Nie lubię mieszkać sama - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-19, 00:10   #1
ItsPiranhaBay
Raczkowanie
 
Avatar ItsPiranhaBay
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 166

Nie lubię mieszkać sama


Hej. Od pewnego czasu przymierzam się do wynajmowania mieszkania. Bardzo nie lubię mieszkać sama i nigdy tego nie robiłam. Kiedy w domu rodzinnym zostawałam sama na noc, paliłam światła. Coś zawsze stukało, pukało. Przeraża mnie pustka i ciemność. Nie wierzę w duchy, ale niemiło mi na myśl, że w mieszkaniu, w którym będę mieszkać może ktoś zmarł. Jak sobie z tym radzić?
ItsPiranhaBay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 09:57   #2
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Boisz się przebywania sama czy spania w mieszkaniu gdzie jesteś sama?
Może wynajmuj z kimś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 10:19   #3
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Dom rodzinny to prawdziwy dom-dom? Jeśli tak, to jest duża różnica między byciem samym w domu, a byciem samym w mieszkaniu w bloku.
Sama w domu też się czuję nieswojo (najbliżsi sąsiedzi kilkaset metrów dalej, brak jakiegokolwiek oświetlenia dróg itp), a w mieszkaniu w bloku dość szybko nauczyłam się czuć komfortowo gdy jestem sama.
Spróbuj, dasz radę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 11:59   #4
Monikaaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 103
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Nie bardzo rozumiem... Nie lubisz mieszkać sama, ale chcesz wynająć mieszkanie? Po co. Jeśli masz chłopaka i fajnych znajomych, to próbuj, jeśli uważasz, że musisz. Jeśli jesteś samotną osobą, to się dobrze zastanów czy tego chcesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monikaaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 17:15   #5
ItsPiranhaBay
Raczkowanie
 
Avatar ItsPiranhaBay
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 166
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Dom rodzinny to mieszkanie w domu wielorodzinnym (apartament), ale jest spore. Więc jak zostawałam sama na noc, to paliłam światło w pokoju najdalej od tego gdzie siedziałam, bo było mi milej niż tak patrzeć w czerń. Nie mam opcji mieszkać z kimś i nie powinnam też na razie, bo nigdy nie przełamię tego lęku póki nie pomieszkam sama. Głupio trochę mieć pod 30stkę i bać się mieszkać sama, jakby się miało 5 lat, w dodatku nigdy się tego nie nauczyć i liczyć wiecznie na rodzinę/potencjalnego partnera/znajomych/współlokatorów. Dlatego zastanawiam się nad jakimś patentem. Bardzo nie lubię ciszy, pustki. Jestem przyzwyczajona, że zawsze w mieszkaniu ktoś jest, ogląda tv, rozmawia, coś gra. Bez tego jest nieprzyjemnie, bo każdy szelest wywołuje we mnie niepokój, chociaż wiem że to irracjonalne i przecież nikt w bloku nie przyjdzie mnie zabić nagle ani okraść Taka automatyczna reakcja. Myślałam czy może nie kupić radia i nie spędzać wieczorów przy nim, niech sobie gra cicho nawet w innym pomieszczeniu, np. w kuchni gdy ja będę w pokoju. Zwierzaka na razie wziąć nie mogę, bo nie stać mnie jeszcze na kombinację wynajem + pies/kot (żeby mu zapewnić dobre warunki życia, karmę, opiekę weterynaryjną) i mam za mało regularne godziny codziennych aktywności, pracy, zajęć żeby wziąć na razie zwierzę.
ItsPiranhaBay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 17:27   #6
aspergerWsieci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 49
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Mam podobnie, zawsze wolałem z kimś z rodziny. Jeśli jest to na 100% konieczne, że teraz musisz mieszkać sama i nie masz innej alternatywy, na Twoim miejscu chyba wyczekiwałbym weekendów i możliwości powrotu do siebie gdzie ktoś bliski jest, i to wyczekiwanie dodawałoby siły że obecny stan bycia samemu nie jest trwały i za kilka dni będzie przerwa. W trakcie dnia-nocy pomagałoby zostawianie włączonego światła radia czy telewizji (że zawsze coś się dzieje) i nie przestrzeganie ścisłego cyklu dnia i nocy. To może być niezdrowe, ale z racji że pracuję z osobami z różnych stref czasowych, nieraz zostawałem on-line do rana i wtedy różnica pomiędzy dniem i nocą jest mniej zauważalna, zwłaszcza latem gdy wcześnie robi się jasno. Wspominasz głównie o nocach, więc mam nadzieję, że powyższe może pomóc. Powodzenia

Edytowane przez aspergerWsieci
Czas edycji: 2021-09-19 o 17:29
aspergerWsieci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 18:12   #7
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

U nas jest na okrągło włączone radio w kuchni. Nie przepadamy za ciszą.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-19, 18:27   #8
Monikaaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 103
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Możesz też słuchać podcastów albo puścić jakiś stream, ewentualnie kogoś na YouTube, cały czas będzie ktoś do Ciebie "mówił".

