Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-18, 21:36   #61
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Co do róży dla oliwek: Ja przy mojej średnio-jasnej oliwkowo-żółtej karnacji najlepiej się czuję w Viki's Radiant Creation z EDM, a zimą Dusty Miller. Od dawna ich używam i zdecydowanie najlepiej wypadają na mojej twarzy właśnie takie brzoskwiniowate róże.
A możesz powiedzieć czym się różnią te dwa kolory? Dusty Miller jest jaśniejszy? Matowe czy z drobinkami? Dzięki!
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 18:40   #62
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
A możesz powiedzieć czym się różnią te dwa kolory? Dusty Miller jest jaśniejszy? Matowe czy z drobinkami? Dzięki!
DM jest jaśniejszy, bardziej świetlisty, drobinkowy i ma podton różowawy, a VR brązowawy. Ale naprawdę dyskretne. Na bardziej opalonej skórze (chociaż ja się w ogóle nie opalam, robię się po prostu bardziej żółtawa latem)jest prawie niewidoczny, w przeciwieństwie do VR. Teraz nakładam Viki's pędzlem Angeled, więc nie grozi plama, ale gdy go nie miałam, to na zimę przestawiałam się na DM.
Używałam też Jucy Peach z LL, ale on jest zbyt wyzywająco pomarańczowy.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 00:42   #63
celofyz
Raczkowanie
 
Avatar celofyz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 47
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Dorzucę i moje doświadczenie
Zaczęłam bawić się minerałami od podkładów jasny i zimnych, fair/light w EDM, bo mi się wydawało, jestem królewna śnieżką...

Potem przyszło olśnienie, że to jednak oliwka i przez dłuższy czas używałam Light Olive z EDM. Ciągle mi jednak czegoś brakowało, więc zaczęłam walczyć z bladością. Bladość, tzn. nie jasna cera, ale taka chorobliwa bladość na policzkach + podkład czysto oliwkowy = portret trumienny! Więc uderzyłam w żółtsze podkłady dopasowując też twarz do szyi i reszty korpusu.

- Lucy - mam mieszankę pół na pół Medium Olive i Golden Medium i jest nieźle, choć kiedy muszę więcej zakryć (a więc więcej nałożyć), to robi się zbyt żółto. Wtedy uskuteczniam samo Medium Olive.
- Joppa Medium Light 2.5 - genialnie kryje i ogólnie pasuje do mojej tłustej cery, a w niektóre dni kiedy jestem niewyspana i bledsza poprawiam Joppą Medium 2; drugi odcień ma więcej czerwieni dlatego zakupiłam celem konturowania. Osobom szukającym czystej oliwki polecam odcień 3, stworzony dla Azjatów.

Z róży: Lumiere Terracota, ładnie wygląda też Wild Rose i Firebrick (bardzo delikatny). Ogólnie lubię korale i łagodne róże ("rose", a nie "pink"), a kiedy mam dobry dzień, to uszczęśliwiam się Dallasem z Benefitu.

Tak więc muszę mieszać podkłady na twarzy, w zależności od dnia i pogody, na czoło inny, na brodę inny... Jeden odcień nie wystarcza co jest dobrym usprawiedliwieniem kupowania wciąż nowych
celofyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 18:49   #64
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez celofyz Pokaż wiadomość
Dorzucę i moje doświadczenie
Zaczęłam bawić się minerałami od podkładów jasny i zimnych, fair/light w EDM, bo mi się wydawało, jestem królewna śnieżką...


hahha ja to samo zaczynając przygodę w blusche, zaczęłam od odcieni wręcz białych ,neutrali albo wstrętnych beży zalatujących w pomarancz, i sie dziwiłam , dlaczego wyglądam jak *** dostałam również szoku po zorientowaniu się , że jestem żółtkiem z kapką oliwki

teraz celuje w oliwkowe zółtki, chociaz zamierzam dokupić cos na kolorówce w celu dodania odrobiny brzoskwinki do podkładu Golden fair z Annabelle minerals, który leży niby idealnie- ale byc moze moze byc jeszcze lepiej;p

Jako jasny zółtek- oliwka super się czuję w ich dwóch różach sunrise i coral, mimo ze z definicji nie powinnam?


