Dieta po operacji na woreczek żółciowy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-11, 15:17   #61
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Bez czekolady umrę Kurczę ja tak bardzo lubię jeść. Skoro po 10 miesiącach kłuje po plackach to ja wymiękam. Kupiłam sobie kurczaka w galarecie, zobaczymy jak będę się czuła. Dzisiaj zjadłam na śniadanie dwie parówki cielęce na ciepło i jest ok, nic mi nie jest. Jem też herbatniczki bo już mam dosyć sucharów. Trochę mnie ciągnie w pępku, głupie uczucie.Wy też tak miałyście???

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Czy któraś jadła może kalafiora???Mam ochotę zjść coś, co nie jest marchewką i pulpetem
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 15:22   #62
Pani K
Raczkowanie
 
Avatar Pani K
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 98
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez astra001 Pokaż wiadomość
Bez czekolady umrę Kurczę ja tak bardzo lubię jeść. Skoro po 10 miesiącach kłuje po plackach to ja wymiękam. Kupiłam sobie kurczaka w galarecie, zobaczymy jak będę się czuła. Dzisiaj zjadłam na śniadanie dwie parówki cielęce na ciepło i jest ok, nic mi nie jest. Jem też herbatniczki bo już mam dosyć sucharów. Trochę mnie ciągnie w pępku, głupie uczucie.Wy też tak miałyście???

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Czy któraś jadła może kalafiora???Mam ochotę zjść coś, co nie jest marchewką i pulpetem
Mnie ciągnie, ale to z innego powodu

Kalafiora nie jadłam, parówek też nie ;/

Spróbuj suchary z dżemem, np. z morelowym czy brzoskwiniowym.

Tez bym zjadła herbatniki, ciekawe czy mogę

Edytowane przez Pani K
Czas edycji: 2011-12-11 o 15:24
Pani K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 15:37   #63
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Herbatniki możesz na pewno.Ja jadłam już po 2 dniach po operacji Ja się boję dżemu ale może jutro zjem.Wacham się też nad galaretką.
Dzisiaj mogłam już się cała umc ale i tek się bałam zamoczyć te ranki.Boję się że mi się blizny rozejdą Dzisiaj trochę za dużo robiłam w domu i boli mnie tam gdzie był woreczek, ta blizna w środku
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 15:49   #64
Pani K
Raczkowanie
 
Avatar Pani K
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 98
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez astra001 Pokaż wiadomość
Herbatniki możesz na pewno.Ja jadłam już po 2 dniach po operacji Ja się boję dżemu ale może jutro zjem.Wacham się też nad galaretką.
Dzisiaj mogłam już się cała umc ale i tek się bałam zamoczyć te ranki.Boję się że mi się blizny rozejdą Dzisiaj trochę za dużo robiłam w domu i boli mnie tam gdzie był woreczek, ta blizna w środku
To i mnie też ta blizna pobolewa jeszcze. Nie wiem jak długo jeszcze będzie bolała, na szczęście to jest do wytrzymania.
Herbatniki spróbuje jutro. Galaretki jeszcze nie jadłam, to nie wiem, co i jak będzie.
Ranki ci się nie rozejdą, nie martw się.
Pani K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 19:32   #65
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Zjadłam kostkę czekolady.Jestem strasznie łakoma Nic mi nie jest. Jutro zjem kisiel "słodka chwila" zobaczymy co będzie Na obiad planuję udko z kurczaka i kalafior.
Nie wiecie po ilu miesiącach można jeździć rowerkiem albo chodzić na siłownię??
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 19:38   #66
Pani K
Raczkowanie
 
Avatar Pani K
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 98
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez astra001 Pokaż wiadomość
Zjadłam kostkę czekolady.Jestem strasznie łakoma Nic mi nie jest. Jutro zjem kisiel "słodka chwila" zobaczymy co będzie Na obiad planuję udko z kurczaka i kalafior.
Nie wiecie po ilu miesiącach można jeździć rowerkiem albo chodzić na siłownię??
Lepiej trzymaj dietę, bo ci się kamyki porobią w przewodach i wtedy będzie dopiero ból.
Pani K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 23:06   #67
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Kasza manna zwykła z proszku, taki gorący kubek. Żelek nie jadłam, nie przesadzajmy... Nie można się powstrzymać od słodyczy na miesiąc? To nie jest długo. Chyba lepiej się przemęczyć niż potem zwijać z bólu i mieć od nowa problemy z niedrożnością przewodów żółciowych.

