Terapia zajęciowa. Ważne !!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-30, 21:28   #31
Gosiaczek z
Raczkowanie
 
Avatar Gosiaczek z
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 103
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

ja kończyłam w Słupsku w starym medyku- starzy nauczyciele dobrze przygotowują, sa wymagający-mnie to nie przeszkadzało bo ja chciałam jak najwiecej sie nauczyć (przeszkadzało to tym co chcieli tylko papier)
__________________
(...)
Tak lubię być kobietą
i widzieć w Twoich oczach
to wszystko czego pragnę
by się kobietą poczuć.
Gosiaczek z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 21:22   #32
dorka1234
Raczkowanie
 
Avatar dorka1234
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

teraz ja podbijam wątek jestem na 1 roku magisterki pedagogika terapeutyczna z rehabilitacja chciałam zrobic teraz kurs terapeuty zajeciowego. Czy kurs wystarczy aby pracowac jako terapeuta? czy bede miała jakieś korzyści z kursu?
__________________
WYMIANA https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=33186270 #post33186270


Zapraszam
dorka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 15:26   #33
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

Może ktoś się orientuje z Was - czy zrobienie podyplomówki z socjoterapii będzie równe pójściu do szkoły policealnej na kierunek terapia zajęciowa? Czy po jednym i drugim miałabym uprawnienia do pracy np w ośrodku młodzieżową z tzn (nie lubię tego określenia..) 'trudną' młodzieżą?
Czy po terapii zajęciowej można być nauczycielem wspomagającym?
pozdrawiam
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 13:06   #34
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

Nie, to są 2 różne kierunki.

Nie, nie można być pedagogiem wspomagającym mając samą terapię zajęciową lub socjo.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 13:13   #35
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

Dziękuję za odpowiedź Szajajaba
A czy wiesz może, czy kierunek w szkole policealnej terapia zajęciowa jest równoznaczny podyplomówce z socjoterapii? Nie wiem co wybrać. Jak sprawdzałam programy nauczania, to widzę, że są do siebie podobne. Długość nauki również;P
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 13:18   #36
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

Ale do pracy w szkole czy w ośrodku z trudną młodzieżą raczej nie chcą po szkole policealnej, tylko studia

I nieistotne, jaki plan nauczania - jedno zwie się tak, drugie inaczej i przez to daje różne uprawnienia i to się liczy, a nie przedmioty.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 21:03   #37
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;35325955]Ale do pracy w szkole czy w ośrodku z trudną młodzieżą raczej nie chcą po szkole policealnej, tylko studia

I nieistotne, jaki plan nauczania - jedno zwie się tak, drugie inaczej i przez to daje różne uprawnienia i to się liczy, a nie przedmioty.[/QUOTE]Dziękuję pięknie za odpowiedź
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-06, 23:10   #38
neczka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

HEJ!
Chciałabym pójśc do policealnego Studium(zaocznie??!) na kier.TERAPIA ZAJĘCIOWA.Mam wykształcenie średnie ogólne i już..33 lata.Oczywiscie nie zamierzam poprzestać na edukacji w w/w Studium..
Jak myslicie dziewczyny czy jest sens,żeby robić ten kierunek w moim wieku?Zastanawiam się jak wyglądają praktyki w tym systemie kształcenia?
Od młodych lat pracowałam w handlu i naprawdę chcę to w końcu zmienić!Moim powołaniem jest właśnie bezinteresowna pomoc innym.Chcę pracować z człowiekiem,jestem wrażliwa na ludzką krzywdę...
Napiszcie jak wygląda dzisiejsza sytuacja zawodowa ludzi po Studium Terapii?Może polecacie jakis inny kierunek społeczny?

Proszę o jakieś rady,opinie (mona.k@onet.pl) z góry dziękuję
pozdrawiam

Edytowane przez neczka79
Czas edycji: 2012-10-06 o 23:12
neczka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 13:30   #39
ell13
Przyczajenie
 
Avatar ell13
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

Witam , chciałabym ponowić wątek .
Mianowicie zastanawiam się nad policealną szkoła zawodową ( studium kierunek terapeuta zajęciowy ) Mam wykształcenie średnie , niestety obecnie w moim mieście kierunki są płatne przedział cenowy to 149 / 180 zł a nawet spotkałam sie ze więcej... miesięcznie cóż obecnie nie pracuje więc ciężko było by mi podjąć teraz ten kierunek , więc szukam tej szkoły i tego profilu w innym miescie . Nie ukrywam dużo czytałam o tym profilu , myślałam o późniejszych stażach do zdobycia aby jak najlepiej zdobyć doświadczenie i w końcu pracować w owym zawodzie. Bardzo odpowiada mi ten kierunek i pomoc osobom dlatego intensywnie szukam informacji itd. . Jesli się ktos orientuje moje pytanie czy faktycznie można pracować w tym zawodzie kończąc takie studium wraz ze zdobytym egzaminem ?

