"Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-12-04, 18:54   #1
poprawnieniepoprawna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomo¶ci: 3

"Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?


Witam,
Z góry uprzedzam, ¿e jestem nowa na forum i mog³am niew³a¶ciwie wybraæ "dzia³", w którym opiszê swój problem Postaram siê równie¿ jak najkrócej stre¶ciæ moj± sytuacjê, aby was nie uko³ysaæ do snu otó¿ 4 miesi±ce temu pozna³am w internecie pewnego ch³opaka. Jest Belgiem. Zaczê³o siê oczywi¶cie niewinnie, moja chêæ szlifowania jêzyka, du¿e zainteresowanie aren± miêdzynarodow± (taki te¿ studiujê kierunek) oraz zwyczajnie chêæ zabicia codziennej rutyny, my¶lê, ¿e u niego wygl±da³o to podobnie. Jednak do kontaktu dochodzi³o coraz czê¶ciej i czê¶ciej, a¿ dosz³o do momentu, kiedy rozmawiali¶my ze sob± niemal w ka¿dej minucie dnia, czêsto równie¿ nocy. Kiedy tylko widzia³am wiadomo¶æ od niego, u¶miech pojawia³ siê na mojej twarzy. Jêzyk nie stanowi³ dla nas najmniejszego problemu, czêsto ¶miali¶my siê ze swoich wpadek jêzykowych. By³a to lu¼na znajomo¶æ, du¿o ¶miechu, wspólne zainteresowania. Oczywi¶cie w dobie dzisiejszego internetu ciê¿ko jest cokolwiek ukryæ, wiêc kontaktowali¶my siê tak w³a¶ciwie za po¶rednictwem wszystkiego co dostêpne - Facebooka, instagramu, snapchatu. Co równie¿ za tym idzie, uprzedzaj±c pytania, wiedzieli¶my jak wygl±damy, czym siê zajmujemy, jak wygl±da nasza rodzina i kim s± nasi przyjaciele. Znajomo¶æ szybko przerodzi³a siê w co¶ wiêcej. Zaczê³y padaæ zdania typu "chcia³bym mieæ Ciê obok siebie dzisiaj", "chcê ciê zobaczyæ". Czêsto wysy³ali¶my te¿ sobie ¶mieszne filmiki, zdjêcia, rozmawiali¶my za po¶rednictwem Skype. Zaczêli¶my nazywaæ siê "kochanie", "skarbie", on wyzna³, ¿e czu³by siê bardzo zraniony, gdybym zaczê³a siê z kim¶ spotykaæ, a w zesz³y poniedzia³ek pad³y s³owa z jego strony "nie chcê ju¿ nikogo szukaæ, bo znalaz³em moj± wymarzon± kobietê, tê, której chcê - ciebie". Nigdy wcze¶niej nie zna³am nikogo, z kim kontakt by³by tak wspania³y. Rozumiemy jak nikt inny. Tylko on jest w stanie na ten moment wywo³aæ u¶miech na mojej twarzy i poprawiæ ca³y mój dzieñ. Czujê, ¿e bardzo mi na nim zale¿y, mimo, ¿e jeszcze nie mieli¶my okazji zobaczyæ siê "w realu". Jednak jaki¶ czas temu relacja zaczyna³a siê psuæ, w rozmowy wkrad³a siê lekka rutyna. Po tym wszystkim on wyrazi³ chêæ ograniczenia kontaktu. Doszed³ do wniosku, ¿e zobaczymy siê dopiero w wakacje, bo dopiero wtedy mo¿e wzi±æ urlop w pracy by przylecieæ do Polski i nie mo¿emy siê za bardzo przywi±zywaæ, bo czas bêdzie siê d³u¿y³, oraz ¿e odpoczynek od siebie raz na jaki¶ czas bêdzie dla nas zdrowszy. Odzywa siê co jaki¶ czas, z regu³y co parê dni i jest s³odki jak zawsze, a nawet bardziej ni¿ wcze¶niej. Przyznam szczerze, ¿e faktycznie przerwy w kontakcie poprawi³y nasze relacje, kiedy ju¿ mamy okazjê porozmawiaæ mamy naprawdê wiele do opowiadania i z regu³y kontakt znów utrzymuje siê dobre parê dni z przerwami jedynie na sen. Jednak ja przyzwyczai³am siê do niego, ciê¿ko mi przetrwaæ jeden dzieñ bez kontaktu z nim. Czy powinnam kontynuowaæ tê znajomo¶æ? Czy raczej urwaæ j± na tym etapie, by unikn±æ rozczarowania i ewentualnego bólu, który mo¿e siê pó¼niej wi±zaæ z t± relacj±? Walczyæ o odnowienie kontaktu, czy raczej mo¿e mieæ racjê, ¿e na ten moment, póki tyle musimy czekaæ by siê zobaczyæ, lepiej jest ten kontakt ograniczyæ? Planowa³am w przysz³o¶ci wyjechaæ do Belgii (jeszcze zanim go pozna³am).
poprawnieniepoprawna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-04, 19:46   #2
StarFighter
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 4 319
Dot.: "Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?