Może spróbuj wyjechać gdzieś sama na kilka dni, zobaczysz jak się czujesz.

Ja wyprowadziłam się w wieku 36 lat, ale mieszkałam z chłopakiem. Teraz mieszkam sama od chyba maja i nie jest fajnie. Wpadam do mieszkania w sumie głównie tylko spać, dobrze, że mam znajomych z którymi mogę wyjść. Rzadko jest tak, że spędzam pół dnia po pracy w mieszkaniu sama, wtedy duzo z kimś gadam przez telefon. Żałuję, że nie wyprowadziłam się od razu po studiach, byłam o wiele silniejsza wtedy i związek to nie był priorytet, nie czułam samotności w ogóle.

Edytowane przez Monikaaa8
Czas edycji: 2021-09-19 o 18:35
Monikaaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 18:36   #9
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Ja nie lubię być dłużej sama w mieszkaniu (więcej niż kilka dni). Także jakbym nie musiała to bym się nie zmuszała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 18:52   #10
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Ja się boję ciemności i to tak bardzo. Świadomość, że mam zamknięty dom, wcale mi nigdy nie pomagała. Da się z tym żyć i zahartować, myślę, że to cenne, bo w życiu różnie bywa. Ja tylko, jak jestem sama w domu, mam częściej koszmary w nocy i zawsze racjonalizuję wymyślone cienie, które gdzieś widzę xD To samo jest też, jak śpię np sama w hotelu. W domu rodzinnym w życiu nie spalabym sama (jako dziecko bałam się schodzić nocą z piętra na parter, pomimo tego, że dom jest na oświetlonym nocą osiedlu i w pomieszczeniach jest widno w miarę).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 18:55   #11
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Autorko, patent z radiem polecam. Też mieszkam sama i lubię, jak mi gra w tle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-19, 20:42   #12
ItsPiranhaBay
Raczkowanie
 
Avatar ItsPiranhaBay
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 166
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Sama mieszkałam tylko pół roku, ale w akademiku (nie w Polsce) i tam się nie bałam, bo inne pokoje pełne studentów wokół no i raczej w akademiku mieszkają młodzi i nikt w tym pokoju wcześniej chyba nie umarł xD A w takim bloku czy kamienicy to nie wiem co się działo z poprzednimi lokatorami. Bardzo głupie, wiem. Muszę się wyprowadzić, bo moi rodzice chcą przerobić mój pokój na biuro, no i też mam tyle lat ile mam, faceta mogę nigdy nie mieć, a z rodzicami wiecznie żyć nie będę. Chciałam mieszkać z koleżanką na początku, ale ona straciła pracę i zostaje w domu rodzinnym na razie. Poza tym skoro mam problem z mieszkaniem samej to dobrze by się go było pozbyć, jak pisałam, nie wiadomo co w życiu będzie. Ja też żałuję co do samodzielności, że nie wyjechałam z mojego miasta na studia do Warszawy jak kilkoro znajomych, byłabym bardziej samodzielna teraz.
ItsPiranhaBay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 21:35   #13
snz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 36
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Może tylko na początku będzie tak dziwnie, a później się przyzwyczaisz?
Ja lubiłam mieszkać sama, ale faktycznie noce bywały dla mnie problematyczne, bo też ta cisza i ciemność wywoływały we mnie lęk. Radziłam sobie z tym tak, że albo zasypiałam przy włączonym telewizorze i jakimś fajnym filmie i nastawiałam jakąś godzinę, żeby telewizor wyłączył się automatycznie. Albo korzystałam z wyłączników czasowych i zasypiałam przy włączonym świetle, a ono gasło samo w międzyczasie. Polecam.
snz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 07:55   #14
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

No ale jest różnica między zwykłym "nie lubię ciszy, włączę sobie radio" a "boje się jak usłyszę szelest w domu i rozkminiam, kto tu wcześniej umarł". Pierwsze jest normalne, drugie podchodziłoby moim zdaniem pod stany lękowe i konieczność terapii.

