Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-06, 09:28   #1651
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
UE zwariowała.. na hydrochinon i pirytonian cynku tez ban ���� pozostanie nam na Ukrainę po treti jeździć, tam podobno bez recepty
a i jeszcze etoksydiglikol, promotor przenikania stosowany np w serum z wit C timeless
szukalam w weekend zeby zamowic, juz nie jest dostepny w Europie
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-12, 15:29   #1652
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

dziewczyny czyli aktualnie nic dobrego na recepte nie mozna dostac wybieram sie do dermatologa wlasnie po recepte na cos z retinolem w celach przeciwzmarszczkowych i przeciwtradzikowych
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-13, 08:35   #1653
Suzue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Hej dziewczyny i chłopaki, czy ktoś z was mógłby podać konkretne strony, linki które wysyłają do polski z sprawdzonymi przez was produktami? Np apteki, oferty na amazonie etc. widziałam sporo ofert kremu Retirides na allegro ale nie jestem pewna czy są legitne (wygląda że tak?) jednak są to ceny około 200 zł za sztukę, a może ktoś ma coś o wiele tańszego z zagranicznych stron? byłabym wdzięczna za linki

(przejrzałam forum ale znalazłam tylko alldaychemist które nie wysyła do polski )
Suzue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-14, 20:23   #1654
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Zamawiałam raz z OLX u jednej sprzedającej (to i tak są z reguły dwie te same osoby) i hmmm niby wszystko było ok, tretynoina oryginalna, gwarancja długa, tylko krem mi się szybko zepsuł :/ nie wiem jak to określić, ale Retirides ma dość ładny, łagodny zapach, a mój po pewnym czasie (2 miesiące używania?) zaczął śmierdzieć. Wyrzuciłam bo bałam się stosować, także mam wątpliwości co do tego jak te maści są przechowywane. Może te dziewczyny biorą Retirides wysyłkowo od znajomych i w transporcie może być różnie. Oczywiście równie dobrze to mógł być przypadek, nie mam pojęcia. Ja póki co mam zapas 3 kremów od kuzynki, ale co potem - nie wiem. Na Reddit ktoś post założył z innego kraju, że zamówił z Alldaychemist czy innej takiej strony i urząd celny przysłał pismo z rządaniem recepty i że to niedozwolone w tym kraju. Ostatecznie paczkę zniszczono, a widzę, że kontrole celne są coraz bardziej skuteczne, idą mi 3 paczki z USA, wszystkie zatrzymane, więc trzeba uważać. Cały czas się zastanawiam czy ten ban na tretynoinę w Europie faktycznie się wydarzy i kiedy internet huknie od newsów o tym.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 15:30   #1655
kamil22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Zamawiałam raz z OLX u jednej sprzedającej (to i tak są z reguły dwie te same osoby) i hmmm niby wszystko było ok, tretynoina oryginalna, gwarancja długa, tylko krem mi się szybko zepsuł :/ nie wiem jak to określić, ale Retirides ma dość ładny, łagodny zapach, a mój po pewnym czasie (2 miesiące używania?) zaczął śmierdzieć. Wyrzuciłam bo bałam się stosować, także mam wątpliwości co do tego jak te maści są przechowywane. Może te dziewczyny biorą Retirides wysyłkowo od znajomych i w transporcie może być różnie. Oczywiście równie dobrze to mógł być przypadek, nie mam pojęcia. Ja póki co mam zapas 3 kremów od kuzynki, ale co potem - nie wiem. Na Reddit ktoś post założył z innego kraju, że zamówił z Alldaychemist czy innej takiej strony i urząd celny przysłał pismo z rządaniem recepty i że to niedozwolone w tym kraju. Ostatecznie paczkę zniszczono, a widzę, że kontrole celne są coraz bardziej skuteczne, idą mi 3 paczki z USA, wszystkie zatrzymane, więc trzeba uważać. Cały czas się zastanawiam czy ten ban na tretynoinę w Europie faktycznie się wydarzy i kiedy internet huknie od newsów o tym.
Ja zamówiłem z Alldaychemist i bez problemu przyszyły 3 tubki w sierpniu (szły około miesiąc i 1-2 tygodnie). Musiałem tylko zapłacić opłatę celną 25zł.
kamil22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 08:44   #1656
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Kamil dzięki, mam nadzieję, że na cle się nie przyczepią i faktycznie uda się sprowadzić.

