Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-21, 10:28   #2791
Patronum
Przyczajenie
 
Avatar Patronum
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Już za tydzień kończę Maczka. To ciekawe ,że również czytałam opinie o szkołach na tych wątku 3 lata temu a nadal to żyje Trudno mi stwierdzić czy polecam moją szkołę ,ale na pewno wybrałabym ją ponownie. W 1 roku liceum byłam w Paderewie. Dla mnie koszmar. Ciasna szkoła, wszyscy nauczyciele są wymagający ,choć trzeba przyznać że społeczność była bardzo zżyta i często wychodziły jakieś wspólne inicjatywy. Potem przepisałam się do Maczka. Byłam zaskoczona, zupełnie inne liceum. Właściwie wystarczy tylko chodzić do tej szkoły, żeby zdać. Przyjazna atmosfera ,a do tego bardzo podobały mi się moje rozszerzenia, ponieważ w innej szkole ich nie znalazłam. Jestem na ang-geo-wos. Jeśli nie lubicie siedzieć w książkach całymi dniami a z liceum chcecie wynieść fajne wspomnienia to zapraszam do Maczka
Patronum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 12:32   #2792
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Patronum Pokaż wiadomość
Byłam zaskoczona, zupełnie inne liceum. Właściwie wystarczy tylko chodzić do tej szkoły, żeby zdać. Jeśli nie lubicie siedzieć w książkach całymi dniami a z liceum chcecie wynieść fajne wspomnienia to zapraszam do Maczka
Przypomina mi to jakże zabawną historię, gdy byłam x lat temu na targach edukacyjnych i usłyszałam od przedstawicieli gastronomika: "martwcie się, że nigdzie się nie dostaniecie? Przyjdzcie do nas, u nas nie ma tego problemu!".


Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
panthher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 13:16   #2793
beatriczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lili_2 Pokaż wiadomość
Hej,
Chodzę do Mickiewicza. Jestem na biol-chemie i jestem bardzo zadowolona
Co do humana... W Mickiewiczu ogólnie jest wysoki poziom, więc humanistyczna też jest pewnie całkiem dobra. Na pewno jest nacisk na historię i wos, uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach. Jest to stara dobra szkoła z długą tradycją i klimatem.
Pik jest raczej matematyczny, więc na humana bym się tam chyba nie wybierała
A Kopernik... na pewno mają dobrą klasę przyrodniczą, wiem że z humanistycznych jest klasa dziennikarska, ale nie wiem jaki mają poziom.
Mam nadzieję, że trochę pomogłam

Dziękuję za odpowiedź! Już po egzaminach i jestem ciekawa czy dostałabym się do Micka. Wiesz może ile trzeba mieć punktów i czy obowiązkowo trzeba być laureatem?
beatriczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 10:33   #2794
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez beatriczek Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź! Już po egzaminach i jestem ciekawa czy dostałabym się do Micka. Wiesz może ile trzeba mieć punktów i czy obowiązkowo trzeba być laureatem?
Nie trzeba być obowiązkowo laureatem, ale mając tytuł, masz gwarancję przyjęcia. Kilka lat temu zdarzyła się taka sytuacja, kiedy brakło miejsc dla laureatów w dwóch klasach i musieli otworzyć trzecią.
panthher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 16:32   #2795
Cathless
Rozeznanie
 
Avatar Cathless
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 553
GG do Cathless
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Patronum Pokaż wiadomość
Byłam zaskoczona, zupełnie inne liceum. Właściwie wystarczy tylko chodzić do tej szkoły, żeby zdać. Przyjazna atmosfera ,a do tego bardzo podobały mi się moje rozszerzenia, ponieważ w innej szkole ich nie znalazłam. Jestem na ang-geo-wos. Jeśli nie lubicie siedzieć w książkach całymi dniami a z liceum chcecie wynieść fajne wspomnienia to zapraszam do Maczka
No właśnie, wystarczy chodzic by zdać. Ale ja od szkoły wymagalabym przede wszystkim przekazania wiedzy! Wiadomo, że do matury trzeba się samemu przyłożyć, ale nauczyciel mam za zadanie cie nakierowac, wskazać informacje itp., a tego pi nauczycielach w maczku niech nikt sie nie spodziewa. Bo może w całej szkole znajdzie się 2-3 dobrych pedagogów.
Cathless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 18:35   #2796
Megafajtuska
Przyczajenie
 
Avatar Megafajtuska
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2
8 lo Katowice opinie (Marii Skłodowskiej-Curie)

