Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-09, 12:58   #3511
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja się leczyłam na Sibo w zeszłym roku i gie to dało.

Właśnie nawinelo mi się coś. Otórz istnieje coś takiego jak refluks gazowy. I to w zupełności odpowiada temu co się wydobywa z moich ust czyli gazy jelitowe.

Znalazłam juz kilka osób które na to cierpią...
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 15:51   #3512
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

https://pl.qwertyu.wiki/wiki/Trimethylaminuria
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 18:34   #3513
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Odebrałam wynik gastroskopi. Lekkie zapalenie żołądka. Nie mam helicobacter p. No tak mój nieszczelny żołądeczek i buchajace gazy jelitowe 🤮
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-11, 11:02   #3514
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Sprawozdanie z badania genetycznego w kierunku trimetyloaminurii (fragmenty):
Badano caly region kodujacy genu FMO3, pierwszy ekson niekodujący oraz wybrany fragment sekwencji intronowej (...).

WYKRYTO ZMIANY:
p.Glu158Lys ( inny zapis: E158K, c.472G>A)
P.Glu308Gly (inny zapis:E308G, c.923A>G)
oraz c.-3421G>C
KAZDĄ W JEDNYM ALLELU BADANEGO GENU.
(...)
PRZY ZALOZENIU, ZE OBIE WYKRYTE ZMIANY: p.Glu168Lys i p.Glu308Gly POŁOZONE SĄ NA TYM SAMYM ALLELU GENU FMO3 (...) WYNIK POTWIERDZA OBECNOSC PATOGENNEGO WARIANTU NA JEDNYM ALLELU GENU U BADANEJ PACJENTKI.

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

C.d.
Wykryto takze zmiane g.-5109G>C (c.-3421G>C, ktora jest zarejestrowana w bazie HGMD jako zmiana polimorficzna związana z chorobą. Efekt kliniczny jest zalezny odinnych zmian wystepujacych u Pacjentki.

Opisany powyzej genotyp (...) moze przyczyniac sie do umiarkowanie zmniejszonej aktywnosci enzyzmu FMO3.

W związku z autosomalnym recesywnym charakterem dziedziczenia trimetyloaminurii oraz koniecznoscią ustalenia /polozenia wykrytych zmian ( na tym samym lubna odrebnych allelach genu) wskazane jest wykonanie badan u biologucznych rodzicow Pacjentki w kierunku nosicielstwa zidentyfikowanych mutacji.
(...)
Wskazana jest konsultacja genetyczna.

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Otrzymany wynik omowilam dodatkowo przez telefon z jedna z osob, ktore sporządzaly ten wynik.

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Na ewentualne pytania dodatkowe odpowiem pod warunkiem gotowosci do nawiazania kontaktu nieco bardziej zobowiazujacego, niz forum (np. przez telefon).
Staralam sie zamiescic tutaj wszystkie istotne fragmenty opisu moich badań.
Potrzebujemy polskiego dra Lachmanna.

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2019-12-11 o 14:48
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-11, 17:07   #3515
koks186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 42
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Może jest szansa zmniejszać objawy, wszak zmiana może przyczyniać się do umiarkowanie zmniejszonej aktywności fm03... eh😞 3malem kciuki żeby nic nie wyszlo
koks186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-11, 17:26   #3516
pawcio321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witam

m:24
Problem ten sam



Śledzę forum od bardzo dawna problem ten sam. Takie moje spostrzeżenie że prawie wszyscy na tym forum mają SIBO. I osoby które się wyleczyły to stosowały dietę striktę pod SIBO. Antybiotyki bez ścisłej diety niestety nic nie pomogą. Dobre forum na sibo jest na fb naczynia połączone możecie tam znaleźć np opinie o lekarzach co uważam za kluczowe wystarczy tam wyszukać i jeszcze jedna rada nie wzorujcie się tylko opiniami lekarzy w necie tylko jeszcze poszukajcie po forach ja tak się wzorowałem ale część nawet nie wiedziała o czym mówię kasa w błoto.



