Ponowne starania po T. cz.III - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-19, 21:23   #961
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

dzieki dziewczyny za porady i wsparcie

U mnie brzuch szybko sie schowal...ale nadal musze robic zastrzyki z heparyny...nie wiedzialam ze to bedzie takie trudne....skora pomarszczona jak u babci..i gdy probuje wbic igle to skora sie "zapada" jakbym nie wciskala igly tylko tepy patyk....masakra...do tego ciezko zrobic fałdke ...duzo latwiej szlo z zastrzykami w napiętą skorę gdy bylam w ciazy

Trzymam kciuki za nasze staraczki i czekam na kolejne maluszki
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 21:57   #962
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Zwyklylogin na pewno trudne są takie chwile związane ze zmartwieniami że zdrowiem dziecka i męża. Masz sporo na głowie, ale mam nadzieję, że wszystko w porządku. Niesamowite, że nasze córki będą obchodzić urodziny tego samego dnia, mimo że moja względem przewidywalnego terminu zjawiła się zbyt późno a Twoja trochę zbyt wcześnie. Czy już zdecydowałas jakie szczepienia podasz w 6 tygodniu życia?

Jeśli chodzi o witaminę D3 to my stosujemy JuVit D3 (opakowanie z żyrafa). To lek na receptę polecany w profilaktyce przeciw krzywicy noworodków i polecam. Jest w kroplach, więc pewnie dozowanie preparatu w aerozolu jest łatwiejsze, ale ogólnie spoko. Jeśli chodzi o probiotyk to położna polecała BioGaia (jak czasem dokarmiam mam to dodaje 5 kropli na butelkę raz na dobę).

Elmerah dziękuję! Ogólnie ten czas połogu w moim odczuciu to taka sinusoida/rollercoaster emocji. Zdarzają się takie fale ogromnego szczęścia i bezwarunkowej miłości, ale czasem przez zmęczenie i hormony zdarzało mi się płakać i uważać się za zła matkę. Każdy chciałby być w skowronkach 24/7 jak w matki w reklamach czy na Instagramie, ale to niemożliwe. Idealni rodzice nie istnieją, chociaż czasami trudno pogodzić swoje założenia z rzeczywistością. Na przykład nie chciałam dawać smoczka czy dokarmiać mm, ale życie to zweryfikowalo! Wczoraj przyszły do mnie moje dwie bezdzietne, bliskie przyjaciółki. Obydwie były ładnie ubrane, umiarkowane i uczesane, a ja przez poranne humorki małej nie miałam na to zwyczajnie czasu i siły, więc przyjęłam koleżanki bez makijażu i w rozpinanej bluzce żeby łatwiej było nakarmić ją piersią. Wiem, że to głupie i wygląd nie jest istotny, ale później czułam się źle z tym, że się zaniedbałam i nie mam praktycznie czasu dla siebie. Oczywiście córeczka była pięknie ubrana i zadbana. Mam nadzieję, że po połogu emocje wrócą do równowagi - już teraz jest znacznie lepiej niż na początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 09:31   #963
Mamiska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 433
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Zwykłylogin mam nadzieję ze z mężem wszytko dobrze. A co do szczepień dziecka z wada serduszka to moja córka miała niedokniety botal i miała szczepienia zgodnie z kalendarzem. A syn skoplikowana wadę serca i pół roku był dotylu że szczepionkami. Platynowa nie są teraz najważniejsze wygląd czy porządek ale żebyś Ty sobie wszytko poukładała tak żebyś miała też chwilę dla siebie bo to jest bardzo, ważne żeby się czuć dobrze sama że sobą. A kto nie ma dzieci nie będzie wiedział jak czasami bywa ciężko i że doba jest za krótka dla rodziców 😅. Super ze wasze córeczki będą obchodziły urodziny tego samego 🌞.
Mamiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 13:55   #964
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Zwyklylogin na pewno trudne są takie chwile związane ze zmartwieniami że zdrowiem dziecka i męża. Masz sporo na głowie, ale mam nadzieję, że wszystko w porządku. Niesamowite, że nasze córki będą obchodzić urodziny tego samego dnia, mimo że moja względem przewidywalnego terminu zjawiła się zbyt późno a Twoja trochę zbyt wcześnie. Czy już zdecydowałas jakie szczepienia podasz w 6 tygodniu życia?

