Listopadowe Mamy-2021! - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-05-14, 08:43   #841
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez arbuzik28 Pokaż wiadomość
Cześć

Viva katar jest mega męczący, odpocznij koniecznie. Ja mam często zapchane zatoki, ale ginekolog mówił, że w ciąży to normalne.

Mikoma Helenka pięknie mój TŻ kiedyś chciał tak nazwać córkę, ale to imię jego babci. Wiem, że to głupie myśli, ale gdyby coś się jej stało to na pomniku byłoby imię i nazwisko naszej córki...
Imię piękne, cudnie się zdrabnia �� i teraz chyba coraz więcej Helenek się rodzi mój brat tak chciał nazwać córkę, ale urodził się syn ☺
Super jak wszystko się pięknie komponuje z nazwiskiem

U nas na pewno będzie Klara i nie ma nawet opcji na inne imię

Jaka jestem już rozdrażniona od rana. Gościu z obsługi bloku, już trzeci dzień kosi trawę dookoła (tak po kawałku 30 min i spierdziela). Zaczyna codziennie o 9 burczeć mi pod oknem co najciekawsze, deweloper odnawia blok, więc jest ekipa. Wiadomo, zaczynają rano i drą się między sobą. Swój schowek mają na parterze pod moim balkonem od sypialni, gdzie oczywiście palą papierosy. �� jak mamy uchylone okno na noc to tym smrodem mnie budzą ��
Ja w ciąży jestem nerwowa, więc moja cierpliwość jest już na granicy!
Przedwczoraj opierdzielilam faceta, który bułki brał gola ręką w lidlu ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych, w naszej najbliższej okolicy jest około 50 domków i w sezonie codziennie ktoś kosi A teraz jeszcze dzieciaki wylęgły na podwórka. Chociaż to mi się akurat podoba, bo jak się drą między sobą, to mam przegląd popularnych imion królują Zosie i Marcele,

Klara bardzo ładnie! Mój manager ma Idę i Rozalię, też mega

Bardzo dobrze zrobiłaś! Ja teraz nie mam absolutnie żadnych skrupułów, żeby w sklepie komuś zwrócić uwagę, że właśnie bułek się nie maca gołą łapą albo że sapanie mi w kark w kolejce w żaden sposó tej kolejki nie przyspieszy

A wczoraj pierwszy raz jakaś pani mnie chciała przepuścić w kolejce tzn kiedyś mi się zdarzało, ale nie z powodu prawdziwej ciąży, tylko tej spożywczej

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2021-05-14 o 08:46
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 09:16   #842
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Mikoma jak mieszkałam z rodzicami to też koszenie trawki odchodziło u sąsiadów. Z tym, że popołudniami a tu mi warczy o 9 jak ja śpię. Teraz panowie od remontu mają przerwę na papieroska, smrodza i leca k.. i ch... idę na druga stronę mieszkania na śniadanie

Haha dobre masz z tym przeglądam imion mój TŻ chciał Marcela, ale do czasu. Za ścianę wprowadzila się parka i przez jakis czas uczestniczyliśmy w ich życiu seksualnym jej jęki i krzyki budziły nas ogólnie głośno się kochają i głośno kłócą. A on to Marcel, więc zbrzydło

Ida i Rozalia też ładne, mi się dużo podoba imion dla dziewczynki przez chwilę miałam myśl, że może będą bliźniaki (u mnie w rodzinie były) i jak luźno sobie rozmawialiśmy, to druga dziewczyna prawdopodobnie Kalina
W ogóle pierwsza wizyta potwierdzająca ciążę była dobra. Byłam u ginekologa, leżę na leżance, on robi USG. Pytam się czy jedno czy bliźniaki a gino: "a co, było dwa razy? "