Astra, kalafior to roślina wzdymająca, unikaj takich rzeczy jak ognia! Ja przez kamicę żółciową nabawiłam się jelita wrażliwego, to naprawdę uprzykrza życie i muszę z tym już egzystować do śmierci. :-/ Tak że ja staram się cały czas nie jadać za dużo takich rzeczy. Po głupiej kukurydzy potrafię cały wieczór przeleżeć ze wzdęciami w łóżku.

Ech, a mnie cały dzień dobija ta kolka... Boję się. Nie miałam nigdy tak poważnej i długiej kolki. A teraz nie mam woreczka, to wolę nie myśleć co w tych zrostach się dzieje. Leki słabo pomagają. Na szczęście idę do chirurga w czwartek (w innej sprawie, ale go o to zapytam).
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 10:31   #68
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Kolki miałam parę razy głównie w nocy ale teraz jakoś przeszły.Może faktycznie nie będę jadła kalafiora.
Jakie warzywa mogę jeść żeby obiad nie był taki suchy.Samo mięso i ziemniaki??? Mam już dosyć marchewki
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 12:18   #69
Pani K
Raczkowanie
 
Avatar Pani K
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 98
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Kasza manna zwykła z proszku, taki gorący kubek. Żelek nie jadłam, nie przesadzajmy... Nie można się powstrzymać od słodyczy na miesiąc? To nie jest długo. Chyba lepiej się przemęczyć niż potem zwijać z bólu i mieć od nowa problemy z niedrożnością przewodów żółciowych.

Astra, kalafior to roślina wzdymająca, unikaj takich rzeczy jak ognia! Ja przez kamicę żółciową nabawiłam się jelita wrażliwego, to naprawdę uprzykrza życie i muszę z tym już egzystować do śmierci. :-/ Tak że ja staram się cały czas nie jadać za dużo takich rzeczy. Po głupiej kukurydzy potrafię cały wieczór przeleżeć ze wzdęciami w łóżku.

Ech, a mnie cały dzień dobija ta kolka... Boję się. Nie miałam nigdy tak poważnej i długiej kolki. A teraz nie mam woreczka, to wolę nie myśleć co w tych zrostach się dzieje. Leki słabo pomagają. Na szczęście idę do chirurga w czwartek (w innej sprawie, ale go o to zapytam).
Racja. Wole po pościć teraz, niż potem całe życie męka ;/

astro
Z warzyw to jem sałatę, dobrze się trawi, bez żadnych ekscesów. Także pure z buraczków jadłam, było ok. NA ulotce mam jeszcze pure z dyni, szpinak ale tych nie jadłam jeszcze, bo i nie przepadam za nimi za bardzo.Buraczki normalnie ugotowane i starte n a tarce na miazgę i smacznego ;p

Lia
Czytałam, że mogą być takie bóle po operacji, zmiana diety itd. Jedna z pielęgniarek po operacji powiedziała mi, że ona już 2 lata po jest i ma problem z czekoladą. Po prostu źle jej się trawi i ma bóle. Widać każdy coś takiego będzie miał, u Ciebie to smażona cukinia ;/ Ciekawe co u mnie.

ps. przez pomylke zjadłąm dziś 1/2 małego jogurtu 2% tłuszczu. Zobaczymy co bedzie jak sie strawi
eh, poszedł jogurcik, ale nie za lekko, z lekkimi mdłościami prawie nie zauważalnymi i takim samym bólem brzucha. W sumie mogłabym to nazwać dyskomfortem.

Lia, miesiąc diety(słyszałam, że aż trzy!) a jak dalej? Dodawałaś co chciałaś czy tez jakoś patrzyłaś na ciężkość potraw?

Edytowane przez Pani K
Czas edycji: 2011-12-12 o 16:19
Pani K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 17:00   #70
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Mi na szczęście rano przeszło, cały dzień się z tym męczyłam. Nie sądziłam, że mnie to dopadnie 10 miesięcy po zabiegu jak gdyby nic - bo jadłam już takie rzeczy wcześniej.

Mi nie robiło, że jestem na diecie, bo od dawna już na niej byłam. Nie było dla mnie problemem zrezygnować z tłustych potraw. Dbałam o linię i jadłam zdrowo. Praktycznie wiele nie dodałam po pierwszym miesiącu, bo jadłam wszystko co zwykle. Dopiero po około 3 miesiącach zjadłam pierwszego schabowego (tłuste mięso) i inne smażone rzeczy - chodzi tu o patelnię ze zwykłym tłuszczem. Po miesiącu jadłam normalną pierś z kurczaka grillowaną na patelni, beztłuszczowo.

