35 lat i pierwsze dziecko :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-12, 07:29   #91
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez magdamarysia84 Pokaż wiadomość
Ja może też, bo żyłabym sobie spokojnie i wygodnie. Wierzę natomiast, że po urodzeniu zmieni mi się spojrzenie na świat, tzn. już mi się zmieniło, ale wiadomo, że jak kobieta urodzi dziecko, to cały świat wywraca się do góry nogami i wszystko może się przewartościować. Boję się trochę, że może kiedyś będę żałować decyzji, albo obwiniać dziecko, ale te lęki to pozostałość starej mnie. No i nie będę z tym sama, jest przecież jeszcze partner, którego również to dotyczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam bardzo podobne przemyślenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 07:58   #92
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez magdamarysia84 Pokaż wiadomość
Ja może też, bo żyłabym sobie spokojnie i wygodnie. Wierzę natomiast, że po urodzeniu zmieni mi się spojrzenie na świat, tzn. już mi się zmieniło, ale wiadomo, że jak kobieta urodzi dziecko, to cały świat wywraca się do góry nogami i wszystko może się przewartościować. Boję się trochę, że może kiedyś będę żałować decyzji, albo obwiniać dziecko, ale te lęki to pozostałość starej mnie. No i nie będę z tym sama, jest przecież jeszcze partner, którego również to dotyczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie się wydaje, że małe szanse. Bo chcesz mieć dzieci. Taka niechęć wydaje mi się, że jest raczej u kobiet które nie chciały. Ale może się mylę 🤷
Są momenty, że myślę ile miałam swobody wcześniej, ale nie zamieniłabym tego na nic
Lepiej myśleć o tym co się zyska a nie straci, a zyskasz bardzo dużo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 09:05   #93
magdamarysia84
Raczkowanie
 
Avatar magdamarysia84
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 375
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że małe szanse. Bo chcesz mieć dzieci. Taka niechęć wydaje mi się, że jest raczej u kobiet które nie chciały. Ale może się mylę 🤷
Są momenty, że myślę ile miałam swobody wcześniej, ale nie zamieniłabym tego na nic
Lepiej myśleć o tym co się zyska a nie straci, a zyskasz bardzo dużo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie tak to sobie wyobrażam, dlatego się zdecydowałam. Wyobrażam sobie, że rodzę dziecko i mam z nim taką więź, że nie da się tego opisać, że nagle wszystko jest podporządkowane temu małemu człowieczkowi i to naturalne. Nie mam natomiast wizji słodko pierdzącego macierzyństwa. Wiem, że będzie ciężko, że momentami będę miała dosyć itd. Być może się mylę, ale wydaje mi się, że ciąża to taki okres, kiedy można się na to przygotować. Hormony też robią swoje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magdamarysia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 13:18   #94
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez magdamarysia84 Pokaż wiadomość
No właśnie tak to sobie wyobrażam, dlatego się zdecydowałam. Wyobrażam sobie, że rodzę dziecko i mam z nim taką więź, że nie da się tego opisać, że nagle wszystko jest podporządkowane temu małemu człowieczkowi i to naturalne. Nie mam natomiast wizji słodko pierdzącego macierzyństwa. Wiem, że będzie ciężko, że momentami będę miała dosyć itd. Być może się mylę, ale wydaje mi się, że ciąża to taki okres, kiedy można się na to przygotować. Hormony też robią swoje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciąża raczej nie przygotuje do tego przynajmniej ja tak nie mam. Połowę czasu nie wierzyłam, że jestem w ciąży a jak urodziłam to nie mogłam uwierzyć, że to moje więc tak dość śmiesznie. Ale nawet jak będą ciężkie dni to będą też te lekkie i przyjemne. Plus jak taki maluch z uśmiechem mówi do ciebie mamuś to można odlecieć No i te wszystkie buziaki, pocieszanie i ogólnie ta bezwarunkowa miłość malucha do rodziców 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 14:05   #95
magdamarysia84
Raczkowanie
 
Avatar magdamarysia84
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 375
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Ciąża raczej nie przygotuje do tego przynajmniej ja tak nie mam. Połowę czasu nie wierzyłam, że jestem w ciąży a jak urodziłam to nie mogłam uwierzyć, że to moje więc tak dość śmiesznie. Ale nawet jak będą ciężkie dni to będą też te lekkie i przyjemne. Plus jak taki maluch z uśmiechem mówi do ciebie mamuś to można odlecieć No i te wszystkie buziaki, pocieszanie i ogólnie ta bezwarunkowa miłość malucha do rodziców 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z ciążą to chyba różnie, zależy od kobiety. Słyszałam różne opinie.
Bo np. bratowa męża w ciąży mówiła, że nie wierzy, że będzie miała dziecko, a była około miesiąca przed rozwiązaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magdamarysia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 14:50   #96
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez magdamarysia84 Pokaż wiadomość
Z ciążą to chyba różnie, zależy od kobiety. Słyszałam różne opinie.
Bo np. bratowa męża w ciąży mówiła, że nie wierzy, że będzie miała dziecko, a była około miesiąca przed rozwiązaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokładnie. Najlepsze jak z takim brzuchem zapomnisz, że jest i zaraz coś ze stołu spadnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 11:54   #97
starsza358
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 3
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

W wieku 35+ balabym sie zajsc w ciaze szczegolnie w Polsce Ryzyko urodzenia dziecka niepelnosprawnego bardzooo wzrasta...



