Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-30, 10:46   #31
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam Serdecznie
Dopiero od kilku dni czytam o retinolidach, serum z vit C i filtrach.
Chciałabym zacząć stosowanie tych preparatów.
Mam 27 lat, cera mieszana, wieszych wypyskow niemam, raczej sporadycznie cos wyskoczy, ale mam rozszerzone pory bo czesto wyciskam wagry ( chyba musze z tym skonczyc), no wlasnie te wagry to moja zmora - mam duzo na brodzie, nosie i juz nawet na czole przez te wyciskanie chyba.
Pozatym cera stracila juz dobre napięcie, pojawily sie zmarszczki po oczami, bardziej widoczne przy usmiechu,
kiedys sie bardzo duzo oplalalam wiec mam rowniez piegi i przebarwienia.
Zastanawiam sie nad stosowaniem:
- na noc cos z retinolidami - ystheal, lub elouage, Diroseal czy Effaclar K?? bo jeszcze nie mam orientacji
- retinolidy co 3-2 dni, miedzy tym prosty nawilzacz - nie wiem jeszcze jaki
- na dzien Activ C a na to filtry chyba jakies Avenu np. Avene, Cleanance Solaire, SPF 40
- na filtr w zaleznosci jak bedzie wygladala buzka bo niewiem czy one troche kryja i wyrownuja? albo tylko puder sypki i dla koloru troche ziemi egipskiej - moze tak byc? chyba ze jeszcze jakis podklad np. Kanebo Liquid Finish
a puder sypki to mysle nad Paul Sagane, Satin Finish Touch ( moze byc na Avenki?) lub Dr.Hauschka , co lepsze?
Bardzo prosze o pomoc

I jeszcze chcialabym wiedziec czyte relinole i retinolidy i serum z Vit C stosowac najlepiej teraz zima do wiosny z latem zrobic przerwe? bo ja wyjade na wakacje to chyba mage sie troszke poopalac?? czy juz nigdy niemoge sie oplalac??

anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 10:50   #32
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To może i ja poproszę o sprawdzenie

Cera mieszana, strefa T przetłuszcza się okropnie, największe problemy na brodzie- jeszcze nigdy nie była 'czysta'

Twarz: żel Ziaja Calma Hlc, tonik Ziaja Tin Tin

Noc: Acne Derm 2, następnie 1noc nawilżanie (tylko nawilżam róznymi kremami typu Nivea i nie wiem czy dobrze robię)

Dzień: Biodermine

Raz w tygodniu peeling z płatków owsianych, maseczka z drożdży.

Na wyskakujące wypryski Isotrexin.


Robię coś źle? Proszę o poprawę i pomoc jeśli tak
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 11:07   #33
_elle_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 26
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Pozwolicie, że też się przyłączę
Najpierw z uporem czytałam biochemiczne wątki, potem ułożyłam sobie taką pielęgnację:
Rano:
Active C, filtr emulsja Avene 50 / i tu mam takie pytania:
1.czy nie lepeszy będzie Redermic?co da większe efekty?
2.mam skórę typowo mieszaną, ale na policzkach jest baaardzo wysuszona: czy w takim razie Active C/redermic do mieszanej czy ten do suchej?

Wieczór:
Micel Bioderma Sensibio zamiast wody, mydła, żelu, mleczka itp
Avene Hydrance Optimale Legere na zmianę z Effaclarem/ i tutaj są następujące problemy:
1. HOL nawilża, ale rano z tego nawilżenia już śladu nie ma- co nawilża mocniej? chciałabym budzić się z taką mięciutką nawilżoną buzią....
2. Użyłam 2 razy tego nieszczęsnego Effaclaru (przyznam bez bicia, że 2 noce pod rząd... i rano na policzkach zrobił mi sie mały podskórny grysik.. nie było tego tego widać, dopiero rozsmarowując krem to wyczułam... odstawiłam Effaclar i 5 dniach zniknęło...) i co teraz? dać mu jeszcze jedną szansę, czy też kwasy nie dla mnie? Mam zaskórniki (otwarte) na nosie i chciałabym się ich pozbyć)

trudny orzech do zgryzienia... mam nadzieję, że coś się da wymyśleć
__________________
_elle_
_elle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 12:07   #34
malitka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 33
GG do malitka19
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Bardzo,ale to bardzo dziękuje za odpowiedź!!!: cmok:
Ciesze się,że jednak nie robie sobie krzywdy tymi preparatami
malitka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 12:27   #35
Lunawera
Raczkowanie
 
Avatar Lunawera
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 278
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam i proszę o pomoc w ocenie mojej pielegnacji

Mam 25 latek, więc chyba czas pomyśleć o odpowiednich kosmetykach na zmarszczki ? Mam cerę mieszaną, która szybko się świeci. Niestety kosmetyki matujące jakoś niezdrowo ją naipinaja i wysuszaja...


Pielęgnacja porannna :

Rano:
Mycie buzki - emulsja z serii AA help do skóry bardzo suchej, nadwrazliwej i atopowej (u mnie sie sprawdza, bo zawsze po myciu mam przesuszona skore....)

Krem pod oczy z serii AA odżywczo-wygladzajacy

Krem z filtrem i kolorkiem (spelnia funkce podkladu) SVR 50

Puder brązujący w kamieniu Golden Rose SPF 15

Noc:

Nie wiem czy dobrze robi i czym to moze grozic, ale makijaz zmywam tylko emulsja AA, ktorej uzywam rano...

Kremy naprzemiennie: Ziaja kakaowy (natluszczajacy) albo Dermedic Effectival (odzywczy)

Nie uzywam ani mleczka, ani toniku do zmywania makijazu (mleczka mnie zapychaja, a toniki wysuszaja).