Miałam plan iść do tej szkoły, jednak dzień otwarty lekko mnie zraził, a nie ukrywam interesuje mnie tam bardzo klasa dwujęzyczna z wykładowym językiem niemieckim.
Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć coś o tej szkole, o tej klasie i atmosferze w tej szkole?
Megafajtuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 19:30   #2797
Shiyo
Przyczajenie
 
Avatar Shiyo
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 10
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć, czy wiecie może gdzie najlepiej wybrać się do klasy dwujęzycznej? Szkołę średnią będę wybierać dopiero za rok, niby jeszcze sporo czasu lecz jednak chciałabym się mniej więcej zorientować. Czytałam głównie informacje o Mickiewiczu, zainteresowała mnie klasa Pre-IB z międzynarodową maturą. Ktoś był/jest w tej klasie i może się wypowiedzieć o samym profilu jak i ogólnie? Czy ta matura naprawdę coś daje? Moim marzeniem jest iść na jakiś dobry uniwersytet, coś z projektowaniem - rysunkiem, jednak jeszcze się nie określiłam bo jestem słaba z matematyki, natomiast angielski jak i niemiecki zawsze zdaję na 5, radzę sobie dobrze w językach obcych. A tak poza Mickiewiczem może ktoś poleca jakieś inne szkoły w Katowicach z dobrym profilem dwujęzycznym?
Shiyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-12, 17:23   #2798
c94cdfda467e87698dda211c1eb557a3ac4902cf_64470a16a491a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Hej no właśnie jakie liceum? Zastanawiam się nad:

- kopernikiem- klasa dziennikarska

-paderewskim- klasa hiszpansko-angielska

-maczkiem- klasa coś tam włoska

Do maczka mam 5 minut, wiec najbliżej. Do Paderewskiego i Kopernika mam trochę trudniejszy dojazd. Zależy mi na dobrym poziomie nauczania, miłych ludziach (nie chce patologii ani wrednych osób) oraz ogólnie
c94cdfda467e87698dda211c1eb557a3ac4902cf_64470a16a491a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 17:29   #2799
BlaBlaBla13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Witam!Mam pytanie dotyczące klas ekonomicznych lub prawniczych w konopie.Chodzi mi o progi punktowe z poprzednich lat, ja będe miał ok.135 pkt, także mam trochę obawy czy się dostanę.Z góry dziękuję.
BlaBlaBla13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 16:26   #2800
Agneell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Siemianowice, Śląsk
Wiadomości: 13
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Obawiam się, że może być to troszkę za mało... aczkolwiek zależy od liczebności rocznika. W zeszłym roku progi punktowe osiągnęły naprawdę wysoki pułap, o wiele wyższy, niż w poprzednich latach. Na lingwistyczną klasę było od ok. 143 pkt, a na biol-chem ok. 150 ! Jednak myślę, że zawsze warto spróbować, kto wie, jaki próg będzie tego roku ? Życzę powodzenia
Agneell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 18:35   #2801
Aneta50
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Smile Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Hej,
Chciałabym się dowiedzieć coś o Lo. Kopernika klasa
przyrodniczo-matematyczna:
1.Jaka jest atmosfera w szkole?
2.Czy jest tam lans?
3.Czy jest tam klub siatkówki?
4.Czy przychodzą tam osoby które już się znają ?
5.Jaki jest tam poziom nauki w tej klasie?
6.Czy są tam lekcje do 18.15 i czy zaczynają się o 7.10?
7.Czy w tej klasie można uczyć się francuskiego podstawa czy tylko niemieckiego?
8.Czy dobrze przygotowywują tam do matury?
9.Czy są często jakieś wyjścia/imprezy?
10.Czy jest dużo nauki?
11.Jakie podejście mają nauczyciele do ucznia?
Aneta50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-12, 16:31   #2802
c94cdfda467e87698dda211c1eb557a3ac4902cf_64470a16a491a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Ja juz chyba wybrałam jest to klasa matematyczno przyrodnicza w Kopeniku albo hisz-ang w Paderewie. Chociaż bardziej skłaniam się ku tej pierwszej może się ktoś wypowiedziec o tych klasach / szkołach ?
c94cdfda467e87698dda211c1eb557a3ac4902cf_64470a16a491a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 11:37   #2803
Erbelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Witajcie, dziś się dowiedziałam, że dostałam się do klasy SIGMA czyli mat-fiz do Konopy.
Proszę o info: mam się martwić i próbować jeszcze zmienić szkołę czy CIESZYĆ SIĘ?
Chciałam się dostać do Piecka albo do ŚląskichTZN, ale zabrakło pky
Matematyka/informatyka - tylko to mnie interesuje. Aha no i fajnie że jest basen! (ile razy w tygodniu i czy w szkole czy w Pałacu Mł.)?