Edytowane przez ell13
Czas edycji: 2014-02-06 o 13:34
ell13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 19:08   #40
enebell
Raczkowanie
 
Avatar enebell
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 40
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

Też zastanawiam sie nad nauką w 2letnim studium na jerapete zajeciowego. Jakie trzeba miec predyspozycje do tego zawodu ?
enebell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 17:41   #41
Zdzicha1991
Przyczajenie
 
Avatar Zdzicha1991
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 29
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

Terapeutą zajęciowym można być TYLKO po studium / szkole policealnej i egzaminie zawodowym, takie są teraz przepisy. Czyli żaden kurs ani podyplomówka nic nie dadzą Terapeuta może pracować z niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo, z seniorami, w szpitalach, wszędzie tam, gdzie są pracownie terapii zajęciowej. Polecam w Lublinie Szkołę Policealną Pracowników Służb Społecznych, świetnie prowadzone zajęcia, bardzo dużo zajęć praktycznych i praktyk, dobra atmosfera.
Zdzicha1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-17, 18:10   #42
anuuusiiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

W Polsce są trzy miasta (Poznań, Wrocław, Kraków) w których można zrobić licencjat (3lata), po którym uzyskuje się tytuł terapeuty zajęciowego. Od tego roku ruszyły także studia MAGISTERSKIE z terapii zajęciowej w Krakowie, zgodne ze standardami obowiązującymi na świecie Polecam wszystkim
anuuusiiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 18:36   #43
grucha94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

Witam wszystkich serdecznie

Chciałam się zapytać czy ktoś posiada egzaminy zawodowe z Terapii zajęciowej z ubiegłych roczników ? Chodzi mi o część teoretyczną Z góry dziękuje. Pozdrawiam
grucha94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 14:47   #44
Kiciolda
Raczkowanie
 
Avatar Kiciolda
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

Na warszawskim AWF został uruchomiony kierunek studiów I stopnia - "terapeuta zajęciowy".
http://www.awf.edu.pl/uczelnia/ofert...apia-zajeciowa
Obecnie kończę przedostatni semestr studium policealnego, ale nie żałuję, że nie poszłam od razu na studia, że dopiero teraz jest możliwość studiowania na tym kierunku, bo mogę iść na studia pedagogiczne i będę miała lepsze kwalifikacje, niż po samych studiach na terapeutę zajęciowego.
__________________
Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach i kontaktach. Phil Bosmans
Kiciolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 10:34   #45
2afzg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 1
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

Cytat:
Napisane przez Ann_Krk Pokaż wiadomość
Na terapeutę zajęciowego niekoniecznie studia, są też fajne, darmowe szkoły dwuletnie. Ja polecam Cosinusa, nauka w trybie piątek-niedziela, szkoła ma dobrze wyposażone sale i duże nastawienie na praktyczną naukę Do tego na koniec zdaje się państwowy egzamin państwowy, więc dyplom jest taki formalny, nie wewnątrzszkolny. A w międzyczasie można pracować zarobkowo, co chyba najbardziej doceniam, bo na uczelniach nie ma połączenia nauki darmowej zaocznej.
Witajj, mogłabyś mi powiedzieć coś więcej na temat studium i gdzie je kończyłaś? Myślę nad podjęciem tego kierunku w Poznaniu. I czy wiesz może, czy problemem jest studiowanie na uczelni przy jednoczesnym robieniu tego kursu?
2afzg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 12:25   #46
Kiciolda
Raczkowanie
 
Avatar Kiciolda
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

Cytat:
Napisane przez Ann_Krk Pokaż wiadomość
Na terapeutę zajęciowego niekoniecznie studia, są też fajne, darmowe szkoły dwuletnie. Ja polecam Cosinusa, nauka w trybie piątek-niedziela, szkoła ma dobrze wyposażone sale i duże nastawienie na praktyczną naukę Do tego na koniec zdaje się państwowy egzamin państwowy, więc dyplom jest taki formalny, nie wewnątrzszkolny. A w międzyczasie można pracować zarobkowo, co chyba najbardziej doceniam, bo na uczelniach nie ma połączenia nauki darmowej zaocznej.
Jako terapeuta zajęciowy, po dwuletnim studium, odniosę się do tej wypowiedzi, bo nie do końca jest adekwatna do rzeczywistości...