Mam ciemne brązowe włosy o chlodnym odcieniu a w tych różach wyglądam najlepiej ze wszystkich testowanych kiedykolwiek w zyciu
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 09:43   #65
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Kolorem który zawsze jest ciepły i nie ma swojego odpowiednika w gamie chłodnych jest pomarańczowy - jak w tym kolorze twoja cera i włosy (naturalne) wyglądają bardzo dobrze, to jesteś z gamy cieplaków Chyba to najprostszy sposób na "zdalne" opisanie gamy.
stary post ale chcę sprostować typ urody Zima, taki typowy, bardzo kontrastowy - bardzo jasna cera, bardzo ciemne włosy i ciemne oczy - potrafi bardzo dobrze wyglądać w pomarańczu, ale takim bardziej wpadającym w czerwień niż w żółć. Mimo iż to ciepły kolor a Zima to chłodny typ urody.

Cytat:
Napisane przez Adrienne92 Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam, miałam kiedyś podkład matujący AA Oceanic w odcieniu miód, nie był idealny i do tego za jasny jak dla mnie, ale nie był ani trochę różowy
używałam kiedyś matującego oceanica a kolorze kość słoniowa i nawet jakbym spała na solarium chyba bym nie uzyskała tak ciemnej, pomarańczowej cery
polska kolorówka to jeden wielki niewypał, odcienie ciemne, same różowe/brzoskwiniowe/pomarańczowe - żółtki i neutrale to jakieś wyjątki. A że też jestem z tych oliwkowych, tylko w minerałach szukam czegoś dla siebie
Moja cera jest jaśniutka. Niewiele minerałów próbowałam, kiedyś tam EDM, ale fatalnie leżały na skórze a i odcienia nie dobrałam wtedy. Potem długo nosiłam Pixie - najpierw szaro-neutralno-różowe Ailive 0 (kiedy jeszcze ignorowałam oliwkowe tony w skórze wolałam nosić odcienie różowe podkładów, wyglądają one na mnie jednak dużo lepiej niż te brzoskwinie, pomarańcze, neutrale i żółtki, bo one wszystkie i tak wyglądają na mnie pomarańczowo). Potem przerzuciłam się na Tinkerbell 1 (po próbkach tych wszystkich żółtawych, oliwkowych i beżowych odcieni) i ten kolor jest całkiem fajny, choć dla mnie mógłby być jeszcze bardziej zielony i ziemisty, ale nie narzekam bo i tak go nie było u mnie widać
Ale że przestał dobrze leżeć na skórze, z powodu zbyt wysokiej jego ceny i zwykłej chęci spróbowania czegoś nowego, kupiłam Ocicat z Meow (poziom 1-Sleek, formuła FF). Sam podkład całkiem dobrze leży na mojej tłustej, trądzikowej i kapryśnej cerze, ale kolor jednak nie jest najlepszy - wydaje się u mnie zbyt szaroróżowy. Jakoś się wtapia i daje radę, ale dużo lepiej mi pasował Tinkerbell. A byłam pewna, że Ocicat będzie podobny i wzięłam Munchkina od razu
Ma ktoś porównanie Pale Olive z Lucy do 0/1/2 Tinkerbell z Pixie? Albo jakiś inny typ podobny do Tinkerbell?

