rozjaśnianie kręconych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-08, 10:18   #1
warszanianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Question

Czy po farbowaniu będą się kręcić ? ? ?


Więc mam taki problem: jestem naturalną brunetką (średnią) i chciałabym przefarbować włosy na średni blond. Moje włosy są kręcone a właściwie falowane naturalnie (wyglądają jak u jessiki simpson) i zastanawiam się czy po tak inwazyjnym zabiegu (potrzebna mi będzie dekoloryzacja) moje włosy nie przestaną się kręcić... Bardzo bym tego nie chciała bo nie wyobrażam sobie modelowania codziennie włosów a tak kłade się spać z mokrymi a rano wstaje jakbym wyszła od fryzjera Chciałabym zmienić kolor ale wciąż mam wątpliwości w końcu zdaję sobie sprawę że to bardzo niszczy włosy i do tego odrosty .... ale jak każda kobieta chciałabym spróbować wszystkiego więc dziewczynki proszę o rady
warszanianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 10:52   #2
sparx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 745
Dot.: Czy po farbowaniu będą się kręcić ? ? ?

Ja tez kiedyś miałam loki a teraz po wyjściu z brązu na blond przestały się kręcić. To moje doświadczenie.
__________________
-
Kocham
-
sparx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 11:25   #3
Ashane
Raczkowanie
 
Avatar Ashane
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: Czy po farbowaniu będą się kręcić ? ? ?

Ja miałam to samo-farbowałam na brąz i było ok-włoski ślicznie,lekko się kręciły,ale tylko jak użyłam dekoloryzatora,żeby położyć na głowie jasny brąz to po prostu włosy przestały się kręcić i musiałam ratować się lokówkami,bądź wałkami i zajmowało mi to naprawdę sporo czasu.Teraz po prostu po myciu robię na głowie takie 2 koki i są kręcone po wyschnięciu a nie siedzę tyle w łazience.A może spróbuj najpierw jaśniejsze ciut pasemka od Twoich włosków to zobaczysz jak działa na nich chemia.Albo oddaj sie w ręce fryzjera.Heh... no własnie tak to jest z gwiazdami-mają genialne fryzurki,ale często to dlatego,że stoi zawsze przy nich sztab fryzjerów
Powodzenia!
p.s. a może zamiast dekoloryzatora spróbuj jakąs farbę rozjaśniającą?jak np.feria loreala

Edytowane przez Ashane
Czas edycji: 2009-09-08 o 11:26
Ashane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 14:41   #4
warszanianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Czy po farbowaniu będą się kręcić ? ? ?

zejście pasemkami to nie za dobry pomysł w moim przypadku bo fatalnie w nich wyglądam (juz mi włosy odrosły na szczęscie). Sama nie mam zamiaru sobie ich dekoloryzować ani farbowac od początku był zamysł, że idę do fryzjera widzę że u was nie zachowały formy więc będę jeszcze myśleć dzięki za szybkie odpowiedzi mam nadzieje ze jest ktoś kto powie ze nie mam się czym martwić ;p
rozmawiałam z fryzjerką i wg niej do blodnu moge zejśc tylko za pomocą dekoloryzacji ... ;(

Edytowane przez warszanianka
Czas edycji: 2009-09-08 o 14:59
warszanianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 15:08   #5
SummerGlow
Rozeznanie
 
Avatar SummerGlow
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: 7th Heaven
Wiadomości: 693
Dot.: Czy po farbowaniu będą się kręcić ? ? ?

Wydaje mi sie, ze jesli bedziesz miala zrobiona dekoloryzacje wlosow dobrze to Twoje wlosy beda krecone nadal. Kolezanka (naturalna brnetka) obecnie ma wlasnie blond wloski bardzo jasne i nadal ma swoje loczki Dlatego wiele zalezy od tego kto i jak bedzie Ci to wykonywal
__________________
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym." B.Shankly
Blue heart forever - CFC
Zapuszczam wloski
o9.11.2013 --> CP
13.01.2014 --- 44,5 cm
SummerGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 12:43   #6
Juzz
Przyczajenie
 
Avatar Juzz
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 12
Dot.: Czy po farbowaniu będą się kręcić ? ? ?

Mnie tam po farbowaniu się wyprostowały ^^
Juzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 14:08   #7
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Czy po farbowaniu będą się kręcić ? ? ?

Dekoloryzacja mocno wysusza włosy, więc wiele zależy od tego, w jakim obecnie stanie masz włosy.
Swoje farbowałam na blond dość często, co w połączeniu z wysuszającymi siarczanami i byle jakim odżywianiem dało efekt kompletnej suszy, a co za tym idzie - braku loków.

