lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-14, 17:18   #1
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245

lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...


witam
zastanawiam się nad zabiegiem odchudzającym,przeszukała m wyszukiwarkę lecz nie znalałzam prawie nic na ten temat.Te metody wydają mi się o wiele lepsze i bezpieczniejsze o liposukcji czy chirurgicznej plastyki brzucha i innych okolic.Czy ktoś zna się na tych zabiegach lub miał je robione?Nie wiem jaki zabieg jest najbezpieczniejszy i daje przy tym dobre efekty...bo na każdej stronie www klinik itd jest wychwalany...a może są już nowe metody?
z góry dziękuje za odpowiedzi
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 12:26   #2
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

up
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 13:30   #3
inestropha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Z tego co mi wiadomo to nie zabiegi odchudzające lecz wyszczuplające - modelujace sylwetke. Ja poddałam się liposekcji przeprowadzana byla w zniueczuleniu miejscowym stracilam ok 4 litrów tluszczyku z ud i łydek. koszt liposekcja +usuwanie cellulitu+usuwanie rozstępów i blizn laserem co2 = 10000zł narazie czekam na efekty
inestropha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 17:32   #4
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Też jestem ciekawa opinii i doświadczeń, chociaż mnie bardziej interesuje lipoliza w obrębie twarzy (policzki). Jakoś mało wypowiedzi na temat skuteczności takich zabiegów, wszyscy po lipolizie ciągle czekają na efekty? Już zaczynam się zastanawiać czy ten brak relacji w innych wątkach nie jest spowodowany brakiem efektów
__________________
...Wizaż Victim...
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 10:23   #5
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa opinii i doświadczeń, chociaż mnie bardziej interesuje lipoliza w obrębie twarzy (policzki). Jakoś mało wypowiedzi na temat skuteczności takich zabiegów, wszyscy po lipolizie ciągle czekają na efekty? Już zaczynam się zastanawiać czy ten brak relacji w innych wątkach nie jest spowodowany brakiem efektów
Pierwszy efekt to obrzęk Jest wiele zabiegów może nie tyle wyszczuplających (cudów nie ma - no chyba że wybierzecie się na typową liposukcję, to jednak zabieg bardzo inwazyjny) co wysmuklających. Ich działanie polega na stopniowym rozbijaniu tkanki tłuszczowej, zwiększeniu cyrkulacji wody w organizmie, co w rezultacie pomaga wydalić złogi tkanki tłuszczowej z organizmu Tu polecma ultracontour - typowy zabieg wysmuklający, składający się z dwóch elementów - rozbijania tkanki tłyszczowej i uwalniania tłuszzu do przestrzeni międzykomórkowych za pomocą zogniskowanych fal ultradzwiękowych oraz drenażu limfatycznego, który pomaga usunąć tłuszcz z organizmu Najlepiej jest wykonać 3 zabiegi - by efekt był widoczny (niekiedy obwód ciała zmniejsza się 0 6 cm).

Drugi zabieg to enedermologia - posiadająca również właściwości antycellulitowe oraz masaże ciała
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 19:17   #6
Invencja
Raczkowanie
 
Avatar Invencja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Też sie zastanawiam nad lilolizą, ale nie wiem który gabinet w Bielsku Białej wybrać, ma ktoś jakieś doświadczenie?
Invencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 21:22   #7
ennanousha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