co do załączonego swatcha: w sumie to ten Tinkerbell 1 może być w rzeczywistości jaśniejszy, mieszałam go z ciemniejszym na lato jak byłam trochę opalona i pewnie jakaś domieszka tego ciemniejszego w tej ostatniej mojej "partii" tego podkładu jeszcze jest, więc to na swatchu to może być coś koło Tinkerbell 1,25. Ale to w sumie nieważne bo chodzi mi o pokazanie różnicy tonacji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pixiemeow.jpg (38,4 KB, 89 załadowań)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2012-11-29 o 12:39
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 13:18   #66
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Albo jakiś inny typ podobny do Tinkerbell?
Przyłączam się do pytania. A może ma ktoś może zdjęcia porównawcze tinkerbell i shaylee na poziomach 0 i 1? Tinkerbell jest właściwie idealny, ale pomiędzy 0 i 1 właśnie. Więc zna ktoś minerałki niemal identyczne odcieniem z innych firm?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 21:43   #67
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Odkopałam ten wątek, bo pamiętam, że było na nim mnóstwo informacji dla pogubionych w gąszczu żółto-beżowo-chłodnych odcieni, które nagle odkryły, ze nie są ani wyraźnie chłodne, ani zdecydowanie ciepłe, tylko właśnie oliwkowe.
Pojęcie oliwki ostatnio troszkę się zagubiło i widzę, ze raczej jest zastąpione określeniem "chłodny żółty".
A moze zbierzemy tu informacje zaktualizowane (bo niestety, więszkość bazy utworzonej w tym wątku jest nieaktualna - EDM ma nowe odcienie, Pixie także, Lumiere nie istnieje).
Zatem podkłady, ale też róże pasujące żółtawym oliwkom, typom stonowanym (ciepło-chłodnym). Może ktoś ma doświadczenia z jasnymi/średnimi oliwkami z firm takich jak Clare Blanc, Earthnicity, Era - czy w ogóle sa tam takie tonacje? Mnie się wydaje, ze to typowo środkowoeuropejski kolor skóry.
Ja do tego, co pisałam kiedyś tu, dorzucam tylko, przesunęłam się niżej - Radiant Fawn z Lauress wygląda pięknie (lepiej mi ożywia cerę niż Radiant Neutral). Z typowych oliwek miałam Neauty ale jest zbyt ziemisty i zgaszony oraz Ecolore, ale ten wychodzi na mnie jak ciemny brąz.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-01, 21:48   #68
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Odkopałam ten wątek, bo pamiętam, że było na nim mnóstwo informacji dla pogubionych w gąszczu żółto-beżowo-chłodnych odcieni, które nagle odkryły, ze nie są ani wyraźnie chłodne, ani zdecydowanie ciepłe, tylko właśnie oliwkowe.
Pojęcie oliwki ostatnio troszkę się zagubiło i widzę, ze raczej jest zastąpione określeniem "chłodny żółty".
A moze zbierzemy tu informacje zaktualizowane (bo niestety, więszkość bazy utworzonej w tym wątku jest nieaktualna - EDM ma nowe odcienie, Pixie także, Lumiere nie istnieje).
Zatem podkłady, ale też róże pasujące żółtawym oliwkom, typom stonowanym (ciepło-chłodnym). Może ktoś ma doświadczenia z jasnymi/średnimi oliwkami z firm takich jak Clare Blanc, Earthnicity, Era - czy w ogóle sa tam takie tonacje? Mnie się wydaje, ze to typowo środkowoeuropejski kolor skóry.
Ja do tego, co pisałam kiedyś tu, dorzucam tylko, przesunęłam się niżej - Radiant Fawn z Lauress wygląda pięknie (lepiej mi ożywia cerę niż Radiant Neutral). Z typowych oliwek miałam Neauty ale jest zbyt ziemisty i zgaszony oraz Ecolore, ale ten wychodzi na mnie jak ciemny brąz.
ale żeby nie było "chłodno-żółci" istnieją i nie są wcale "oliwkowi". nie mylmy tych dwóch określeń. pierwsze jest bardzo jasno żółte, drugie ma wyraźny ton oliwki

ja jestem chłodnym żółtym typem, czyli mam tony bardzo jasnej, zimnej żółci BEZ DOMIESZKI OLIWKI. OLIWKA=ZŁO NA MOJEJ SKÓRZE wyglądam wtedy na SINĄ.
oliwka to oliwka, żółty czy zimny żółty to co innego!
__________________
www.puckowa.blogspot.com