Po zmianie kolorów radziłabym dobrą maskę i olejowanie, by włosy błyszczały i nie były suche. Maska najlepiej po każdym myciu, a olejowanie raz w tygodniu.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-14, 17:06   #8
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Czy po farbowaniu będą się kręcić ? ? ?

Jako "weteranka" w tej dziedzinie powinnam się wypowiedzieć
Włosy farbuję od jakiś 6 lat, zawsze na ciemne kolory. Początkowo farby, suszenie i używanie naszpikowanych silikonami szamponów i odżywek potwornie wysuszyło mi włosy, przez co oczywiście nie chciały się kręcić, potem doszło jeszcze prostowanie Na szczęście wkrótce potem zaprzyjaźniłam się z wizażem Zaczęłam interesować się składami maseczek i odżywek, używałam olei i nafty. Włosy powoli zaczęły odżywać, ale niezbędne było spore ich podcięcie.
Teraz pomimo regularnego farbowania odrostów mam zdrowe, kręcone włosy, ale bardzo o nie dbam - myję odżywką (szamponem zmywam tylko oleje), używam wizażowych hitów jak gloria, polski wax. Nie używam suszarki, prostownicy, lokówki itp. Nie stosuje żadnych wysuszających produktów stylizujących(ostatnio przerzuciłam się na żel lniany).
Można mieć zdrowe włosy pomimo farbowania, ale wymaga to wyrzeczeń i cierpliwości. Dużo zależy też od wyjściowego stanu włosów.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 21:46   #9
karbie1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 116
Smile rozjaśnianie kręconych

czy któraś z Was rozjaśnia kręcone włosy?
Ja do tej pory farbowałam Castingiem - czekoladą, ale chciałabym zostać blondynką .
Boje się, że z włosów zostanie siano
karbie1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 15:41   #10
kriSmk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: rozjaśnianie kręconych

cześc jestem fryzjerm. I powiedz mi ile razy malowałas swłosy tą farbą
kriSmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 19:34   #11
innauschi
Raczkowanie
 
Avatar innauschi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 96
GG do innauschi
Question Dot.: rozjaśnianie kręconych

O hej
To i ja się podepnę Nie jestem fryzjerem/ką, ale mam kręcone włosy,a w zasadzie w chwili obecnej coś, co jest ich namiastką. Wcześniej (mniej więcej 4 lata temu) bez problemu układałam włosy w coś, co można nazwać "francuskimi lokami", a w zasadzie, to one same mi się w ten sposób układały. W tej chwili (tylko balejaż z blond pasemkami, od dzwonu raz na jakieś 3 miesiące) moje loki można nazwać "artystycznym nieładem. Może to i modne, może ładne dla kogoś, ale nie dla mnie. Dla mnie to tortura
Ja nie polecam rozjaśniania, ale piszę tylko opierając się na własnym doświadczeniu. Sama sobie po prostu nie zrobiłabym tego po raz drugi.

Ale jestem ciekawa opinii profesjonalisty Jak przywrócić takim włosom skręt (o blasku nie wspominam bo to chyba za dużo marzeń, jak na jeden raz) i czy rozjaśniać czy raczej nie
__________________
Ich schenke Dir mein Herz, denn meine Hoffnung stirbt zuletzt...

Edytowane przez innauschi
Czas edycji: 2010-05-02 o 19:36 Powód: literówka
innauschi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-03, 14:07   #12
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: rozjaśnianie kręconych

Specjalistą nie jestem, ale powiem tak: rozjaśnianie pozbawiło mnie nie tylko loków, lecz także grubości. Teraz, gdy porównuję rozjaśnioną końcówkę z odrostem naturalnego koloru, widzę wyraźnie, że włos jest dwa razy grubszy.
Wszystko przez rozjaśnianie połączone z niewłaściwą pielęgnacją.

Kręcone są z natury suche i delikatne, łatwo je przerwać, zniszczyć. Niewłaściwa pielęgnacja w pierwszej kolejności skutkuje puszeniem i suszą oraz nadmiarem objętości (tzw. syndrom afrykański). Potem jest coraz gorzej - włos zaczyna się łamać, końcówka rozdwaja się.
Dobra, bogata w substancje odżywcze pielęgnacja chroni włos i sprawia, że chemiczne oraz termiczne zabiegi nie są tak groźne. Co nie oznacza, że zagrożenie likwidowane jest na stałe... Coś kosztem czegoś.