O jak miło z ta panią co chciała przepuscic. My jak w zeszłym tygodniu byliśmy w galerii, mega kolejka do kasy. Mówię do TŻ, że przecież mogę skorzystać z pierwszeństwa. On się patrzy na mnie, ja obcisle jeansy, brzuch wepchnięty w nie i ze śmiechem "z czym ty do ludzi"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 09:45   #843
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

A ja nie do końca przepadam za tym przepuszczaniem w kolejce, wszystko zależy gdzie. Ale pod koniec ciąży unikałam chodzenia do Lidla. Tam kasjerki od razu mnie wolały na początek kolejki, tylko jak to zrobić, kiedy ludzie przede mną mają już swoje zakupy na taśmie, a ja mam się pchać ze swoim wózkiem i gdzie swoje zakupy wyłożyć?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 10:05   #844
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

W lidlu chyba mają takie standardy obsługi. Ja bardzo lubię Lidla, mam go pod nosem, jest czysty, zadbany i są samoobsługowe kasy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 10:06   #845
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Tak, pewnie muszą zaprosić ciężarna na początek kolejki, ale no to często jest bardzo trudne logistycznie...

Też mam go blisko i lubię, stąd młody ma tyle ciuchów z Lidla

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 10:57   #846
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Helena I Klara bardzo ładnie. U nas z Helena jest problem bo po fr nie wymawia się H i byłby „Elena” wiec to zupełnie inne imię.

Właśnie wracam od rodzinnej bo mam kaszel (dziekuje ci synu) i jestem na liście na szczepienie. Jeszcze nie wiem na kiedy ale priorytet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 11:02   #847
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Viva podobno ubranka z Lidla są spoko? Moje koleżanki kupowały, ja też kilka sztuk kiedyś przy okazji nabyłam i jakość mi się podobała.

Opiumalfa dzięki
Zdrówka życzę! Co do szczepienia ja cały czas się zastanawiam. Podobno w niektórych krajach jest niewskazane dla kobiet w ciąży... Mam wizytę u giną w piątek to podpytam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-14, 11:47   #848
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez arbuzik28 Pokaż wiadomość
Viva podobno ubranka z Lidla są spoko? Moje koleżanki kupowały, ja też kilka sztuk kiedyś przy okazji nabyłam i jakość mi się podobała.

Opiumalfa dzięki
Zdrówka życzę! Co do szczepienia ja cały czas się zastanawiam. Podobno w niektórych krajach jest niewskazane dla kobiet w ciąży... Mam wizytę u giną w piątek to podpytam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzieki

W ktorych krajach? Bo w Belgii od 4 Maja kobiety w ciazy sa w priorytecie.

Edytowane przez Opiumalfa
Czas edycji: 2021-05-14 o 12:02
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 12:00   #849
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Bardzo lubię ubrania z Lidla, czy to dziecięce czy dla siebie. Nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, jakość bardzo w porządku, choć na jednych niemowlęcych legginsach się zawiodłam, rozciągnęły się z czasem w pasie. Ale używane były intensywnie. Body, rampersy, spodenki, koszulki super. Pajacyków tam nie kupuję, bo są długie a wąskie, a mój młody szczypiorkiem nie jest

Mnie ostatnio na wizycie gin zalecała szczepienia, zgodnie z tym co mówi Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. A i doszłam też do statystyk wg których ciężarne ciężej przechodzą zakażenie, zwłaszcza pod koniec ciąży. Także postanowiłam