Szukam dobrego kremiku, co to by matowil, ale nie wysuszał i działał przeciwzmarszkowo - jeśli taki jest
__________________
Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy....



Lunawera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 13:26   #36
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lunawera Pokaż wiadomość
Witam i proszę o pomoc w ocenie mojej pielegnacji

Mam 25 latek, więc chyba czas pomyśleć o odpowiednich kosmetykach na zmarszczki ? Mam cerę mieszaną, która szybko się świeci. Niestety kosmetyki matujące jakoś niezdrowo ją naipinaja i wysuszaja...


Pielęgnacja porannna :

Rano:
Mycie buzki - emulsja z serii AA help do skóry bardzo suchej, nadwrazliwej i atopowej (u mnie sie sprawdza, bo zawsze po myciu mam przesuszona skore....)

Krem pod oczy z serii AA odżywczo-wygladzajacy

Krem z filtrem i kolorkiem (spelnia funkce podkladu) SVR 50

Puder brązujący w kamieniu Golden Rose SPF 15

Noc:

Nie wiem czy dobrze robi i czym to moze grozic, ale makijaz zmywam tylko emulsja AA, ktorej uzywam rano...

Kremy naprzemiennie: Ziaja kakaowy (natluszczajacy) albo Dermedic Effectival (odzywczy)

Nie uzywam ani mleczka, ani toniku do zmywania makijazu (mleczka mnie zapychaja, a toniki wysuszaja).

Szukam dobrego kremiku, co to by matowil, ale nie wysuszał i działał przeciwzmarszkowo - jeśli taki jest
Lunawera Masz ten żel http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13558

Jeśli tak, to go nie używaj. Zawiera SLS, wiele konserwantów ciężkiego kalibru i może cię mocno pozapychać. Ja mam żel Pharmaceris A (jeszcze resztki starej wersji), ale teraz możesz kupić super piankę z tej serii. Dobrze że użwywasz filtra. Kup lepiej filtr w zwykłej postaci - Avene, SVR, Bioderma lub LRP. Bo teraz nie dasz rady nałożyć przepisowej warstwy - 2,5 ml bez zrobienia sobie maski. Ale dobrze że choć taki masz. Zużyj go i kup w aptece. Jak nie chcesz drogiego to poproś o próbki Iwostinu (woda Iwostinu może cię uczulić) i kup Iwostinu SPF 40. Co do toniku możesz kupić hydrolat (przeczytaj wątek Olejki, hydrolaty - Zbiorczy). Jest on (ten hydrolat) dostępny na http://www.mazidla.com/ . Przydało by ci się serum z witaminą C. Możesz kupić (Iwostin C + E, Active C, Reti C), lub zrobić samej (przepisy na tej samej stronce w dziale receptariusz - dział sera z wit. C). To na dzień. A na noc - kup sobie Diacenal, Retin A (poproś znajomego lekarza o receptę) lub Acne Derm. To retinoid, który zapopiega i walczy nie tylko z trądzikiem, ale i z zmarszczkami, którym zapobiega oraz z przebarwieniami. Do filtra przyda ci się najtańszy puder - skrobia kukrydziana Dry Flo, którą kupisz na mazidłach, bądź zwykła mączka ziemiaczana, lub kukurydziana. wtedy nie bedzię ci bieliło, ale za to nie będziesz musiała używać podkłau. Przeczytaj sobie na biochemi dwa watki (ten, który ci poleciłam plus kosmetyki bez SLS - Zbiorczy). Co do Diacenalu i Acne Derm oraz do nawilżaczy wrzuć w wyszukiwarkę i poczytaj sobie. Sorki za taki wykład, ale to jest ważne.

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-01-30 o 13:28 Powód: zły adres odnośnika
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 14:06   #37
Lunawera
Raczkowanie
 
Avatar Lunawera
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 278
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ślicznie dziekuje za te rady, ile cennych wskazówek ho ho

Już sie biore za czytanie ..... Hm czyli jesli chodzi o filtry, to lepiej jest uzywac tych bezbarwynych tak ? A te przepisowe nakładanie 2,5 ml dotyczy tylko filtrow barwionych, czy wszystkich ?
Retin A kiedys stosowalam i wiem, ze podraznia i złuszcza naskórek i jak już to stosować go mogłam chyba 1-2 razy w tygodniu.
I chyba preparaty z witamina A i C wybielaja skóre - tego się trochę obawiam, bo zależy mi na kolorku i nie lubie być bladolica
Aha i jeszcze jedno wazne pytanko : czy te kremy na dzień , które mi poleciłas można nakladac na filtry ?
Pozdrawiam
__________________
Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy....




Edytowane przez Lunawera
Czas edycji: 2008-01-30 o 14:37
Lunawera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-30, 14:42   #38
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Witam Serdecznie
Dopiero od kilku dni czytam o retinolidach, serum z vit C i filtrach.
Chciałabym zacząć stosowanie tych preparatów.
Mam 27 lat, cera mieszana, wieszych wypyskow niemam, raczej sporadycznie cos wyskoczy, ale mam rozszerzone pory bo czesto wyciskam wagry ( chyba musze z tym skonczyc), no wlasnie te wagry to moja zmora - mam duzo na brodzie, nosie i juz nawet na czole przez te wyciskanie chyba.
Pozatym cera stracila juz dobre napięcie, pojawily sie zmarszczki po oczami, bardziej widoczne przy usmiechu,
kiedys sie bardzo duzo oplalalam wiec mam rowniez piegi i przebarwienia.
Zastanawiam sie nad stosowaniem:
- na noc cos z retinolidami - ystheal, lub elouage, Diroseal czy Effaclar K?? bo jeszcze nie mam orientacji
- retinolidy co 3-2 dni, miedzy tym prosty nawilzacz - nie wiem jeszcze jaki
- na dzien Activ C a na to filtry chyba jakies Avenu np. Avene, Cleanance Solaire, SPF 40
- na filtr w zaleznosci jak bedzie wygladala buzka bo niewiem czy one troche kryja i wyrownuja? albo tylko puder sypki i dla koloru troche ziemi egipskiej - moze tak byc? chyba ze jeszcze jakis podklad np. Kanebo Liquid Finish
a puder sypki to mysle nad Paul Sagane, Satin Finish Touch ( moze byc na Avenki?) lub Dr.Hauschka , co lepsze?
Bardzo prosze o pomoc