Edytowane przez margitea
Czas edycji: 2015-09-01 o 21:49
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 22:03   #69
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
ale żeby nie było "chłodno-żółci" istnieją i nie są wcale "oliwkowi". nie mylmy tych dwóch określeń. pierwsze jest bardzo jasno żółte, drugie ma wyraźny ton oliwki

ja jestem chłodnym żółtym typem, czyli mam tony bardzo jasnej, zimnej żółci BEZ DOMIESZKI OLIWKI. OLIWKA=ZŁO NA MOJEJ SKÓRZE wyglądam wtedy na SINĄ.
oliwka to oliwka, żółty czy zimny żółty to co innego!
Nie, no na pewno istnieją, tylko że oprócz chłodno żółtych są też żółtawe oliwki, ktore mogą nie wiedzieć, że są oliwkowe i błądzić, jak dziecko we mgle . I nie wiem, czy nowe firmy nie maja oferty dla oliwkowych żółtków, czy użytkowniczki nie maja odwagi testować, bo się właśnie oliwki kojarzą z niezdrową ziemistoscią, ae mało jest w wątkach aktywnych na forum takich informacji. A np oliwka z Lauress to przepiękny odcień neutralny z lekką domieszką tonu oliwkowego, na który składa się właśnie chłodna żółć, kapka złota i odrobina zieleni.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 22:07   #70
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Nie, no na pewno istnieją, tylko że oprócz chłodno żółtych są też żółtawe oliwki, ktore mogą nie wiedzieć, że są oliwkowe i błądzić, jak dziecko we mgle . I nie wiem, czy nowe firmy nie maja oferty dla oliwkowych żółtków, czy użytkowniczki nie maja odwagi testować, bo się właśnie oliwki kojarzą z niezdrową ziemistoscią, ae mało jest w wątkach aktywnych na forum takich informacji. A np oliwka z Lauress to przepiękny odcień neutralny z lekką domieszką tonu oliwkowego, na który składa się właśnie chłodna żółć, kapka złota i odrobina zieleni.
Być może tak alergiczne reaguje bo annabelle minerals i ich oliwka robi ze mnie trupa. Muszę się nakombinowac żeby ładnie u mnie podkład wyglądał, właśnie przez ziemistosc. Dodawać róże,bronzery etc żeby siny kolor się nie rzucał tak w oczy. Ps. Właśnie mi się wydawało że mnóstwo firm mineralnych ma podkłady z zielenią a mało mają odcieni żółtych :-D choć teraz taka moda na żółty kolor że niedługo wszystkie będziemy azjatki... Bo jakoś umiaru nie ma...
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 22:13   #71
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
Być może tak alergiczne reaguje bo annabelle minerals i ich oliwka robi ze mnie trupa. Muszę się nakombinowac żeby ładnie u mnie podkład wyglądał, właśnie przez ziemistosc. Dodawać róże,bronzery etc żeby siny kolor się nie rzucał tak w oczy. Ps. Właśnie mi się wydawało że mnóstwo firm mineralnych ma podkłady z zielenią a mało mają odcieni żółtych :-D choć teraz taka moda na żółty kolor że niedługo wszystkie będziemy azjatki... Bo jakoś umiaru nie ma...
Masz na myśli linię Golden z AM? Bo chyba nic innego bliżej oliwki tam nie ma? Mam wrażenie, ze AM niby pasuje wszystkim, a tak naprawdę nie pasuje nikomu. Dla mnie tam jest właśnie za dużo żółci, moja skóra ją nieładnie wyłapywala, Twoja wyłapuje zieleń, wiele dziewczyn pisze o pomarańczu. To musi być jakieś niedopracowanie formuły, bo niektóre podkłądy - jak Lucy np czy Lauress - właśnie wyłapują to co w cerze najlepsze i tak u niektórych Cream lapie żółtawość, a w tym wątku powyżej któraś z dziewczyn pisała, że u niej właśnie ładnie na tej oliwkowej żółtowatości pięknie leży.
Dlatego chyba tym typom urody jest ciężko znaleźć coś dla siebie, bo różne firmy bardzo różnie rozumieją pojęcie "olive".
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-02, 18:41   #72
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Odkopałam ten wątek, bo pamiętam, że było na nim mnóstwo informacji dla pogubionych w gąszczu żółto-beżowo-chłodnych odcieni, które nagle odkryły, ze nie są ani wyraźnie chłodne, ani zdecydowanie ciepłe, tylko właśnie oliwkowe.
Pojęcie oliwki ostatnio troszkę się zagubiło i widzę, ze raczej jest zastąpione określeniem "chłodny żółty".
A moze zbierzemy tu informacje zaktualizowane (bo niestety, więszkość bazy utworzonej w tym wątku jest nieaktualna - EDM ma nowe odcienie, Pixie także, Lumiere nie istnieje).
Zatem podkłady, ale też róże pasujące żółtawym oliwkom, typom stonowanym (ciepło-chłodnym). Może ktoś ma doświadczenia z jasnymi/średnimi oliwkami z firm takich jak Clare Blanc, Earthnicity, Era - czy w ogóle sa tam takie tonacje? Mnie się wydaje, ze to typowo środkowoeuropejski kolor skóry.
Ja do tego, co pisałam kiedyś tu, dorzucam tylko, przesunęłam się niżej - Radiant Fawn z Lauress wygląda pięknie (lepiej mi ożywia cerę niż Radiant Neutral). Z typowych oliwek miałam Neauty ale jest zbyt ziemisty i zgaszony oraz Ecolore, ale ten wychodzi na mnie jak ciemny brąz.