Jeśli chodzi o witaminę D3 to my stosujemy JuVit D3 (opakowanie z żyrafa). To lek na receptę polecany w profilaktyce przeciw krzywicy noworodków i polecam. Jest w kroplach, więc pewnie dozowanie preparatu w aerozolu jest łatwiejsze, ale ogólnie spoko. Jeśli chodzi o probiotyk to położna polecała BioGaia (jak czasem dokarmiam mam to dodaje 5 kropli na butelkę raz na dobę).

Elmerah dziękuję! Ogólnie ten czas połogu w moim odczuciu to taka sinusoida/rollercoaster emocji. Zdarzają się takie fale ogromnego szczęścia i bezwarunkowej miłości, ale czasem przez zmęczenie i hormony zdarzało mi się płakać i uważać się za zła matkę. Każdy chciałby być w skowronkach 24/7 jak w matki w reklamach czy na Instagramie, ale to niemożliwe. Idealni rodzice nie istnieją, chociaż czasami trudno pogodzić swoje założenia z rzeczywistością. Na przykład nie chciałam dawać smoczka czy dokarmiać mm, ale życie to zweryfikowalo! Wczoraj przyszły do mnie moje dwie bezdzietne, bliskie przyjaciółki. Obydwie były ładnie ubrane, umiarkowane i uczesane, a ja przez poranne humorki małej nie miałam na to zwyczajnie czasu i siły, więc przyjęłam koleżanki bez makijażu i w rozpinanej bluzce żeby łatwiej było nakarmić ją piersią. Wiem, że to głupie i wygląd nie jest istotny, ale później czułam się źle z tym, że się zaniedbałam i nie mam praktycznie czasu dla siebie. Oczywiście córeczka była pięknie ubrana i zadbana. Mam nadzieję, że po połogu emocje wrócą do równowagi - już teraz jest znacznie lepiej niż na początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak mam z tymi emocjami. Raz jestem aż wzruszona ze szczęścia, że ten synek jest tutaj, a czasem mam ochotę się poddać i wyjść, bo jednak te dni są podobne do siebie i czasem mam po prostu dosyć tych pieluch i ciągle bolesnego karmienia piersią. Dobrze, że mąż lubi zajmować się małym, a jak wraca z pracy to ma świeżą energię więc mam chwilę oddechu co do wyglądu to się nie przejmuj brakiem czasu na makijaż i fryzurę - świeżo upieczone mamy mają ten swój blask i nie potrzeba żadnych upiększaczy ale jeśli znajdziesz czas i to ci poprawi humor to czemu nie? Mój synek na razie jest spokojny więc udaje mi się pomalować, zapleść włosy czy pomalować paznokcie i właśnie dobrze mi to robi na głowę, relaksuje mnie to. Ale wiem, że zdarzą się jeszcze takie dni, że te rzeczy będą ostatnie o czym pomyślę i to też będzie ok, najważniejsze to żeby nam było że sobą dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 17:32   #965
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 712
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Zwyklylogin spróbuj dawać heparynę w udo mąż prawię cała ciążę mi tak podawał w szpitalu dostawałam w ramię, ale samemu to ciężko tam zrobić. .