Skończyłam dwuletnie studium terapeutów zajęciowych i bezpośrednio po skończeniu było to wystarczające wykształcenie, aby pracować w zawodzie, w wielu miejscach (ja pracowałam w WTZ, w fundacji i w szpitalu rehabilitacyjnym). Na początku 2019 roku (chciałam zmienić miejsce pracy) nastąpiły tak duże zmiany, że już studium okazało się niewystarczające, żeby pracować jako TZ w niektórych miejscach, gdzie wcześniej były dla mnie otwarte drzwi... Wtedy usłyszałam, że powstały nowe dyrektywy i przyjmują tylko po studiach. Musiałabym więc iść na studia na ten sam kierunek (trochę bez sensu), albo studiować kierunek pokrewny...
Dlatego jeśli ktoś da radę uczyć się na studiach wyższych i na studium dla TZ, to jest najlepsza opcja.
Z mojej wiedzy wynika, że sam kierunek terapeuty zajęciowego lepiej zrobić na studium, bo jest się lepiej przygotowanym do zawodu, niż po studiach wyższych.
Absolutnie odradzam naukę na zwykłym kursie, który kończy się dyplomem potwierdzającym ukończenie kursu - z takim dyplomem prawie nigdzie nie przyjmą do pracy jako TZ.
Żeby pracować jako TZ musimy posiadać państwowy dyplom zawodowy, obecnie dwujęzyczny. - No i najlepiej mieć wykształcenie wyższe kierunkowe (np. pedagogika, psychologia, socjologia itp.).
Można też iść na studium mając już wykształcenie wyższe - moja koleżanka miała już ukończoną pedagogikę i razem chodziłyśmy na studium TZ.
__________________
Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach i kontaktach. Phil Bosmans
Kiciolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 13:44   #47
gosiapancerz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

ktoś wie, czy w tym temacie coś się zmieniło??
gosiapancerz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 13:47   #48
elwiraratajczak1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 4
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

Potwierdzam, teraz w większości pracodawcy wymagają wykształcenie wyższe (u mnie psycholog) i studium bądź podyplomówkę. Tak długo się zastanawiałam, ale w końcu wybrałam terapię zajęciową na wskz i w zupełności wystarczyło to do mojej pracy, nie musiałam przedstawiać dodatkowych papierków. A studia udało się kończyć szybko i bez problemów
elwiraratajczak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 13:52   #49
Justyna7787
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

Cytat:
Napisane przez dorka1234 Pokaż wiadomość
teraz ja podbijam wątek jestem na 1 roku magisterki pedagogika terapeutyczna z rehabilitacja chciałam zrobic teraz kurs terapeuty zajeciowego. Czy kurs wystarczy aby pracowac jako terapeuta? czy bede miała jakieś korzyści z kursu?
dorka1234 wiem, że to stary post jak świat, ale nie moge nic znależć, wybrałaś coś? Szukam o tym terapeucie, ale nic konkrenego, znalezłam kiedunek na WSKZ, ale nie wiem sama, forma wydaje się byc fajna, bo online, ale czy ja bede miała te kwalifikacje terapeuty?
Justyna7787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-31, 07:52   #50
Krystina_N
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 1
Dot.: Terapia zajęciowa. Ważne !!!

W kwestii wcześniejszych komentarzy czy wybrać studia czy jednak szkołę policealną, oczywiście każdy zainteresowany terapią zajeciową wybiera to na co ma czas. Ja wybrałam Kurs Terapeuty Zajęciowego, który realizowałam za pośrednictwem Krajowego Instytutu Medycznego. Z racji, że mam 35 lat i ograniczony budżet wybrałam opcję kursu.Trochę zaryzykowałam, ale wpałciłam pieniądze (cena była promocyjna) i nie żałuję. Wszystko przebiegło sprawnie, zaoszczędziłam czas i pewnie większość swoich oszczędności. Uzyskałam niezbędne kwalifikacje, wiedze i umiejętności potrzebne do podjęcia zatrudnienia jako terapeuta zajęciowy. Od stycznia idę do pracy jako TZ w dziennym domu opieki dla seniorów.
Krystina_N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-31 08:52:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.