Najlepszy kolorystycznie oliwkowy i jasny podkład to dla mnie Chrimaluxe Olive 01, nie wiem jak wyglądają ciemniejsze odcienie ale ten najjaśniejszy jest wręcz zielony wygląda pistacjowo w słoiczku, na skórze mi się ładnie dopasowuje i delikatnie żółknie ale wciąż jest to piękna prawdziwa oliwka a nie efekt zielonego korektora.
Miałam też odcień Cala Olive-najjaśniejszy z gamy żółtawych oliwek ale był już trochę ciemniejszy i odrobinę zbyt żółty dla mnie te odcienie Olive powinny pasować osobom dla których dobre są NB z MAP'a i zielone tony nie robią im ufoludka.
Tinkerbell np. był dla mnie za szary, za mało żółto zielonkawy a Golden Fairest AM wybija mi mocno pomarańczą czy takim opalonym brudnym beżem i ja tam ani kapki oliwki nie widzę Może odcienie ciemniejsze są mocniej wysycone tą zielenią bo w Golden Fairest jej nie ma niestety.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 19:29   #73
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
... a Golden Fairest AM wybija mi mocno pomarańczą czy takim opalonym brudnym beżem i ja tam ani kapki oliwki nie widzę Może odcienie ciemniejsze są mocniej wysycone tą zielenią bo w Golden Fairest jej nie ma niestety.
u mnie golden fairest z AM jest sino-oliwkowy z odrobiną mocnej żółci
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 20:34   #74
YouSmellLikeLove
Raczkowanie
 