A to jest rodowity Belg czy Belg o imigranckich korzeniach, w sensie muzu³manin?
StarFighter jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-04, 19:56   #3
201605051021
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 1 115
Dot.: "Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?

Z Belgii do Pl mozna przeleciec na weekend, jakby chcial, to juz dawno by byl.
201605051021 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-04, 21:01   #4
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 7 584
Dot.: "Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?

Przecie¿ do Belgii to rzut beretem.. Mój t¿ przylecia³ z kraju oddalonego o 6 tys km
Gdyby temu Belgowi zale¿a³o ju¿ by tu by³
Ieka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-04, 21:03   #5
aduu95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: "Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?

My¶lê, ¿e odleg³o¶æ nie jest przeszkod± w zwi±zku i mówiê to z do¶wiadczenia ( Ponad rok zwi±zku z Francuzem, on we Francji ja w UK).
Loty z Belgii do Polski potrafi± byæ tanie jak barszcz, wiêc je¶li naprawdê wam tak zale¿y, to czy naprawdê nie macie szansy siê zobaczyæ wcze¶niej?
aduu95 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-04, 22:00   #6
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 6 200
Dot.: "Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?

Mia³am tak± sam± sytuacjê, tylko z Anglikiem. Ogólnie nie polecam i radzê uci±æ kontakt- te¿ siê wkrêci³am, ja nie mia³am mo¿liwo¶ci lotu do UK ale on do Polski owszem, tyle ¿e du¿o gada³ a nie zrobi³ nic. Prawda jest taka ¿e gdyby ten Belg chcia³ to dawno ju¿ by³by w PL chocia¿ na dwa dni.
Pamiêtaj ¿e przez internet NIGDY nie poznasz tak naprawdê drugiego cz³owieka- nie wiesz jaki jest w stosunku do matki, ojca, jak zachowuje siê przy znajomych, tak naprawdê niewiele o nim wiesz. Jest pewnie przystojny, weso³y, obcy jêzyk te¿ robi swoje i Ciê zauroczy³, ale uwierz, to gra niewarta ¶wieczki.
Ja ze "swoim" Anglikiem zerwa³am kontakt i po miesi±cu przypadkowo pozna³am wspania³ego ch³opaka w mie¶cie w którym mieszkam. Wiêc jak na moje- 3 razy nie.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.

Edytowane przez thirky
Czas edycji: 2015-12-04 o 22:01
thirky jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-05, 09:19   #7
poprawnieniepoprawna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: "Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?

Jest to rodowity Belg, pochodzi z Gandawy tam te¿ nadal mieszka. Z muzu³manami w kontakty siê nie wdaje ��

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Macie oczywi¶cie racjê odno¶nie weekendu, sama niejednokrotnie my¶la³am o tym, ze przecie¿ je¶li siê tylko chce zawsze jest jakie¶ rozwi±zanie. Jednak ostatecznie t³umaczy³am sobie, ze przecie¿ czêsto pracuje w weekendy, ze czêsto ma ju¿ powa¿ne plany, ale my¶lê ¿e to tylko to, co chcia³am sobie wmówiæ. My¶licie ze powinnam z nim o tym porozmawiaæ czy ju¿ wiêcej siê z nim po prostu nie kontaktowaæ? (Mamy obecnie ju¿ 4 dniowa przerwê w kontakcie).
poprawnieniepoprawna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-12-05, 09:51   #8
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 7 584
Dot.: "Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?