Co do jeszcze tematu banowania retinoidów, to znalazłam fajne i skrócone bardzo wyjaśnienie całego problemu, nie trzeba czytać 86 stronicowego dokumentu:

https://www.ewg.org/sunscreen/the-pr...ith-vitamin-a/

Dla mnie to wszystko jest totalnie bez sensu. Ludzie wstrzykują sobie w twarz botoks, stymulatory tkankowe, które cholera wie co w dłuższej perspektywie robią (sama robię botox, Nucleofill, Profhilo), ale przyczepimy się do witaminy A. Skoro tak się boją toksycznego poziomu witaminy A w organizmie, to niech najpierw suple z nią wycofają, a nie kremy.

Tak czy siak na tapecie oprócz tretynoiny jest retinol, retinyl palmitate, retinyl acetate i retinol linoleate. Wyszło im jeszcze na myszach, że retinoidy zwiększają ryzyko raka skóry, mogą prowadzić do osteoporozy, problemów z wątrobą itd oczywiście wszystko w momencie, gdy organizm otrzyma za dużo witaminy A.

Jestem bardzo ciekawa dalszych działań, bo patrząc na wnioski Europejczyków, to powinni zakazać wszystko z wyższym stężeniem retinoidów, nawet Sesderma Retises 0,5 musiałaby zostać wycofana, bo według dokumentu, który czytałam to za dużo. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego, wtedy już nikt by nie kupował kremów z retinolem, bo komu i na co najniższe możliwe stężenie, które nic nie daje

Absurdalna sytuacja, retinoidy są najlepiej przebadanymi substancjami, w USA dostępne, tretynoina jest tam powszechnie stosowana jako krem anti-aging. Jakoś nie widzę by były doniesienia, że w USA kobiety masowo chorują na raka skóry albo wysiada im wątroba. Czekam aż na sprawę zareagują też jakieś konta urodowe, nie wiem inti_skin? Ale ona ostatnio mało się udziela. Chciałabym przeczytać zdanie kogoś ogarniętego na ten temat.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 12:27   #1657
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Mam nadzieję że skończy się na zakazie pochodnych wit A w kremach z filtrami a na pozostalych kosmetykach info o stosowaniu na noc. Nie ma nigdzie informacji o tretinoinie leku stosowanej w okreslonych sytuacjach pod kontrolą lekarza.
Wit A w filtach nie jest wskazana podobnie jak palmitynian askorbylu - estrowa pochodna wit C, ja osobiscie unikam w produktach na dzień
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-19, 08:18   #1658
ann58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 28
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

No właśnie oto chodzi, że wycofali tretinoine i nie można stosować pod kontrolą lekarza, bo jej nie ma w aptekach. Nie znam kremu z filtrem z retinoidem.
ann58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 10:20   #1659
ann58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 28
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

I jeszcze jedna dziwna sprawa. Tretinoina w preparatach doustnych jest jak najbardziej dostępna w Polsce i innych krajach UE. Może to teoria spiskowa, ale myślę, że to lobby dermatologów kosmetycznych maczało w tym palce. Jak myślicie??
ann58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 08:19   #1660
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ann ma rację, nie chodzi o filtry przeciwsłoneczne, a o ban w UE na tretynoinę w pielęgnacji do twarzy w ogóle, co może czekać tez wyższe stężenia retinolu.

Nie lubię teorii spiskowych, ale fakt jest taki, że lobbowanie w takich sytuacjach nie jest niemożliwe. Biznes medycyny estetycznej rozrósł się w ostatnich latach przeogromnie i co chwila wychodzi coś, co ma sprawić, że będziemy wyglądać nie wiadomo jak młodo. Większość z tego to wielka bzdura.

Korzystam z botoksu, robiłam serię Dermapenu, mezo igłowej, Profhilo, Nucleofill, Lumi Eyes i nic się nie równa z tego tretynoinie poza botoksem, który po prostu paraliżuje mięsień i jest efekt wow, ale reszta? Mezo igłowa daje efekt na bardzo krótko, a stymulatory u mnie się mocno średnio sprawdziły. Lepsze efekty mam właśnie po tretynoinie i nie wyobrażam sobie jej nie używać.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 10:38   #1661
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że skończy się na zakazie pochodnych wit A w kremach z filtrami a na pozostalych kosmetykach info o stosowaniu na noc. Nie ma nigdzie informacji o tretinoinie leku stosowanej w okreslonych sytuacjach pod kontrolą lekarza.
Wit A w filtach nie jest wskazana podobnie jak palmitynian askorbylu - estrowa pochodna wit C, ja osobiscie unikam w produktach na dzień
Podobne rewelacje były u pewnej polskiej pani dermatolog z YT, która Retimax uważała za diabelsko mocny retinoid...
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-20, 12:59   #1662
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Suzue Pokaż wiadomość