Avatar YouSmellLikeLove
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 107
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Witam
Nikt się tutaj dawno nie odzywał. Natomiast ja również niedawno odkryłam, że moja skóra jest zielonkawo-żółta, natomiast wciąż nie mogę dojść czy zimna czy ciepła. W tych wszystkich poradnikach o doborze podkładu wychodzi mi wiele sprzeczności. Mam włosy koloru miodowego blondu, jestem mega bladziochem, który opala się na czerwono na początku. A żyły mam niebiesko zielone i już sama nie wiem co dobrać do swojej skóry. Jedyne podklady mineralnie z jakimi miałam styczność to te firmy Amilie(golden - okazał się zbyt pomarańczowy, Honey i natural, które również okazały się niedopasowane). Ostatnio wypróbowałam podkładu płynnego z Revlonu odcień Buff, który podobno jest oliwkowy i w sumie gdy nałożyłam go na szyje okazał się całkiem pasujący do mnie chociaż ja nie potrafię profesjonalnie dobrać sobie koloru. Niestety podkład ten masakrycznie ciemnieje i staje sie pomaranczowy na skórze. ;/ Może wy coś poradzicie bo w sumie jest 2017 i może coś w ofertach minerałów się pozmieniało.
__________________
vinted




- Okropne, nie?
- Co?
- To krępujące milczenie. Czemu ględzenie o bzdetach uważamy za wyraz nieskrępowania?
- Nie wiem. To dobre pytanie.
- Po tym można poznać kogoś wyjątkowego. Kiedy można zamknąć ryj i wspólnie sobie pomilczeć.
YouSmellLikeLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 20:37   #75
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Zielono żółte oliwki ma Pixie i Lucy
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 20:38   #76
YouSmellLikeLove
Raczkowanie
 
Avatar YouSmellLikeLove
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 107
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Zielono żółte oliwki ma Pixie i Lucy
dzięki
__________________
vinted




- Okropne, nie?
- Co?
- To krępujące milczenie. Czemu ględzenie o bzdetach uważamy za wyraz nieskrępowania?
- Nie wiem. To dobre pytanie.
- Po tym można poznać kogoś wyjątkowego. Kiedy można zamknąć ryj i wspólnie sobie pomilczeć.
YouSmellLikeLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 13:34   #77
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Dziewczyny pomóżcie po czasie wróciłam do kosmetyków min. i mam duży problem z kolorem, potrzebuję czegoś bardzo jasnego w wyraźnie oliwkowej nucie. Próbowałam earthnicity ale było za mało oliwkowe, golden fairest z AM to samo, zły kolor plus sam podkład okropny. Miałam nadzieję na pixie ale najjasniejsza oliwka tam, almond, jest na mnie po prostu jasny i odcina się od oliwkowej szyi :/ nie mam pomysłu czego jeszcze spróbować.
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 14:39   #78
Alex2301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 34
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Też szukam odpowiedniego odcienia... czy chrimaluxe olive 04 byłby ciemniejszy? Jak się opale to wszystko jest za jasne xD AM z golden light używałam ale takie zbyt pomarańczowe były. Co myślicie o Ecolore olive?
Alex2301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 11:35   #79
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Kupiłam własnie Neauty kryjące w odcieniah golden light i golden medium light ( wybrałam wg opisu) i są to czyste żóltki z zielonkawymi tonami. Do tej pory myślałam, że AM golden fair jest moim najlepszym kolorem ale teraz widzę jak sie myliłam oba odcienie wyglądaja u mnie tak samo (?) choć teoretycznie jeden powienien być jaśniejszy no i idealnie zlewają się z szyją.
Poza tym drobniutko zmielone są, Testuję dalej bo to pierwsze wrażenia
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-06, 14:56   #80
aa1e0a7d2a6f81aa095297b32a2321c6021b86a2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 6
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

O, ale trafiłam temat.

Mam jasną karnację i oliwkową zarazem, rzadkie połączenie. Polecam Annabelle Minerals podkład Golden Fairest, dla mnie idealny, w kolorze mojej skóry i szyi.
aa1e0a7d2a6f81aa095297b32a2321c6021b86a2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-08, 21:27   #81
she_like
Zadomowienie
 
Avatar she_like
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1 311
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Polecacie jakieś drogeryjne podkłady do jasno-oliwkowej cery?
__________________
Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę.

she_like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 16:58   #82
albdej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

czesc
albdej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 14:10   #83
gazia
Raczkowanie
 