Moje doświadczenia sprawiają, że nie zamierzam rozjaśniać włosów inaczej, jak tylko cytryną czy rumiankiem. Chronię je też przed słońcem.
Wolę mieć je grube i zadbane, bo ilościowo mam ich niewiele, niż rozjaśnione...
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 12:33   #13
karbie1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 116
Dot.: rozjaśnianie kręconych

Cytat:
Napisane przez kriSmk Pokaż wiadomość
cześc jestem fryzjerm. I powiedz mi ile razy malowałas swłosy tą farbą
castiniem farbuje od września ubiegłego roku, raz na 2 miesiące.
wcześniej miałam kilka pasemek, ale tylko na czubku głowy, a przy kręcony fatalnie to wygląda, więc teraz postanowiłam zrobić pasemka tzn bardzo dużo i na całej głowie.
ale chcę się obejść bez dekoloryzacji.
karbie1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 13:55   #14
E_w_k_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: rozjaśnianie kręconych

Jestem tu nowa i zajrzałam na wizaż przypadkiem, szukając pomocy właśnie po doprowadzeniu do ruiny swoich włosów rozjaśnianiem.

Pragnę Was wszystkie, moje miłe koleżanki, przestrzec przed podobnymi pomysłami. Jeszcze 3 lata temu miałam grube, gęste, mocno kręcone włosy. Zdrowe, chociaż długie -po wysuszeniu mocno za łopatki -mokre o jakąś 1/3 dłuższe. Kolor naturalny -typowa "polska mysz", wiec praktycznie od 18 roku życia je farbowałam na różne odcienie rudości, -najpierw w domu -szamponami, potem już u fryzjera, ale zawsze na ciemne rudości/ brązy. Wszyscy zachwycali się moimi włosami ale oczywiście ja -nie (myślę, że po prostu nie doceniałam tego, co mam). Tęsknym okiem spoglądałam na blondy... No i zaczęło się... najpierw pasemka -fryzjer doradził mi, że z tak ciemnego koloru najlepiej wychodzić stopniowo. Potem -gdy pasemek miałam już mnóstwo -odrosty już rozjaśniałam w całości. Na początku nic nie zapowiadało dramatu -włosy wciąż się kręciły, a ja byłam spokojna -w końcu chodziłam nie do jakiegoś tam fryzjera na osiedlu, ale tylko do profesjonalnych salonów -Loreal, Gabriel itd. Farbowanie samego odrostu kosztowało mnie zawsze grubo ponad 200 zł, więc myślałam, że to nie byle jakie kosmetyki i krzywdy mi nie zrobią. Myliłam się bardzo!!! Włosy zareagowały buntem, a ja bardzo późno zrozumiałam, co się stało. Najpierw przestały się kręcić -tzn. niby kręciły dalej, ale już słabiej, loki nie przetrzymywały nocy (kiedyś bez mycia głowy miałam loki i przez tydzień, nawet noc nie była im groźna). Potem -wypadać na potęgę, końcówki rozdwajać i łamać, po prostu koszmar! Dodam, że nic specjalnego nie zmieniłam w stylizacji, suszarki nie używałam nigdy, odżywki i maski -jak najbardziej, zawsze, a po rozjaśnieniu -jeszcze więcej, zgodnie z sugestiami fryzjera i kupione w salonie. Nie zapobiegło to jednak nieszczęściu -w tym momencie z tego, co miałam na głowie została może 1/4. Dość powiedzieć, że kiedyś gumki do włosów nie mogłam używać, bo zwykła frotka na nie była za mała (wiązałam włosy bandanką)-teraz mogę zrobić sobie kucyk i okręcić frotkę i ze 2 razy. Włosy -masakra. Siano, ni to falowane, ni to proste -po loczkach ani śladu. Nie chcę dobijać ich prostownicą, więc najczęściej wiążę w kucyk. i czekam na lepsze czasy, gdyż jakieś pół roku temu podjęłam decyzję -nie będę już blondynką i zrobię wszystko, żeby odzyskać swoje włosy.
Zaczęłam od wizyty w aptece -kupiłam jakieś francuskie psikadła na noc i na dzień przeciw wypadaniu -o dziwo, efekty zauważyłam niemal od razu. Teraz włosy nie wypadają mi wcale.
Potem fryzjer -koniec rozjaśniania. Przyciemniłam włosy i chociaż nadal farbuję, to znów na dość ciemny rudy/ brąz -najładniej wygląda to na odroście, te rozjaśnione niestety szybko tracą kolor -wypłukuje się, takie są zniszczone.
No i -niestety -mocno je ścięłam. Teraz są do ramion, ale nie było po czym płakać. Mam zamiar ścinać je aż całkiem pozbędę się wszystkiego, co rozjaśniałam -może to, co będzie odrastać, zacznie się kręcić?
Zrobię wszystko, żeby tak było....