Glizdusia tak po mojemu to masz sibo tylko musisz znaleźć dobrego gastrologa co dobrze prze leczy i dieta ale to subiektywna ocena(kiedyś jak poszedłem do lekarza i powiedziałem mój przypadek to od razu stwierdził że to gazy jelitowe wychodzą górą a nie dołem dał xifaksan w małej dawka 2x2 jak dla mnie to za mało).


Gdzieś na forum wyczytałem że sibo to takie drugie tmau.



Mam w badaniach wykryte sibo a reszta w normie.Niedawno odebrałem wyniki na FMO3 byłęm u genetyka i niestety mówi żeby mieć 100% pewności to trzeba przebadać rodziców. Bo to badanie mówi nam że albo mamy dwa (chyba chromosomy albo allen(y) coś co mamy po jednym od mamy i taty) które nie wytwarzają enzymów albo jedne chromosom wtedy jesteśmy tylko nosicielami.



A co do mnie może zrobię post dąbrowskiej co pewnie za dużo nie zmieni ale warto spróbować(chyba) i prze leczę się pod kątem sibo tylko ze ścisłą dietą. I może powtórzę badanie za pół roku albo i dłużej. A na razie znalazłem odpowiedź szczerze nie wiem co o tym myśleć z jednej strony się tego spodziewałem z drugiem liczyłem na wynik ujemny ale niestety życie.





DMGDH jest prawidłowy.


A FMO3 :



Wykryto zmiany: p.Glu158Lys (inny zapis: E158K, c.472G>A), p.Arg223Trp (inny zapis: R223W, c.667C>T) oraz c.-3421G>C, każdą w jednym allelu badanego genu


Efekt kliniczny wykrytej zmiany p.Glu158Lys jest uzależniony od obecności innych mutacji w układzie incis(tj. na tym samym allelu).W literaturze istnieją doniesienia o patogennej roli wariantu p.Glu158Lys, jeśli występuje w układzie in cis razem ze zmianą p.Val187Ala lub p.Glu308Gly (m.in. Mol Genet Metab. 2009 Jun;97(2):128-35; Pharmacogenet Genomics. 2013 Feb;23(2):62-8; Zschocke (2000) J Inherit Metab Dis 23:378PubMed).W takich przypadkach złożony allel był identyfikowany u pacjentów z łagodną lub przejściową formą choroby(OMIM*136132).Wyże j wymienione zmiany(p.Val187Alalubp.Gl u308Gly)nie zostały wykryte u badanego Pacjenta.



Wykryto także zmianę g.-5109G>C(c.-3421G>C), która jest zarejestrowana w bazie HGMD(TheHumanGene Mutation Database) jako zmiana polimorficzna związana z chorobą. Efekt kliniczny wykrytej zmiany jest uzależniony od innych zmian występujących u Pacjenta.





Wykryto ponadto kolejną zmianę p.Arg223Trp, która nie jest zarejestrowana w bazie danych dotyczacych mutacji człowieka ClinVar, ani nie była jak dotąd opisana w literaturze medycznej.



Ciekawi mnie co powiedzą inni genetycy u osób z co mają wynik pozytywny.

Edytowane przez pawcio321
Czas edycji: 2019-12-11 o 18:18
pawcio321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-11, 19:22   #3517
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Pawcio321



1.5 roku temu leczyłam się na Sibo dwiema kuracjami Xifaxanu.

Obecnie chce naprawić florę bakteryjna probiotykami ale nie z apteki bo to jest szajs.

Zaczelam też brać complex wit B z porządna dawka ale też spoza apteki oraz preparat ziołowy na candide.

Będę walczyć o normalne życie. Muszę też zacząć jeść bo od lipca schudłam 7-8kg.

Jak juz najpełnie jelita dobrymi bakteriami wezmę 2 dawki Zentelu.