Avatar gazia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ziemiomorze
Wiadomości: 162
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cześć dziewczyny Dawno nikt nie pisał na tym wątku, ale mam nadzieję, że oliwkowe dziewczyny znów zaczną się odzywać. Pewnego dnia otworzyłam swoją szufladę z próbkami kosmetyków i postanowiłam opisać swoją podróż w poszukiwaniu minerałów dla średniojasnej oliwki. Może komuś się przyda i zaoszczędzi sporo monet. O tym, że jestem oliwkowa dowiedziałam się całkiem niedawno, kiedy, pierwszy raz w życiu, porządnie się opaliłam. Wtedy szara zieleń uderzyła po oczach. Szukając minerałów dla siebie testowałam wszystkie odcienie poza oliwkamiI w większości wyglądałam co najmniej dziwnie. Poszukiwania idealnej oliwki to kolejne nietrafione próbki. Dobrą stroną tych poszukiwań było poznanie właściwości minerałów z różnych firm. Ilość nietrafionych próbek, kiedy zgrupuje się to razem, zrobiła na mnie duże wrażenie i lekko mną potrząsnęła. Sporo czasu poświęciłam na szukanie jakiegoś zastosowania dla moich zbiorów i trafiłam na bloga nieocenionej arsenic, którą pozdrawiam. Za jej radą zamówiłam w jednym ze sklepów z półproduktami color blend olive. Po dodaniu niewielkiej ilości do nieco zbyt jasnej próbki goldena z neauty, którą to firmę bardzo lubię, po raz pierwszy twarz nie odstawała mi od szyi, a całość nie wyglądała zielono. Myślę, że za niewielkie pieniążki da się wykorzystać sporo z nietrafionych odcieni i można skorzystać z tych firm, których formuły bardzo pasują, a nie można dobrać sobie koloru. Polecam zgłębić temat, bo to otwiera naprawdę fajne możliwości i nie wymaga wydatkowania masy monet. Mam nadzieję, że może moje doświadczenia i odkrycie oliwkowej bazy komuś pomogą Pozdrawiam oliwkowe dziewczyny i mam nadzieję na reaktywację tego wątku. Od czasu większości wpisów sporo się zmieniło i fajnie byłoby wymienić się nowymi doświadczeniami Chętnie dowidziałabym się jakich rozświetlaczy i róży używacie. Jakie macie z tym doświadczenia?
gazia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-31, 15:43   #84
paulinaa223
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was może polecić oliwkowy podkład z tych bardziej kryjących, na większe wyjścia? W mojej kosmetyczce jest DW w odcieniu 1W2 sand ale jest dla mnie za żółty potrzebuje czegoś z zielonymi tonami. Widziałam w ofercie fenty beauty parę oliwek, czy któraś z Was miała możliwość jego stosowania i może się wypowiedzieć na jego temat? Bądź też moze macie inny, oliwkowy godny do polecenia! Pozdrawiam
paulinaa223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-26, 09:53   #85
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez paulinaa223 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, czy któraś z Was może polecić oliwkowy podkład z tych bardziej kryjących, na większe wyjścia? W mojej kosmetyczce jest DW w odcieniu 1W2 sand ale jest dla mnie za żółty potrzebuje czegoś z zielonymi tonami. Widziałam w ofercie fenty beauty parę oliwek, czy któraś z Was miała możliwość jego stosowania i może się wypowiedzieć na jego temat? Bądź też moze macie inny, oliwkowy godny do polecenia! Pozdrawiam

Spróbowałabym pixie cosmetics formuła botanicals, kolor musiałabyś dobrać do swojego odcienia, maja oliwki i ziemiste odcienie.

Albo annabelle minerals formuła matujaca odcienie golden są oliwkowe.