I jeszcze chcialabym wiedziec czyte relinole i retinolidy i serum z Vit C stosowac najlepiej teraz zima do wiosny z latem zrobic przerwe? bo ja wyjade na wakacje to chyba mage sie troszke poopalac?? czy juz nigdy niemoge sie oplalac??
Anitko, W twoim przypadku (rozszerzone pory) i pierwsze zmarszczki wybrałabym Diacneal. Sama jestem fanką tego kremu i wiem, że poprawa skórym o nim jest niesamowita. Wyrównuje wszelkei nierówności. trzeba tyko bardzo, ale to bardzo uważac azeby nie przesadzic z czestotliwoscia aplikacji. Diacneal ma zasłużoną opinię bomby z opóźnionym zapłonem, przesuszenie może zdarzyć sie nawet po 4 bezproblemowych tygodniach stosowania.
Do tego koniecznie filtr - widzę e juz cos wybrałaś. Tak sie akurat skłąda, ze te Avene to i moje ulubione, i jeszcze LV od LRP.

jhesli wybierzesz filtr Avene, to wtedy mozesz sie pudrowac czym chcesz (chociaz ja nie jestem ortodojksyjna pod tym względem i destabilizacją parsolu sie nie przejmuje).

Jesli nie chcesz rezygnowac z opalania, to lepiej faktycznie zakończyc kurację tak na 4 tyg przed planowanym urlopem. Serum z wit C można stosowac okragły rok.



Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
To może i ja poproszę o sprawdzenie

Cera mieszana, strefa T przetłuszcza się okropnie, największe problemy na brodzie- jeszcze nigdy nie była 'czysta'

Twarz: żel Ziaja Calma Hlc, tonik Ziaja Tin Tin

Noc: Acne Derm 2, następnie 1noc nawilżanie (tylko nawilżam róznymi kremami typu Nivea i nie wiem czy dobrze robię)

Dzień: Biodermine

Raz w tygodniu peeling z płatków owsianych, maseczka z drożdży.

Na wyskakujące wypryski Isotrexin.


Robię coś źle? Proszę o poprawę i pomoc jeśli tak
Wydaje mi się, ze ciągłę problemy z wypryskami na brodzie to albo efekt zapychania Niveą (jest bardzo komodogenny) albo probelmy hormonalne (ich efetem często są wypryski na brodzie i linii żuchwy). Spróbuj odstawić Niveę i poobserwowac skórę. Może to tez byc efekt oczyszczania sie skóry po kwasach (Acne Derm).
Isotrexin to retinoid - wymaga ochrony skóry filtrami. Ja bym smarowała nim całą twarz 1-2 razy w tyg max, bo przeciez masz jeszcze Acne Derm.

Cytat:
Napisane przez _elle_ Pokaż wiadomość
Pozwolicie, że też się przyłączę
Najpierw z uporem czytałam biochemiczne wątki, potem ułożyłam sobie taką pielęgnację:
Rano:
Active C, filtr emulsja Avene 50 / i tu mam takie pytania:
1.czy nie lepeszy będzie Redermic?co da większe efekty?
2.mam skórę typowo mieszaną, ale na policzkach jest baaardzo wysuszona: czy w takim razie Active C/redermic do mieszanej czy ten do suchej?

Wieczór:
Micel Bioderma Sensibio zamiast wody, mydła, żelu, mleczka itp
Avene Hydrance Optimale Legere na zmianę z Effaclarem/ i tutaj są następujące problemy:
1. HOL nawilża, ale rano z tego nawilżenia już śladu nie ma- co nawilża mocniej? chciałabym budzić się z taką mięciutką nawilżoną buzią....
2. Użyłam 2 razy tego nieszczęsnego Effaclaru (przyznam bez bicia, że 2 noce pod rząd... i rano na policzkach zrobił mi sie mały podskórny grysik.. nie było tego tego widać, dopiero rozsmarowując krem to wyczułam... odstawiłam Effaclar i 5 dniach zniknęło...) i co teraz? dać mu jeszcze jedną szansę, czy też kwasy nie dla mnie? Mam zaskórniki (otwarte) na nosie i chciałabym się ich pozbyć)

trudny orzech do zgryzienia... mam nadzieję, że coś się da wymyśleć
No to o kolei:

Rano:
1. Redermic czy Active C? Ja wolę redermic, ale to moja opinia. Jest wg mnei bardziej luksusowa wersja Active C, bo ma nie tlyko wit C ale i wyciąg z wąkotki azjatyckiej i kwas hialuronowy. Poza tym, obydwa kremy zawierają trochę silikonu w skłądzie, ktory akurat ułatwia wiązanie filtra ze skórą (chyba jedyny pllus silikonu jaki znam )

2. Ja bym wybrała ten do suchej.


Wieczór:
1. Kup wersję tego samego kremu, ale w wersji Riche - do skóry suchej. ALbo np. nanobase, physiogel, hydraphase riche od la roche posay, toleriane riche tez lrp, xerial 5 od svr, duuuuuzo tego