Tak się zastanawiam czy robić posiew na candide z dwojeczki ew na jakąś bakterie. Nie czy aby z du... coś mnie nie infekuje w układzie rozrodczym.
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-12, 14:14   #3518
nowa876
Przyczajenie
 
Avatar nowa876
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 26
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Hej. Czy jest ktoś może z Wielkopolski i chciałby się spotkać, porozmawiać?
nowa876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 15:58   #3519
koks186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 42
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jelita dobrze się wzmacnia kefirem własnej produkcji z grzybka tybetańskiego . W przypadku bardzo dużej ilości złych bakterii w jelitach może się pojawić okropny zapach pare godzin po spożyciu potem powinno być lepiej.
koks186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 18:33   #3520
koks186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 42
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

A czy ktoś kto ma mutacje genów i ma zapaszki odczuwa dolegliwości bólowe/ wątrobowe?
koks186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 20:28   #3521
AnnaEweLina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witajcie!

Wraz z ochłodzeniem bardziej mnie czuć, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach. Wnioski z obserwacji otoczenia są niewesołe. Jasno wynika z nich, że przykry zapach jest uwalniany codziennie mimo stosowania chlorofilu, restrykcyjnej diety i nienagannej higieny. Nie są to eksplozje smrodu jak na początku choroby, jednakże czuć rozchodzące się co jakiś czas fale zgniłego zapaszku po pokoju. Obecnie dominuje jakby połączenie gotowanej kapusty, ryby! (nowość) i brudnych skarpet. Po prostu jestem bliska załamania. Dzisiaj ktoś szukał w koszu na śmieci puszki po rybnej konserwie..., która je*** Może jakiś antybiotyk przyjmę na wybicie bakterii jelitowych, ostatni przyjęłam rok temu, a był to xifaxan. Przełomu nie było, więc sama nie wiem, jak sobie pomóc. Serdecznie dziękuję Drumli, Choremu38, Smootnej, Koksowi za kontakt i ogromne wsparcie.
AnnaEweLina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-13, 16:12   #3522
Wojtus900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Hej, przychodzę z nowymi informacjami. Pierwszy test za mną i H. Pylori wykluczone, teraz czas na test SIBO.
Zastanawiam się czy taki test w domu może być rzetelny... Bo alablaboratoria oferuje takie usługi, że odbierasz test i robisz go w domu :P.

W środę byłem prywatnie u dermatologa, twierdzę, że za pieniądze leczą lepiej. Niestety nie miałem odwagi zapytać się o mój zapach, stchórzyłem . Przepisała mi jedynie coś na trądzik i łojotokowe zapalenie skóry. Pani lekarz bardzo rzetelna i miła, mimo to i tak nie miałem odwagi :c.

W poniedziałek mam konsultacje z gastrologiem. Powiem mu wprost - mam już dość tego, że znajomi oznajmiają mi, że śmierdzę pomimo dokładnej i dobrej higieny. Tutaj już jak odwagi mi braknie to i tak będę musiał mu o tym powiedzieć, bo żadnych dolegliwości w brzuchu nie mam, więc nic nie wymyślę, a nie chcę tracić kolejnych 150zł i stać z tym problemem w miejscu .

Będę informować o kolejnych wizytach u lekarza, musimy wymieniać się informacjami. Najgorsze są trzy rzeczy, które tak mnie w☠☠☠☠...:
-ja tego zapachu nie czuję, nie wiem skąd pochodzi i co go wywołuje,
-rodzina też oznajmia mi, że nic nie czują, mówią mi, że mam jakieś kompleksy,
-natomiast osoby spoza domu (przyjaciele, znajomi, ludzie ze szkoły, pracy dorywczej) walą tekstami "to od niego chyba tak śmierdzi", "nie umyłeś się dziś", "śmierdzisz", "je*ie gów**m", "je*ie gnojem".
Chyba dobrze wiecie jak człowiek czuje się po takich opiniach, zamyka się w sobie, zaprzestaje spotkań towarzyskich, ogólnie wszystko się rujnuje... Nie zrozumcie mnie teraz źle, życzę Wam jak najlepiej i żebyście w ogóle nie mieli tego problemu, ale dobrze jest mieć kontakt z kimś kto ma podobny kłopot, tylko to mnie ratuje :P.