(przejrzałam forum ale znalazłam tylko alldaychemist które nie wysyła do polski )
Od trzech lat kupuję właśnie na alldaychemist jak kończą mi się zapasy z podróży , dzisiaj również złożyłam zamówienie. Początkowo pisałam do nich maila i wprowadzali mi zamówienie -w systemie adres Polski nie przechodził.
Dzisiaj złożyłam zamówienie i adres z historii wskoczył.
Czekam na link do płatności, myślę, że i tym razem nie będzie problemu
__________________
Alfabet nie kończy się na D
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 19:10   #1663
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
Od trzech lat kupuję właśnie na alldaychemist jak kończą mi się zapasy z podróży
Płacisz bitcoinami? Muszę w końcu dokonać tam zamówienia, bo można fajnie sobie zapas zrobić, mają bardzo dobre ceny.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 19:55   #1664
olaf1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 8
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
Od trzech lat kupuję właśnie na alldaychemist jak kończą mi się zapasy z podróży , dzisiaj również złożyłam zamówienie. Początkowo pisałam do nich maila i wprowadzali mi zamówienie -w systemie adres Polski nie przechodził.
Dzisiaj złożyłam zamówienie i adres z historii wskoczył.
Czekam na link do płatności, myślę, że i tym razem nie będzie problemu
Cześć,
jaki dokładnie lek zamawiasz?
Retino A Cream .05% (20gm) ?
olaf1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 08:56   #1665
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Płacisz bitcoinami? Muszę w końcu dokonać tam zamówienia, bo można fajnie sobie zapas zrobić, mają bardzo dobre ceny.
NIE.
wczoraj wieczorem zadzwonił pan z numeru z US z zapytaniem , czy składałam zamówienie i mają je realizować , bo jest nieopłacone.
wyjaśniłam, że czekam na link do płatności, bo nie było bezpośredniego przekierowania tylko właśnie info, że potwierdzą zamówienie i wtedy otrzymam link.
Przemiły pan podczas rozmowy wysłał mi na maila link do płatności w dolarach $$ , tylko zaznaczył , że płatność kartą VISA.
Transakcja pojawiła się na karcie parę godzin później, a nie bezpośrednio po wprowadzeniu danych, ale wszystko załatwione w ciągu jednego dnia
Nie pamiętam czy wcześniej miało to znaczenie czy Mastercard czy Visa.


Cytat:
Napisane przez olaf1985 Pokaż wiadomość
Cześć,
jaki dokładnie lek zamawiasz?
Retino A Cream .05% (20gm) ?
również Retino A Cream .05% (20gm), ale i Retin Micro gel 0,04 % (15mg) wzięłam, bo po paru latach stosowania tretinoiny non stop , miałam przerwę wakacyjną
__________________
Alfabet nie kończy się na D
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 10:36   #1666
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Mała Kobietka dziękuję za odpowiedź, mam Mastercard, więc chyba i tak bitcoiny mnie czekają
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 10:45   #1667
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Mała Kobietka dziękuję za odpowiedź, mam Mastercard, więc chyba i tak bitcoiny mnie czekają
Napisz do nich , że masz Mastercard czy mogą link do płatności w euro wygenerować
no i jeszcze opcja przelewu zagranicznego była ...jak masz "odpowiednie konta" to będzie to bezpłatnie
__________________
Alfabet nie kończy się na D
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-23, 05:07   #1668
umbajumba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Czy ktoś ma dostęp do tego dokumentu?
Pisałam do inti_skin w tej sprawie, ona nie słyszała żadnych doniesień na ten temat. Ja się przychylam do jej opinii, że to plotki i insynuacje. Chociażby w Barcelonie można normalnie kupić Retirides, wiem z autopsji.
umbajumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-23, 05:08   #1669
umbajumba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Czy ktoś ma dostęp do tego dokumentu?
Pisałam do inti_skin w tej sprawie, ona nie słyszała żadnych doniesień na ten temat. Ja się przychylam do jej opinii, że to plotki i insynuacje. Chociażby w Barcelonie można normalnie kupić Retirides, wiem z autopsji.
umbajumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-23, 11:13   #1670
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dokładnie, ja miesiac temu zrobilam zapas w DE
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-24, 11:44   #1671
olaf1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 8
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
NIE.
wczoraj wieczorem zadzwonił pan z numeru z US z zapytaniem , czy składałam zamówienie i mają je realizować , bo jest nieopłacone.
wyjaśniłam, że czekam na link do płatności, bo nie było bezpośredniego przekierowania tylko właśnie info, że potwierdzą zamówienie i wtedy otrzymam link.
Przemiły pan podczas rozmowy wysłał mi na maila link do płatności w dolarach $$ , tylko zaznaczył , że płatność kartą VISA.
Transakcja pojawiła się na karcie parę godzin później, a nie bezpośrednio po wprowadzeniu danych, ale wszystko załatwione w ciągu jednego dnia
Nie pamiętam czy wcześniej miało to znaczenie czy Mastercard czy Visa.