2. Hmm...a nie masz uczulenia na salicylany? Spróbowałabym jeszcze z Efacarem na nosie - jeśłi efektem będzie podraznienie, pewnie nie jest dla Ciebie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 14:45   #39
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lunawera Pokaż wiadomość
Ślicznie dziekuje za te rady, ile cennych wskazówek ho ho

Już sie biore za czytanie ..... Hm czyli jesli chodzi o filtry, to lepiej jest uzywac tych bezbarwynych tak ? A te przepisowe nakładanie 2,5 ml dotyczy tylko filtrow barwionych, czy wszystkich ?
Retin A kiedys stosowalam i wiem, ze podraznia i złuszcza naskórek i jak już to stosować go mogłam chyba 1-2 razy w tygodniu.
I chyba preparaty z witamina A i C wybielaja skóre - tego się trochę obawiam, bo zależy mi na kolorku i nie lubie być bladolica
Aha i jeszcze jedno wazne pytanko : czy te kremy na dzień , które mi poleciłas można nakladac na filtry ?
Pozdrawiam

Nie nie, te 2,5 ml to mit! Tak naprawde ta ilośc została mocno zawyzona. W watku plotkowym pisałysmy, ze trzeba zmierzyc sobie powierzchnię twarzy i dopiero wtedy dobrac ilosc filtra. Niestety, metody te są skomplikowane i trochę trzeba pokobminowac, ale najczęsciej okazuje sie, ze odpowiednia ilosc filtra waha sie ok 1,5 ml. Ilosc ta dotyczy wszystkich filtrów.

Retin A tak - 1-2 razy w tyg na poczatku.

Tak, witamina C moze lekkko rozjasnic skórę. Ale od czego samoopalacz ? ;

Mozesz nalozyc rano jakis krem a dopiero na to filt - filtr zawsze powinien byc ostatnia warstwą. ALe przeiez filtr to tez krem
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 14:58   #40
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lunawera Pokaż wiadomość
Ślicznie dziekuje za te rady, ile cennych wskazówek ho ho

Już sie biore za czytanie ..... Hm czyli jesli chodzi o filtry, to lepiej jest uzywac tych bezbarwynych tak ? A te przepisowe nakładanie 2,5 ml dotyczy tylko filtrow barwionych, czy wszystkich ?
Retin A kiedys stosowalam i wiem, ze podraznia i złuszcza naskórek i jak już to stosować go mogłam chyba 1-2 razy w tygodniu.
I chyba preparaty z witamina A i C wybielaja skóre - tego się trochę obawiam, bo zależy mi na kolorku i nie lubie być bladolica
Aha i jeszcze jedno wazne pytanko : czy te kremy na dzień , które mi poleciłas można nakladac na filtry ?
Pozdrawiam
dzięki. Przepisowe nakładanie jest ważne w przypadku filtra barwionego jaki i tego niebarwionego. Jak chcesz uzyskać kolorek to możesz pomieszać filtr niebarwiony z barwionym. Tylko wtedy można to robić w obrębie jednej marki. A jeśli masz filtr w postaci podkładu to jest niezły problem nałożyć przepisową ilość i nie mieć maski. A co do bladolicości - ja lubię być blada, choć możesz się smarować samoopalaczem - wieczorem. Lub mieszać filtry, choć skrobia (ta Dry Flo) wcale nie pobiela. Co do stosowania retin A to naturka, że on złuszcza skórę i nieco podrażnia, choć moze nie stosowałaś filterka i nawilżacza.
Nie bój się preparaty z wit. A i C nie wybielają. Jeśli będziesz stosować samoopalacz, lub mieszać filterki lub skrobię to nic się nie stanie. Kremów nie musisz nakładać na dzień - filtr najlepiej stosuje się na umytą i wytonizowaną twarz. Wtedy ma większe spektrum działania i mocniej cię ochroni. Kremy są najlepsze proste w składzie - zalecam lekturę wątku - nawilżanie podczas kuracji kwasowo retinoidowych - zbiorczy. A przy okazji nie martw się, jeśli będziesz wcierać odpowiednią ilość filtra (najlepiej poszukaj łyżeczki od syropu, bądź kup na mazidłach, kosztują do 5 złotych) to nie będziesz odczuwała potrzeby wcierania kremu nawilżającego. Wiem z własnego doświadczenia, że przyzwyczajenie się do żeli bez SLS może trwać nieco dłużej - gorzej się pienią, ale nie martw się tym na zapas. A mam jeszcze jedną informację- gdy stosujesz filtr Avene nie musisz patrzeć na skład, bo on jest w pełni fotostabilny. Zachęcam tak wrazie dyskusji do lektury wątku - Ochrona UV, a makijaż.

L_V dzięki, tochę cię ja wyręczyłam. Hi, hi. Pomoc ci się należy. A co do ilosci filtra to masz racje wystarczy 1,5 do 1,8 ml. Kupujesz na mazidłach miarkę i masz. He, he. Ale przed twoją znajomością co do tego wszystkeigo to. Troszkę przesadziłam z ilością, ale to nic.. Dzięki kochana L_V.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 15:06   #41
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

L_V powiedz mi prosze..jestes posiadaczka cery mieszanej..tak? czemu bardziej polecasz i Ci sluzy np Active C do cery suchej aniezeli mieszanej?! czy ten do suchej nie jest bardziej zapychajacy i tresciwszy?!
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-30, 15:36   #42
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzieki Serdeczne za odpowiedz L_V
Czytam caly dzien rożne watki i jest tego tak duzo ze nie sposob wszystkiego ogarnąć.
Czy mam jeszcze cos stosowac oprocz tego:
- na noc Diacneal co 2-3 dzien a pomiedzy nawilzacz
- na dzien np. Acitiv c lub Redermic chyba sama wolisz Redermic? na to filtr no i ewentualnie puder
- maseczka z aspiryny 2 razy w tyg

tonik powinnam, jesli tak to jaki? i jakies kwasy dodatkowo?? czy to co napisalam wyzej wystarczy?
Moja toaleta ogranicza sie do zmywania makijazu woda i mydlem Dave, do tej pory uzywalam kremow Vichy oligo, normaderm lub aqua termal lith . Czy moge nadal myć buzke mydlem Dave czy powinnam stosowac mleczka i toniki? Domyslam sie ze jesli tak to tylko kosmetyki bez SLS .
Dziekuje Bardzo za pomoc
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 15:49   #43
babyface2
Raczkowanie
 
