puder brązujący - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-01, 13:31   #31
tutti_frutti
Raczkowanie
 
Avatar tutti_frutti
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 76
Dot.: puder brązujący

JA od niedawna używam pudru brązującego, wcześniej używałam tylko matującego, ale już nie mogłam patrzeć na tą moją bladą twarz, która wogóle nie chce sie opalić. Nakładam puder na całą twarz, bo wydaje mi sie że lepiej wtedy wygladam i lepiej się czuje. W gazecie przeczyałam ostatnio jak można go nakładać otóż : najpierw nakładamy puder pionowymi ruchami, zaczynając od środka twarzy kierując sie ku uszom potem czynność powtarzamy z tym że tym razem ruchy są poziome puder jest wtedy równiutko nałożony i wygląda naprawde dobrze
tutti_frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 13:51   #32
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: puder brązujący

Dziewczyny a jaki byś cie poleciły puder brązujący ale bez świecących drobinek? Ja mam cere mieszana i boje sie że w strefie T mogłabym sie az za bardzo świecic a niechce wyglądac jak latarnia:P
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 12:51   #33
malutka-A25
Raczkowanie
 
Avatar malutka-A25
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 77
Dot.: puder brązujący

Hej ja używam ziemi egipskiej. Kupuję ją na allegro i jestem naprawde zadowolona. Kilka dni temu kupiłam za 30zł i dostałam drugi gratis po prostu byłam w szoku że tak tanio można go kupić myślałam że to może gorsza jakość bo niska cena ale myliłam się jest tak dobry jak ten poprzedni za który zapłaciłam około 120zł. Pozdrawiam
malutka-A25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 18:43   #34
restless
Raczkowanie
 
Avatar restless
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 375
GG do restless
Dot.: puder brązujący

z tanszych Miss Sporty jest bezdrobinkowy,wyglada nautralnie i latwo się nakłąda,kolory sloneczne miast ceglastych
jedynie ma mocny zapach(ja uwielbiam,ktos zna perfumy w tym zapachu??),który nie wszystkim pasuje,trzeba powachać przed zakupem
__________________
Wątek Rudowłosych Wizażanek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=202470


Poszukuję starych zapachów Guerlain !!!


restless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 19:17   #35
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: puder brązujący

Stary trochę ten temat ale nie mogłam nic innego znaleźć w wyszukiwarce... Powiedzcie mi dziewczyny, jak to jest z tymi pudrami brązującymi zimą? Tzn na twarzy efekt może być i naturalny, ale przecież gdy dołożymy do "opalonej" twarzy dosłownie trupioblade dłonie to raczej mało atrakcyjnie wygląda...
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 17:42   #36
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: puder brązujący

Można używać pudru brązującego do modelowania twarzy jak się nie jest opaloną?
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 17:56   #37
MonkaIska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ciągle w drodze :)
Wiadomości: 1 060
Dot.: puder brązujący

Ja używam pudru brązującego tylko do modelowania twarzy, nie używam różu a mam jasną karnację. Przy wiekszym wycięciu bluzki przyciemniam nim dekold (pomiędzy piersiami i wydają się optycznie wieksze).
Biorę odrobinę na pedzel strzepuję i nakładam na kości policzkowe, linie żuchwy, czubek brody, nosa oraz muskam czoło u nasady włosów Wygląda to bardzo naturalnie.
Puder brązujący to kosmetyk bez którego nie moge się obejść.
Pozdrawiam
__________________
Monika jestem

Króliczki
MonkaIska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-13, 18:51   #38
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: puder brązujący

Cytat:
Napisane przez MonkaIska Pokaż wiadomość
Ja używam pudru brązującego tylko do modelowania twarzy, nie używam różu a mam jasną karnację. Przy wiekszym wycięciu bluzki przyciemniam nim dekold (pomiędzy piersiami i wydają się optycznie wieksze).
Biorę odrobinę na pedzel strzepuję i nakładam na kości policzkowe, linie żuchwy, czubek brody, nosa oraz muskam czoło u nasady włosów Wygląda to bardzo naturalnie.
Puder brązujący to kosmetyk bez którego nie moge się obejść.
Pozdrawiam
Super, właśnie o coś takiego mi chodziło
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 13:51   #39
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: puder brązujący

Nikt mi nie zdradzi swojego sposobu?
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 14:07   #40
MonkaIska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ciągle w drodze :)
Wiadomości: 1 060
Dot.: puder brązujący

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
Nikt mi nie zdradzi swojego sposobu?
Skoro jesteś trupio blada to używaj najjaśniejszego pudru brązującego tylko do modelowania twarzy. Nadasz buzi zdrowy ale nie ciemnobrązowy kolor.

