Starania o dziecko po ciąży pozamacicznej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki URO-GINEintima

Notka

Forum eksperta marki URO-GINEintima Kłopoty intymne? Masz pytania związane ze zdrowiem i higieną intymną? Zasięgnij porady eksperta dr Katarzyny Muzyka-Placzyńskiej – ginekolog-położnik, która przez trzy miesiące będzie odpowiadała na Wasze pytania. https://wizaz.pl/akcje/intima/urogine/index.php

 
 
Narzędzia
Stary 2014-12-13, 10:06   #1
joawa1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 143

Starania o dziecko po ciąży pozamacicznej


Witam, pod koniec sierpnia miałam laparoskopię ciąży pozamacicznej, jajowód ocalał, choruję na cukrzycę typu 1, niedoczynność tarczycy i Hashimoto. W tej chwili cukrzyca wyrównana, czekam na wyniki tarczycy, chcemy ponownie starać się o dziecko. Wiem, że po takiej ciąży ryzyko kolejnej pozamacicznej wzrasta, czy można wykonać jakieś badania, czy są sposoby żeby sytuacja się nie powtórzyła? Bardzo chcę mieć dziecko, ale boję się, że znowu będzie tak samo. Żaden ginekolog nic konkretnego mi nie powiedział, proszę o pomoc.
joawa1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 19:57   #2
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 48
Dot.: Starania o dziecko po ciąży pozamacicznej

W przypadku wystąpienia ciąży pozamacicznej ryzyko kolejnej rzeczywiście wzrasta, nie ma jednak badań które mogłyby stwierdzić gdzie zagnieździ się zapłodniona komórka jajowa. W przypadku dodatniego wyniku testu ciążowego należy jak najszybciej kontaktować się z ginekologiem, aby potwierdzić prawidłową lokalizację pęcherzyka. Niestety nie są również znane sposoby aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia kolejnej ciąży pozamacicznej.
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki URO-GINEintima


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-15 19:57:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.