teraz male dzieci tez tak bardzo kochaja chipsy w przyszlosci beda mialy penwie z nimi 3x wiekszy problem niz my.. gdzie nie stoje w sklepie to dzieco placze za najwiekszymi chipsami ech Powodzenia w walce z tym "pysznym swinstwem" Pozdrawiam
Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 13:51   #10
katie-lee
Zadomowienie
 
Avatar katie-lee
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 347
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Ja byłam uzależniona od chipsów do 13 roku życia.

A teraz mam przez to problemy z brzuchem, bo jest cały obrośnięty tłuszczem...

Weź pod uwagę to, że najprawdopodobniej tez tak będziesz wyglądać! Pomysl sobie, czy to jest tego warte ?
Moim zdaniem, nie...
Jak wracasz ze szkoły i masz ochotę na chipsy to kup sobie zamiast tego jakieś jabłko, albo chociaż BelVite, dużo lepsze!
A wiesz, że jak będziesz codziennie wżerać chipsy to (wg. mojej pani od polskiego..) umrzesz na wylew, czy tam zawał za ok. 5-7 lat ?...

Zastanów się i odpowiedz sobie na pytanie
Warto ?
__________________
Dziewczyna Go przypadkiem zobaczyła,
bo bardzo za swą szkoła wino pić lubiła.


[dieta]
katie-lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 13:55   #11
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Cytat:
Napisane przez qazek
Taaa... czasami przerywalam na jakis czas - miesiac czasami dwa ale zawsze jakos wracalo... ech... to taka chyba moja reakcja na stres... chipsy bananowe hmm mdli mnie po nich :P ach i co do napojow... czy gazowana woda smakowa tez jest tak szkodliwa jak np. cola?
az tak bardzo nie ale jest szkodliwa. kiedys blam uzalezniona od cocoa-coli.. pilam 2 litry dziennie.. kiedy postanowilam sie odchudzac to przerzucilam sie na Coca cole light. ale potem przeczytalam gdzies ze od coli sie bardzo zabki psuja.. bo wyplukuje wapn ktorego i tak mi ciagle brakuje... ciezko bylo sie odzwczaic .. ale kiedys sie zmobilizowalam i nie pilam przez dwa tygodnie.. najgorsze byly pierwsze dni odwyku.. a po dwoch tygodniach kupilam sobie mala butelczeke i nie smakowala mi cola
zaczelam pic inne gazowane napoje ale wiadomo.. to tez kalorie.. i ostatnio pije wode mineralna.. dodaje do niej sok z pomarnaczy, cytryny itp
tez dobre...
i duzo zdrowsze.. polecam
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-15, 13:59   #12
coca_cola
Wtajemniczenie
 
Avatar coca_cola
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 539
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

ja gdy rezygnowalam ze slodyczy to przez kilka pierwszych dni zawsze mialam przy sobie wafle ryzowe, podplomyki itp ulatwilo mi to zrezygnowanie z nich. dzisiaj mija 45 dzien bez słłits i jutro wreszcie zaczne jesc. ale zamierzam je ograniczac, bo kiedys bylam uzalezniona
coca_cola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 14:00   #13
seed
Przyczajenie
 
Avatar seed
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z domu :P
Wiadomości: 10
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

a ja powiem szczerze nie widze problemu :P kazdy ma jakies hobby wazne zeby cos robic :P a tak na serio to sprobuj powoli zastapic chipsy czyms innym tak jak juz tu osoby pisaly jablko np :P a z tym wygladem bym nie przesadzal, w koncu kazdy ma inna przemiane materii i nie ma sensu mowic o takich konsekwencjach. pozdrawiam zycze silnej woli. przyda sie
seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 14:45   #14
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Cytat:
Napisane przez seed
a ja powiem szczerze nie widze problemu :P kazdy ma jakies hobby wazne zeby cos robic :P
Wolalabym zeby moim hobby bylo np pływnaie albo jazda rowerem a nie jedzenie w nadmiarze Nie ma co.. wiosna idzie zmieniamy zimowe przyzwyczajenia! Powodzenia!
Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 15:01   #15
qazek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Niezbyt ciekawe hobby - jedzenie chipsow :/ ech najgorsze jest to, ze cale dni siedze na uczelni i jak wracam do domu to mi sie juz nic gotowac nie chce wiec wole zjesc cos szybko zeby sie napchac - tj. chipsy ;( taaa wylew... gdzies czytalam ze od chipsow raka mozna dostac..... tylko ze takie gadanie mnie nie przekonuje... no nic trza probowac dalej.
qazek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 15:58   #16
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