Gdyby ktoś z okolic Katowic chciał się spotkać i pogadać, to chętnie zapraszam do kontaktu na priv, albo post poniżej .
Wojtus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 18:38   #3523
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Wojtku ja również absolutnie nic od siebie nie czuję,jednak reakcja ludzi jest jednoznaczna-to mnie najbardziej zastanawia że osoby najbliższe nic nie czują,nie otwierają okien,nie łapią się za nos,nie kaszlą i nie chrząkają

Wysyłałem ostatnio dwa privy do glizdusi,chiałem pogadać ale zero odzewu

Ja także mam mega gazy wieczorami chyba kilkaset-we wrześniu robiłem test na sibo ale nie jak wszedzie wodorowy tylko wodorowo-metanowy trwający 3 godziny i na początku pije się wodę z dodatkiem laktulozy a nie glukozy-co z tego jak wam wyjdzie lub nie sibo wodorowe skoro nie zbadany jest poziom metanu innymi słowy organizm nie zostanie dobrze przeleczony.

Kto chce znać jego przebieg znajdzie jego przebieg tutaj na forum w jednym z moich wrześniowych wpisów.

Na tą chwilę ine znalazłem jeszcze czasu by się spotkać z lekarzem od sibo czy genetykiem w sprawie tmau.

Koks odezwę się wkrótce do Ciebie jestem bardzo zalatany ostanimi czasy.

Ciekawe co się stało z ludzmi,którzy jeszcze całkiem niedawno tu pisali,wyleczyli się z zapachu,zapomnieli o forum ?

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

W marcu tego roku przeleczyłem się na helicobacter pylorii erudykacja trwała 14 dni i uważajacie lekarka zaleciła mi takie leki:mesopral 40 2 razy dziennie po 1 tabletce 30 minut przed jedzeniem rano i wieczorem,metronizadol 3 razy dziennie rano,w południe i wieczorem po 1 sztuce,tetracyklina 4 razy dziennie po 2 tabletki,ulcamed 2 razy dziennie rano i wieczorem po 2 tabletki i probiotyk 1 raz dziennie 1 sztukę 2 godziny po lekach.

W sumie 18 tabletek dziennie.Jako ciekawostkę napisze że na czas brania tych leków całkowicie pozbyłem się gazów!Niestety 2 dni po skończonej kuracji gazy wróciły i są do dnia dzisiejszego.

Kto wie może mi xifaxan pomoże,chociaż jak czytam musi być on stosowany przez 14 dni,często gastrolodzy wypisują go na tydzień i problem niestety wraca.
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-14, 23:22   #3524
bartus513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 58
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez AnnaEweLina Pokaż wiadomość
Witajcie!

Wraz z ochłodzeniem bardziej mnie czuć, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach. Wnioski z obserwacji otoczenia są niewesołe. Jasno wynika z nich, że przykry zapach jest uwalniany codziennie mimo stosowania chlorofilu, restrykcyjnej diety i nienagannej higieny. Nie są to eksplozje smrodu jak na początku choroby, jednakże czuć rozchodzące się co jakiś czas fale zgniłego zapaszku po pokoju. Obecnie dominuje jakby połączenie gotowanej kapusty, ryby! (nowość) i brudnych skarpet. Po prostu jestem bliska załamania. Dzisiaj ktoś szukał w koszu na śmieci puszki po rybnej konserwie..., która je*** Może jakiś antybiotyk przyjmę na wybicie bakterii jelitowych, ostatni przyjęłam rok temu, a był to xifaxan. Przełomu nie było, więc sama nie wiem, jak sobie pomóc. Serdecznie dziękuję Drumli, Choremu38, Smootnej, Koksowi za kontakt i ogromne wsparcie.
Nie przejmuj się bo szkoda nerwów. Ja mam tak że jak mam to wszystko w dupie to zapach jest naprawdę słabo wyczuwalny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bartus513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-15, 03:53   #3525
Chudy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 12
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez bartus513 Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się bo szkoda nerwów. Ja mam tak że jak mam to wszystko w dupie to zapach jest naprawdę słabo wyczuwalny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

dlatego w domu tego zapachu nie czuja bo sie nie stresujesz i nie przejmujesz czy ktos powie ze smierdzisz.

jaka stosujecie diete ? ja Wyeliminowalem cukier( w tym slodkie warzywa owoce),gluten i ograniczylem smazone do minimum(90% gotowanych rzeczy), zero alkoholu, zero papierosow zero kawy i innych uzywek. narazie stosuje ta diete ok miesiaca cel jaki sobie postawilem to pol roku mega zdrowego odzywiania nie mam nic do stracenia wiec warto probowac.