Połóg to istny rollercoaster po jest lepiej ale czasu wcale więcej nie mam bo dziecko coraz bardziej kumate i Pola uwielbia rączki ja odliczam dni do powrotu męża z poligonu bo masakra już mu zapowiedziałam że weekend jest jego .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 14:36   #966
Mamiska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 433
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Dziewczyny odebrałam wyniki badanie na raka jajników CA125 norma 30 ja mam 169 więc nie ciekawie😭. Jutro dzwonię na odział zobaczymy co, dalej proszę trzymajcie kciuki za nas. 😔

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Pandka daj znać co u ciebie
Mamiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 14:46   #967
Mamto2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 354
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mamiska tak mi przykro trzymajcie się. Ja w niedzielę wylądowałam na sor kłucie brzucha i twardnienie. Po badaniu okazało się że mam dużo wód. Wczoraj byłam u mojego lekarza i dostałam nospe i luteinę. Martwię się o małego i czy ten poziom nie będzie się zwiększał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-21, 15:26   #968
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mamiska ściskam Cię mocno trzymam kciuki ️ wierze, ze skoro 3 mce temu nic nie było widać to jest to nie jest źle
Mamto2 trzymaj się i odpoczywaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 15:37   #969
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 712
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mamiska trzymam ogromne kciuki dawaj znać co powiedzą lekarze

Mamto2 a lekarz coś mówił więcej ? Odpal netflixa i odpoczywaj staraj się nie stresować (łatwo mówić) jak poczujesz że brzuch się napina mocniej to bierz nospe i się połóż będzie dobrze

3mam kciuki dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 15:48   #970
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Cytat:
Napisane przez Mamiska Pokaż wiadomość
Dziewczyny odebrałam wyniki badanie na raka jajników CA125 norma 30 ja mam 169 więc nie ciekawie. Jutro dzwonię na odział zobaczymy co, dalej proszę trzymajcie kciuki za nas.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Pandka daj znać co u ciebie
Ja miałam ten marker mocno podwyższony przy endometriozie, to nie jest tylko wyznacznik nowotworu, ale nawet jeśli to najważniejsze że jesteś już pod opieką lekarzy i wszystko dobrze sprawdzą i cię wyleczą mocne kciuki, będzie dobrze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 16:06   #971
kol170
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 284
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mamiska trzymaj się trzymam kciuki żeby się okazało że to jednak nic poważnego 🤞
Mamto2 odpoczywaj jak najwięcej, na pewno będzie wszystko dobrze 🤞.
Ja tylko napomknę że u nas wszystko dobrze, Zosieńka zdrowo rośnie a ja czuję się dobrze choć oczywiście brak snu daje się we znaki, ale ogrom miłości do tego maleństwa mi to wynagradza. Pozdrawiam was wszystkie i za wszystkie trzymam kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kol170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-21, 16:09   #972
Pandka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 191
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mamiska, tak mi przykro ;( Mam nadzieję, że trafisz do dobrych lekarzy którzy odpowiednio Cię pokierują i że uda się szybko znaleźć rozwiązanie. Totalnie nie wiem jakie jest postępowanie przy torbieli/guzie na jajniku, zwłaszcza w ciąży. Dawaj znać co u Ciebie, bardzo mocno trzymam za Was kciuki

Ja jestem jeszcze przed wizytą u ginekologa, idziemy z mężem w czwartek. Na razie czuję się ok poza mdłościami, które dość mocno mnie męczą. Dam znać po wizycie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pandka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 17:42   #973
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mamiska napewno bedzie dobrze, szybko wykryte wiec to najwazniejsze. Dawaj znac koniecznie. Trzymam kciuki


Mamto w ktorym jestes tyg? Ja mialam jakos od 29 tyg twardnienia, klucia napinania brzucha. Bralam luteine dopochwowo dwa razy dzennie i urodzilam w terminie (cc) wody co prawda byly w normie. A oni ten bol brzucha wiaza z wodami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 18:16   #974
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Zwyklylogin na pewno trudne są takie chwile związane ze zmartwieniami że zdrowiem dziecka i męża. Masz sporo na głowie, ale mam nadzieję, że wszystko w porządku. Niesamowite, że nasze córki będą obchodzić urodziny tego samego dnia, mimo że moja względem przewidywalnego terminu zjawiła się zbyt późno a Twoja trochę zbyt wcześnie. Czy już zdecydowałas jakie szczepienia podasz w 6 tygodniu życia?