malam pakiet 15 zabiegów endermologii, efekt-żaden
ennanousha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 18:54   #8
estelle85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 23
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Witajcie,
również jestem ciekwa efektów lipolizy, jak wygląda zabieg? ile trzeba czekać na efekty? no i gdzie odkłada się tłuszcz, który normalnie gromadził się w partiach poddanych zabiegowi, bo podobno efekt jest trwały?
estelle85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 16:35   #9
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Podbijam....tez jestem ciekawa... Szczegolnie chodzi mi o lipolize
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 12:09   #10
krufka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 39
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Witam, chetnie podziele się moimi doświadczeniami z lipolizą, miałam robioną na podbródek 5 zabiegów po 1 amp oraz 2 zabiegi na policzki (powyżej lini żuchwy) zabieg niezbyt bolesny, ból do godzinki pozniej ustepuje straszny obrzek utrzymujacy sie ok 3 dni moze nawet dluzej i ogolnie zgrubienie w miejscu podania do ok miesiaca, efekt widoczny po ok 2 miesiącach....miałam nadzieje ze efekt bedzie trwały minąl rok od zabiegu i wszystko wrocilo do stanu poprzedniego :/ jestem rozczarowana!
krufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 19:24   #11
gwiazdolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 15
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

ja byłam ostatnio na konsultacji w jednej z warszawskich klinik i rozmawiałam z Panią doktor apropo lipolizy też, to jest fajna metoda dla małych partii typu właśnie podbródek . Pani doktor mówiła o jakims nowym praparcie do lipolizy motolese czy cos takiego że super działa....ja akurat mam troszke za dużo tłuszczu żeby zrobić lipolize ale warto wybrac sie na konsultacje do lekarza i porozmawiać.
Ja byłam u dr Chomickiej i naprawde polecam bardzo miła osoba, dla mnie było bardzo ważne żeby to była kobieta noi sie udało!
gwiazdolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-17, 11:17   #12
kle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 114
Smile Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Witam
Proszę o pomoc w kwestii podbródka
Bo ja mam cofniętą brodę i dzięki tej lipolizie, trochę uwydatnię podbródek Mało mam tam tłuszczyku ale coś się znajdzie, mam 180cm wzrostu 75kg wagi chodzię na siłownię wieć mało mam tłuszczu na sobie Tylko kurcze chce jakoś tam poprawić wygląd Proszę o odpowiedz na pytanie, czy opuchlizna będzie bardzo duża? Czy jak ubiorę się w golfik lub jakieś inne ubranie zasłaniające szyję i podbródek to nie będzie widać? Bo ja jestem obecnie w klasie maturalnej i nie chcę tracić szkoły

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez kle
Czas edycji: 2009-10-17 o 11:18
kle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 15:44   #13
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Cześć, podpinam się pod ten wątek, chociaż widzę że dawno nie był odwiedzany

Który z tych zabiegów najlepiej się sprawdzi w usunięciu niezbyt dużej tzw. oponki na brzuchu oraz zbędnej ilości tłuszczyku (+ lekki cellulit) na udach i pośladkach?
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 20:03   #14
lope lope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 111
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

mnie zainteresował ten ultracontour. To nieinwazyjna metoda? jak dokładnie to działa?
lope lope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 00:22   #15
ossa
Raczkowanie
 
Avatar ossa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 120
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Czytałam, że w ultracontourze stosowane są fale ultradźwiękowe.
Działają one jak drenaż limfatyczny.
To w Polsce niedawno weszło na rynek, ale jakoś niewiele jest opinii kobiet, które poddały się zabiegom...
__________________

ossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 19:37   #16
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

może są jakieś nowe opinie?
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 11:10   #17
ossa
Raczkowanie
 
Avatar ossa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 120
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Cytat:
Napisane przez Sif Pokaż wiadomość
Cześć, podpinam się pod ten wątek, chociaż widzę że dawno nie był odwiedzany

Który z tych zabiegów najlepiej się sprawdzi w usunięciu niezbyt dużej tzw. oponki na brzuchu oraz zbędnej ilości tłuszczyku (+ lekki cellulit) na udach i pośladkach?
wyczytałam, że - miejscowe nagromadzenie tłuszczu najlepiej usuwa się ultracontourem, zaś cellulit endermologią.
__________________

ossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 16:47   #18
koniczyna_clover
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Hej, byłabym zainteresowana takim zabiegiem na brzuch, talię i plecy. Ile kosztuje ultra contour na przykład w Krakowie i w jakich gabinetach?
koniczyna_clover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 08:22   #19
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

zapisałam się na serię ultracontour z endermologią- dam znać co i jak
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 21:59   #20
ossa
Raczkowanie
 
Avatar ossa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 120
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

No i jak postępy w odchudzanku?

