Ból podczas stosunku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki URO-GINEintima

Notka

Forum eksperta marki URO-GINEintima Kłopoty intymne? Masz pytania związane ze zdrowiem i higieną intymną? Zasięgnij porady eksperta dr Katarzyny Muzyka-Placzyńskiej – ginekolog-położnik, która przez trzy miesiące będzie odpowiadała na Wasze pytania. https://wizaz.pl/akcje/intima/urogine/index.php

 
 
Narzędzia
Stary 2014-11-27, 22:01   #1
Pauela991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3

Ból podczas stosunku


Witam od kilku miesięcy, odczuwam mocny ból podczas stosunku jest on umiejscowiony w obrębie szyjki macicy. Mój lekarz rozkłada już ręce przerobiłam już masę leków w tym antybiotyków, maści, kremów, globułek. Pierwszą diagnozą było zapalenie, po miesiącu na kontrole i zero poprawy i znów zapalenie, po kolejnej miesiączce nowa teorii zakwaszenie pochwy lekarz zakazał używania żeli, płynów do higieny intymnej itp ok zastosowałam się do tego lecz znów ten sam ból, kolejna wizyta i tym razem zdarta ranka, kolejne leki abstynencja i zero poprawy czekam na kolejną wizyty ale dalej odczuwam ból już nie wiem jak mam sobie pomóc. Czy któraś miała może podobny problem i co wam pomogło bo ja już nie mam pomysłu..?
Czy mogła bym poprosić o wypowiedź lekarza ?

Edytowane przez Pauela991
Czas edycji: 2014-11-28 o 21:48
Pauela991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-29, 15:23   #2
Lilas Mauve
Raczkowanie
 
Avatar Lilas Mauve
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: mobilna
Wiadomości: 246
Dot.: Ból podczas stosunku

Rozumiem, że miałaś cytologię i wziernikowanie?
A jak jest podczas miesiączki? Masz też silne bóle brzucha?

Polecam przeczytać: http://www.seksuolog.bydgoszcz.pl/artykul.php?f=bolesne
Ważna informacja - Twoje leczenie w przypadku infekcji nie wystarczy, ważne jest również leczenie Twojego partnera.
__________________

Edytowane przez Lilas Mauve
Czas edycji: 2014-11-29 o 15:33
Lilas Mauve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-29, 22:31   #3
Pauela991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Ból podczas stosunku

Tak wszystkie wyniki są jak w najlepszym porządku, dlatego właśnie tak trudno jest ustalić przyczynę. Mój partner też już się zdążył przebadać i wszystko jest ok. Jestem już tak zdesperowana, że szukam pomocy tutaj.
Pauela991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 13:18   #4
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 48
Dot.: Ból podczas stosunku

