po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-04-05, 16:40   #1
mlodaaa_90
Przyczajenie
 
Avatar mlodaaa_90
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 18

po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk)


Witam,
niedawno wróciłam od stomatologa, który usunął mi dolną szóstkę (dłutowanie), ponieważ ząb kilka lat temu leczony kanałowo okazał się ostatecznie nie być wyleczony. czasem pobolewał, ale odkładałam zawsze to na później - no i teraz pożałowałam, bo teraz boli chyba jak nigdy w życiu. ząb usunięty, niby szóstka ale widać jak się śmieje. Chcę wypełnić tą pustkę.
poradźcie co zrobić - co najlepsze no i oczywiście jak to cenowo teraz mniej więcej chociaż wygląda w Gdańsku (ewentualnie Sopot, Gdynia).

Będę BARDZO wdzięczna za odp .
mlodaaa_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 20:43   #2
esteve
Raczkowanie
 
Avatar esteve
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 47
GG do esteve
Dot.: po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk)

w tym przypadku to albo implant albo most. implant byłby najlepszy, bo u młodych osób ładnie zastępuje własny ząb. Do mostu musiałabyś mieć oszlifowaną 5 i 7, więc trzeba sobie zadać pytanie czy warto. Średnio most taki kosztuje ok 1/2 ceny za implant, ale to musiałabyś się w swoich okolicach dokładnie dopytać o ceny.
esteve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 14:43   #3
Noradrenalina
Raczkowanie
 
Avatar Noradrenalina
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 85
Dot.: po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk)

Szkoda,że nie zdecydowałaś się na przeleczenie go ponowne pod mikroskopem(tzw reendo)bo tyle to właśnie kosztuje,ile będzie Cię kosztował mikromostek-mooże ciut więcej,nie jestem na bieżąco.W każdym razie,jak dobrze poszukasz,to i za 600 zł mikroskop znajdziesz.I przy okazji to jest fajne,że możesz to zrobić, kiedy chcesz(niedoleczony kanałowo ząb aż tak bardzo nie boli,zwłaszcza trzonowy,bo są słabiej unerwione)i niezależnie od kondycji zęba,może być nawet w stanie ropnym.Warto pamiętać na przyszłość,bo szkoda wywalać sobie zęby
__________________
Wiara w człowieka spadała mi do zera absolutnego,gdy czytałam kupy (....ponoć "posty"...)posa dzone przez niektóre "Wizażanki.Więc już nie czytam.Nie wydymajcie się z kolejnymi kupami na pw do mnie.Nie tykam smrodów.
Noradrenalina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 19:37   #4
mlodaaa_90
Przyczajenie
 
Avatar mlodaaa_90
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 18
Dot.: po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk)

no teraz niestety już za późno...
zdecydowałam się ostatecznie na implant, co prawda najdroższa ale chyba w tym momencie najlepsza opcja do wyboru.

w piątek było dłutowanie, a dziś dalej strasznie boli ząb - bez tabletek ani rusz... ;/ już byłam na jednym płukaniu i wszystko było w porządku, stomatolog powiedział, że niesmak w buzi i ból to norma, ale tak długo?
mlodaaa_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 20:23   #5
Noradrenalina
Raczkowanie
 
Avatar Noradrenalina
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 85
Dot.: po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk)

No,zdarza się i tak...czasem dość długo boli...a bierzesz coś osłonowego?Tzn antybiotyk jakiś albo chociaż metronidazol?

No coś tam Ci wyślę na pw zaraz zresztą,poczytaj bo pytałaś o to.
__________________
Wiara w człowieka spadała mi do zera absolutnego,gdy czytałam kupy (....ponoć "posty"...)posa dzone przez niektóre "Wizażanki.Więc już nie czytam.Nie wydymajcie się z kolejnymi kupami na pw do mnie.Nie tykam smrodów.
Noradrenalina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-10, 19:20   #6
esteve
Raczkowanie
 
Avatar esteve
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 47
GG do esteve
Dot.: po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk)

Noradrenalina, powiedz mi, co rozumiesz przez to, że trzonowce są słabiej unerwione?
esteve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-10, 21:04   #7
Noradrenalina
Raczkowanie
 
Avatar Noradrenalina
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 85
Dot.: po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk)