Avatar babyface2
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 159
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Wydaje mi się, ze ciągłę problemy z wypryskami na brodzie to albo efekt zapychania Niveą (jest bardzo komodogenny) albo probelmy hormonalne (ich efetem często są wypryski na brodzie i linii żuchwy). Spróbuj odstawić Niveę i poobserwowac skórę. Może to tez byc efekt oczyszczania sie skóry po kwasach (Acne Derm).
Isotrexin to retinoid - wymaga ochrony skóry filtrami. Ja bym smarowała nim całą twarz 1-2 razy w tyg max, bo przeciez masz jeszcze Acne Derm.

.
To ja się wpraszam nieśmiało znowu L_V wspomniałaś o wypryskach na linii brody. Wiesz ja mam ten problem, ale nie łączyłam go nigdy z hormonami. Mogłabyś coś więcej napisać na ten temat? Te wypryski w moim przypadku to wielkie bolesne podskórne gule. Nie stosuje antykoncepcji hormonalnej od ponad roku. Przypuszczałam że mam pewne zaburzenia hormonalne(zerowe libido które niewróciło, ale to co piszesz mnie utwierdza w tym. Tylko co dalej...
__________________
Ghost Deep Night na wymianę
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=511380
babyface2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 16:18   #44
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez babyface2 Pokaż wiadomość
To ja się wpraszam nieśmiało znowu L_V wspomniałaś o wypryskach na linii brody. Wiesz ja mam ten problem, ale nie łączyłam go nigdy z hormonami. Mogłabyś coś więcej napisać na ten temat? Te wypryski w moim przypadku to wielkie bolesne podskórne gule. Nie stosuje antykoncepcji hormonalnej od ponad roku. Przypuszczałam że mam pewne zaburzenia hormonalne(zerowe libido które niewróciło, ale to co piszesz mnie utwierdza w tym. Tylko co dalej...
A czy podczas stosowania pigulek rowneiz mialas podobne problemy z cera?! ja np bralam Diane do niedawna..wzielam ja ze wzgledu na cere..ale nie bylo znacznej poprawy..jak rowniez po odstawieniu nie dostaalm wysypu naglego..wiec w moim przypadku domniemam ze problemy nie sa natury hormonalnej np..poniewaz biorac pigulki, ktore normuja hormony powinna nastapic znaczaca poprawa....jesli to nie kwestia hormonow to uwazaj na pasty do zebow..fluor moze powodowac wypryski w okolicy ust...dokladnie zmywaj pozostalosci i [rzedewszytskim brudne raczki i dotykanie twarzy..a ta czesc najczesciej 'miziamy'
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 16:25   #45
babyface2
Raczkowanie
 
Avatar babyface2
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 159
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
A czy podczas stosowania pigulek rowneiz mialas podobne problemy z cera?! ja np bralam Diane do niedawna..wzielam ja ze wzgledu na cere..ale nie bylo znacznej poprawy..jak rowniez po odstawieniu nie dostaalm wysypu naglego..wiec w moim przypadku domniemam ze problemy nie sa natury hormonalnej np..poniewaz biorac pigulki, ktore normuja hormony powinna nastapic znaczaca poprawa....jesli to nie kwestia hormonow to uwazaj na pasty do zebow..fluor moze powodowac wypryski w okolicy ust...dokladnie zmywaj pozostalosci i [rzedewszytskim brudne raczki i dotykanie twarzy..a ta czesc najczesciej 'miziamy'
Dziękuje za zainteresowanie i już mówię jak było. Podczas brania tabletek cera gładziusieńka, czyli pomogły. Natomiast po odstawieniu oczywiście wysyp, który już na szczęście minął. Aczkolwiek problemy z cerą mam, choć nie takie ak przed braniem tabletek czy po odstawieniu. Tak jak mówię minął już dobry rok. Niech policzę...tak to będzie rok. Więc miałam nadzieję, że wszystko wróci do normy. Dziewczyny pisały, że np libido wracało po paru dniach, tygodniach. A u mnie klopsWięc to chyba podłoże hormonalne. Raczej 100%
__________________
Ghost Deep Night na wymianę
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=511380
babyface2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 16:29   #46
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez babyface2 Pokaż wiadomość
Dziękuje za zainteresowanie i już mówię jak było. Podczas brania tabletek cera gładziusieńka, czyli pomogły. Natomiast po odstawieniu oczywiście wysyp, który już na szczęście minął. Aczkolwiek problemy z cerą mam, choć nie takie ak przed braniem tabletek czy po odstawieniu. Tak jak mówię minął już dobry rok. Niech policzę...tak to będzie rok. Więc miałam nadzieję, że wszystko wróci do normy. Dziewczyny pisały, że np libido wracało po paru dniach, tygodniach. A u mnie klopsWięc to chyba podłoże hormonalne. Raczej 100%
Sama najlepiej znasz swoj organizm...powinnas zrobic te badania hormonalne i z wynikami na raczce myslec dalej

Pozdrawiam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 16:31   #47
babyface2
Raczkowanie
 