W każdym razie, dziewczyny, jeśli którejś z Was przyjdzie do głowy rozjaśnianie kręciołków, mocno się zastanówcie, czy chcecie aż tak ryzykować. Moim zdaniem to zabawa raczej albo tylko dla właścicielek włosów które już są blond, a chcemy mieć tylko ładniejszy odcień, albo posiadaczek włosów krótkich, których nie będzie żal ścinać, gdy rozjaśnianie je zrujnuje. żebyście potem nie płakały -jak ja -za tym, co stracicie -oby nie bezpowrotnie...
E_w_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 12:27   #15
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: rozjaśnianie kręconych

kurczę czuję się jakaś dziwna bo ja jakieś 4 lata już farbuję na blond... tzn. robię pasemka ale jakby nie było połowa włosów mocno cierpi. zaraz po farbowaniu maski, oleje itp. i ok przez pierwsze dni są strasznie przesuszone puszą się, nieco mniej kręcą ale potem wracają do normy. przez jakiś czas farbowałam się na brąz mleczny ale źle się czuję w innym kolorze niż blond.
farbuję oczywiście u fryzjera, mają zdecydowanie lepsze farby niż te do użytku domowego.
moim zdaniem to rzeczywiście zależy od kondycji włosów (chociaż moje wcale nie są w zbyt dobrej...), skrętu, użytej farby i intensywności regeneracji po farbowaniu.
ja nikogo nie zniechęcam ani nie zachwalam tego bo wiadomo niszczy włoski, ale jak widać po mnie - można
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 11:28   #16
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: rozjaśnianie kręconych

E_W_K_A trzymam kciuki za powrót do pięknych włosów.
Zapraszam też do przeczytania FAQ i wątku pielęgnacyjnego. Może coś z naszych sposobów pomoże Ci odzyskać dawny skręt (w co wierzę).
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 00:00   #17
tigiii
Raczkowanie
 
Avatar tigiii
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 246
Unhappy rozjaśnianie kręconych włosów...CZYLI HORROR!!!

witam, wiem wszystko na temat pielęgnacji kręconych włosów, przeczytałam chyba wszystkie wątki, mam całą mase różnych kosmetyków, przepisów na naturalne maski, odżywki itp. Przez 2 lata dbałam o moje włosy jak o własne dzieci i....wpadłam na genialny pomysł "zmiania koloru". Wcześniej farbowałam włosy na ciemne brązy lub czernie. Postawiłam na pasemka...Zrobiłam je dwa razy włosy były już dość jasne. I wtedy postanowiłam na całe włosy nałożyć rozjaśniacz z firmy joanna..... beznadziejny pomysł, ale jak widać chęć zmiany okazała się silniejsza kolor wyszedł paskudny, kanarek z białym odrostem...musiałam je przefarbować z powrotem na ciemne, ściąć połowe moich loków, pocieniować i niestety nic to nie dało. Włosy stały się gumą. Staram się je nawilżyć jak tylko mogę, troche to pomaga, ale to juz nie jest to co było. Nie chce ścinać włosów "na chłopaka". Nie wiem...może ktoś był w takiej sytuacji?? Może znacie jeszcze jakieś kosmetyki?? Musze odbudować moje włosy, cena nie gra roli. Rozglądałam się za profesjonalnymi kosmetykami fryzjerskimi, ale nie wiem czy napewno pomogą. BŁAGAAAM niech ktoś mi doradzi!!!!

Edytowane przez tigiii
Czas edycji: 2011-05-15 o 00:08
tigiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 11:00   #18
Valedictory
Przyczajenie
 
Avatar Valedictory
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: rozjaśnianie kręconych włosów...CZYLI HORROR!!!

Podsunę Ci pomysł użycia aloesu. Można z niego robić różnorakie maseczki, płukanki, lub kupić gotowe już kosmetyki.

W nawilżaniu włosów jest mistrzem. W moim przypadku spisał się świetnie, choć nadal mam przesuszone włosy, widać poprawę.

Wszystkie informacje masz tutaj:
http://pieknieje.pl/artykuly/aloes-s...a-piekne-wlosy

Nie jestem pewna, czy na powyższej stronie widnieje maseczka, której ja używałam ptrzez pewien czas. Oto ona:

" Liście aloesu umyj i zmiksuj z 1/2 szklanki ciepłej przegotowanej wody. Dodaj łyżkę miodu i wymieszaj. Uzyskaną masę wetrzyj w skórę głowy i w wilgotne włosy. Owiń głowę czepkiem i ręcznikiem, po 20-30 minutach umyj włosy. Powtarzaj zabieg raz na tydzień przez dwa lub trzy miesiące."