Trzeba próbować wszystkiego po kolei, wiadomo chyba jakich ciężkich potraw nie jeść. Jest duuużo produktów, które można jeść, urozmaicać. Świat nie kończy się na schabowym czy devolai'u. Nawet wśród słodyczy jest spory wybór.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 17:48   #71
Pani K
Raczkowanie
 
Avatar Pani K
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 98
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Mi na szczęście rano przeszło, cały dzień się z tym męczyłam. Nie sądziłam, że mnie to dopadnie 10 miesięcy po zabiegu jak gdyby nic - bo jadłam już takie rzeczy wcześniej.

Mi nie robiło, że jestem na diecie, bo od dawna już na niej byłam. Nie było dla mnie problemem zrezygnować z tłustych potraw. Dbałam o linię i jadłam zdrowo. Praktycznie wiele nie dodałam po pierwszym miesiącu, bo jadłam wszystko co zwykle. Dopiero po około 3 miesiącach zjadłam pierwszego schabowego (tłuste mięso) i inne smażone rzeczy - chodzi tu o patelnię ze zwykłym tłuszczem. Po miesiącu jadłam normalną pierś z kurczaka grillowaną na patelni, beztłuszczowo.

Trzeba próbować wszystkiego po kolei, wiadomo chyba jakich ciężkich potraw nie jeść. Jest duuużo produktów, które można jeść, urozmaicać. Świat nie kończy się na schabowym czy devolai'u. Nawet wśród słodyczy jest spory wybór.
Lia nie chodzi mi o schabowe bo te mnie nie kręcą, stanowczo wole nabiał. Chodzi mi raczej o to, kiedy mogę wprowadzać do diety serki homo, jogurty owocowe, owoce surowe np. jabłka, gruszki. Po prostu zacząć tak normalnie jeść, a nie wszystko cedzić i gotować.
Mozesz napisać co i kiedy jeść, tak mnie więcej. Wiem, że u każdego to jest inaczej, wszystko metodą prób i błędów. Ale lepiej poczytać, ze kalafior be i jeszcze na niego za wcześnie, niz go zjeść i potem cierpieć. Dodam, że jestem 18 dzień dziś po laparoskopii. Napiszcie dziewczyny co jeść mogę, bo na razie bardzo skromnie jadam i brak mi urozmaicenia i pomysłu stanowczo.

Edytowane przez Pani K
Czas edycji: 2011-12-12 o 17:49
Pani K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 18:00   #72
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Jadłam dzisiaj niecałe pół banana i jest dobrze.Wchodzi mi też kurczak w galarecie i parówki. Chciała bym zacząć jeść jakiś chudy biały ser albo serek wiejski. Jutro będę robić rybę na obiad tylko nie mam żadnej koncepcji jak. Wiem że na pewno w folii i co dalej, cytryna chyba odpada.Doradźcie coś
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 18:10   #73
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

No jogurty ja piłam już na 4 dzień. Surowe owoce i warzywa dopiero po 2 tygodniach. Chyba nie jest wielką filozofią jeść lekko, unikać ciężkiego, wzdymających warzyw i chemii. Ja bym nie mogła przeżyć dłużej niż tydzień na samych papkach - i tego też nie robiłam. Bolało mnie po surowych, to nie jadłam jeszcze przez tydzień.

W kółko mówię, że tu nie ma reguły i nie ma co się trzymać sztywnych ram. Najgorszy jest pierwszy tydzień, bo wtedy trzeba ze wszystkim uważać. Potem to jedzta co chceta (poza ciężkimi smażonymi i tłustymi potrawami) i obserwujcie jak reagujecie. Macie listę potraw "zakazanych", starajcie się ich unikać przez pierwsze tygodnie, albo próbujcie w małych dawkach. Ja nic więcej Wam nie poradzę.

Astra, chude serki można jeść już po paru dniach.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 18:17   #74
Pani K
Raczkowanie
 
Avatar Pani K
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 98
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez astra001 Pokaż wiadomość
Jadłam dzisiaj niecałe pół banana i jest dobrze.Wchodzi mi też kurczak w galarecie i parówki. Chciała bym zacząć jeść jakiś chudy biały ser albo serek wiejski. Jutro będę robić rybę na obiad tylko nie mam żadnej koncepcji jak. Wiem że na pewno w folii i co dalej, cytryna chyba odpada.Doradźcie coś
Ryb jeszcze nie jadłam. Wszystko przez to, ze dostałam na ulotce, ze mam jeść tylko świeże! Masakra jakaś. Mogą być mrożone?