Avatar babyface2
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 159
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Sama najlepiej znasz swoj organizm...powinnas zrobic te badania hormonalne i z wynikami na raczce myslec dalej

Pozdrawiam
Chyba nie ma innego wyjścia. Lecę szukać info na ginekologicznym.
Buźka!
__________________
Ghost Deep Night na wymianę
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=511380
babyface2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 17:35   #48
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Wydaje mi się, ze ciągłę problemy z wypryskami na brodzie to albo efekt zapychania Niveą (jest bardzo komodogenny) albo probelmy hormonalne (ich efetem często są wypryski na brodzie i linii żuchwy). Spróbuj odstawić Niveę i poobserwowac skórę. Może to tez byc efekt oczyszczania sie skóry po kwasach (Acne Derm).
Isotrexin to retinoid - wymaga ochrony skóry filtrami. Ja bym smarowała nim całą twarz 1-2 razy w tyg max, bo przeciez masz jeszcze Acne Derm.
Myślisz, że powinnam iść do dermatologa? Wypryski i te okropne 'gule' mam tylko na brodzie. Od czasu do czasu wyskoczy pojedynczy na czole, rzadko na policzku. Ale broda to moja zmora.

Nivee stosuję raczej rzadko, już częściej np. masło kakaowe Ziaji chociaż do nawilżania stosuję co popadnie
Mogłabyś polecić coś dobrego?

Isotrexin stosuję jedynie na wypryski, ot tak do wysuszenia, punktowo.
A Biodermine na dzień może zostać?


Byłam dzisiaj w aptece zapytać o wiesiołka, nazwy dokładnie nie pamiętam coś na Oe.. z tego co czytałam na wizażu warto się w niego zaopatrzyć. Kosztuje 21zł, bodajże 60 kapsułek Myślisz, że mogę spróbować?
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 19:13   #49
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

moze jeszcze zaczepie sie w tym watku, przyznaje ze troche sie wstydze, bo wy tu takie obeznane, a ja co? no jak czytam to widze ze normlanie porazka, poczytalam o robionych wlasnymi silami kosmetykach i strasznie sie napalilam na to tym bardziej, ze ma juz dosyc kosmetykow ktore nie dzialaja ;/

mam cere mieszana z bardzo problematyczna strefa T zwlaszcza nos mam pelen zaskornikow [nie potrafie sie ich pozbyc zadna metoda, ani kosmetycznie ani tym bardziej recznie ;/] do tego czolo z podskornymi w duzej mierze krostkami, wprawdzie pojedyncze sztuki, ale za to mam duzy probolem z ich wygojeniem, do tego dochodzi to ze czesto skore mimo, ze blyszczaca mam przesuszona, zwlaszcza na nosie, o policzkach nie wspomne

przyznaje ze niezbyt dbam o cere jesli chodzi o kreatywnsc w doborze skladnikow, ale obiecuje to zmienic [slowo harcerza]

generalnie uzywam zestawu garniera czysta skora
tonik czysta skora
krem na dzien czysta skora A
zel na noc tez czyta skora A z ktorego niezbyt jestem zadowolona

twarz zmywam pianka z clean&clear

i jeszcze z czystej skory takipodwojnyz estaw peeling z kwasami [czy co to tam jest ]

heh i to tyle [juz sie wstydze], chcialabym zamowic na BU kilka probuktow na poczatek wybralam trzy krem lagodzacy z lukrecja, tonik z kwasami aha/bha 10% [co kilka dni do zluszczenia, naz maine ze zwyklym tonikiem] i serum z zielona herbata

jak wy to widzicie?
przyznaje ze do tej pory bylam ignorantka w tej dziedzienie [o filtrach nie wspominajac], ale z okazji tego ze moje kremy, ktore zaczynam nienawidzic sie koncza, to chce to zmienic

mysle tez o zelu pod oczy ze swietlikiem bo po tej piance ma bardzo wysuszona skore ;/
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-30, 19:34   #50
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witaj lilith 1234

Ja tez jestem tu od niedawna, ale już na zawsze Też niedawno robiłam zakupy na BU i już nie mogę sie doczekać przesyłki

Odnośnie tego toniku 10% który sobie zamówiłaś, to skoro nie używałaś wcześniej takich preparatów, może powinnaś zacząć od mniejszego kalibru ? np co drugi dzień tonik 1 lub 2 %, żeby zobaczyć jak będziesz reagowała ?
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 19:49   #51
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ten garnier jest chyba z jakimis kwasami i mialam zestaw z vichy taki kwasowy wlasnie i fakt troszke szczypalo, ale torelowalam bez problemu, mam wrazenie ze na 1 - 2 % moja skora nei zareaguje wcale, jest raczej oporna
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 20:09   #52
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
ten garnier jest chyba z jakimis kwasami i mialam zestaw z vichy taki kwasowy wlasnie i fakt troszke szczypalo, ale torelowalam bez problemu, mam wrazenie ze na 1 - 2 % moja skora nei zareaguje wcale, jest raczej oporna
aż sobie poszłam do łazienki i poszperałam troche

Chodzi Ci o zestaw Vich normaderm? Tam jest w składzie kwas salicylowy, ale na żadnym produkcie ( krem, tonik, żel do mycia ) nie ma podanego Ph, a jak zdążyłam się dowiedzieć podczas lektury wizażu, żeby kwas działał musi być niższe Ph niż normalne.