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 12:02   #850
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Arbuzik - po rozmowie z dwoma lekarzami, moim ginem i lekarka rodzinna dzisiaj, oboje doszli do tego samego wniosku - jezeli to twoje pierwsze dziecko, pracujesz z domu, chodzisz raz na tydzien do sklpeu po jedzenie, masz mala ekspozycje na covid - nie szczep sie.
Jezeli to twoje drugie, z przedszkola przynosi kazdy syf, pracujesz w biurze, albo masz wysoka ekspozyje (chodzenie po sklepach, w skupiskach, planujesz wakacje, itd), zaszczep sie.
Moj gin mi opowiadal, ze na oddziale covid ma kobiety w ciazy, jest 60% szans na przedwczesny porod jak przechodzisz covid w ciazy. Do tego jezeli zlapiesz covid w 3 trymestrze, cisnienie na pluca jakie wywiera dziecko, do tego problemy z oddychaniem bo covid, stanowia ogromne zagrozenie dla matki.
Ja mam syna, nie chce umrzec i go zostawic bez mamy, wiec sie szczepie.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 13:31   #851
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Arbuzik, u nas sa oficjalne rekmendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i większość lekarzy na nich się opiera. Ogólnie zaleca się szczepienie, bo ryzyka są mniejsze niż ryzyko powikłań po chorobie, ale po 1. szczepionkami mRNA, a po 2. po okresie organogenezy, czyli gdzieś po 1 trymestrze. Ja będę się szczepić dokładnie na początku 17 tygodnia i mój gin uważa, że to jest ok. Oczywiście wiadomo, że każdy się szczepi na własną odpowiedzialność, ale skoro na całym praktycznie świecie szczepi się kobiety w ciąży, to ja się nie boję jakoś bardzo. Wbrew tym teoriom spiskowym, to nie są jakieś super nowe szczepionki, tylko bazujące na znanych technologiach, a i koronawirusy też wystepują powszechnie. O wiele bardziej boję się choroby. Mój tata zmarł na zwłóknienie płuc mając 45 lat i przyczyną były prawdopodobnie właśnie powikłania po jakimś silnym zapaleniu płuc lub innym wirusie. Dlatego ja jestem mocno przewrażliwiona na punkcie chorób płuc (wszystkich, nie tylko covid).

Dzisiaj zresztą dowiedziałam się, że moja firma zamierza nie wpuszczać do biura pracowników i współpracowników niezaszczepionych. A ja chcę wrócić do pracy na stałe, przynajmniej w wakacje, jeżeli tylko dam radę pracować.

Podobno Ministerstwo Zdrowia też szykuje oficjalne rekomendacje odnośnie ciężarówek i mają być zgodne ze stanowiskiem PTG.

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2021-05-14 o 13:37
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-14, 14:48   #852
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Żeby nie było, ja nie jestem żadnym antyszczepionkowcem tylko się zastanawiam co zrobić, żeby było dobrze.
Ja mam znikomy kontakt z ludźmi, mój TŻ pomimo aktywności zawodowej z racji swoich obowiązków większość czasu spędza na świeżym powietrzu, jeżeli nawet ma spotkania.
U mnie w pracy covid szalał, gdy ja byłam na początku ciąży. Zarażenie za zarażeniem. Dzwoniłam do mojej kierowniczki, mówiła że sytuacja za mocno się nie poprawiła :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 15:46   #853
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

U mnie połowa współpracowników covid przechorowala, aktualnie duża część jest w trakcie szczepień. Ale najlepsza jest szefowa Ona ogólnie uważa pandemię za spisek, a jeśli się szczepić to tylko rosyjską szczepionką, inne to trucizny. Słucha jakichś nawiedzonych gości z YouTube, mówią o Putinie który wyśle na Wrocław wojska czeczeńskie

To tak w ramach humoru dnia

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 15:53   #854
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
U mnie połowa współpracowników covid przechorowala, aktualnie duża część jest w trakcie szczepień. Ale najlepsza jest szefowa Ona ogólnie uważa pandemię za spisek, a jeśli się szczepić to tylko rosyjską szczepionką, inne to trucizny. Słucha jakichś nawiedzonych gości z YouTube, mówią o Putinie który wyśle na Wrocław wojska czeczeńskie