Masz do wakacji czekaæ, a¿ sie zobaczycie ?? :/ a czemu to nie mo¿e wcze¶niej urlopu wzi±æ?? Znam kilku ludzi pracuj±cych w Belgii i Holandii i przyje¿d¿aja do Polski 3 razy w roku na 2- 3 tygodnie.. Poza tym Belgia to nie Polska, Belgowie maj± urlopu a¿ nadto.
Ja bym sobie da³a spokój z kim¶ takim
Ieka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-05, 10:22   #9
aduu95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: "Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?

Ja bym z nim najpierw sprobowala porozmawiac. Rozmowa nic nie ryzykujesz, mozesz tylko zyskac. A jesli podczas rozmowy bedzie sie po prostu wykrecal od przyjazdu, bez zadnych konkretow, to wtedy go olac.
aduu95 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-05, 14:41   #10
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomo¶ci: 19 805
Dot.: "Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?

Je¿eli liczysz na zwi±zek, to daj sobie spokój, bo facet nawet czêstego gadania z tob± nie wytrzymuje.
Odpoczynek od kontaktów w necie.
Kontakty na luzie, czemu nie, skoro potrzebne ci do szczê¶cia.
I am Rock jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-05, 15:17   #11
jagerbull
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomo¶ci: 280
Dot.: "Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez poprawnieniepoprawna Poka¿ wiadomo¶æ
Witam,
Z góry uprzedzam, ¿e jestem nowa na forum i mog³am niew³a¶ciwie wybraæ "dzia³", w którym opiszê swój problem Postaram siê równie¿ jak najkrócej stre¶ciæ moj± sytuacjê, aby was nie uko³ysaæ do snu otó¿ 4 miesi±ce temu pozna³am w internecie pewnego ch³opaka. Jest Belgiem. Zaczê³o siê oczywi¶cie niewinnie, moja chêæ szlifowania jêzyka, du¿e zainteresowanie aren± miêdzynarodow± (taki te¿ studiujê kierunek) oraz zwyczajnie chêæ zabicia codziennej rutyny, my¶lê, ¿e u niego wygl±da³o to podobnie. Jednak do kontaktu dochodzi³o coraz czê¶ciej i czê¶ciej, a¿ dosz³o do momentu, kiedy rozmawiali¶my ze sob± niemal w ka¿dej minucie dnia, czêsto równie¿ nocy. Kiedy tylko widzia³am wiadomo¶æ od niego, u¶miech pojawia³ siê na mojej twarzy. Jêzyk nie stanowi³ dla nas najmniejszego problemu, czêsto ¶miali¶my siê ze swoich wpadek jêzykowych. By³a to lu¼na znajomo¶æ, du¿o ¶miechu, wspólne zainteresowania. Oczywi¶cie w dobie dzisiejszego internetu ciê¿ko jest cokolwiek ukryæ, wiêc kontaktowali¶my siê tak w³a¶ciwie za po¶rednictwem wszystkiego co dostêpne - Facebooka, instagramu, snapchatu. Co równie¿ za tym idzie, uprzedzaj±c pytania, wiedzieli¶my jak wygl±damy, czym siê zajmujemy, jak wygl±da nasza rodzina i kim s± nasi przyjaciele. Znajomo¶æ szybko przerodzi³a siê w co¶ wiêcej. Zaczê³y padaæ zdania typu "chcia³bym mieæ Ciê obok siebie dzisiaj", "chcê ciê zobaczyæ". Czêsto wysy³ali¶my te¿ sobie ¶mieszne filmiki, zdjêcia, rozmawiali¶my za po¶rednictwem Skype. Zaczêli¶my nazywaæ siê "kochanie", "skarbie", on wyzna³, ¿e czu³by siê bardzo zraniony, gdybym zaczê³a siê z kim¶ spotykaæ, a w zesz³y poniedzia³ek pad³y s³owa z jego strony "nie chcê ju¿ nikogo szukaæ, bo znalaz³em moj± wymarzon± kobietê, tê, której chcê - ciebie". Nigdy wcze¶niej nie zna³am nikogo, z kim kontakt by³by tak wspania³y. Rozumiemy jak nikt inny. Tylko on jest w stanie na ten moment wywo³aæ u¶miech na mojej twarzy i poprawiæ ca³y mój dzieñ. Czujê, ¿e bardzo mi na nim zale¿y, mimo, ¿e jeszcze nie mieli¶my okazji zobaczyæ siê "w realu". Jednak jaki¶ czas temu relacja zaczyna³a siê psuæ, w rozmowy wkrad³a siê lekka rutyna. Po tym wszystkim on wyrazi³ chêæ ograniczenia kontaktu. Doszed³ do wniosku, ¿e zobaczymy siê dopiero w wakacje, bo dopiero wtedy mo¿e wzi±æ urlop w pracy by przylecieæ do Polski i nie mo¿emy siê za bardzo przywi±zywaæ, bo czas bêdzie siê d³u¿y³, oraz ¿e odpoczynek od siebie raz na jaki¶ czas bêdzie dla nas zdrowszy. Odzywa siê co jaki¶ czas, z regu³y co parê dni i jest s³odki jak zawsze, a nawet bardziej ni¿ wcze¶niej. Przyznam szczerze, ¿e faktycznie przerwy w kontakcie poprawi³y nasze relacje, kiedy ju¿ mamy okazjê porozmawiaæ mamy naprawdê wiele do opowiadania i z regu³y kontakt znów utrzymuje siê dobre parê dni z przerwami jedynie na sen. Jednak ja przyzwyczai³am siê do niego, ciê¿ko mi przetrwaæ jeden dzieñ bez kontaktu z nim. Czy powinnam kontynuowaæ tê znajomo¶æ? Czy raczej urwaæ j± na tym etapie, by unikn±æ rozczarowania i ewentualnego bólu, który mo¿e siê pó¼niej wi±zaæ z t± relacj±? Walczyæ o odnowienie kontaktu, czy raczej mo¿e mieæ racjê, ¿e na ten moment, póki tyle musimy czekaæ by siê zobaczyæ, lepiej jest ten kontakt ograniczyæ? Planowa³am w przysz³o¶ci wyjechaæ do Belgii (jeszcze zanim go pozna³am).