Pozdrawiam,
Gosia.
__________________
Małe, rude, złośliwe.

Dbam o paznokcie, włosy zapuszczam i pielęgnuję, próbuję zdrowo przytyć. Jest 45 kg. Będzie 50!

- - -

"Attends-toi, á c’que je me traîne
A tes pieds, Laura, j’ai constaté que meme
Un silence de toi, pouvait pousser mon rire á mourir"
Valedictory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 17:29   #19
martek
Raczkowanie
 
Avatar martek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 293
Dot.: rozjaśnianie kręconych włosów...CZYLI HORROR!!!

Polecam oleje do włosów firmy Vatika, na allegro ich pełno, a efekty rewelacyjne!!
__________________
yeah,you're mine baby


http://www.suwaczek.pl/cache/e690f5bba1.png
martek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 17:52   #20
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: rozjaśnianie kręconych włosów...CZYLI HORROR!!!

no to skoro masz masę kosmetyków i przepisów na naturalne maski i odżywki to może czas je wykorzystać?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 22:57   #21
tigiii
Raczkowanie
 
Avatar tigiii
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 246
Dot.: rozjaśnianie kręconych włosów...CZYLI HORROR!!!

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
no to skoro masz masę kosmetyków i przepisów na naturalne maski i odżywki to może czas je wykorzystać?
no tak, tak..robiłam tzw"olejowanie" wczoraj, włosy sa przyjemniejsze w dotyku...mój problem polega na tym że przestały się totalnie kręcić miałam nadzieje na jakieś nowe rady

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez martek Pokaż wiadomość
Polecam oleje do włosów firmy Vatika, na allegro ich pełno, a efekty rewelacyjne!!
dzieki za rade, mam jakis olejek tej firmy w domu sprobuje, chce tez zastosowac olejek kokosowy...myslisz ze pomoze przywrócić skręt włosom??
tigiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 11:16   #22
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: rozjaśnianie kręconych włosów...CZYLI HORROR!!!

włoski musza miec czas, zeby dojsc do siebie. Po intensywnym rozjasnianiu warto postawic na proteiny, zeby uzupełnic ubytki we włosach i nie zapominac o emolientach, które zapewnia włoskom elastycznosc. Do olejow dlatego mozna dodawac keratyne, żołtko, miód oraz cytryne, zeby zapewnic połysk. Musisz odstawic wszelkie ciepło, niech włosy schna same. Po miesiacu takich zbaiegow, nie poznasz swoich włosów, mimo, ze dostały w kosc.

Jesli je mocno skróciłas, to moga sie mniej krecic, moje po scieciu nie kreca sie wcale, ale ja miałam tylko fale. Niektore włosy kreca sie tylko od pewnej długosci, moze tak jets w Twoim wypadku?

wierze, ze jestes na siebie wsciekła i strasznie Ci zal włosów. Kolor ciemny pewnie sie dosc szybko wypłucze z tego kanarka, mozesz kolejnym razem połozyc farbe o ton jasniejsza, zeby miec jednak nie ciemne, ale w jakims srendim odcieniu, jelsi Ci na tym zalezy.

dbaj o nie bardziej niz wczesniej i znow beda ładne, no chyba ze sa całkowicie popalone i łamia sie garsciami, to niestety obciecie jest jedynym wyjsciem.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 11:55   #23
tigiii
Raczkowanie
 
Avatar tigiii
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 246
Dot.: rozjaśnianie kręconych włosów...CZYLI HORROR!!!

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
włoski musza miec czas, zeby dojsc do siebie. Po intensywnym rozjasnianiu warto postawic na proteiny, zeby uzupełnic ubytki we włosach i nie zapominac o emolientach, które zapewnia włoskom elastycznosc. Do olejow dlatego mozna dodawac keratyne, żołtko, miód oraz cytryne, zeby zapewnic połysk. Musisz odstawic wszelkie ciepło, niech włosy schna same. Po miesiacu takich zbaiegow, nie poznasz swoich włosów, mimo, ze dostały w kosc.