---------- Dopisano o 04:53 ---------- Poprzedni post napisano o 04:49 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnaEweLina Pokaż wiadomość
Witajcie!

Wraz z ochłodzeniem bardziej mnie czuć, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach. Wnioski z obserwacji otoczenia są niewesołe. Jasno wynika z nich, że przykry zapach jest uwalniany codziennie mimo stosowania chlorofilu, restrykcyjnej diety i nienagannej higieny. Nie są to eksplozje smrodu jak na początku choroby, jednakże czuć rozchodzące się co jakiś czas fale zgniłego zapaszku po pokoju. Obecnie dominuje jakby połączenie gotowanej kapusty, ryby! (nowość) i brudnych skarpet. Po prostu jestem bliska załamania. Dzisiaj ktoś szukał w koszu na śmieci puszki po rybnej konserwie..., która je*** Może jakiś antybiotyk przyjmę na wybicie bakterii jelitowych, ostatni przyjęłam rok temu, a był to xifaxan. Przełomu nie było, więc sama nie wiem, jak sobie pomóc. Serdecznie dziękuję Drumli, Choremu38, Smootnej, Koksowi za kontakt i ogromne wsparcie.
AnnaEweLina mozesz napisac mniej wiecej jaka stosujesz diete ? co wyeliminowalas i co jesz mniej wiecej ?

jestem bardzo ciekawy bo tez staram sie trzymac restrykcyjna diete.
Chudy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-15, 18:58   #3526
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Chory38

Odpisałam i wszystko wyjaśniłam dlaczego nie odpisywałam.

Kochani, co można ew. brać na nerwice żołądka. Zauważyłam że ostatnio jak się zdenerwuje to mam az mdłości i oczywiście smród z żołądka / jelit jest gorszy.

Czy zapalenie żołądka się leczy bo tak właśnie rozkminiam czy iść do lekarza i coś łykac skoro nie mam helicobacter p.

Mam ostatnio bardzo ciężkie dni, nie wiem czy hormony kobiece mi szaleją ale samopoczucie od skrajności w skrajnośc. Płacz, bóle węzłów na szyi, uczucie ogarniajacego zimna, jak się czymś zdenerwuje to od razu odruch wymiotny i żołądek podchodzi mi do gardła.

Do tego ból po prawej stronie pod zebrami ( watroba?) smród stechlizny ale nie w oddechu tylko czuję go jakoś w nosie. Rano mam nos zapchany ale przechodzi. Jutro chyba zrobię sobie kuracje drenujaca zatoki Zatoxinem.
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-15, 19:13   #3527
AnnaEweLina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Hej!

Unikam:
1. mleka, żółtego sera
2. czekolady i wszystkiego z lecytyną (np. ketchup)
3. jajek
4. ryb
5. czerwonego mięsa
6. makaronu
7. warzyw takich jak: kapusta, kalafior, brokuł, fasola, soja, groch
8. cukru

Obecnie ważę tylko 48 kg. Dieta pomogła ograniczyć wyrzuty intensywnego smrodu, ale dalekie to od stanu sprzed choroby... Drobne odstępstwo skutkuje od razu eksplozjami nieprzyjemnego zapachu. Na pewno jest zależność pomiędzy dietą a wydzielanym przeze mnie zapachem, jednakże mimo wszystko liczyłam na lepsze efekty. Z tego co pamiętam moje obserwacje odnośnie diety potwierdził Greggg.
ps. Oczywiście najlepiej mieć dystans, ale nie zawsze jest to niemożliwe. Reakcje dostrzegam codziennie i to mnie najbardziej martwi.