Ja zrobiłam rozeznanie i jednak najwięcej fanek ma ultracontour!
__________________

ossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 09:14   #21
arpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 86
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Ja miałam robiona lipolizę laserową w czerwcu tego roku. Rewelacja. Po zabiegu przez około 2 tygodnie nosiłam takie fajne wdzianko uciskowe, które zmniejszało obrzęk pozabiegowy. Sam zabieg wykonano mi w znieczuleniu miejscowym i jeszcze tego samego dnia spokojnie o własnych siłach pojechałam do domu. Tłuszczyk rozpuszczono i odessano dzieki czemu nie pozostała mi obwisła skóra, bo tego właściwie się najbardziej obawiałam.
arpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 16:10   #22
kasia135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 194
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

up
kasia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 15:50   #23
Boruc
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 66
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

ja polecam iniekcyjną, po 3 zabiegach straciłam 3 cm w obwodzie a u mnie nawet już pół cm to widoczna różnica więc bardzo się ciesze
Boruc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 16:51   #24
azizza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Polecam wykonanie tego zabiegu na pewno będziesz zadowolona. Koszt okolo 600 zl
Centrum Lasermed Bydgoszcz jest bardzo cenione więc polecam zrobienie lipolizy wlasnie tam.

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Polecam wykonanie tego zabiegu na pewno będziesz zadowolona. Koszt okolo 600 zl
Centrum Lasermed Bydgoszcz jest bardzo cenione więc polecam zrobienie lipolizy wlasnie tam.
azizza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 00:13   #25
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Cytat:
Napisane przez azizza Pokaż wiadomość
Polecam wykonanie tego zabiegu na pewno będziesz zadowolona. Koszt okolo 600 zl
Centrum Lasermed Bydgoszcz jest bardzo cenione więc polecam zrobienie lipolizy wlasnie tam.

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Polecam wykonanie tego zabiegu na pewno będziesz zadowolona. Koszt okolo 600 zl
Centrum Lasermed Bydgoszcz jest bardzo cenione więc polecam zrobienie lipolizy wlasnie tam.



Za reklamę na Wizażu się płaci
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 17:45   #26
jagoda999
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 62
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

nieaktualne

Edytowane przez jagoda999
Czas edycji: 2013-01-14 o 19:38
jagoda999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 20:12   #27
aniadkatowice
Przyczajenie
 