Spojrzałam też na żel do mycia Garnier czysta skóra, ale tam też nie ma informacji na ten temat - nie wiem jak jest z kremem bo nie posiadam


Piszesz że masz przesuszoną skórę - wydaje mi się że ten dość mocny tonik dodatkowo Ci ją podrażni
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 20:21   #53
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

moze rzeczywiscie macie racje, ale ja mowie nei chce go uzywac codziennie
choc zaczelam sie rzeczywiscie zastanawiac na wersja 2%

a w garnierze mialam na mysli taki plyn przezroczysty - sprzedaja to w zestawie z peelingiem, lale nie mm pudelka tylko buteleczke, a tam nie ma skladu, aczkolwiek wydaje mi sie ze bylo tam cos o kwasach, a zestaw owszem normaderm

ok to zmieniam zamowienie, w osttaniej chwili na dwojke

dorzucilam jeszcze olejek myjacy, mimo, ze nei jestem do konca przekonana, ale zachwalacie strasznie te olejki to sproboje
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 21:32   #54
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
moze rzeczywiscie macie racje, ale ja mowie nei chce go uzywac codziennie
choc zaczelam sie rzeczywiscie zastanawiac na wersja 2%

a w garnierze mialam na mysli taki plyn przezroczysty - sprzedaja to w zestawie z peelingiem, lale nie mm pudelka tylko buteleczke, a tam nie ma skladu, aczkolwiek wydaje mi sie ze bylo tam cos o kwasach, a zestaw owszem normaderm

ok to zmieniam zamowienie, w osttaniej chwili na dwojke

dorzucilam jeszcze olejek myjacy, mimo, ze nei jestem do konca przekonana, ale zachwalacie strasznie te olejki to sproboje
Podaruj sobie ten krem z lukrecja..moze cie pozapychac..dobierz lepiej zel hialuronowy 1% i seum-olejek Lemon...mozesz mieszac oba aby olejek byl mniej tlusty..i nakladac to na noc..rano bedziesz miala aksamitna odzywiona buzke....i mniej krostek przy regularnym uzywaniu...
Twoja obecna pielegnacja strasznie wysusza twoja cere...skas to znam...latami probowalam wsztskiego i rozregulowalam cere i zniszczylam tymi wszystkimi drogeryjnymi produktami do cer problematycznych..to jak takie zamkniete kolo, wysuszasz ja a ona jeszcze bardziej sie przetluszcza..od srodka..i cera zanieczyszczona... heh
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 21:40   #55
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Prawda, ja dostałam ostatnio alergii na te wszystkie produkty nieapteczne do cer problemowych. Ja bym ci zaleciła wymianę żelu jak i toniku. Przeczytaj parę postów wyżej co ja zrozumiałam i teraz innym tłumaczę. Kup sobie też filtr - powyżej SPF 40 z Avene, Ivostin, SVR, LRP.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 21:49   #56
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A co do filtra to polecam La Roche Posay Dermo-Pediatrics, ma alkohol w skladzie i nie wiem czy jestes nadwrazliwa na kosmetyki z alkoholem ale mnie nie podraznie np i nie zapycha ani troche, jesli masz mniejsza sklonnosc do zapychania i krostek sprobuj Lotion Avene albo Emulsje Avene te w pomaranczowych opakowaniach.


Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
moze rzeczywiscie macie racje, ale ja mowie nei chce go uzywac codziennie
choc zaczelam sie rzeczywiscie zastanawiac na wersja 2%

a w garnierze mialam na mysli taki plyn przezroczysty - sprzedaja to w zestawie z peelingiem, lale nie mm pudelka tylko buteleczke, a tam nie ma skladu, aczkolwiek wydaje mi sie ze bylo tam cos o kwasach, a zestaw owszem normaderm

ok to zmieniam zamowienie, w osttaniej chwili na dwojke

dorzucilam jeszcze olejek myjacy, mimo, ze nei jestem do konca przekonana, ale zachwalacie strasznie te olejki to sproboje
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 21:50   #57
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzieki Serdeczne za odpowiedz L_V
Czytam caly dzien rożne watki i jest tego tak duzo ze nie sposob wszystkiego ogarnąć.
Czy mam jeszcze cos stosowac oprocz tego:
- na noc Diacneal co 2-3 dzien a pomiedzy nawilzacz
- na dzien np. Acitiv c lub Redermic ,co lepsze? na to filtr no i ewentualnie puder
- maseczka z aspiryny 2 razy w tyg

tonik powinnam, jesli tak to jaki? i jakies kwasy dodatkowo?? czy to co napisalam wyzej wystarczy?
Moja toaleta ogranicza sie do zmywania makijazu woda i mydlem Dove, do tej pory uzywalam kremow Vichy oligo, normaderm lub aqualia thermal ligth .
Czy moge nadal myć buzke mydlem Dove czy powinnam stosowac mleczka i toniki bez wody? Domyslam sie ze jesli tak to tylko kosmetyki bez SLS .
Diacneal jest na recepte? latwo ja zdobyc?
Dziekuje Bardzo za pomoc
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 22:08   #58
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mleczka i toniki z wodą. Tonik - hydrolat z mazideł. Zaś mleczko to bez SLS. I nie używaj mydła Dove! Co do Redermica i Active C wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 08:29   #59
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
L_V dzięki, tochę cię ja wyręczyłam. Hi, hi. Pomoc ci się należy. A co do ilosci filtra to masz racje wystarczy 1,5 do 1,8 ml. Kupujesz na mazidłach miarkę i masz. He, he. Ale przed twoją znajomością co do tego wszystkeigo to. Troszkę przesadziłam z ilością, ale to nic.. Dzięki kochana L_V.

Nie ma sprawy

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
L_V powiedz mi prosze..jestes posiadaczka cery mieszanej..tak? czemu bardziej polecasz i Ci sluzy np Active C do cery suchej aniezeli mieszanej?! czy ten do suchej nie jest bardziej zapychajacy i tresciwszy?!
Tak, mam cere mieszaną, w kierunku suchej. Poza ty, prawie cały rok stosuję albo kwasy albo retinoidy. Dlatego wolę wersje do cery suchej - do tego dochodzi klima/ogrzewanie w biurze i czasami wersje do cery normalnej są za "cienkie".