Edytowane przez AnnaEweLina
Czas edycji: 2019-12-15 o 19:16
AnnaEweLina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-15, 20:04   #3528
mp43
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 192
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witajcie, Kochani! U mnie też rożnie z zapachem, raz lepiej, raz gorzej, obecnie paniczny strach przed świętami i w związku z tym już przyjmuję antybiotyki w nadziei, że w da się ze mną wytrzymać w te dni. Po ich przyjęciu planuję przeciwgrzybiczny fluconazol, żeby odgrzybić co możliwe, a w trakcie jest vivomix. AnnaEwelina, moja dieta opiera się także na eliminacji podobnych produktów, z tym, że na makaron sobie pozwalam - wyłącznie bezglutenowy. Ser żółty można, ale tylko bezlaktozowy cheddar. O dziwo, po fasoli i grochu nie mam większych odstępstw od normy, raczej kapusta kiszona jest na czarnej liście. Mleko do kawy, bo innego nie piję, tylko bez laktozy. A i tak mam wrażenie, że zapach kiedy chce przychodzi i odchodzi. Jedyne, co wiem na pewno, pojawia się łącznie z bólami głowy ( jednostronnymi) i zaczerwienieniem policzków i uciskiem w skroniach i szyi. I co ciekawe, zaczerwieniona twarz tylko po południu. Schiza kompletna. Biorę klindamycynę trzeci dzień, chyba dziś lekka poprawa, flukonazol trzymam na koniec kuracji. Jeśli to nie da rady, to trudno- całe święta będę coś piec, żeby dać ludziom jako tako odyychać w moim domu przyjemniejszymi aromatami niż wiadome. Pozdrawiam Was serdecznie.

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Sorki za brak akapitów, chaotyczna ta moja wypowiedź, wybaczcie.
mp43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 03:58   #3529
Chudy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 12
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja co do diety wyeliminowalem totalnie cukier i gluten i musze wam powiedziec ze po miesiacu zauważyłem ze moj pot jest mniej intensywny w zapachu i jest go mniej wrecz bym powiedzial niema go wcale . a co do cukru naprawde unikam wszystkiego co ma cukier nawet w slodkich owocach i warzywach (pomidory itp ) . zawsze jak czytam te diety przeciw grzybiczne sa one naprawde restrykcyjne ale moze warto sprobowac nie mam nic do stracenia.
Chudy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-16, 04:01   #3530
Chudy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 12
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Glizdusia Pokaż wiadomość
Chory38

Odpisałam i wszystko wyjaśniłam dlaczego nie odpisywałam.

Kochani, co można ew. brać na nerwice żołądka. Zauważyłam że ostatnio jak się zdenerwuje to mam az mdłości i oczywiście smród z żołądka / jelit jest gorszy.

Czy zapalenie żołądka się leczy bo tak właśnie rozkminiam czy iść do lekarza i coś łykac skoro nie mam helicobacter p.

Mam ostatnio bardzo ciężkie dni, nie wiem czy hormony kobiece mi szaleją ale samopoczucie od skrajności w skrajnośc. Płacz, bóle węzłów na szyi, uczucie ogarniajacego zimna, jak się czymś zdenerwuje to od razu odruch wymiotny i żołądek podchodzi mi do gardła.

Do tego ból po prawej stronie pod zebrami ( watroba?) smród stechlizny ale nie w oddechu tylko czuję go jakoś w nosie. Rano mam nos zapchany ale przechodzi. Jutro chyba zrobię sobie kuracje drenujaca zatoki Zatoxinem.
Glizdusia z tego co mi wiadomo zapalenie żołądka to inaczej wrzody . tak mi ostatnio powiedzial lekarz bo po gastroskopii i po kolonoskopii wyszlo mi ze mam zapalenie blony sluzowej zolodka i zapalenie dwunastnicy czyli inaczej wrzody wiec raczej sie leczy i napewno dieta lekkostrawna
Chudy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-18, 16:37   #3531
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Napisałem wczoraj dwa maile jeden do kliniki uno medica w Warszawie na żelaznej gdzie 10 września robiłem test wodorowo-metanowy i wyszło mi sibo odnośnie konsulatcji w jakie dni i w jakich godzinach przyjmują i przede wszystkim jaki jest koszt wizyty.

Drugie pytanie skierowałem do Medgenu gdzie 21 września robiłem badanie pod kątem trimetyloaminurii(wynik dostałem 5 listopada) również w sprawie konsultacji genetycznej,zapytałem o dni i godziny przyjęcia oraz cenę za wizytę.