mój znajomy, który pochłaniał dużo chipsów miał od nich problemy z układem pokarmowym i lekarz zalecił mu przede wszystkim zrezygnować z nich i odstawić napoje gazowane

a ja przez cale liceum nie rozstawałam się z cola light nie wiem co oni do niej dodają, ale uzależnia jak diabli
ciężko mi było odstawić miałam wszystkie symptomy psychicznego uzależnienia ale jakoś sobie poradziłam
najtrudniejsze są pierwsze dni, później z każdym kolejnym już coraz lepiej, aż w końcu organizm wraca do normy i cola przestaje smakować
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 16:53   #17
martusia =)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 40
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

gdzies slyszalam ze cola ma 18 LYZEK cukru....
martusia =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 18:27   #18
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

ja kiedyś jadłam chipsy ale w normalnych ilościach... ale od momentu, kiedy przeszłam na wegetarianizm wyrzuciłam nie tylko mięso ale też różne "śmieci"

ostatnio pozwoliłam sobię na chwilę słabości i zjadłam kilka... potem przez cały dzień umierałam z bólu....
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 20:12   #19
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Cytat:
Napisane przez bierdonka
ja kiedyś jadłam chipsy ale w normalnych ilościach... ale od momentu, kiedy przeszłam na wegetarianizm wyrzuciłam nie tylko mięso ale też różne "śmieci"

ostatnio pozwoliłam sobię na chwilę słabości i zjadłam kilka... potem przez cały dzień umierałam z bólu....
Mam identycznie, choć poza tym, że kiedyś jadłam czipsy.
Wege jestem od kilku lat i nie jem słodyczy ani "junk food" wcale. A czipsów nie lubię - są dla nie tłuste, prawie nie do przełknięcia, ich zapach to sama chemia i... mogę zrobić imprezę, wysypać 5 paczek do misek, a sama nie sięgnę, bo mnie odpycha.
A co do uzależnienia od chipsów, to kiedyś słyszałam wypowiedź jakiejś Pani dietetyk, że to nie jest uzależnienie w sensie somatycznym, ale psychicznym, więc jak się zaweźmie to się da przestać jeść
Życzę powodzenia w rezugnowaniu z tego śmieciowego jedzenia

Edytowane przez hihi
Czas edycji: 2011-02-07 o 08:39
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-16, 02:05   #20
hybri
Raczkowanie
 
Avatar hybri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 125
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

no ja nie umiem zrezygnować jak mam chcice to ostatnia kase wydam byle poczuć laysa a film bez chipsow to nie film! zastapic czyms innm probuje ale jezeli ja mam konkretna zachcianke to co zrobic ? czasami mnie chlopak powstrzymuje ale nie raz mu sie nie udaje..
__________________
NOWY UPORZąDKOWANT WąTEK!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=153718


STARY WąTEK


SUPER, EXTRA CIUSZKI DLA KAŻDEJ DZIEWCZYNKI ZAGLĄDNIJ DO MOJEGO WĄTKU A NIE POŻAŁUJESZ
PROSZĘ O ODPISYWANIE W MOIM WĄTKU !!


hybri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 20:04   #21
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Cytat:
Napisane przez martusia =)
gdzies slyszalam ze cola ma 18 LYZEK cukru....
Zwykła - owszem. W 100 ml jest ok. 40 kcal czyli porządna łyżeczka cukru Light jest bez cukru, ma minimalną wartośc kaloryczną (0,2 kcal/100 ml) ze względu na słodzik.