Wybierz próbki najpierw i będzie git


Sent from my iPhone using Tapatalk
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-21, 14:09   #86
Maripuri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Cytat:
Napisane przez paulinaa223 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, czy któraś z Was może polecić oliwkowy podkład z tych bardziej kryjących, na większe wyjścia? W mojej kosmetyczce jest DW w odcieniu 1W2 sand ale jest dla mnie za żółty potrzebuje czegoś z zielonymi tonami. Widziałam w ofercie fenty beauty parę oliwek, czy któraś z Was miała możliwość jego stosowania i może się wypowiedzieć na jego temat? Bądź też moze macie inny, oliwkowy godny do polecenia! Pozdrawiam
Ja używałam Fenty podkład w kolorach 130 i 140 i jak narazie są to moje najlepiej dobrane kolory. 130 to bardziej żółta oliwka a 140 bardziej neutralna, ona dość jasne, ale dla bladej cery mogą być za ciemne. Szkoda, że nie do końca mi odpowiada formuła podkładu, czasami wygląda bardzo ładnie, a czasem cięzko i trudno go równomiernie i ładnie rozprowadzić.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez gazia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Dawno nikt nie pisał na tym wątku, ale mam nadzieję, że oliwkowe dziewczyny znów zaczną się odzywać. Pewnego dnia otworzyłam swoją szufladę z próbkami kosmetyków i postanowiłam opisać swoją podróż w poszukiwaniu minerałów dla średniojasnej oliwki. Może komuś się przyda i zaoszczędzi sporo monet. O tym, że jestem oliwkowa dowiedziałam się całkiem niedawno, kiedy, pierwszy raz w życiu, porządnie się opaliłam. Wtedy szara zieleń uderzyła po oczach. Szukając minerałów dla siebie testowałam wszystkie odcienie poza oliwkamiI w większości wyglądałam co najmniej dziwnie. Poszukiwania idealnej oliwki to kolejne nietrafione próbki. Dobrą stroną tych poszukiwań było poznanie właściwości minerałów z różnych firm. Ilość nietrafionych próbek, kiedy zgrupuje się to razem, zrobiła na mnie duże wrażenie i lekko mną potrząsnęła. Sporo czasu poświęciłam na szukanie jakiegoś zastosowania dla moich zbiorów i trafiłam na bloga nieocenionej arsenic, którą pozdrawiam. Za jej radą zamówiłam w jednym ze sklepów z półproduktami color blend olive. Po dodaniu niewielkiej ilości do nieco zbyt jasnej próbki goldena z neauty, którą to firmę bardzo lubię, po raz pierwszy twarz nie odstawała mi od szyi, a całość nie wyglądała zielono. Myślę, że za niewielkie pieniążki da się wykorzystać sporo z nietrafionych odcieni i można skorzystać z tych firm, których formuły bardzo pasują, a nie można dobrać sobie koloru. Polecam zgłębić temat, bo to otwiera naprawdę fajne możliwości i nie wymaga wydatkowania masy monet. Mam nadzieję, że może moje doświadczenia i odkrycie oliwkowej bazy komuś pomogą Pozdrawiam oliwkowe dziewczyny i mam nadzieję na reaktywację tego wątku. Od czasu większości wpisów sporo się zmieniło i fajnie byłoby wymienić się nowymi doświadczeniami Chętnie dowidziałabym się jakich rozświetlaczy i róży używacie. Jakie macie z tym doświadczenia?
Też bym sie dowiedziała jakie róże polecają inne oliwkowe cery, z tym jest problem, u mnie wszystkie wychodzą za ciepło i za pomarańczowo, a te typowo chłodne znów nie współgrają za bardzo. Nieźle wyglądają śliwki (Nars "Sin", NyX Ombre w kolorze Mauve me), albo takie taupe ( Nyx róż w kolorze Taupe), ale nie do wszystkiego pasują. Szukam różu w kolorze pudrowego neutralnego różu, trochę szarego, który nie ciepleje na skórze. Ktoś coś?

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Jakie pomadki nude polecacie dla oliwkowej cery? Tak, żeby nie wyglądały pomarańczowo.
Maripuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-21 14:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.