Autorka pisze, że ma koło 30tki, chce się usamodzielnić i bardzo dobrze - rady, że ma siedzieć z rodzicami jak nie musi się wyprowadzać skoro boi się ciemności, są dla mnie trochę dziwne.

Każdy ma inne potrzeby społeczne, ale my mówimy o samodzielnym mieszkaniu 30latki, a opisy niektórych jakby to były sceny z horroru...

Zawsze można spróbować wynając pokój w mieszkaniu z kimś. Oczywiście, no coś za coś - nie wiesz na kogo trafisz i tracisz na prywatności. Ale skoro nie wiesz jak zniesiesz swój lęk, to może jest to dobry start. Zobaczysz jak się mieszka w bloku, usamodzielnisz się w innych aspektach. Współlokatorzy też mogą wyjeżdzać, więc może będzie okazja, że zostaniesz sama na 1 lub 2 noce, a nie cały czas i to będzie dobry moment, żeby się przełamać.

A jak chcesz mieszkać sama, to może poproś kogoś bliskiego, aby na początku zostawał na noc, stopniowo z mniejszą częstotliwością - o ile będziesz mieć taką osobę na miejscu, z którą możesz podzielić się problemem.

W ciagu dnia, to jak niektórzy sugerują - radio lub TV. U mojej matki TV jest włączony cały dzien jak siedzi sama w domu, nawet jak jest w pokoju obok (nie pracuje)

Możesz zasypiać przy jakimś delikatnym świetle, o ile Ci to nie przeszkadza w zasypianiu (podobnie jak wyższe rachunki za prąd )

I sugeruję nie oglądać wieczorem horrorów
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 10:59   #15
Elle444
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 34
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Miałam tak samo.
Pomagają mi do tej pory:

- piesek
- lampka
- ciche radio
- małe mieszkanie
Jeśli chodzi o wielkość m, to najlepiej czuję się, jak jest to "klitka" - wszystko jest na oku, mała powierzchnia daje poczucie bezpieczeństwa.
Ale to jeśli o mnie chodzi.
Elle444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 11:19   #16
WesolyGrzyb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 126
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
No ale jest różnica między zwykłym "nie lubię ciszy, włączę sobie radio" a "boje się jak usłyszę szelest w domu i rozkminiam, kto tu wcześniej umarł". Pierwsze jest normalne, drugie podchodziłoby moim zdaniem pod stany lękowe i konieczność terapii.

Autorka pisze, że ma koło 30tki, chce się usamodzielnić i bardzo dobrze - rady, że ma siedzieć z rodzicami jak nie musi się wyprowadzać skoro boi się ciemności, są dla mnie trochę dziwne.

Każdy ma inne potrzeby społeczne, ale my mówimy o samodzielnym mieszkaniu 30latki, a opisy niektórych jakby to były sceny z horroru...

Z jednej strony rozumiem, że strach przed nie wiadomo czym to dla niektórych realny problem, ale jeśli dorośli ludzie mają jakieś nieracjonalne lęki to chyba czas nad tym jakoś popracować, przełamać się i zahartować, bo po co uprzykrzać sobie życie jakimś strachem przed siedzeniem samemu w domu. Według mnie trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i się przestać ze sobą cackać, bo żadna buka raczej się w mieszkaniu nie pojawi.
WesolyGrzyb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 14:34   #17
tinque
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 261
Dot.: Nie lubię mieszkać sama

Cytat:
Napisane przez WesolyGrzyb Pokaż wiadomość

Z jednej strony rozumiem, że strach przed nie wiadomo czym to dla niektórych realny problem, ale jeśli dorośli ludzie mają jakieś nieracjonalne lęki to chyba czas nad tym jakoś popracować, przełamać się i zahartować, bo po co uprzykrzać sobie życie jakimś strachem przed siedzeniem samemu w domu. Według mnie trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i się przestać ze sobą cackać, bo żadna buka raczej się w mieszkaniu nie pojawi.
Miałam podobnie przeprowadzając się z rodzinnego domu na wynajem. Pomogło wyprowadzenie się do 'schludnego' mieszkania, które wyglądało przytulnie i jakby było wyremontowane niedawno. W mieszkaniu które nie było remontowane od 50 lat miałam ogólny lęk i uczucie, że ktoś kiedyś w tutaj przebywał i mieszkał. Może lepiej zamieszkać w nowym mieszkaniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tinque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-20 15:34:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.