Jesli je mocno skróciłas, to moga sie mniej krecic, moje po scieciu nie kreca sie wcale, ale ja miałam tylko fale. Niektore włosy kreca sie tylko od pewnej długosci, moze tak jets w Twoim wypadku?

wierze, ze jestes na siebie wsciekła i strasznie Ci zal włosów. Kolor ciemny pewnie sie dosc szybko wypłucze z tego kanarka, mozesz kolejnym razem połozyc farbe o ton jasniejsza, zeby miec jednak nie ciemne, ale w jakims srendim odcieniu, jelsi Ci na tym zalezy.

dbaj o nie bardziej niz wczesniej i znow beda ładne, no chyba ze sa całkowicie popalone i łamia sie garsciami, to niestety obciecie jest jedynym wyjsciem.
moje włosy kręcą się przy każdej długości, jako krótsze nawet troche bardziej, wyglądały mniej więcej tak http://www.vivagoal.com/images/wallp..._Chriqui_2.jpg ...a teraz prościutkie, czasem lekko falowane. Loki miałam za łopatki, teraz mam włosy przed ramie. Tak jestem na siebie wściekła, nie sądziłam że skutki mogą być tak fatalne. A jeżeli chodzi o jasne farby to juz definitywnie mówie nie, pozostaje przy ciemnych. Na szczęście włosy nie wypadają mi garściami i nie kruszą się, to chyba dzięki temu że je ściełam. Po prostu nagłe pozbawienie dziewczyny loków powoduje,że czuje sie jak szara myszka, serio! za 4-5 miesięcy zaczynam nową prace i przeprowadzam się, myślisz że do tego czasu moje włosy sie troche ogarną??

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Valedictory Pokaż wiadomość
Podsunę Ci pomysł użycia aloesu. Można z niego robić różnorakie maseczki, płukanki, lub kupić gotowe już kosmetyki.

W nawilżaniu włosów jest mistrzem. W moim przypadku spisał się świetnie, choć nadal mam przesuszone włosy, widać poprawę.

Wszystkie informacje masz tutaj:
http://pieknieje.pl/artykuly/aloes-s...a-piekne-wlosy

Nie jestem pewna, czy na powyższej stronie widnieje maseczka, której ja używałam ptrzez pewien czas. Oto ona:

" Liście aloesu umyj i zmiksuj z 1/2 szklanki ciepłej przegotowanej wody. Dodaj łyżkę miodu i wymieszaj. Uzyskaną masę wetrzyj w skórę głowy i w wilgotne włosy. Owiń głowę czepkiem i ręcznikiem, po 20-30 minutach umyj włosy. Powtarzaj zabieg raz na tydzień przez dwa lub trzy miesiące."

Pozdrawiam,
Gosia.
dzięki napewno skorzystam! ostatnio widziałam w aptece 100% aloes do picia, zastanawiam się żeby kupić i przemywać nim włosy
tigiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 12:41   #24
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: rozjaśnianie kręconych

Cytat:
Napisane przez tigiii Pokaż wiadomość
Nie wiem...może ktoś był w takiej sytuacji??
lata temu. Współczuję.
Z moich doświadczeń wynika, że pomagają tylko nożyczki
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 14:31   #25
tigiii
Raczkowanie
 
Avatar tigiii
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 246
Dot.: rozjaśnianie kręconych

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
lata temu. Współczuję.
Z moich doświadczeń wynika, że pomagają tylko nożyczki
ehh normalnie żyć sie nie chce
dołączam fotki włosów, 1- sprzed jakiś trzech miesięcy i 2- z dzisiaj.... helpppp meeeee !!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (40,8 KB, 157 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (56,8 KB, 152 załadowań)

Edytowane przez tigiii
Czas edycji: 2011-05-16 o 15:50
tigiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 20:08   #26
Valedictory
Przyczajenie
 
Avatar Valedictory
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: rozjaśnianie kręconych

Ponudzę jeszcze o tym aloesie. : )

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...sza-pomoc.html

Podobno niezastąpiony w dbaniu o skręt, na podstawie obserwacji włosów siostry zauważyłam, że naprawdę ładnie utrwala kręconą fryzurę. Radziłabym przeczytać kilka recenzji z KWC, mogą być przydatne.

A jeśli chodzi o nawilżanie włosów, to kup zwykły pantenol, znajdziesz w każdej aptece. Cytując howticle.com:

"Panthenol jest kluczowym graczem na świecie produktów do pielęgnacji włosów i zabiegów. to także miejsce gdzie pantene marki pochodzi jego nazwa. uważa się, że wzmocnienie i naprawę włosów, dzięki czemu jest popularny w produktach, które mają na celu leczenia chemicznie zniszczone włosy. panthenol płaszcze i wiąże się z mieszków włosowych, penetrując włosy. to powoduje, że pojawiają się błyszczące włosy ze względu na rzekomy zdolność do "uszczelnienie" powierzchni włosa. jego zdolności nawilżające, aby go używać w odżywki do włosów, łagodząc włosy łatwo się rozczesują."

edit: Rany, dopiero teraz zauważyłam, że powyższe jest rodem z kiepskiego translatora. No nic, wpisz w Google, a znajdziesz wszystkie informacje. : )
__________________
Małe, rude, złośliwe.