Avatar aniadkatowice
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 23
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Fajnie by było, jakby ktoś bez spamowania i podawania odsyłaczy opisał tu po prostu swoje własne doświadczenia (a nie szwagierki) po tych zabiegach... Nikt nie robił?? Nie wierzę)
aniadkatowice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 13:11   #28
Snacolla1966
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Cytat:
Napisane przez aniadkatowice Pokaż wiadomość
Fajnie by było, jakby ktoś bez spamowania i podawania odsyłaczy opisał tu po prostu swoje własne doświadczenia (a nie szwagierki) po tych zabiegach... Nikt nie robił?? Nie wierzę)
Ja robiłam sobie uda za pomoca lipolizy laserowej w lasermedzie w Bydgoszczy. Jestem bardzo zadowolona. Efekt jest fajny, nic mi nie zwisa, bo maszynka oprócz rozbijania laserowego tłuszczu i odsysania, podgrzewa skórę i ją obkurcza. No i wychodzi sie na swoich nogach, bez jakiegoś wielkiego dochodzenia do siebie po zabiegu. Jest dużo lepsza niż tradycyjna liposukcja, która troche jak odkurzacz po prostu ma wyssac nadmiar tluszczu. I przyznam się - udalo sie na jednym zabiegu sciągnąc trzy litry, żywego, żółciótkiego tłuszczu. Teraz planuję jeszcze poprawic brzuch i boczki, tylko między jednym a drugim zabiegiem trzeba miec kilka tygodni przerwy. Ale zabieg jest fajny, efekt bardzo dobry. Chirurg wykonujący zabieg bardzo sprawny. Widac, że już trochę tych zabiegów zrobił. Polecam
Snacolla1966 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 20:21   #29
uzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Hej, ja robiłam sobie w Estetica zabieg Ultracontour na uda, niestety nie mogę go polecić. Pani w salonie trochę mnie olała, miała zmierzyć obwody ud przed i po zabiegu, po zabiegu zapomniała zmierzyć, więc nie wiem czy coś się zmieniło w cm, ale w wyglądzie i wadze na pewno nie. Jeszcze mnie zdenerwowała, bo zabieg się składa z 2ch części, druga to drenaż, a babka stwierdziła, że ponieważ potem mam endermologię (kolejny zabieg), to mi nie musi robić tego. Czyli za 20 min niby impulsów (1 etap) miałam zapłacić 400zł. Oczywiście kazałam sobie zrobić drugą część, ale już wtedy byłam niezadowolona z usługi.

Bardziej inwazyjnie robiłam sobie na bryczesy lipolizę iniekcyjną (tak, wstrzykiwanie długaśną cieńką igłą pod skórę czegoś, co miało mi rozpuścić tłuszczyk). 3 zabiegi po 500 zł, po każdym obrzmiałe bryczesy, uczucie tak jakby nie moje, trochę upierdliwe. Pomęczyłam się trochę i efektów zero. A ta igła... no niby nie boli, ale to nic przyjemnego.
uzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 17:02   #30
Katefit
Bright side of life
 
Avatar Katefit
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska Poludniowa
Wiadomości: 1 091
Dot.: lipoliza laserowa,lipoliza iniekcyjna,ultracontour i inne nieoperacyjne...

Witam,
robilam sobie lipolize iniekcyjna w grudniu ,w ciagu miesiaca mialo mi wszystko zejsc i pierwsze efekty zachecic do drugiego zabiegu ,ha ha smieszne. Boli jak cholera ..tak tak jak cholera ,nie wiem czemu nikt o tym nie pisze.
Pan doktor wstrzyknal mi 10ml w trzy miejsca brzuch boczki i dolna czesc ramion. napuchlo bardzo ,bolalo pierwsze dwie doby jakby ktos mnie porzadnie skopal. zaplacila 1000zl. i na stronie internetowej pisalo ze po tym zabiegu warto wykonac nastepny po 4 tygodniach. Ze trzeba pic duzo wody i ruszac sie - cwiszyc.
A w dniu zabiegu doktor poinformowal mnie ze ,nie lepiej nie, cwieczenia to dopiero jak przestanie bolec ,ze lepiej co trzy dni robic ultradzwieki, jeden zabieg ultradzwiekow na miejsca ktore chce odchudzic 100zl kazdy. Pilam wode trzymalam diete ,chodzilam na te ultradzwieki ,a tu nic. Zla jestem bardzo ,bo w h.. kasy wydalam. nic sie nie ruszylo ,bolalo o czym nie pisza na stronach internetowych TO ZE MOZNA PO ZABIEGU WROCIC DO OBOWIAZKOW TO BZDURA. 2 dni sie lezy wszystko boli.
Nie zdecydowalam sie na drugi raz. 2000 w dupie ,wiec drugie 2000 zatrzymam w kieszeni.
A chcialam efektu nie duzego moze 2cm mniej w obwodzie. niestety.. glupia naiwna.
sorry ze bez polskich znakow pisze ale takiego mam kompa.
Katefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-11 08:46:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.