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Dzieki Serdeczne za odpowiedz L_V
Czytam caly dzien rożne watki i jest tego tak duzo ze nie sposob wszystkiego ogarnąć.
Czy mam jeszcze cos stosowac oprocz tego:
- na noc Diacneal co 2-3 dzien a pomiedzy nawilzacz
- na dzien np. Acitiv c lub Redermic chyba sama wolisz Redermic? na to filtr no i ewentualnie puder
- maseczka z aspiryny 2 razy w tyg

tonik powinnam, jesli tak to jaki? i jakies kwasy dodatkowo?? czy to co napisalam wyzej wystarczy?
Moja toaleta ogranicza sie do zmywania makijazu woda i mydlem Dave, do tej pory uzywalam kremow Vichy oligo, normaderm lub aqua termal lith . Czy moge nadal myć buzke mydlem Dave czy powinnam stosowac mleczka i toniki? Domyslam sie ze jesli tak to tylko kosmetyki bez SLS .
Dziekuje Bardzo za pomoc
Spokojnie, dasz rade to ogarnąc, samo się poukąłda w głowie.

Nie musisz juz stosować dodatkowo kwasó ponieważ:
1. w Diacnelau masz kwas AHA
2. w maseczce aspitynowej masz kwas BHA

plus retinaldehyd z diacnealu.

Nie wiem czy zmywanie twarzy mdełm przy kuracji kkwaswo- retinoidowej to dobry pomysł, obwaiam sie że miałąbyś nieprzyjemne uczucie sciągnięcia skóry i pieczenia. Polecam wątek o demakijażu (jak znajdę to wkleję linka). Obowiązkowo bez SLSów - i to nie tylko kiedy stosujemy jakieś kuracje, ale w ogóle. Są zbyt agresywne dla skóry.

EDIT: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=demakija%BF



Cytat:
Napisane przez babyface2 Pokaż wiadomość
Dziękuje za zainteresowanie i już mówię jak było. Podczas brania tabletek cera gładziusieńka, czyli pomogły. Natomiast po odstawieniu oczywiście wysyp, który już na szczęście minął. Aczkolwiek problemy z cerą mam, choć nie takie ak przed braniem tabletek czy po odstawieniu. Tak jak mówię minął już dobry rok. Niech policzę...tak to będzie rok. Więc miałam nadzieję, że wszystko wróci do normy. Dziewczyny pisały, że np libido wracało po paru dniach, tygodniach. A u mnie klopsWięc to chyba podłoże hormonalne. Raczej 100%
No to chyba trzeba odwiedzić lek ginekologa i prosić o skierowanie na badanie hormonalne.

Aha, te krosty na linii żuchwy i brody to czasem tez wina szalików i golfów.

Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
Myślisz, że powinnam iść do dermatologa? Wypryski i te okropne 'gule' mam tylko na brodzie. Od czasu do czasu wyskoczy pojedynczy na czole, rzadko na policzku. Ale broda to moja zmora.

Nivee stosuję raczej rzadko, już częściej np. masło kakaowe Ziaji chociaż do nawilżania stosuję co popadnie
Mogłabyś polecić coś dobrego?

Isotrexin stosuję jedynie na wypryski, ot tak do wysuszenia, punktowo.
A Biodermine na dzień może zostać?


Byłam dzisiaj w aptece zapytać o wiesiołka, nazwy dokładnie nie pamiętam coś na Oe.. z tego co czytałam na wizażu warto się w niego zaopatrzyć. Kosztuje 21zł, bodajże 60 kapsułek Myślisz, że mogę spróbować?
Blaque, krem z masłem kakaowym Ziaji tez jest tusty - ale czy krosty są winą zapychania tego nie powiem na 100%. Do nawilżania trzema sobie znaleźc coś lekkiego, z tymże całą heca polega na tym, ze ja nie odgadnę co może Cie pozapychac. Mozesz to zorbuic tylko Ty, obserwujac jakie skłądniki (emolienty) ma krem i po któym preparacie obserwujes zpogorszenie stanu cery...Ja uzywam preparatow aptecznych, moją ulubioną serią jest seria Hydraphase od La Roche Posay. Kremy z tej serii występują w wersji lekkiej i treściwej, ja uzywam tej treściwej. Ale jest tych preparatów całe mrowie!

EDIT: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=nawil%BFanie
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 08:40   #60
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
aż sobie poszłam do łazienki i poszperałam troche

Chodzi Ci o zestaw Vich normaderm? Tam jest w składzie kwas salicylowy, ale na żadnym produkcie ( krem, tonik, żel do mycia ) nie ma podanego Ph, a jak zdążyłam się dowiedzieć podczas lektury wizażu, żeby kwas działał musi być niższe Ph niż normalne.

Spojrzałam też na żel do mycia Garnier czysta skóra, ale tam też nie ma informacji na ten temat - nie wiem jak jest z kremem bo nie posiadam


Piszesz że masz przesuszoną skórę - wydaje mi się że ten dość mocny tonik dodatkowo Ci ją podrażni

Seria Garnier jest bardzo wysuszająca, może ostro podrażnić skórę

Prawda, zeby pordukty z kwasami dobrze działąly ph powinno wynosić np 3-3.5.

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Czy moge nadal myć buzke mydlem Dove czy powinnam stosowac mleczka i toniki bez wody? Domyslam sie ze jesli tak to tylko kosmetyki bez SLS .
Diacneal jest na recepte? latwo ja zdobyc?
Dziekuje Bardzo za pomoc
Mydłem nie Zamiast mleczka i toniku mozesz wybrac płyn micelarny.

Nie , Diacneal nie jest na receptę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.