Dbam o paznokcie, włosy zapuszczam i pielęgnuję, próbuję zdrowo przytyć. Jest 45 kg. Będzie 50!

- - -

"Attends-toi, á c’que je me traîne
A tes pieds, Laura, j’ai constaté que meme
Un silence de toi, pouvait pousser mon rire á mourir"

Edytowane przez Valedictory
Czas edycji: 2011-05-16 o 20:11
Valedictory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 20:44   #27
tigiii
Raczkowanie
 
Avatar tigiii
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 246
Dot.: rozjaśnianie kręconych

Cytat:
Napisane przez Valedictory Pokaż wiadomość
Ponudzę jeszcze o tym aloesie. : )

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...sza-pomoc.html

Podobno niezastąpiony w dbaniu o skręt, na podstawie obserwacji włosów siostry zauważyłam, że naprawdę ładnie utrwala kręconą fryzurę. Radziłabym przeczytać kilka recenzji z KWC, mogą być przydatne.

A jeśli chodzi o nawilżanie włosów, to kup zwykły pantenol, znajdziesz w każdej aptece. Cytując howticle.com:

"Panthenol jest kluczowym graczem na świecie produktów do pielęgnacji włosów i zabiegów. to także miejsce gdzie pantene marki pochodzi jego nazwa. uważa się, że wzmocnienie i naprawę włosów, dzięki czemu jest popularny w produktach, które mają na celu leczenia chemicznie zniszczone włosy. panthenol płaszcze i wiąże się z mieszków włosowych, penetrując włosy. to powoduje, że pojawiają się błyszczące włosy ze względu na rzekomy zdolność do "uszczelnienie" powierzchni włosa. jego zdolności nawilżające, aby go używać w odżywki do włosów, łagodząc włosy łatwo się rozczesują."

edit: Rany, dopiero teraz zauważyłam, że powyższe jest rodem z kiepskiego translatora. No nic, wpisz w Google, a znajdziesz wszystkie informacje. : )
dzięki wielkie!!! jutro lece do apteki po jakiś fajny aloes i pantenol, a teraz zabieram się za lekturke o ich właściwościach. Oprócz tego zamówiłam sobie olejek kokosowy z vatiki, bo sie skonczył, szampon z proteinami jajecznymi. A teraz siedzie z oliwką babmbino wymieszaną z żółtkiem i odżywką jedwabną biosilk.Gdybyś miała moze jeszcze jakieś pomysły to pisz, chętnie skorzystam

Mam jeszcze pytanko:
http://ktpi.pl/p/pl/j10/joanna+kurac...kosa+500g.html co sądzicie o tym??

Edytowane przez tigiii
Czas edycji: 2011-05-16 o 20:49
tigiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 08:57   #28
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: rozjaśnianie kręconych

Cytat:
Napisane przez tigiii Pokaż wiadomość
ehh normalnie żyć sie nie chce
dołączam fotki włosów, 1- sprzed jakiś trzech miesięcy i 2- z dzisiaj.... helpppp meeeee !!!
Powiedz, a czego zwykle używasz?

Cytat:
Napisane przez tigiii Pokaż wiadomość
dzięki wielkie!!! jutro lece do apteki po jakiś fajny aloes i pantenol
Dołączyłabym do tego jeszcze keratynę hydrolizwaną. W parze z pantenolem (b5) daje dobre efekty.
Cytat:
teraz siedzie z oliwką babmbino wymieszaną z żółtkiem i odżywką jedwabną biosilk
Nie znam odżywki, ale oliwka bambino z tego, co pamiętam jest na parafinie. Da Ci to tylko efekt na zewnątrz. Juz lepiej nałożyć rycynę lub oliwę z oliwek.
Szampon ma myć, proteiny w nim umieszczone na niewiele się zdadzą. Jeśli chcesz wzmocnić włosy proteinami, to musza być hydrolizowane - jedwabiu lub keratyna.
Cytat:
Mam jeszcze pytanko:
http://ktpi.pl/p/pl/j10/joanna+kurac...kosa+500g.html co sądzicie o tym??
Nie masz składu tego specyfiku? Z tego, co pamiętam, te Joanny też są na parafinie lub zawierają silikon. Fakt, włosy po nich są miękkie, ale jak długo się sprawdzają, trudno powiedzieć.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 11:19   #29
tigiii
Raczkowanie
 
Avatar tigiii
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 246
Dot.: rozjaśnianie kręconych

Oto skład: aqua, cetearyl, alcohol,cetyl alcohol,stearalkonium chloride, PEG-20 stearate, PEG/PPg-15/15 Dimenthicone, cyclomethicone,glycerin, cetrimonium, chloride, isopropyt alcohol, amodimethicone, poluquaternium-10, paraffiunum liquidum, hydrolyzer milk protein, hydroxyethylcellulose, parfum,coumarin, citric acid, DMDM hydantion, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone.