Jak chcesz przyciemnić cała twarz np na jakąś imprezkę gdzie widać więcej ciałka to pamiętaj o przypudrowaniu szyi, dekoltu aż po obojczyk.

Na resztę ciała balsam brązujący.

Puder brązujący stosowany z umiarem chyba nikomu jeszcze nie zaszkodził.
__________________
Monika jestem

Króliczki
MonkaIska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 22:19   #41
Cantiq
Raczkowanie
 
Avatar Cantiq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 32
Dot.: puder brązujący

Cytat:
Napisane przez MonkaIska Pokaż wiadomość
Ja używam pudru brązującego tylko do modelowania twarzy, nie używam różu a mam jasną karnację. Przy wiekszym wycięciu bluzki przyciemniam nim dekold (pomiędzy piersiami i wydają się optycznie wieksze).
Biorę odrobinę na pedzel strzepuję i nakładam na kości policzkowe, linie żuchwy, czubek brody, nosa oraz muskam czoło u nasady włosów Wygląda to bardzo naturalnie.
Puder brązujący to kosmetyk bez którego nie moge się obejść.
Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez Astarte__ Pokaż wiadomość
Super, właśnie o coś takiego mi chodziło

Cytat:
Napisane przez MonkaIska Pokaż wiadomość
Ja używam pudru brązującego tylko do modelowania twarzy, nie używam różu a mam jasną karnację. Przy wiekszym wycięciu bluzki przyciemniam nim dekold (pomiędzy piersiami i wydają się optycznie wieksze).
Biorę odrobinę na pedzel strzepuję i nakładam na kości policzkowe, linie żuchwy, czubek brody, nosa oraz muskam czoło u nasady włosów Wygląda to bardzo naturalnie.
Puder brązujący to kosmetyk bez którego nie moge się obejść.
Pozdrawiam

Tak naprawdę jeśli chodzi o stosowanie pudrów brązujących musimy sobie odpowiedzieć na pytanie – jaki efekt chcemy osiągnąć. Czy chcemy jedynie dodać odrobiny koloru do zbyt jasnej, bądź wychodzącej z opalenizny cery, czy też chcemy wymodelować twarz dążąc do pożądanego w makijażu owalu.

Jeśli chodzi nam jedynie o zdrowy, słoneczny „glow”, polecałabym zastosowanie pudrów brązujących o bardzo miałkiej konsystencji, będących jedynie o ton, a nawet pół tonu ciemniejszymi od naszej naturalnej karnacji. Dodatkowo, proponowałabym zastosowanie pudrów z lekkimi drobinkami (ale nie brokatem), tak, by rozświetlić cerę.

Jeśli szukamy puder pod konturowanie, ten musi być matowy, znacząco ciemniejszy od naszej naturalnej karnacji. Konturując kierujemy się bardzo prostą zasadą: Ciemne - chowa (wyczszupla i kształtuje), jasne – uwydatnia. Dlatego w wypowiedzi koleżanki powyżej zauważyłam maleńką nieprecyzyjność, w której to mówi, że przy modelowaniu twarzy nakłada puder brązujący na kość policzkową… Jeśli modelujemy twarz, zwykle dążymy do uwypuklenia policzków, poprzez podkreślenie i mocne odcięcie kości jarzmowej. Brązery i pudry brązujące aplikujemy wtedy tuż pod jej powierzchnię (zagłębienie kości jarzmowej jest bardzo łatwe do wyczucia, wystarczy zrobić przysłowiową „rybkę” i przesunąć palcem po uwypukleniu kości jarzmowej, skierować pędzel około 1-1,5 cm poniżej, to właśnie tam aplikujemy i rozcieramy pudry brązujące i kremowe bronzery), tak, aby poprzez wykreowaną iluzję uwydatnić linię oraz górę kości policzkowych.

Najlepiej konturować oszczędnie, w zależności od kształtu twarzy oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Zasada aplikacji: produkty brązujące w pudrach prasowanych – zazwyczaj aplikujemy na delikatnie przypudrowane (np. Pudrem transparentnym) policzki. Jeśli mamy produkt brązujący w żelu, kremie bądź fluidzie – można go nakładać bezpośrednio po aplikacji płynnego podkładu.


Mam nadzieję, że odrobinkę pomogłam,



Pozdrawiam.
__________________

WWW.CANTIQ-BLOG.PL
~~
"Ciekawość zabiła kota, wskrzesiła go satysfakcja."
Cantiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-03 23:19:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.