Czytałam, że cytryna może być, nie wiem, ile w tym prawdy ;/

Tez mam problem, co i kiedy jeść. Czy mogę zjeść serek czy jeszcze nie itd. Jakos nie wiem, co jest lekkie a z czym jeszcze poczekać.
Pani K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 18:37   #75
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Lekkie = wszystko co nie jest tłuste. -,- Twarożki, jogurty, serki - czy to jest ciężkie? Ja naprawdę mam na myśli mówiąc o rzeczach ciężkich tylko smażone i tłuste potrawy (np. żółte sery).

Ryba nie powinna robić różnicy czy jest świeża czy mrożona, podobnie jak mięso. Ja jadłam mrożoną pierś z kurczaka, która była potem ugotowana. Cytryna - pierwsze słyszę, że robi problem.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 18:43   #76
Pani K
Raczkowanie
 
Avatar Pani K
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 98
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Zupełnie nie wiem jak to rozebrać. Serek wiejski ma 45 g tłuszczu a ja mam napisane w ulotce tylko 30 g/ dobę. Czy ten limit tyczy się pierwszych dni po operacji czy całego miesiąca(chyba mnie coś trafi!)?
Pani K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 19:48   #77
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

OMG, ale masz z tym problem kobieto. Ja w ogóle na takie rzeczy nie patrzyłam jak zawartość tłuszczu w zwykłym twarożku, rotfl.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 20:23   #78
Pani K
Raczkowanie
 
Avatar Pani K
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 98
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
OMG, ale masz z tym problem kobieto. Ja w ogóle na takie rzeczy nie patrzyłam jak zawartość tłuszczu w zwykłym twarożku, rotfl.
Chyba i ja przestane, bo głodna się robię. Tylko dziś zjadłam, przez pomyłkę, pół kefiru z 2% tłuszczu i z lekka mnie pobolewało i jakoś tak niewyraźnie mdliło;/ Myślisz, że przejdzie, jak zacznę jeść tłuszcz?
Pani K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 20:36   #79
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Jak po kefirze Cię boli, to po tłuszczu umrzesz. Kefir może jeszcze za szybko, spróbuj zwykłego jogurtu naturalnego, robią nawet 0%. Nie wydaje mi się, żeby ten tłuszcz z kefiru Ci szkodził.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 21:10   #80
Pani K
Raczkowanie
 
Avatar Pani K
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 98
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Eh, sorki. To nie był kefir tylko jogurt. Przez pomyłkę kupiłam zamiast 0 % to z 2 % tłuszczu i zanim zagapiłam co jem, zjadłam pół. Tragedii nie było, ale fajnie też nie było.
PO jogurcie 0% też mnie zgaga czasem piecze. Na pewno po tym, bo nic innego nie jem.
Nawet bułek jeszcze nie jem, tylko suchary ;/ Nie wiem dlaczego u mnie tak wolno idzie z tymi produktami, ale jest jak jest. Dlatego dopytuję, czy ja coś nie partaczę po drodze, że nie mogę prawie nic jeść. Jestem prawie 20 dni po operacji ;/ a dalej wcinam suchary. Kurczaka mogę, dżem z brzoskwini, banany, ziemniaki, ale to wszystko się je zaraz po operacji ;/ Biały chudy ser odbija mi się chemią, tak samo jak soki owocowo - warzywne, tylko one jeszcze gorzej.
Juz nie wiem co mam jeść, żeby było dobrze, dlatego tak dopytuję.

Edytowane przez Pani K
Czas edycji: 2011-12-12 o 21:14 Powód: literówka
Pani K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 05:31   #81
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Ja bułki jadłam już na 2 dzień po zabiegu... To było moje 1 porządne śniadanie, ha ha. 20 dni po operacji to kurczę już wszystko jadłam. Przykro mi, że tak długo dochodzisz. Moją mamę teraz też czeka zabieg () i teraz ja będę jej gotować papki.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 09:17   #82
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Może za wolno wprowadzasz produkty. Jesteś 20 dni po operacji a jedziesz tylko na sucharkach.Wiem że za szybko nie można jeść wszystkiego ale lekarz powiedział mi że trzeba co parę dni coś nowego wprowadzać do diety żeby żołądek się przyzwyczajał.Potem mogą być problemy.
Zjedz sobie kurczaczka w galarecie, ja jadłam i jest ok. Nie cały ale tak 2/3 opakowania. Jem też parówki na ciepło. Właśnie jem kisiel pierwszy raz (zobaczymy)
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 12:33   #83
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Popieram pierwszy akapit. Nie powinno się tak drastycznie ograniczać spożywanych produktów. Po kisielu nic Ci nie powinno być.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 13:03   #84
Pani K
Raczkowanie
 