Na tą chwilę dostałem jedynie odpis z uno medica,który wklejam w całości.

Dzień dobry,

jest możliwość wizyty u dr Agnieszki Wilczewskiej, która zajmuje się w naszej Klinice pacjentami z SIBO. Pani doktor przyjmuje w poniedziałki od godz 17:00. Koszt wizyty to 230zł.

Jeżeli będzie Pan zainteresowany konsultacją, prosimy o kontakt, ustalimy dogodny dla Pana termin.



Pozdrawiam

Natalia Urbańczyk

Una Medica
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-18, 19:16   #3532
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

co myślicie jak czuć taki dziwny zapach ze stop, ktore są w butach ?

ze to bardziej grzybicze czy jakie?
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-21, 02:50   #3533
Wojtus900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jestem po gastrologu i gastroskopii, gastrolog powiedział, że nic ode mnie nie czuje... Przyjaciele twierdzą inaczej .
Po gastroskopii wyszło mi zapalenie żołądka i podobno refluks, mimo to, nigdy nie miałem zgagi czy problemów podobnych do refluksu :O. Bardzo wątpię, że to może być przyczyną mojego smrodu, przecież tyle ludzi ma zapalenie żołądka a nie odczuwa żadnych dolegliwości, tym bardziej nie śmierdzą tak, że ludzie nie chcą z nimi spędzać czasu! Myślicie, że zapalenie żołądka i refluks (który rzekomo stwierdził lekarz) może być przyczyną tego smrodku? Poza tym ten stan zapalny jest delikatny bo to tylko nadżerki, a nie same wrzody...
Cytat:
Napisane przez JanekArche Pokaż wiadomość
co myślicie jak czuć taki dziwny zapach ze stop, ktore są w butach ?

ze to bardziej grzybicze czy jakie?
Miałem ten sam problem, mam zawsze mokre stopy w butach, po dwóch minutach od założenia. Nie jest to pot ze zmęczenia, nie jest to pot ze stresu, są po prostu mokre i zimne, strasznie mnie to irytuje. Wcześniej też śmierdziały od tego "mokrego niby potu", ale kupiłem tarkę do stóp i zdzieram stary naskórek, smród zniknął, ale mokre są dalej, mimo to pachnące .
Wojtus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-21, 11:33   #3534
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 99
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

.

Edytowane przez f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Czas edycji: 2023-07-26 o 15:15
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-22, 09:40   #3535
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Wojtek, a zauważasz związek z jedzeniem i śmierdzeniem?
Ja ostatnio zauważyłem istotny związek. Zjem coś - i w ciągu godziny jest napad.

Ostatnio przeczytałem kilka artykułów (po polsku i po ang.) mówiących o tym, po jakich potrawach obiektywnie pojawia się smród od człowieka. Pomijając czosnek i cebulę wskazano:

1. czerwone mięso
2. curry z mięsem
3. kawę

Ja muszę przyznać, że jak wypiję więcej niż jedną kawę dziennie to faktycznie bardziej się pocę i bardziej śmierdzę.

Czuje za to świeżość po owocach (zmiksowane truskawki, banan, porzeczki).

Czyli wychodzi na to, że chyba też mam jakąś odmianę tmau

ad misiek:
można mieć różne, bardzo dziwaczne wierzenia, ale pewien sposób formułowania przez Ciebie myśli bardzo mnie niepokoi.

Cytat:
Dla zainteresowanych polecam wygoglować Bar Sabat który ma 144 Opini z gOOgle, bar znajduje sie obok galeri Słonecznej któram ma w logo 6 i ponad szesc tysiecy opini w google, w galeri jest pełno galerianek.
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-22, 21:27   #3536
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

