Hydrolaty (Mazidła) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 1 1,41%
** 1 1,41%
*** 2 2,82%
**** 15 21,13%
***** 52 73,24%
Głosujący: 71. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-02, 12:29   #1
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541

Hydrolaty (Mazidła)


Średnia ocena: 4.73

Hydrolaty (Hydrosols) są nazywane inaczej ‘wodami kwiatowymi’, ‘wodami roślinnymi’ lub destylatami. Nazwa ‘woda kwiatowa’ może być nieco myląca, gdyż terminem tym określane są często wody powstałe przez wymieszanie syntetycznych olejków zapachowych lub naturalnych olejków eterycznych z wodą. Tak otrzymana woda kwiatowa nie ma nic wspólnego z naturalnym hydrolatem, którego nie da się otrzymać poprzez wymieszanie olejku z wodą.
Prawdziwe hydrolaty powstają jako uboczny produkt pozyskiwania olejków eterycznych w procesie destylacji z parą wodną całych roślin lub ich części. Podczas procesu destylacji para wodna porywa nierozpuszczalne w wodzie drobiny olejku eterycznego, a następnie po wychłodzeniu olejek jest oddzielany od wody. Pozostała woda destylacyjna, która zawiera rozpuszczalne w wodzie części składowe materiału roślinnego oraz niewielkie (0.02% - 0.5%) ilości olejku eterycznego to właśnie hydrolat.
Hydrolaty mają postać czystego płynu o konsystencji wody i pH zbliżonym do naturalnego odczynu skóry. Ich zapach jest subtelniejszy w porównaniu z zapachem odpowiadającego im olejku eterycznego. Ponieważ hydrolaty oprócz małej ilości olejku eterycznego zawierają także inne komponenty materiału roślinnego, dlatego zdarza się, iż ich zapach jest zupełnie inny niż olejku eterycznego.
Hydrolaty podobnie jak olejki eteryczne to czyste esencje danego materiału roślinnego, tyle, że w łagodniejszej i rozcieńczonej formie. Dzięki temu mogą być one stosowane bezpośrednio na skórę bez rozcieńczenia w formie toniku lub odświeżającej wody, często są też lepiej tolerowane przez osoby o wrażliwej skórze, które mają problem ze skoncentrowanymi olejkami eterycznymi. Hydrolatami można też zastępować fazę wodną w produktach kosmetycznych.
Hydrolaty nie mają tak silnych właściwości antybakteryjnych jak olejki eteryczne, dlatego mogą łatwo ulec zepsuciu, aby temu zapobiec konserwuje się je za pomocą niewielkiej ilości konserwantu syntetycznego lub alkoholu, poza tym ich zapasy powinny być przechowywane w lodówce.

Dostępne hydrolaty:
aloesowy
bławatkowy
cytrynowy
geraniowy
lawendowy
oczarowy
różany
z głogu
migdałowy
neroli
z rumianku rzymskiego

z zielonej herbaty









Cena: 3.60 zł za 50ml
Dostepne pojemności: 50, 100, 150, 300, 500ml

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-06-09 o 14:54
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 18:45   #2
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Oddałam swój głos dając hydrolatom z Mazideł najwyższą punktację, czyli 5 gwiazdek. Uwielbiam je i wychwalam gdzie tylko mogę.
Najbardziej przypadł mi do gustu hydrolat oczarowy ze względu na swoje właściwości. Jest świetny co mieszanej cery, jaką w tej chwili posiadam. Znakomicie odświeża, zwęża widocznie pory. No i ten cudny zapach. Używam go na zmianę z hydrolatem różanym który też bardzo lubię.
Hydrolatów używam głównie do przemywania twarzy zamiast toniku. Wykorzystuję je także dość często w przepisach na serum do włosów.

To naprawdę świetne produkty za bardzo przystępne ceny. Polecam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 20:58   #3
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Ja również daję 5, zasłużone 5!!!!!! Mój ulubieniec to hydrolat różany, prześlicznie pachnie oraz bardzo fajnie odświeża i nawilża buźke.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 21:11   #4
cobraverde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Najwyższa nota!
Moi ulubieńcy to:rumianek rzymski,głóg i neroli.Używam głównie zamiast toników,albo zamiast wody do maseczek z glinek.
cobraverde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 21:14   #5
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Cytat:
Napisane przez sajszi Pokaż wiadomość
Ja również daję 5, zasłużone 5!!!!!! Mój ulubieniec to hydrolat różany, prześlicznie pachnie oraz bardzo fajnie odświeża i nawilża buźke.
Ja podobnie.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 21:16   #6
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Ja niestety daję 4 gwiazdki-hydrolaty pachną ślicznie, niestety prawie po wszystkich dostawałam wysypki (winię obecność konserwantu-moja skóra wyczuje nawet śladowe ilości chyba..)
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 11:25   #7
Bunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 43
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Cytat:
Napisane przez Narnijkar Pokaż wiadomość
Ja niestety daję 4 gwiazdki-hydrolaty pachną ślicznie, niestety prawie po wszystkich dostawałam wysypki (winię obecność konserwantu-moja skóra wyczuje nawet śladowe ilości chyba..)
Ojej, mam to samo. daje 3*, bo jednak mnie uczulaja, chociaz dodane to olejku do ciala czy do odzywki do wlosow sa OK.
Bunia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-04, 19:12   #8
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Jestem uzależniona, zamawiam litrami . Oczywiście mam ulubieńców (wielka trójca: oczar, neroli i geranium, dużo niżej na podium lawenda) i obiekty obojętne (głóg, róża, cytryna), ale żaden z mazidłowych hydrolatów mi nie szkodzi, za to każdy ma jakieś plusy. W sumie bomba