To tak w ramach humoru dnia

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Serio? Współczuje. Ciekawa jestem co takich foliarzy przekonuje do takich wniosków.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 16:12   #855
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Serio? Współczuje. Ciekawa jestem co takich foliarzy przekonuje do takich wniosków.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Staram się nie zostawać z nią sam na sam, bo wtedy przekonuje mnie do swoich racji, każe uciekać z miasta na wieś itd... No zwariowała na starość.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 16:39   #856
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Staram się nie zostawać z nią sam na sam, bo wtedy przekonuje mnie do swoich racji, każe uciekać z miasta na wieś itd... No zwariowała na starość.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Boże. Współczuje jej.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 17:22   #857
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ależ ma chora główkę ta szefowa

Chciałam się pochwalić, że przyszły mi wyniki z pappa. Wynik prawidłowy i niskie ryzyko trisomii ☺ aż się popłakałam jak odebrałam maila

Zastanawia mnie ryzyko porodu przed 34 tygodniem - ile u was wynosi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 18:53   #858
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

1:560
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 19:09   #859
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

O, to u mnie 1:130. Coś wysokie to ryzyko mi się wydawało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-14, 20:02   #860
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja szczerze mówiąc nie wiem jak to się liczy.

Zaszalałam na Vinted mama by mnie zabiła jakby się dowiedziała, że już coś kupiłam dla dziecka (ona wierzy w jakieś zabobony, że przed porodem nie powinno się nic kupować, żeby nie zapeszyć) Ale co poradzisz, jak tam jest tyle rzeczy dobrych marek w takich cenach...kupiłam 3 pajace i 4 pary spodenek, wszystkie z Newbie i tylko 100 zł wyszło z przesyłką Ale na razie już kończę z zakupami, nawet tam nie wchodzę
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 20:10   #861
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

I dobrze ja nie wierzę w zabobony i na złość im niektóre rzeczy kupuje ja ostatnio w sh dorwalam urocze spodenki Ralpha Laurena za 2 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 20:14   #862
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Jeszcze rozumiem, że można to odkładać na po połówkowych albo na III trymestr, ale moja mama twierdzi, że przecież wszystko można kupić po porodzie, w internecie (moim siostrom tak truła ). Tak, bo na pewno wtedy będę miała na to siłę, czas i ochotę a jak urodzę wcześniej, to dopiero będzie ekstra do mojej mamy nie dociera, że torbę do porodu trzeba zapakować miesiąc przed. Ale czego się spodziewać po osobie, która mnie urodziła będąc na dyżurze w szpitalu. Dosłownie, przyszedł do niej na oddział ginekolog, zapytał czy chce już rodzić (była 4 dni przed terminem), powiedziała że tak, poszła na porodówkę i mnie wypluła

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2021-05-14 o 20:16
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 20:21   #863
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Mikoma mama agentka
Moja babcia urodziła moja mamę w windzie. Jej młodsza siostrę jeszcze szybciej, bo na Izbie przyjęć. Śmiali się w szpitalu, że jak znajdą jakieś dziecko pod wejściem do szpitala to wiadomo czyje

Uważam, ze wyprawke można sobie kompletowac wcześniej. Co ma się stać to niestety się stanie. Jak znajoma ginekolog mówi, póki dziecko nie jest na świecie i mama nie urodzi łożyska to wszystko może się wydarzyć...
A przecież wiadomo, że będzie u nas dobrze moja mama to zajarana lata i też już kupuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 20:24   #864
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Z kolei 5 lat przede mną mama urodziła bliźniaczki. I też miała przypał, bo jak zaczęła rodzić, to na dyżurze nie było jej lekarza prowadzącego, ale był inny, który też ją znał. Tylko on nie wiedział, że są 2 dzieciaki (a wtedy chyba nie było usg). Jak mu mama powiedziała, to popatrzył jak na wariata, po czym stwierdził, że niemożliwe, po prostu mama zawsze była gruba i dlatego ma taki wielki brzuch zdziwienie go ogarnęło, jak jedną siostrę wyjął, już chciał łożysko wyjmować, a tam druga łape pcha na zewnątrz