Teraz dopiero patrze ile to ma alkoholu, kupiłam sobie tą maskę bo świeżo po rozjaśnianiu potrzebowałam coś co pomoże mi je rozszczesać. Generalnie produkty ułatwiające rozczesywanie mają silikony i alkohol. Mam też taki różowy gliss kur na rozczesywanie, bo niestety teraz potrzebuje coś po umyciu:/ Czego ja zwykle używałam? Najzwyklejszych najtańszych szamponów Fitti, Ziaja. Jak odżywki to też Ziaja bo mają dobry skład. Robiłam sobie maseczki z oliwy z oliwek, siemia lnianego, żółtek, długi czas łykałam merz special, wcześniej revalid. Standardowo 1-2 razy w tygodniu WAX. Czasami olejki z vatiki. Wiesz troche tego było nie pamiętam teraz wszystkiego, jestem już w takiej desperacji że chyba mam zaniki pamięci hehe. Wcześniej zależało mi na długości teraz zależy mi żeby się kręciły.Nie używam pianek, żelu itp, więc czasem dla fajniejszego skrętu używałam jedwabiu, wiem że na dłuższą mete wyszusza, ale czasami stosowałam.
Mogłabyś podać mi jakieś konkretne produkty zawierające kereatyne?

Edytowane przez tigiii
Czas edycji: 2011-05-17 o 12:33
tigiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 13:22   #30
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: rozjaśnianie kręconych

Cytat:
Napisane przez tigiii Pokaż wiadomość
Oto skład: aqua, cetearyl, alcohol,cetyl alcohol,stearalkonium chloride, PEG-20 stearate, PEG/PPg-15/15 Dimenthicone, cyclomethicone,glycerin, cetrimonium, chloride, isopropyt alcohol, amodimethicone, poluquaternium-10, paraffiunum liquidum, hydrolyzer milk protein, hydroxyethylcellulose, parfum,coumarin, citric acid, DMDM hydantion, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone.

Teraz dopiero patrze ile to ma alkoholu
Ona ma alkohole, ale alkohol alkoholowi nierówny. Wysuszjący jest tylko IPA. Jest też parafina i kupa silikonu. Raczej o odżywieniu i wzmocnieniu włosów nie ma mowy. Co najwyżej o zatrzymaniu wilgoci i ewentualnym obciążeniu (ja bym miała niezły tłuszczyk, ale takie mam już włosy ).

Cytat:
Czego ja zwykle używałam? Najzwyklejszych najtańszych szamponów Fitti, Ziaja. Jak odżywki to też Ziaja bo mają dobry skład
Możesz te bez spłukiwania śmiało stosować zamiast Gliss Kura.
Cytat:
Nie używam pianek, żelu itp, więc czasem dla fajniejszego skrętu używałam jedwabiu, wiem że na dłuższą mete wyszusza, ale czasami stosowałam.
Zależy czy z alko czy bez. Fakt, że jedwabie zwykle są na silikonach, ale jeśli zmywasz je szamponem z sls (a Fitti Ziai takie właśnie są), to nie ma szans na silne wysuszenie jedwabiem (za to szamponem i owszem).
Może poczytaj jeszcze naszą pigułkę i FAQ. Linki w moim podpisie.
Cytat:
Mogłabyś podać mi jakieś konkretne produkty zawierające kreatyne?
Sama używam tej keratyny (dolewam do odżywek), ale z dostępnych i analizowanych przez nas:
odżywka (ale nie w spreju! ) Artiste różowa dostępna w drogeriach Natura (ale był ostatnio problem z dostępnością),
Bingo maska do włosów Spirulina i keratyna,
Gliss Kur Oil Nutritive balsam regenerujący
Marion, MariColor, Regenerująca maska ożywiająca kolor włosów farbowanych
Sther, Lorys, Bamboo and Keratin, Hair Cream
Gliss Kur Shea Cashmere - magiczne serum spray
Bingo, Maska do włosów: proteiny kaszmiru i kolagen?
Brocato odżywka nawilżająca
Leo Activ, Cytrusowa zakwaszająca maska do włosów
Leo, Aloesowy balsam do włosów
.
Podaję linki, byś mogła sama zerknąć do analiz i wybrać to, co Ci najbardziej pasuje.

Powodzenia!
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-06 20:32:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:07.