również Retino A Cream .05% (20gm), ale i Retin Micro gel 0,04 % (15mg) wzięłam, bo po paru latach stosowania tretinoiny non stop , miałam przerwę wakacyjną
Dzięki za odpowiedź. Wyślą mi link z płatnością jak wyśle im zdjęcie dowodu osobistego. Czy też tak musiałaś zrobić?
Dziwne to.
olaf1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-26, 21:54   #1672
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez olaf1985 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Wyślą mi link z płatnością jak wyśle im zdjęcie dowodu osobistego. Czy też tak musiałaś zrobić?
Dziwne to.
za pierwszym razem tak, potwierdzali tożmasmość ....nr pesel zamazałam
__________________
Alfabet nie kończy się na D
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-27, 10:17   #1673
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ja próbowałam zamówić teraz z alldaychemist i w kolejnym kroku proszą o dane lekarza podstawowej opieki i o receptę ??? Ciekawe czy jak załatwię receptę to wyślą bez problemu?
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-27, 10:25   #1674
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez umbajumba Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma dostęp do tego dokumentu?
Pisałam do inti_skin w tej sprawie, ona nie słyszała żadnych doniesień na ten temat. Ja się przychylam do jej opinii, że to plotki i insynuacje. Chociażby w Barcelonie można normalnie kupić Retirides, wiem z autopsji.
To jest ten o wysokich stężeniach różnych form retinolu:

https://ec.europa.eu/health/scientif...sccs_o_199.pdf

Sporo czytania, ale wg mnie warto.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-28, 05:34   #1675
umbajumba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

No dobra, ale to po pierwsze nie dotyczy tretynoiny, a po drugie dokument z 2016 roku. Wszystko to o czym były posty to zwykle spekulacje. Nikt tretynoiny nie wycofuje…
umbajumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-28, 11:43   #1676
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

To jak z tym alldaychemist, potrzebna recepta, czy nie? Mogę mieć i transgraniczną, ale nie wiem, czy w ogóle ją uznają.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-28, 12:39   #1677
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
To jak z tym alldaychemist, potrzebna recepta, czy nie? Mogę mieć i transgraniczną, ale nie wiem, czy w ogóle ją uznają.
Żadnej recepty nigdy im nie przesyłałam.
Paczka z produktami zamówionymi w ub. tygodniu jest już w drodze do mnie

Zignorujcie pytania o lekarza i receptę i tyle, system i tak puści zamówienie dalej
__________________
Alfabet nie kończy się na D
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-29, 07:46   #1678
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Złożyłam zamówienie na ADCH ale niestety zapłata jest bitcoinami, także zrezygnowałam.
Czy na ten krem niemiecki potrzebna jest recepta? Jeśli tak, to czy z Polski może być ? Jaka jest cena tego kremu?


Ok, już doczytałam.





Złożyłam zamówienie na ADCH ale niestety zapłata jest bitcoinami, także zrezygnowałam.
Czy na ten krem niemiecki potrzebna jest recepta? Jeśli tak, to czy z Polski może być ? Jaka jest cena tego kremu?



Edytowane przez Amelianna
Czas edycji: 2021-09-29 o 07:55 Powód: Ok, już doczytałam wszystko.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-04, 20:37   #1679
aleks1andra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

dziewczyny, kupiłam indyjski A-Ret 0.1% i 0.05% i Supatret 0.04%, zobaczymy jak będzie się używało, sam A-Ret jest za 2.2 USD tubka, dam znać czy się złuszczam i czy działa
aleks1andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-06, 09:25   #1680
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez aleks1andra Pokaż wiadomość
dziewczyny, kupiłam indyjski A-Ret 0.1% i 0.05% i Supatret 0.04%, zobaczymy jak będzie się używało, sam A-Ret jest za 2.2 USD tubka, dam znać czy się złuszczam i czy działa



A gdzie kupowałaś?
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.