Oglądaliście film "Super Size Me"? Na końcu pokazali ile cukru z samej coli dostarczył organizmowi przez miesiąc główny bohater. Obrzydzenie gwarantowane
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 20:19   #22
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Cytat:
Napisane przez hybri
no ja nie umiem zrezygnować jak mam chcice to ostatnia kase wydam byle poczuć laysa a film bez chipsow to nie film! zastapic czyms innm probuje ale jezeli ja mam konkretna zachcianke to co zrobic ? czasami mnie chlopak powstrzymuje ale nie raz mu sie nie udaje..
Widzisz, ja mam nie tyle silną wolę, co chęć schudnięcia, że potrafię się powstrzymać przed zjedzeniem wszystkiego :P Ale naprawdę wystarczy czasami wyobrazić sobie coś obrzydliwego ;-)
Filmu "Super Size Me" nie widziałam, ale podejrzewam, że jako osoba nie tykająca fast foodów miałabym nielada satysfakcję z jego obejrzenia Myślę, że może być on motywacją do zerwania z brzydkimi przyzwyczajeniami żywieniowymi ;-)
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 20:34   #23
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Cytat:
Napisane przez hihi
Filmu "Super Size Me" nie widziałam, ale podejrzewam, że jako osoba nie tykająca fast foodów miałabym nielada satysfakcję z jego obejrzenia Myślę, że może być on motywacją do zerwania z brzydkimi przyzwyczajeniami żywieniowymi ;-)
Film jest pod tym względem naprawdę niezły. Scena puszczania pawia z samochodu po zjedzeniu największego McZestawu albo wyniki badań po 30 dniach McDiety...
Żeby jeszcze bardziej podkreślić "śmieciowość" McDonalds'a dodam, że ostatnio pewien Czech postanowił poddać się podobnemu eksperymentowi i jeść tylko tłustą, czeską kuchnię. 3 razy dziennie, bez podjadania między posiłkami, i co? Schudł! Fakt, że on miał nadwagę ale i tak widać, że jeżeli żywimy się w McDonaldzie to przytyjemy nawet od regularnego jedzenia (bohater "Super Size Me" też jadł tylko 3 posiłki)!
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 20:35   #24
qazek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