I jaki w Konopie jest poziom j.niemieckiego bo w gimnazjum akurat z niemieckiego nas słabo przygotowali.

Pomożcie, jak coś wiecie. Plisss.
Erbelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 17:28   #2804
Aneta50
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Hej ,też dostałam się do Konopy na profil biol-chem.
W szkole byłam na dniach otwartych i dziewczyny oprowadzające mnie powiedziały, że basen jest raz w tygodniu (w szkole).
Aneta50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 19:27   #2805
Erbelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY


Ja nie byłam na dniu otwartym i tez nie wiem czy się cieszyć miałam 135 pkt a ty? Basen super sprawa Znasz może kogos kto już tam chodzi- jak jest?
Erbelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 09:32   #2806
Aneta50
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Miałam 142 pkt , mam 5 znajomych z tej szkoły i z tego co mówili to są bardzo zadowoleni.
Aneta50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 22:14   #2807
Mevenitte
Przyczajenie
 
Avatar Mevenitte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 25
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Erbelka Pokaż wiadomość
Witajcie, dziś się dowiedziałam, że dostałam się do klasy SIGMA czyli mat-fiz do Konopy.
Proszę o info: mam się martwić i próbować jeszcze zmienić szkołę czy CIESZYĆ SIĘ?
Chciałam się dostać do Piecka albo do ŚląskichTZN, ale zabrakło pky
Matematyka/informatyka - tylko to mnie interesuje. Aha no i fajnie że jest basen! (ile razy w tygodniu i czy w szkole czy w Pałacu Mł.)?

I jaki w Konopie jest poziom j.niemieckiego bo w gimnazjum akurat z niemieckiego nas słabo przygotowali.

Pomożcie, jak coś wiecie. Plisss.
Słyszałam, że w Konopie nauczyciele nie traktują zbyt dobrze uczniów. Ktoś pisał o tym kilka bądź kilkanaście stron temu. Nie wiem ile w tym prawdy.
Mevenitte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 11:28   #2808
Erbelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

O "Konopie" jest coś na str.84 i 92, niestety nikt nie pisze o klasie Sigma, czyli mat-fiz. Ogólnie z opisów podoba mi się to, że trzeba się samemu pilnować. Ja cierpię, gdy nauczyciele się zbytnio czepiają. Wiem co mam robić Interesują mnie zwłaszcza przedmioty ścisłe (matematyka egz.gimnazjalny 96% ). Fizyka 5, informatyka 6. Z resztą przedmiotów może być różnie, ale mam nadzieję że będzie ok.
Erbelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 08:45   #2809
Laureendila
Przyczajenie
 
Avatar Laureendila
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć dziewczyny (: Jak tam przed nowym rokiem szkolnym?
Szczerze powiedziawszy mnie coś trochę czasami kręci w żołądku. Mam nadzieję, że w tym dniu będzie dobrze.

Czy ktoś z Was może ma znajomego, coś słyszała, chodziła czy chodzi do liceum prywatnego Wańkowicza? Prawdę mówiąc trochę się obawiam o tamtejsze osoby. Wiem, że myślę stereotypowo i nie powinnam, ale kiedy myślę o mojej klasie wyobrażam sobie rozpieszczoną dziewczynę z najnowszymi białymi butami, chłopaku z najnowszymi zegarkiem, iPhonem i tabletem.
Laureendila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-01, 17:28   #2810
Erbelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Mój kuzyn uczy się w tej szkole (prywatne LO im. Wańkowicza) i jest bardzo dobrze: wysoki poziom, dobra atmosfera. Lans jest wszędzie ale w tej szkole naprawdę kładą nacisk na poziom nauczania. Ja też chciałam tam pójść ale moich rodziców nie stać.
Erbelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 20:40   #2811
majk900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Czy ktoś tu zagląda? Zbliża się kolejna rekrutacja, ja niestety nie wiem jaką szkołę wybrać. Zależy mi na profilu humanistycznym. Ciekawe profile są w Konopie, ale nie wiem czy to dobra szkoła, mimo, że bardzo mnie tam ciągnie. Wie ktoś ile punktów trzeba mieć?
Myślałem też o Skłodowskiej. Podpowie ktoś? Powie coś więcej o tych szkołach?
majk900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 01:32   #2812
mariarain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć! Czy ktoś mógłby mi pomóc w wyborze liceum? Jestem w 3 klasie gimnazjum i zastanawiam się nad Paderewskim i Maczkiem lub ewentualnie nad Długoszem . Jednakże chciałabym dowiedzieć się jaka konkretnie panuje tam atmosfera (jest to dla mnie bardzo ważne ). Niby w większości szkół cisną z nauką, ale jak jest w tych liceach? Prosiłabym o pomoc
mariarain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 01:53   #2813
mariarain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Smile Opinie o Liceach w Katowicach