To nie ja rozumiem,to lekarz mi powiedział i to niejeden,a faktycznie tak jest. Mam już pousuwane prawie wszystkie zęby i zawsze przednie bolały bardzo.Bardzo,bardzo.Nie wliczając w to zapalenia okostnej ,które się wywiązało od bardzo przeze mnie zaniedbanej siódemki w żuchwie.Ból był tak straszliwy,że wyrwano mi go na żywo,bo ropa leciała spod niego już gęsto i się nie znieczulił niestety pomimo dwóch dawek.
ale faktycznie trzonowe nie bolą tak bardzo.sprawdziłam na własnych.Spróbuj sobie zatruć jedynkę np bez znieczulenia a spróbuj szóstkę czy tam dalsze.Nie boli AŻ TAK strasznie.da się przeżyć.

ja nie jestem żadnym ekspertem w dziedzinie stomatologii,tylko zawsze bardzo chętnie słuchałam ciekawostek,jakie o zębach opowiadali mi dentyści.
__________________
Wiara w człowieka spadała mi do zera absolutnego,gdy czytałam kupy (....ponoć "posty"...)posa dzone przez niektóre "Wizażanki.Więc już nie czytam.Nie wydymajcie się z kolejnymi kupami na pw do mnie.Nie tykam smrodów.
Noradrenalina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 22:09   #8
esteve
Raczkowanie
 
Avatar esteve
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 47
GG do esteve
Dot.: po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk)

może bardziej chodziło o znieczulanie i skuteczność znieczulenia...no bo anatomicznie to żadnej różnicy nie ma, jedynie różni się sposób unerwiania (przebieg nerwu) w żuchwie i szczęce. Co do zatruwania zębów - sama nie miałam, więc się nie wypowiem, ale wiem że ludzie, którzy mają zatruwane raczej jakoś nie mówili nic o jakiejkolwiek różnicy (przynajmniej ci, których ja znam)
esteve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 08:06   #9
Aneti80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10
Dot.: po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk)

Witam
A ja mam pytanie co polecacie na przednie zęby, koronę czy mostek lub licówki . W moim przypadku polecane są licówki ale jak się dowiedziałam o kosztach - masakra to wydatek rzędu 0o. 4 000.Chodzi mi o zrobienie całego przodu tzn. 4 przednie zęby, które sa połatane z każdej niemal strony. Okropnie to wygląda. Zęby mi tak poleciały po ciąży, a mam 33 lata.C o najlepiej zrobić z tym fantem.HELP.
Aneti80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 10:11   #10
esteve
Raczkowanie
 
Avatar esteve
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 47
GG do esteve
Dot.: po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk)

Tak na prawdę wszystko zależy od tego w jakiej kondycji są zęby. licówki są 'delikatniejsze', mniej zęba trzeba oszlifować, ale za to nie zawsze wystarczająco zamaskują niedociągnięcia. Korony są masywniejsze, trzeba więcej zęba zebrać, ale czasem konieczne jest leczenie kanałowe. A nie myślałaś o tym, żeby te wypełnienia, które masz powymieniać na estetyczne?
esteve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 15:50   #11
megahit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk)

Radzę most adhezyjny, ja go mam , i jest wszystko w porządku,tylko trzeba dobrego dentystę
megahit jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-14, 16:33   #12
Aneti80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10
Dot.: po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk)

Dzieki za odp. a na czym polega ten most adhezyjny?

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Aneti80 Pokaż wiadomość
Dzieki za odp. a na czym polega ten most adhezyjny?
Aneti80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 10:33   #13
megahit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: po wyrwaniu zęba - Implant, korona, mostek....? (Gdańsk)

Nie jestem dentystą, ale sama zastanawiałam się nad 1 ubytkiem/5/
co zrobićPrzeszłam juz kiedyś szlifowanie zęba /koronkowanie/ - po jakimś czasie kilku latach straciłam tego oszlifowanego zęba, który kiedyś był zdrowy, ale musiał trzymać koronke i tak poszedł.

most adhezyjny na włóknie jest osadzany, to jest sztuczny ząb,ktory jest wkładany w ubytek i mocowany poprzez to włókno jakoś tak do następnego zeba.trwa to tyle co stygnięcie zeba po nałożeniu plomby.Od zewnętrznej strony nie jest do wychwycenia,ze to jest sztuczny ząb, a wewnątrz widocznie tak mało tego włokna potrzeba,że nie czuje sie tego.
Jest to zupełnie niewidoczne i nieszkodliwe, a najwazniejsze że nie czuje sie niczego obcego w ustach, zadnych metali itp.
Najlepiej wytłumaczy to dendysta . To musi robić naprawde dobry lekarz, bo wczesniej widziałam to u kogoś,ale wydawało mi się,że ma jakąs gruba warstwe wokół zebów.
megahit jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.