No wlasnie. Ja tez fast foodow nie ruszam. Nie mam ogolnie problemow z jedzeniem, nie jem duzo slodyczy ale te chipsy... ech...
Masakra.
Trza sprobowac odwyk
Od srody chipsow nie ruszylam to zawsze cos hehe... ja myslicie kiedy bedzie kryzys??? bo pewnie bedzie....
qazek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 20:40   #25
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Ja też kiedyś uwielbiałam chipsy. Słodycze praktycznie mogły dla mnie nie istnieć ale chipsy... Oj, dość dużo ich wtedy jadłam, mimo, że zawsze mama mi powtarzała, że są smażone na starym oleju (fuj!). Ta mania jakoś z wiekiem przeszła, nie wiem czy samoistnie, czy po prostu trafiły do mnie słowa mamy... Teraz raczej w ogóle chipsów nie jem, może raz na jakiś czas ale raczej u kogoś czy na imprezie. Niektóre mi nawet smakują ale sama bym ich sobie nie kupiła.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 20:46   #26
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Zastanawiam sie czy osoby, ktore mowia ze sa uzaleznione od chipsow jak czesto je jedza..? codziennie?
Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 21:01   #27
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Cytat:
Napisane przez Camarilla
Zastanawiam sie czy osoby, ktore mowia ze sa uzaleznione od chipsow jak czesto je jedza..? codziennie?
Wiesz, że w sumie mnie też to interesuje? Co rozumiecie pod pojęciem uzależnienia od chipsów? Jak nie zjecie, to ciągnie was, nie możecie o niczym innym myśleć i funkcjonować? Ja zasadniczo nie jestem uzależniona od żadnego jedzenia, picia ani używki, więc sobie tego wyobrazić nie mogę ;-) Dlatego piszę, że odstawienie chipsów to kwestia silnej woli, gdyż nie wydaje mi się, aby mogły one uzależnić fizycznie ;-) Jak np. alkohol... Chyba, że coś do nich dodają ;-)
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 22:42   #28
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Nie jadam chipsów... Wogóle ich nie kupuje na wszelki słuczaj, bo wiem ze takie swinstwo może człowiekowi zasmakowac, a nie lubie sobie robić problemów. Jeśli chcesz wogóle je odstawić to oże po prostu powiedz: niet. Choć nie u wszystkich to działa.
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 23:04   #29
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Cytat:
Napisane przez Szeri
Jeśli chcesz wogóle je odstawić to oże po prostu powiedz: niet. Choć nie u wszystkich to działa.
A ja myślę, że u wszystkich, tylko trzeba sobie naprawdę powiedzieć NIE i trzymać się tego, a nie tłumaczyć, robić wyjątki itd.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 11:46   #30
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Odniosłam wrażenie, że nie jesteś do końca przekonana, że chcesz z tym zerwać (oczywiście nie mam zamiaru Cie urazić). Niby chcesz spożywać tych rzeczy, ale jednak trudno to zrobić, przecież te chipsy sa takie dobre i te napoje gazowane To może pomyśl sobie, że Twój mózg to jedno a żąłądek drugie. Mózg jest przyzwyczajony do tych "pyszności" więc woła o nie (myśle, że walka idzie w mózgu, jak np. z poczuciem głodu czasem, gdy dawka jedzenia zasyciła Nasz żołądek), natomiast żołądek na samą myśl ma ochote uciekac, ale nie ma jak i zostaje zawalony takim ciężarem, po czym cały organizm musi włozyć wiele energii żeby te "cuda" strawić. Tymczasem mogłabyś ową enegie lepiej spożytkować.
A sama TY - widzisz chipsy, czujesz do nich ogromną chęć zjedzenia, otwierasz paczke - ślinka cieknie, pierwszy chips - mmmm pychota, siódme niebo. Drugi i kolejny też super, ale pod koniec już nie smakuje tak dobrze (to sie chyba nazywa - maleje wartość użytkowa - z każdym nastepnym chipsem satysfakcja z jedzenia maleje). Nie smakuje ale zarzucasz ten biedny żołądek Zjadasz paczke i zapewne myslisz po co to zrobiłam - skoro ta przyjemność trwała tak krótko, a teraz kilka godzin będe się czuła ciężko i będzie mi się odbijało starym olejem a tak, zjadłabys sobie w zamian jakis fajny owoc czy warzywko (organizm by się ucieszył), ale nie ma ju,ż miejsca ani siły
A co do napojów gazowanych, słodkich - tak pięknie działają na Nasze ząbki. Po coli stają się brązowiutkie, a w żołądku znów tworzy się burza. Zero korzyści. Wypijasz taki napój, a na zdrową i jakże korzystną wode mineralną niegazowaną nie ma już miejsca ani ochoty i znów Twój organizm zostaje pominięty, a wygrywa to czego pragnie mózg, uzależniony od tych rzeczy.

Ale tak być nie musi, troche walki, a i mózg się odzwyczai.
Jeśli Ci to pomoże wyobraź sobie (mnie to pomaga, już kiedyś pisałam) swój organizm jako Twojego Przyjaciela (wiadomo dla Przyjaciół chcemy jak najlepiej). Obecnie traktujesz go jak wroga, w którego ładujesz śmieci, a on musi z tym walczyć. A czy swojemu Przyjacielowi poleciłabyś takie jedzenie i picie, więdząc jak szkodzi?

Powodzenia i witaj na forum
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-21 19:53:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.