Cześć! Jestem w 3 klasie gimnazjum i chciałabym dowiedzieć się trochę o liceach w Katowicach, a właściwie to o Paderewskim, Maczku i ewentualnie o Długoszu . Widzicie, zamierzam się do któregoś z nich udać, ale wpierw muszę poznać opinie o atmosferze w tych szkołach, nauczycielach, poziomie nauki itp.. Bardzo prosiłabym o pomoc
mariarain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 10:16   #2814
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Kwestia względna, jak kto definiuje słowo "cisną". Moim zdaniem w dwóch pierwszych szkołach bez szału z ilością nauki, a Długosza w ogóle odradzam.
Dziewczyny, jeżeli przeczytacie kilka stron wcześniej, na pewno natkniecie się na opinie, to szkoły,których temat był poruszany co chwilę, od zeszłego roku na pewno nic się nie zmieniło.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
panthher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 16:49   #2815
pennywise
Raczkowanie
 
Avatar pennywise
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: metropolia
Wiadomości: 37
GG do pennywise
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mariarain Pokaż wiadomość
Cześć! Czy ktoś mógłby mi pomóc w wyborze liceum? Jestem w 3 klasie gimnazjum i zastanawiam się nad Paderewskim i Maczkiem lub ewentualnie nad Długoszem . Jednakże chciałabym dowiedzieć się jaka konkretnie panuje tam atmosfera (jest to dla mnie bardzo ważne ). Niby w większości szkół cisną z nauką, ale jak jest w tych liceach? Prosiłabym o pomoc
Powtórzę to, co już kilka razy tutaj pisałam odnośnie Maczka:
jest to dobra szkoła dla tych osób, które po prostu chcą skończyć liceum bez "napinki" i jakiegoś wielkiego nacisku na naukę, czy wyścigu szczurów. Jednocześnie odradzam ją ludziom ambitnym albo takim, którzy oczekują, że nauczyciel naprawdę ich czegoś nauczy (wprawdzie w IV LO nadal pracuje kilku dobrych belfrów, ale jeśli trafi się akurat na tych nierozgarniętych, to można sobie narobić zaległości). Generalnie można przedryfować przez trzy lata nauki bez siedzenia w książkach, jadąc na bezpiecznych trójach. Kłopoty zaczynają się przed maturą - zwłaszcza, jeśli miało się pecha trafić na nauczycieli, którzy nie bardzo wiedzą w jakim świece żyją.
Co do atmosfery, to niektóre klasy rokrocznie mają opinię bardziej "imprezowych" niż inne, ale generalnie większość osób jest zadowolona (oprócz mnie ). Kiedyś dyrekcja czepiała się nawet pomalowanych paznokci, ale z czasem odpuścili walkę z wiatrakami.
__________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
pennywise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 18:34   #2816
mariarain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pennywise Pokaż wiadomość
Powtórzę to, co już kilka razy tutaj pisałam odnośnie Maczka:
jest to dobra szkoła dla tych osób, które po prostu chcą skończyć liceum bez "napinki" i jakiegoś wielkiego nacisku na naukę, czy wyścigu szczurów. Jednocześnie odradzam ją ludziom ambitnym albo takim, którzy oczekują, że nauczyciel naprawdę ich czegoś nauczy (wprawdzie w IV LO nadal pracuje kilku dobrych belfrów, ale jeśli trafi się akurat na tych nierozgarniętych, to można sobie narobić zaległości). Generalnie można przedryfować przez trzy lata nauki bez siedzenia w książkach, jadąc na bezpiecznych trójach. Kłopoty zaczynają się przed maturą - zwłaszcza, jeśli miało się pecha trafić na nauczycieli, którzy nie bardzo wiedzą w jakim świece żyją.
Co do atmosfery, to niektóre klasy rokrocznie mają opinię bardziej "imprezowych" niż inne, ale generalnie większość osób jest zadowolona (oprócz mnie ). Kiedyś dyrekcja czepiała się nawet pomalowanych paznokci, ale z czasem odpuścili walkę z wiatrakami.
Cytat:
Napisane przez panthher Pokaż wiadomość
Kwestia względna, jak kto definiuje słowo "cisną". Moim zdaniem w dwóch pierwszych szkołach bez szału z ilością nauki, a Długosza w ogóle odradzam.
Dziewczyny, jeżeli przeczytacie kilka stron wcześniej, na pewno natkniecie się na opinie, to szkoły,których temat był poruszany co chwilę, od zeszłego roku na pewno nic się nie zmieniło.
Dzięki za odpowiedź
mariarain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 20:01   #2817
Aneta50
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Jeśli ktoś ma pytania dotyczące Konopy to służę pomocą
Aneta50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 22:15   #2818
Mevenitte
Przyczajenie
 