Jeśli chodzi o witaminę D3 to my stosujemy JuVit D3 (opakowanie z żyrafa). To lek na receptę polecany w profilaktyce przeciw krzywicy noworodków i polecam. Jest w kroplach, więc pewnie dozowanie preparatu w aerozolu jest łatwiejsze, ale ogólnie spoko. Jeśli chodzi o probiotyk to położna polecała BioGaia (jak czasem dokarmiam mam to dodaje 5 kropli na butelkę raz na dobę).

Elmerah dziękuję! Ogólnie ten czas połogu w moim odczuciu to taka sinusoida/rollercoaster emocji. Zdarzają się takie fale ogromnego szczęścia i bezwarunkowej miłości, ale czasem przez zmęczenie i hormony zdarzało mi się płakać i uważać się za zła matkę. Każdy chciałby być w skowronkach 24/7 jak w matki w reklamach czy na Instagramie, ale to niemożliwe. Idealni rodzice nie istnieją, chociaż czasami trudno pogodzić swoje założenia z rzeczywistością. Na przykład nie chciałam dawać smoczka czy dokarmiać mm, ale życie to zweryfikowalo! Wczoraj przyszły do mnie moje dwie bezdzietne, bliskie przyjaciółki. Obydwie były ładnie ubrane, umiarkowane i uczesane, a ja przez poranne humorki małej nie miałam na to zwyczajnie czasu i siły, więc przyjęłam koleżanki bez makijażu i w rozpinanej bluzce żeby łatwiej było nakarmić ją piersią. Wiem, że to głupie i wygląd nie jest istotny, ale później czułam się źle z tym, że się zaniedbałam i nie mam praktycznie czasu dla siebie. Oczywiście córeczka była pięknie ubrana i zadbana. Mam nadzieję, że po połogu emocje wrócą do równowagi - już teraz jest znacznie lepiej niż na początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa..moja nigdy nie jest ładnie ubrana bo zawsze uleje i do wymiany ciuch... wiec juz nie patrzę w co ubieram bo nawet jak ubiorę ładnie to niedotrzyma do gości/ wyjscia. Ostatnio zaczęłam jej nakładać takie mini śliniaki na godzinę przed wyjściem.. Żeby nie ulała chwilę przed wyjściem....by znów nie przebierać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Kaaach Pokaż wiadomość
Zwyklylogin spróbuj dawać heparynę w udo mąż prawię cała ciążę mi tak podawał w szpitalu dostawałam w ramię, ale samemu to ciężko tam zrobić. .

Połóg to istny rollercoaster po jest lepiej ale czasu wcale więcej nie mam bo dziecko coraz bardziej kumate i Pola uwielbia rączki ja odliczam dni do powrotu męża z poligonu bo masakra już mu zapowiedziałam że weekend jest jego .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A tez robiliście fałdę skórna w udzie? Bo heparynę nie można podawać domiesniowo..więc w brzuchu robiło się fałdę przed wkłuciem.a w udo to chyba ciężko z fałda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Mamiska Pokaż wiadomość
Dziewczyny odebrałam wyniki badanie na raka jajników CA125 norma 30 ja mam 169 więc nie ciekawie. Jutro dzwonię na odział zobaczymy co, dalej proszę trzymajcie kciuki za nas.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Pandka daj znać co u ciebie
O rety..ale niefajnie...trzymam kciuki. A przypomnij czemu robiłaś te badania bo coś mi umknęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 18:31   #975
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 712
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Zwyklylogin tak też robił mi taką fałdkę na udzie, a w brzuch jak robił to był utrudniony obraz na USG w czasie ciąży przez siniaki i zrosty. Więc zaczęliśmy robić w uda w przód, dużo dziewczyn robi też w boczki, ale dla mnie to za duży ból był. Mi wszystkie zastrzyki robił mąż tyle lat brania różnych zastrzyków a ja dalej boję się igły 🤷🏼☠♀️.