Avatar Pani K
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 98
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Heh, dziewczyny, ja tego nie robię specjalnie. Po prostu odczuwam bóle po zjedzeniu i nie jem. Czekam jakiś czas i znów sprawdzam. Jestem głodna już dość i dziś kolejne podejście do bułki robię. Niech się dzieje co chce, jeść mi się chce normalnie już.

astra

nie na samych sucharkach, choć jeśli chodzi o pieczywo, to tak ;/

Jem kurczaka, robię sobie z niego sos z przecierem pomidorowym i z jogurtem, jem ziemniaki, marchew, kisiel, sałatę, buraczki i inne rzeczy.
Czy wy też miałyście bóle przy wprowadzaniu kolejnych produktów?

Edytowane przez Pani K
Czas edycji: 2011-12-13 o 13:06
Pani K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 13:27   #85
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Ja miałam tylko przy próbowaniu surowego ogórka i pomidora po tygodniu, no i po miesiącu przy próbie pieczonego łososia. Więcej grzechów nie pamiętam.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 13:29   #86
Pani K
Raczkowanie
 
Avatar Pani K
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 98
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Ja miałam tylko przy próbowaniu surowego ogórka i pomidora po tygodniu, no i po miesiącu przy próbie pieczonego łososia. Więcej grzechów nie pamiętam.
szczęściara

Co polecicie z makaronów i czy już mogę i z czym je jeść?
A te serki homo, wiejskie to juz mogę? I co jeszcze bym mogła napiszcie, pls.

Edytowane przez Pani K
Czas edycji: 2011-12-13 o 13:38
Pani K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 14:27   #87
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Ty już to DAWNO możesz jeść. Wiele produktów po tylu dniach możesz jeść, my Ci nie ułożymy przecież jadłospisu. Próbuj.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 14:55   #88
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Ja miałam bóle jak zjadłam ryż z jabłkiem duszonym. Jak za bardzo się najjem to chce mi się trochę wymiotować ale tak to po mału zaczynam próbować różnych produktów. Kupiłam bialy chudy ser, może zjem na kolację. Powiem szczerze że nie jadłam ani buraków ani sosu pomidorowego.Myślałam że na warzywa za wcześnie. Chyba zacznę też próbować sałaty za parę dni
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 14:55   #89
Pani K
Raczkowanie
 
Avatar Pani K
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 98
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

oj to super, będę próbować

Nie chodzi mi o układnie jadłospisu, ja po prostu nie wiem, co mam jeść po kolei, żeby zacząć od najlżejszych i powoli dodawać inne rzeczy, które mi nie zaszkodzą.

Zjadłam bułkę, ale taką najzwyklejszą, żadne kajzerki, wrocławskie. Na razie wszystko ok ze mną. Jak się coś zmieni to napiszę.

astra
sałatę jadłam w 2 tygodniu po i nic mi nie było
ryżu nie jadłam, mleka też jeszcze nie ;/ a tak je lubię.
Co powiecie na inkę z mlekiem, mam taka ochotę - mniam - ale nie wiem, czy mogę?



ps. kupcze, nigdy nie sadziłam, ze będę sobie musiała limitować jedzenie. Nie dość, ze wszystko lekkie to jeszcze limit na porcje To jest dopiero dieta :d u mnie 10 kg mniej w tym miesiacu

Edytowane przez Pani K
Czas edycji: 2011-12-13 o 14:59
Pani K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 14:58   #90
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Kup sobie serek wiejski light i po trochu jedz, nie zjadaj całego tylko na dwa razy.Zobaczysz, jak nic ci nie będzie to znaczy że jest ok . Po kiślu nic mi nie jest więc chyba przeszedł
Mówię Ci kup sobie kurczaczka w galaretce w pojemniczku, na pewno nic Ci się nie stanie.Ja jadłam 8 dni po operacji.
Jadłam też makaron rosołowy z zupką

Edytowane przez astra001
Czas edycji: 2011-12-13 o 15:00
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-29 21:42:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.