Dodatkowym atutem dla osoby tak hydrolatochłonnej jak ja są duże pojemności i przyjazne ceny
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 19:44   #9
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

dałam 5*
dotąd próbowałam hydrolatów: oczarowego, różanego, neroli i cytrynowego.
polecam wszystkie, a najbardziej chyba oczar - używany jako tonik wygładzał mi tak cerę jakbym w ogóle nie miała porów
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 09:58   #10
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

mój faworyt hydrolant różany na próbę kupuję hydrolanty 50 ml i tak miałam już neroli - boski zapach aczkolwiek nie zawsze buźka go tolerowała teraz mam z głogu - jak dla mnie na razie nr 2 po różanym na pokuszenie otrzymałam próbkę bławatka i geranium w planach zakupowych geranium, zielona herbatka i migdał
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 11:35   #11
Joszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 44
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Ja daje 5 na hydrolat oczarowy, jest naprawdę rewelacyjny do mojej mieszanej cery. W planach mam jeszcze zamiar wypróbować zieloną herbatę i migdał
Joszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-24, 21:00   #12
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Używam ich zamiast toniku i do "produkcji" innych kosmetyków.
Zdecydowanie najlepiej lubię różany, jestem uzależniona od niego, oczarowy też mnie zachwycił. Najmniej polubiłam geraniowy.
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 21:19   #13
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Uwielbiam ich hydrolat różany. Wykończyłam jedną butelkę, leci następna. Już nie wyobrażam sobie bez niego życia Nawilża, wygładza, nie ściąga, nie klei się, a ten zapach... Cudo - jestem uzależniona. Stosuję jako tonik i jako spray do ciała po kąpieli. Za niego daję 5. Lecą do mnie migdałowy i oczarowy ( po 50ml na spróbowanie)
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 11:40   #14
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

piąteczka dla różanego!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 14:54   #15
aga17-a1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 43
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Hydrolaty-fajna sprawa, odrobina luksusu, szczególnie polecam różany pięknie pachnie i jest jedynym , który nie ściąga mi skóry
aga17-a1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 10:33   #16
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Zasłużone 5 Nic innego tak wspaniale nie koi wrażliwej cery. Skóra jest rozjasniona i taka świeża. Wspaniały kosmetyk do używania przez cały rok, o każdej porze dnia i nocy Polecam!
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 21:14   #17
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Znam chyba wszystkie i wszystkie wielbię - z małym wyjątkiem - ze względów zapachowych nie przypadły mi do gustu ekologiczny oczar i lawenda. Ale wierzę w ich dobroczynne działanie na skórę.

Moi ulubieńcy to lipa, oczar (ten nie-eko), róża, zielona herbata, migdał. Ze względów psychologicznych uwielbiam smarować się bławatkowym - kocham tę nazwę

Hydrolaty znakomitej jakości, w przeróżnych objętościach i przyjaznej cenie. Gorąco polecam.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 19:46   #18
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

z mazideł wypróbowałam trzy hydrolaty: róża, neroli i lipa. Każdy z nich absolutnie fantastyczny, ale neroli rozłożył mnie na łopatki
5*
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 20:27   #19
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

mnie chyba oczar podrażnia
nie wiem jeszcze na stówę ale mam gębę jakąś czerwoną :|\
ale być moze to wina kwasów, które teraz mieszam, nie wiem.
różanemu oczywiście daję szóstkę za piękny zapaszek i podpasowały mi i teściowej jego delikatne właściwości
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 12:19   #20
aPerfectDrug
Raczkowanie
 
Avatar aPerfectDrug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 236
GG do aPerfectDrug
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Zdecydowanie 5*. Hydrolaty na zawsze już chyba zastąpiły mi instytucję toniku. Z Mazideł zamawiam najczęściej oczarowy, z zielonej herbaty, miętowy. Miałam także lawendowy, rumiankowy oraz ylangowy (zapach nie dla mnie). Moim zdaniem są lepszej jakości niż te z BU.
aPerfectDrug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 20:52   #21
galloway
Rozeznanie
 