Byłam dziś u mojej fizjo moje rozejście brzucha znikło mogę ćwiczyć tylko uważać na dno macicy i pewnie jeszcze trochę i podejmiemy walkę o rodzeństwo dla Poli... Oby tylko tym razem udało się bez in vitro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 18:49   #976
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mamiska 3mam kciuki by to nie było nic złośliwego..pocieszające że nic nie było widać na poprzednim usg. Może go guzy po stymulacji? Daj koniecznie znać co lekarze powiedzą
Mamto dużo odpoczywaj. I postaraj się nie stresować. Czy Twój lekarz coś więcej powiedział?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 19:10   #977
Mamiska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 433
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mój Gin skierowal na badania bo na usg teraz jak byłam na wizycie zobaczył dwa dość duże guzy na jajniku. Nie mialm stymulacji, dam napewno, znać, dzięki, że jesteście.







8+1
Mamiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 22:05   #978
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Cytat:
Napisane przez Mamiska Pokaż wiadomość
Dziewczyny odebrałam wyniki badanie na raka jajników CA125 norma 30 ja mam 169 więc nie ciekawie. Jutro dzwonię na odział zobaczymy co, dalej proszę trzymajcie kciuki za nas.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Pandka daj znać co u ciebie
Kochana, wiem, że się stresujesz mocno i to co napisze będzie marnym pocieszeniem, ale marker ca125 jest podwyższony również wtedy, kiedy w grę wchodzą torbiele endometrialne i ogólnie endometrioza (sama przy torbieli endometrialnej i endometriozie III/IV stopnia miałam wynik ponad 100). Byłaś kiedykolwiek diagnozowana pod tym kątem?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Już doczytałam, że Wynn o endometriozie pisała.
Te dwa guzy mogą się okazać torbiel ani endometrialnymi, trzymam kciuki, żeby tak było 🤞 jeśli to ten rodzaj torbieli, to z tego co czytałam na grupach, dziewczyny spokojnie z nimi w ciąży chodzily bez zagrożenia. Najważniejsze żeby Cię dobrze zdiagnozowali. Dużo spokoju życzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-22, 04:52   #979
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mamiska mogę sobie tylko wyobrazić jak bardzo stresująca to sytuacja, a mimo wszystko mam nadzieję, że przy pogłębionej diagnostyce lekarz Cię uspokoi i wyjdzie, że to nic groźnego. Trzymam kciuki z całych sił i jestem z Tobą myślami.

Zwyklylogin moja córka to akurat na ogół jest ładnie ubrane tylko ja niestety nie a co do ulewania to czy Toli zalecono jakiś zagęszczacz do mleka (Bebilon nutrition) czy jesteście tylko na piersi?

Pandka85 kciuki za czwartkowa wizytę i czekam na świetne wieści.

Mamto2 z tego co mówiłaś to ostatecznie lekarz stwierdził afi 16, więc wydaje mi się, że wszystko będzie dobrze

My wczoraj byliśmy u pediatry i na szczęście, mimo zdarzających się fontann ulewania mała przybiera dobrze. Aktualnie ma 5 tygodni i 4.920 g, więc to kawał babki. Lekarka była mega miła i żeby mnie uspokoić to dała zapobiegawczo skierowanie na USG jamy brzusznej, chociaż sama nie widziała wskazań. Mam pytanie do rozpakowanych mam o pozycję noworodka/niemowlęcia na brzuszku. Nasza córka lubi tak leżeć, ale na ogół podnosi głowę i przekręca w jedną stronę swoją ulubioną. Czy to może być jakaś asymetria albo powód do niepokoju?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Platynowa91
Czas edycji: 2021-09-22 o 05:05
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-22, 08:11   #980
Mamto2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 354
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Cytat:
Napisane przez Sosnanieradosna Pokaż wiadomość
Mamiska napewno bedzie dobrze, szybko wykryte wiec to najwazniejsze. Dawaj znac koniecznie. Trzymam kciuki