Świat poszedł do przodu to fakt, ale ciało człowieka nie. I nikt mi nie powie ze wiek 35+ to to samo co 20.
starsza358 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-04, 20:10   #98
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Haha stary wątek natrafiłam, ale sama tu pisałam i pytałam was o macierzyństwo Teraz mogę się wypowiedzieć, że mam 35 lat i jestem w pierwszej ciąży. Na te czasy to już raczej normalny wiek i nikogo to nie dziwi. Tak u mnie wyszło, że dopiero w tym wieku, widocznie tak miało być. Jeśli ktoś to czyta i zastanawia się czy 35 to nie za pozno na dziecko, to ja powiem, że absolutnie nie. Co miałam przeżyć jako bezdzietna to przeżyłam, a teraz czas na nową przygodę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-05, 19:54   #99
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Ateris gratulacje
Jestem ciekawa Twojej opinii za ok 2 lata Mnie macierzyństwo przerosło,choć już wiem, że to zależy od tego jakie się ma dziecko. Jednak na pewno wcześniej byłoby mi jeszcze trudniej

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-05, 20:12   #100
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ateris gratulacje
Jestem ciekawa Twojej opinii za ok 2 lata Mnie macierzyństwo przerosło,choć już wiem, że to zależy od tego jakie się ma dziecko. Jednak na pewno wcześniej byłoby mi jeszcze trudniej

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
Dzięki, jak nie zapomnę o tym wątku to dam znać za 2 lata

Fajnie, że szczerze o tym mówisz A w jakim wieku masz dziecko? Czy już jest samoobsługowe i odetchnelas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-05, 20:23   #101
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Dzięki, jak nie zapomnę o tym wątku to dam znać za 2 lata

Fajnie, że szczerze o tym mówisz A w jakim wieku masz dziecko? Czy już jest samoobsługowe i odetchnelas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
16 mcy - chyba dopiero się wszystko zaczyna Ale moje samo w sobie jest bardzo wymagające, jak czytam, jakie "luzy" mają inne mamy, to się zastanawiam czy gdzieś jakiś błąd popełniłam
Najważniejsze żeby nie zwariować, ja ciągle jestem zafiksowana, żeby wszystko robić jak najlepiej. Mocno wpadłam w rodzicielstwo eksperckosci (nie wiem czy spotkalas sie juz z tym terminem) i od niedawna próbuje z tym walczyć ale jest ciężko. Pewnie gdybym z tego wyszła, to byłoby ciut łatwiej.
Trzymam kciuki

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-05, 20:26   #102
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
16 mcy - chyba dopiero się wszystko zaczyna Ale moje samo w sobie jest bardzo wymagające, jak czytam, jakie "luzy" mają inne mamy, to się zastanawiam czy gdzieś jakiś błąd popełniłam
Najważniejsze żeby nie zwariować, ja ciągle jestem zafiksowana, żeby wszystko robić jak najlepiej. Mocno wpadłam w rodzicielstwo eksperckosci (nie wiem czy spotkalas sie juz z tym terminem) i od niedawna próbuje z tym walczyć ale jest ciężko. Pewnie gdybym z tego wyszła, to byłoby ciut łatwiej.
Trzymam kciuki

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
Nie spotkałam się z takim terminem. Ale ja nic nie czytałam o rodzicielstwie. I nie wiem czy cokolwiek będę czytać Za dużo jest przeróżnych teorii, przeróżnych mądrości i chyba zdamy się oboje na intuicję i zdrowy rozsądek.

To jeszcze masz malucha, również trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-05, 20:32   #103
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Nie spotkałam się z takim terminem. Ale ja nic nie czytałam o rodzicielstwie. I nie wiem czy cokolwiek będę czytać Za dużo jest przeróżnych teorii, przeróżnych mądrości i chyba zdamy się oboje na intuicję i zdrowy rozsądek.

To jeszcze masz malucha, również trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak będzie chyba najlepiej - intuicja. Choć w pewnych tematach lepiej się jednak rozeznać, bo bardzo pomocne w wychowyanoi to jest, zwłaszcza jak się ma wątpliwości, bo się nigdy dziecka nie wychowywało. Ja w ciąży za wiele też nie czytałam potem się zaczęłam wgłębiać w różne tematy i niestety wgłębiałam się coraz bardziej. Mam wrażenie, że w teorii wiem wszystko, ale w praktyce to już tak kolorowo nie ma

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 16:38   #104
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Ja urodziłam w wieku 31 (rocznikowo 32), tak też mi się zycie ułożyło ale jednak ciagle sobie wmawiam, że jak bym byla młodsza to może bym miała więcej siły i cierpliwości, na pewno tez regeneracja lepsza i przystosowanie do nieprzespanych nocy, nie raz na jakiś czas a ciągiem już prawie rok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-10 17:38:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:29.