Cytat:
Napisane przez Pauela991 Pokaż wiadomość
Witam od kilku miesięcy, odczuwam mocny ból podczas stosunku jest on umiejscowiony w obrębie szyjki macicy. Mój lekarz rozkłada już ręce przerobiłam już masę leków w tym antybiotyków, maści, kremów, globułek. Pierwszą diagnozą było zapalenie, po miesiącu na kontrole i zero poprawy i znów zapalenie, po kolejnej miesiączce nowa teorii zakwaszenie pochwy lekarz zakazał używania żeli, płynów do higieny intymnej itp ok zastosowałam się do tego lecz znów ten sam ból, kolejna wizyta i tym razem zdarta ranka, kolejne leki abstynencja i zero poprawy czekam na kolejną wizyty ale dalej odczuwam ból już nie wiem jak mam sobie pomóc. Czy któraś miała może podobny problem i co wam pomogło bo ja już nie mam pomysłu..?
Czy mogła bym poprosić o wypowiedź lekarza ?
Jednym z częstszych powodów bolesnych stosunków jest niewystarczające nawilżenie pochwy, czasami powodem tego stanu jest niedostateczny poziom estrogenów, na przykład w trakcie karmienia piersią czy u kobiet po 40 roku życia. Powodem mogą być także przyjmowane leki: przeciwalergiczne, antydepresanty, część leków na nadciśnienie czy tabletek antykoncepcyjnych. W części przypadków przyczyną bolesnych stosunków może być też stan zapalny, jeżeli jest już pani po kursie leczenia i odbudowano prawidłową florę bakteryjną raczej nie jest to przyczyna opisywanych dolegliwości. U części kobiet przyczyną dyspareunii, czyli bólu w trakcie stosunku jest pochwica. Jest to rodzaj dysfunkcji seksualnej polegającej na niezależnym od woli skurczu mięśni wokół wejścia do pochwy. Ból może występować wtedy także przy wprowadzaniu do pochwy palca czy tamponu. Podłożem tej jednostki chorobowej najczęściej są problemy psychologiczne.
Jeżeli ból występuje jedynie w trakcie głębokiej penetracji to powody zwykle są inne. Należy wtedy poszukać chorób takich jak endometrioza, czyli przemieszczenie śluzówki z jamy macicy w inne miejsca, zapalenia narządów miednicy mniejszej (często określanego jako PID, skrót od pelvic inflammatory disease), obniżenia narządu rodnego, torbieli czy mięśniaków. Czasem przyczyna nie jest chorobą typowo ginekologiczną – zespół jelita drażliwego, zrosty po operacjach. Istnieje także duża grupa czynników emocjonalnych wpływających na pojawienie się bólu w trakcie współżycia. Powodem może być silny stres, czy też nieporozumienia z partnerem. Czasami wiedząc że za chwilę pojawi się ból, organizm reaguje większym napięciem co jeszcze nasila dolegliwości i powoduje powstanie błędnego koła.
Warto skonsultować się z ginekologiem – seksuologiem. Mają oni największe doświadczenie zarówno w diagnostyce jak i leczeniu stanów powodujących bolesne współżycie. Nawet jeżeli nie daje się jej ustalić przyczyny, to można działać objawowo, na przykład przez ustalenie w których pozycjach współżycie jest możliwe aby nie powodować bólu.
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 14:46   #5
Lilas Mauve
Raczkowanie
 
Avatar Lilas Mauve
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: mobilna
Wiadomości: 246
Dot.: Ból podczas stosunku

Cytat:
Napisane przez Pauela991 Pokaż wiadomość
Tak wszystkie wyniki są jak w najlepszym porządku, dlatego właśnie tak trudno jest ustalić przyczynę. Mój partner też już się zdążył przebadać i wszystko jest ok. Jestem już tak zdesperowana, że szukam pomocy tutaj.
A czy te dolegliwości utrzymują się od początku współżycia czy pojawiły się ostatnio? Z punktu widzenia dypareuni jest to istotne pytanie, szczególnie jeśli podejrzewa się podłoże psychogenne - wtedy rzeczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja seksuologa.
Poza tym wszystkim co napisała pani dr jeszcze bym pomyślała o ew uczuleniu na prezerwatywy/środki nawilżające jeśli coś stosujecie i tyłozgięciu macicy (pewnie lekarz by o tym powiedział w trakcie USG). Przy tyłozgięciu warto wypróbować inne pozycje, często to pomaga.

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Pauela991 Pokaż wiadomość
Czy mogła bym poprosić o wypowiedź lekarza ?
Jestem lekarzem jak coś, żeby nie wyszło, że tu spamuje
__________________
Lilas Mauve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 23:20   #6
Pauela991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Ból podczas stosunku

Współżyję od kilku lat, ból pojawił się kilka miesięcy temu wcześniej nic takiego nie miało miejsca, mam narzeczonego więc podłoże psychologiczne nie ma tu nic do rzeczy.
Nie używam prezerwatyw, żeli również. Co do tyłozgięcia to tak jak piszesz lekarz by to zauważył poz za tym nie spadło by to na mnie nagle, gdyż nigdy wcześniej nie czułam bólu. Miesiączki mam regularne i tak na prawdę nie wiem co to znaczy bolesny okres gdyż jedyne co mi dokucza to zły humor.
Pauela991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-13, 09:13   #7
brzozka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Ból podczas stosunku

mam podobny problem lekarz też już nie wie jak mi pomóc i jakoś z tym po prostu żyję dalej...
brzozka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki URO-GINEintima


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-13 09:13:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.