Avatar galloway
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 726
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Próbowałam oczarowy i różany. Oba świetne, różany może trochę delikatniejszy. Po Waszych postach następne które zakupię będą neroli i geranium
galloway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 15:52   #22
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Hydrolaty z Mazideł oceniłam na pięć gwiazdek. Przede wszystkim sklep oferuje szeroki wybór i ciągle wprowadza różne nowości. Najbardziej polubiłam hydrolaty ekologiczne: z lipy i oczaru, a niedawno miałam okazję zapoznać się także z zaletami hydrolatu migdałowego. Mazidłowe hydrolaty sprawdzają się u mnie w różnych formulacjach (kremy, sera pod filtry, toniki) jak również solo. Wszystkie dostępne hydrolaty - a przynajmniej te które ja używałam - są bardzo dobrej jakości, mają przystępną cenę i występują w różnych pojemnościach.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 18:10   #23
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Przetestowałam już kilka hydrolatów z Mazideł, kilka wniosków
- różany - piękny zapach, który zawsze przyprawiał mnie o ból głowy a tutaj nie męczy mimo że jest dosyć mocny, działanie na moje naczynka świetne, wydaje mi się też że łagodzi
- geraniowy - nieco irytujący zapach - ładnie oczyszcza, daje mu mocną czwórkę
- zielona herbata - delikatny małowyczuwalny zapach, działanie delikatne jak to w hydrolatach
- lipowy - użyłam tylko próbki ale nie wydaje mi się że jest dla mnie, aczkolwiek ma przyjemny zapach
Kilka czeka jeszcze na sprawdzenie.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 20:31   #24
nAyu
Raczkowanie
 
Avatar nAyu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 177
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Ja jak dotąd posiadam oczar i różę stulistną. co do pierwszego, to rewelacja, nie podrażnił mnie nic a nic, uzależniłam się od jego zapachu, który jest,hmm... bardzo oryginalny , a jeśli chodzi o działanie, to nigdy w życiu nie miałam lepszego kosmetryku do mojej tłustej cery! pory zwężone, cera czyta i mięciutka, mam wrażenie, że paskudne zaskórniki nawet zaczęły dzięki niemu wyłazić. Z kolei po różanym w ciągu minuty dostałam uczulenia z którym walczyłam przez jakieś 3 dni :/. Teraz na pewno będę bardziej uważać z zakupami.
__________________
There is only one person who could ever make you happy, and that person is you.
nAyu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 23:42   #25
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Oddałam swój głos dając hydrolatom z Mazideł najwyższą punktację, czyli 5 gwiazdek. Uwielbiam je i wychwalam gdzie tylko mogę.
Najbardziej przypadł mi do gustu hydrolat oczarowy ze względu na swoje właściwości. Jest świetny co mieszanej cery, jaką w tej chwili posiadam. Znakomicie odświeża, zwęża widocznie pory. No i ten cudny zapach. Używam go na zmianę z hydrolatem różanym który też bardzo lubię.
Hydrolatów używam głównie do przemywania twarzy zamiast toniku.
Z ust mi to wyjęłaś.
Potwierdzam.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 14:10   #26
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Hydrolat neroli (Portugal) - ostatnio testuje ten i muszę przyznać że pachnie mocno - długo po jego użyciu pachnie mi buzia i ręce. Domyślam się że dla wielu może być męczący, ja lubię jego słodki zapach który przypomina mi herbatę jasminową Bardzo ładnie oczaszcza pory, dla mnie 5.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 12:01   #27
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Uuuuuwielbiam. Swoją przygodę dopiero zaczęłam, ale już jestem "kupiona". Używam hydrolatu oczarowego i różanego. Oczarowy urzeka swoim zapachem, mogłabym go wąchać godzinami. Jak pachnie róża, każdy wie
Słówko o działaniu - świetnie zastępują toniki, nie podrażniają, a przy tym delikatnie tonizują. Wygładzają i ujednolicają buźkę. Uuuuwielbiam, pisałam to już? 5 gwiazdek!
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.


Edytowane przez Lenkapuma
Czas edycji: 2009-06-28 o 12:02 Powód: literówka ;p
Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 14:27   #28
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

Przetestowalam 3: wszystkie rewelacyjne, ale hydrolat z rozy damascenskiej to moj ulubieniec. Pachnie tak ze nie moge sie oderwac od niego. Neroli zbyt intensywny zapach kojarzyl mi sie z woda kolonska mojego dziadka.....uzylam kila razy i wrocilam do rozy....
Oczarowy tez jest super, delikatny ziolowy zapach, dla przetluszczajacej sie cery rewelacyjnie a jednoczesnie delikatnie oczyszcza.
Moj number 1 to roza damascenska!!!!! Wpadlam!
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 16:17   #29
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

testowalam kilka:
oczar- ktory na stale zagoscil w mojej pielegnacji,
migdal- do wlosow,
blawatek- nie oczarowal mnie,
neroli- zapach dla mnie za bardzo odurzajacy,
lawedowy- nawet fajny.

ogolnie hydrolaty sa bardzo dobre, nie podrazniaja mnie, spisuja sie swietnie jako toniki do codziennej pielegnacji, mgielki nawilzajace i chlodzace.
must have
5*
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 21:38   #30
wapka
Raczkowanie
 
Avatar wapka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 39
Dot.: Hydrolaty (Mazidła)

hejka potwierdzam ochy i achy z małym wyjątkiem, wbrew wszystkim opiniom, różany (nie pamiętam czy z róży stulistnej) ma dla mnie dziwny zapach 'babciowy' na skórze. używałam go z kwasami może dlatego.
__________________
http://bogusz.wordpress.com/
wapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.