Ogólnie to podziwiam moją mamę, że urodziła 4 dzieci, w tym bliźniaki i wszystkie siłami natury

Jutro powiemy teściowej o płci, więc też spodziewam się, że od następnego tygodnia będzie miała szał kupowania różu

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2021-05-14 o 20:27
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 20:39   #865
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Moja mama ze mną miała ciężko poród, bo rodzilam się posladkowo. A ze szybko przebiegał, to było za późno na cesarkę (nie wiem jakie procedury były też w tamtym latach). Przed śmiercią uratowało mnie to, ze byłam mała jak na donoszoną ciążę (niecałe 2800) i się nie przydusilam. Ale 10 pkt nie dostałam. Podobno stres dla mamy niesamowity, tłumy lekarzy dookoła. Ehh

My to z rozem ostrożnie, poczekam do polowkowych. Kilka rzeczy kupiłam i moja mam też poszła w róż i babskie ciuszki, bo ma już wnuka 4 miesięcznego i teraz te słodkości dziewczęce i jak można się oprzeć 🤷☠♀️ teściowka to wyważona, nie taki podnietek jak moja mama

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-14, 20:48   #866
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Moja mama ma już wnuki (chociaż samych chłopaków), a teściowa nie, więc nic dziwnego, że jej większa szajba odwala
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 08:24   #867
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Zabobony są straszne i śmieszne. Mysmy kupili moj wymarzony wózek w pierwszej ciąży jak byłam w 11 tygodniu. Bo był na promocji trochę się cykalismy ze za wczesnie ale bez przesady.
Kupować trzeba na bierząco bo potem można pójść z torbami, a po drugie trzeci trymestr już taki milutki nie jest i mało się chce.
Nie wyobrażam sobie kupować wszystkiego ze szpitalnego łóżka. I kto mi by niby te ciuchy prał i prasował, składał wózek, łóżeczko, itd? Babcia?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 08:39   #868
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Jak sobie pomyśle, ze nadejdą upały a mi brzuch wywali to robię tak

Mój TŻ już panikuje, ze powinnam jakaś listę mieć potrzebnych rzeczy i kupować. A na pewno gotowa listę co do szpitala mam zabrać i w sumie nic by się nie stało jakbym już kupiła 🧐 smieszki śmieszkami, ale ostatnio jak bylam u rodzicow to zabrałam mój welurowy czarny szlafrok (u siebie mam same sexi flexi), teraz jak będę muszę wykopac moje koszule (kiedyś spałam w koszulach na drugi rękaw), kupie jakieś kapcie i klapki w pepco na jeden raz. Cykam się, ze w razie nagłego pobytu w szpitalu nic bym nie miała, w niedzielę sklepy zamknięte a ja w tym mieście nie mam nikogo znajomego w swoim rozmiarze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 08:42   #869
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja mam taka listę zrobiłam sobie w pierwszej ciąży w excelu. I co miesiąc przeznaczaliśmy jakaś kwotę na zakupy. Dzięki temu nie zbankrutujesz w jednym czy dwóch miesiącach.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Co do szlafroka to nie miałam bo na oddziale nest taki gorac ze koszula na ramiączkach była wystarczająca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-15, 08:48   #870
arbuzik28
Raczkowanie
 
Avatar arbuzik28
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 190
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

A moja bratowa urodziła w styczniu w Wawie na Karowej i umierała z zimna. Ona jest ciepłolubna, ale mówiła że zimnawo było. Szlafrok mam jakby co, ale koszule to na krótki rękaw będę kupowała na listopad (ja ogólnie śpię na ramiączka). Jakieś stare koszule awaryjnie od rodziców chce sobie przywieźć jakby szyjka się teraz skracała albo coś. I wystraszyłam ske tym ryzykiem przedwczesnego porodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Opiumalfa później się z nami podzielisz jakaś lista, prawda? ogólnie doświadczone mamusie będą mogły służyć radą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
arbuzik28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-26 10:27:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.