Avatar Mevenitte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 25
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

No to ja mam kilka pytań dotyczących Konopy.
1. Czy to prawda, że to szkoła lansiarzy i snobów?
2. Jak tam z nauczycielami? Da się z nimi dogadać? Krążą różne opinie m.in że grono pedagogiczne zrobi wszystko, żeby poniżyć ucznia, pokazać swoją wyższość ;/
3. Ile razy macie basen w tygodniu?
4. Czy w Konopie klasy biolchem mają wysoki poziom?
5. No i jak z przygotowaniem do matury. :P
Z góry dzięki za odpowiedź. W ogóle ktoś z tego forum wybiera się w tym roku na biolchem i ma na oku Mickiewicza, Konopę, Paderewę lub Kopernika? ;P
Mevenitte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 22:59   #2819
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mevenitte Pokaż wiadomość
No to ja mam kilka pytań dotyczących Konopy.
1. Czy to prawda, że to szkoła lansiarzy i snobów?
2. Jak tam z nauczycielami? Da się z nimi dogadać? Krążą różne opinie m.in że grono pedagogiczne zrobi wszystko, żeby poniżyć ucznia, pokazać swoją wyższość ;/
3. Ile razy macie basen w tygodniu?
4. Czy w Konopie klasy biolchem mają wysoki poziom?
5. No i jak z przygotowaniem do matury.Z góry dzięki za odpowiedź. W ogóle ktoś z tego forum wybiera się w tym roku na biolchem i ma na oku Mickiewicza, Konopę, Paderewę lub Kopernika? ;P
Jeżeli chodzi o biochem, to imho zdecydowanie Mickiewicz.
panthher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 23:59   #2820
Aneta50
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY

1.Nie to nie jest prawda i najlepszym na to sposobem jest się przekonać i przyjść na dni otwarte ( zapraszam 1 kwietnia) . Tak właśnie ja się przekonałam i nie żałuję.
2.Nie wiem skąd taka opinia wgl, nauczyciel jak wiadomo każdy ma inny sposób nauczania ale żaden nie poniża ucznia.
3.Mamy basen raz w tygodniu, można przyjść również na dodatkowy basen ( też jest raz w tygodniu).
4.Biolchem ma bardzo dobry poziom przynajmniej ja jestem zadowolona .
5.Jak jest z przygotowaniem do matury to jeszcze dokładnie nie wiem bo jestem dopiero w 1 klasie , ale muszę powiedzieć że już od pierwszej klasy podkreślają co może być na maturze i na co trzeba zwrócić uwagę.

Przyjdź na dni otwarte i zobacz czy odpowiada Ci ta szkoła, ja się w każdym razie nie zawiodłam i bardzo Ci ją polecam .
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj chętnie na nie odpowiem

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:58 ----------

1.Nie to nie jest prawda i najlepszym na to sposobem jest się przekonać i przyjść na dni otwarte ( zapraszam 1 kwietnia) . Tak właśnie ja się przekonałam i nie żałuję.
2.Nie wiem skąd taka opinia wgl, nauczyciel jak wiadomo każdy ma inny sposób nauczania ale żaden nie poniża ucznia.
3.Mamy basen raz w tygodniu, można przyjść również na dodatkowy basen ( też jest raz w tygodniu).
4.Biolchem ma bardzo dobry poziom przynajmniej ja jestem zadowolona .
5.Jak jest z przygotowaniem do matury to jeszcze dokładnie nie wiem bo jestem dopiero w 1 klasie , ale muszę powiedzieć że już od pierwszej klasy podkreślają co może być na maturze i na co trzeba zwrócić uwagę.

Przyjdź na dni otwarte i zobacz czy odpowiada Ci ta szkoła, ja się w każdym razie nie zawiodłam i bardzo Ci ją polecam .
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj chętnie na nie odpowiem
Aneta50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-24 22:37:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:51.