Mamto w ktorym jestes tyg? Ja mialam jakos od 29 tyg twardnienia, klucia napinania brzucha. Bralam luteine dopochwowo dwa razy dzennie i urodzilam w terminie (cc) wody co prawda byly w normie. A oni ten bol brzucha wiaza z wodami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jest ich ewidentnie na usg więcej. Też dostałam luteinę i nospe. Biorę jeszxze magnez. Najważniejsze żeby poziom wód nie rósł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

Cytat:
Napisane przez SmutnaOla Pokaż wiadomość
Mamiska 3mam kciuki by to nie było nic złośliwego..pocieszające że nic nie było widać na poprzednim usg. Może go guzy po stymulacji? Daj koniecznie znać co lekarze powiedzą
Mamto dużo odpoczywaj. I postaraj się nie stresować. Czy Twój lekarz coś więcej powiedział?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najważniejsze żeby poziom wód nie rósł. Mój gin ma to kontrolować. Strasznie się boję o małego. Grozi to przedwczesnym porodem jeśli poziom by rósł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

SmutnaOla napisałam priv

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-22, 09:52   #981
Mamiska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 433
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Ja cały czas jestem dobrej myśli. W piątek mam przyjęcie na odział będą rozszerzać diagnostykę markerów tyle wiem. Jak coś będę wiedział więcej napewno napisze naprawdę dziękuję wam że jesteście i wasze wsparcie jest bardzo cenne. Oczywiście mój TZ już się naczytał nie wiadomo co i teraz chodzi nieprzytomny. Tłumaczę ze jeszcze nic nie wiadomo nic nie jest przesadzone. A z tymi facetami 😅. Pandka trzymam kciuki za twoja jutrzejszą wizytę 🤗.
Mamiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-22, 11:35   #982
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Mamiska mogę sobie tylko wyobrazić jak bardzo stresująca to sytuacja, a mimo wszystko mam nadzieję, że przy pogłębionej diagnostyce lekarz Cię uspokoi i wyjdzie, że to nic groźnego. Trzymam kciuki z całych sił i jestem z Tobą myślami.

Zwyklylogin moja córka to akurat na ogół jest ładnie ubrane tylko ja niestety nie a co do ulewania to czy Toli zalecono jakiś zagęszczacz do mleka (Bebilon nutrition) czy jesteście tylko na piersi?

Pandka85 kciuki za czwartkowa wizytę i czekam na świetne wieści.

Mamto2 z tego co mówiłaś to ostatecznie lekarz stwierdził afi 16, więc wydaje mi się, że wszystko będzie dobrze

My wczoraj byliśmy u pediatry i na szczęście, mimo zdarzających się fontann ulewania mała przybiera dobrze. Aktualnie ma 5 tygodni i 4.920 g, więc to kawał babki. Lekarka była mega miła i żeby mnie uspokoić to dała zapobiegawczo skierowanie na USG jamy brzusznej, chociaż sama nie widziała wskazań. Mam pytanie do rozpakowanych mam o pozycję noworodka/niemowlęcia na brzuszku. Nasza córka lubi tak leżeć, ale na ogół podnosi głowę i przekręca w jedną stronę swoją ulubioną. Czy to może być jakaś asymetria albo powód do niepokoju?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warto ją zachęcać np.ksiazeczkami kontrastowymi żeby obracała też główkę w drugą stronę. Nasz synek mocno podnosi głowę i trzyma w gorze stabilnie i długo jak na noworodka, naczytałam się że to może być wzmożone napiecie obręczy barkowej i dlatego idziemy do fizjo, ale lekarz i położna stwierdzili ze spoko, że jest silny. Ja wolę jednak skontrolować, myślę że taka wizyta u fizjo nie zaszkodzi a przy okazji nauczymy się właściwiej pielęgnacji i podnoszenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-22, 13:07   #983
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Wynn my myślimy u fizjo że stopami (po porodzie stwierdzono, że ma tendencję do niewłaściwego ułożenia, ale da się go wyćwiczyć). Podczas tej wizyty sprawdzała też barki i to jak mała podnosi główkę z pozycji na brzuszku, ale nic nie skomentowała, więc uznałam, że jest ok. Od końca października zaczynamy rehabilitację w szpitalu to też o to zapytam i przy okazji pediatrę w trakcie wizyty szczepieniej.