JanekArche

Ja czuję smrod od razu po zjedzeniu jakbym juz miala jeziorko szambo w żołądku. Jak robię sobie za duże przerwy w jedzeniu to też mam dziwny zapach z żołądka. Od ponad tygodnia biorę probiotyki ale żadne Sanprobi. W środę lub czwartek biorę Zentel. Mam nadzieję że nie odkituje.
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-23, 02:19   #3537
Chudy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 12
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Janek
ja w pracy rano jadlem bułke z pieczonym hagissem(szkocki specjał ala kaszanka) i do tego sadzone jajko. godzina moze poltorej i koszmar sie zaczynal . Kawa za kazdym razem kiedy pilem zwiekszone pocenie sie rowniez normalnie czuje jak rece mi sie poca a kiedys tego nie mialem .

zauwazylem tez ze miejscem ktore sie u mnie poci podczas stresu to tylna czesc plecow w okolicach nerek tak nie mam problemu z potem , ale okolice nerek normalnie sa mokre

Edytowane przez Chudy91
Czas edycji: 2019-12-23 o 02:21
Chudy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-23, 02:49   #3538
Wojtus900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Janku, niestety nie jestem wstanie tego zdiagnozować, bo nie czuję mojego smrodku :P. Wątpię, że mój zapach ma związek z jedzeniem. Aczkolwiek jesteśmy tym co jemy i na pewno odbija się to na zapach naszego potu, ja całkowicie zrezygnowałem z kawy, jedynie zielona herbata, tłustych dań też staram się unikać. W najbliższym czasie wprowadzę zdrową dietę, zobaczymy co będzie się działo.

Ja osobiście zaczynam mieć podejrzenia, że siedzi coś w domu - rodzina z którą mieszkam mojego "smrodu" nie czuje, nawet po 3 dniach kiedy nawet się nie mijamy, po prostu go nie czują, a po takim okresie powinni się "odzwyczaić". Dodam, że problemy te zaczęły się kiedy na zewnątrz zrobiło się zimno.

Są okresy kiedy znajomi na mnie nie reagują, nie wiem czym to jest spowodowane, muszę do tego dojść metodą prób i błędów. Mam nadzieję, że kiedyś znajdziemy sedno naszych problemów . Życzę Wam wszystkim wesołych świąt
Wojtus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-23, 06:16   #3539
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Glizdusia i po każdym jedzeniu tak masz? Po samej bułce też?

O dziwo u mnie słodycze co do zasady nie pogarszają sprawy.

Chudy - jajko to chyba nie jest dobry pomysł dla nas
Ja ograniczam kawe do jednej dziennie.

Wojtus ja teraz mieszkam w wawie, ale w moim rodzinnym domu pod krakowem też śmierdzi i to właśnie zimą. Rozmawiałem o tym z ojcem - moze za to byc odpowiedzialna wilgoć (m.in złe ściany).
Raz jak miałem długo otwartą piwnice to potem kolega, z którym byłem w teatrze powiedział, że czuć ode mnie taki piwniczno ziemniaczany zapach. Ale to nie był bardzo intensywny zapach i na pewno nie był to zapach gówna.

Podziele się z wami jeszcze obserwacjami na temat stresu. Nie wykluczając, że mamy genetyczny/fizjologiczny problem powiem wam, że stres potrafi go spotęgować kilkukrotnie !!!
W pracy mam kontakt z ludźmi ktorzy czują duży stres - często jedzie im z ust na jakieś 2 metry !
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-23, 19:06   #3540
Wojtus900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Kurcze Janek, być może strzeliłeś w dziesiątkę, ale mi się nie chce wierzyć, że przez to aż tak daję z zapachem , wydaje się to dla mnie fizycznie niemożliwe, że ten zapach przesiąka przez ściany, choć może masz rację. Okno w piwnicy jest otwarte, a co najgorsze - od tego roku mieszka tam koza i przez to okienko sobie wchodzi. Ponad to mieszka zaraz pod moim pokojem. Jak było ciepło to było ją po prostu czuć, takim bydłem i trochę gnojem, a dziś kiedy jest zimno, to w ogóle jej nie czuję, a nawet sprzątane tam nie ma. Myślisz, że to może być powodem? Jeśli tak to stawiam Ci kratę czystej, sam Ci ją przywiozę . No nic - zostało mi tylko przekonać rodziców, żeby ją stamtąd wygonić, bo twierdzą, że jestem jakiś uczulony na punkcie zapachów i że mam zmienić przyjaciół :c.
Wojtus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:06.