Nie chce przyjechaæ wcze¶niej ni¿ w wakacje , nie chce ¿eby¶ siê przywi±zywa³a ale czu³by siê zraniony gdyby¶ siê z kim¶ spotyka³a?

Go¶æ sobie szuka kochanki "na wakacje" nie zwi±zku.
jagerbull jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-05, 19:57   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomo¶ci: 29 331
Dot.: "Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?

zwiazku to ja nie widze tutaj. Zobacz sobie ceny na styczen w rynairze czy easy jet oraz czas lotu i zrozum, ze gosciu naprawde nie chce przyjechac.
Rena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-06, 17:31   #13
Nadya
Rozeznanie
 
Avatar Nadya
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: centrum
Wiadomo¶ci: 887
Dot.: "Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?

Nie wkrêcaj siê , serio.

Ja te¿ od kilku miesiêcy rozmawiam z pewnym Belgiem z Gandawy, widzieli¶my siê dwa razy (raz w Polsce, raz w Belgii) i traktujemy siê jak znajomych(mo¿e to ten sam?:p) My¶lê, ¿e najlepiej ¿eby¶ zostawi³a t± znajomo¶æ na stopie kole¿eñskiej, bo raczej z tej m±ki chleba nie bêdzie . Jakby chcia³ to ju¿ dawno przylecia³by do Ciebie na weekend.
__________________
mój w±tek wymianowy

Nadya jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-06, 18:16   #14
poprawnieniepoprawna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: "Zwi±zek" na du¿± odleg³o¶æ. Czy to ma sens?

Tak, ju¿ podjê³am ostateczn± decyzjê i postanowi³am ze zostajemy na stopie kolezenskiej �� dziêki za pomoc! Nadya a jakie imiê? Mo¿e faktycznie to ten sam? Ulatwiloby mi to sprawê zamkniêcia tego etapu ��
poprawnieniepoprawna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-12-06 19:16:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:41.