Mamiska super, że jesteś dość spokojna i masz dobre nastawienie to zawsze połowa sukcesu. Nieustające kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-22, 14:14   #984
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Platynowa, jeśli nie będziesz jej zachęcała do patrzenia też w druga stronę to niestety ale dojdzie do asymetrii. Przyslaniaj jej oczka jak patrzy w ta ulubiona stronę, wtedy powinna odwracać główkę w druga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-22, 17:09   #985
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Mamiska mogę sobie tylko wyobrazić jak bardzo stresująca to sytuacja, a mimo wszystko mam nadzieję, że przy pogłębionej diagnostyce lekarz Cię uspokoi i wyjdzie, że to nic groźnego. Trzymam kciuki z całych sił i jestem z Tobą myślami.

Zwyklylogin moja córka to akurat na ogół jest ładnie ubrane tylko ja niestety nie a co do ulewania to czy Toli zalecono jakiś zagęszczacz do mleka (Bebilon nutrition) czy jesteście tylko na piersi?

Pandka85 kciuki za czwartkowa wizytę i czekam na świetne wieści.

Mamto2 z tego co mówiłaś to ostatecznie lekarz stwierdził afi 16, więc wydaje mi się, że wszystko będzie dobrze

My wczoraj byliśmy u pediatry i na szczęście, mimo zdarzających się fontann ulewania mała przybiera dobrze. Aktualnie ma 5 tygodni i 4.920 g, więc to kawał babki. Lekarka była mega miła i żeby mnie uspokoić to dała zapobiegawczo skierowanie na USG jamy brzusznej, chociaż sama nie widziała wskazań. Mam pytanie do rozpakowanych mam o pozycję noworodka/niemowlęcia na brzuszku. Nasza córka lubi tak leżeć, ale na ogół podnosi głowę i przekręca w jedną stronę swoją ulubioną. Czy to może być jakaś asymetria albo powód do niepokoju?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kochana my głównie na kp..ale pod wieczór brakuje trochę i dostaje butelkę...wcześniej to było nan optipro ha i te ulewala... Albo wymiotowała. Od dziś mamy apteczne Nutramigen lgg complete... Podobno smakowo okropne...ale zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-22, 20:50   #986
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Mamiska ogromne kciuki! Musi być dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-23, 17:25   #987
Mamiska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 433
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Pandka daj znać co po wizycie u ciebie słychać? Cały, czas trzymam kciuki 🤗.
Mamiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-23, 17:50   #988
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Cześć Wam. Czytam od dawna, w końcu dołączam.
W listopadzie 2019 w 20tc urodzilam córeczkę z zd. Myslalam ze juz nigdy się nie odważę by spróbować znowu.
Mam zdrowego synka. Ma 3,5 roku.

Zaczynamy starania. Nasze kariotypy są prawidłowe. Strasznie się boję ale Wasze happy endy dają nadzieję.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-23, 18:05   #989
Pandka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 191
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Wróciłam z wizyty, ciąża potwierdzona. Według lekarza wszystko jest prawidłowo. Na razie fasolka jest jeszcze malutka ale serduszko już bije

Było trochę stresu ale pierwszy etap za nami. Dziękuję Wam bardzo za kciuki

6+5


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pandka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-23, 18:39   #990
Mamiska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 433
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Molli2iii witamy 😃. Pandka gratulacje cieszę się że u ciebie dobrze.

8+3

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

U mnie już teściowa w domu 🤪. Jutro idę na odział, strasznie się boję jak to dalej będzie. A na dodatek dzieciaki, się przeziębiły 😱.
Mamiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-18 19:30:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.