Bardzo tłusta twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-15, 18:19   #1
martyna1818
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3

Bardzo tłusta twarz


Witam. Potrzebuję się dowiedzieć jaki (krem, żel czy tabletki) będą najlepsze do tłustej twarzy tylko taki po ktorym mogłabym zrobić makijaż
martyna1818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 21:01   #2
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Bardzo tłusta twarz

Ile masz lat? Jeśli okres dojrzewania za Tobą, polecam zbadać hormony. Ja od kiedy suplementuję witaminę B, widzę poprawę w kwestii przetłuszczania cery.
Kremów matujących i ostrych żeli nie polecam stanowczo.
Ważne by nie podraznic cery, nie próbować jej wysuszyć, bo będzie się ,,buntowała".
Co mogę polecic?
Ja używam olejku z Biochemii Urody oczyszczającego do mycia twarzy.
Polecam maskę z drożdży - świetnie oczyszcza cerę i zostawią ją matową na długo. (drożdże piekarskie mieszam z mlekiem do uzyskania gęstej papki)
Rano zawsze biorę chłodną wodę i ,,pluskam" nią po twarzy parę razy - fajnie zwęża pory i tonizuje skórę.
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse


tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 18:48   #3
BananaaCoffee
Przyczajenie
 
Avatar BananaaCoffee
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 23
Dot.: Bardzo tłusta twarz

Dokładnie nie można przesadzić z odtłuszczaniem skóry trzeba ją również nawilżać aby została zachowana równowaga .
Na dzień do mycia możesz używać żeli (ja byłam zadowolona z Bielendy Pharm -skóra się mniej błyszczała w ciągu dnia)
Dodatkowo na wykończenie makijażu stosuj puder matujący a w ciągu dnia noś w torebce bibułki matujące .
Na noc koniecznie używaj kremu nawilżającego
__________________
Nothing happens without a reason.
BananaaCoffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 23:06   #4
sunet67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Bardzo tłusta twarz

Cytat:
Napisane przez martyna1818 Pokaż wiadomość
Witam. Potrzebuję się dowiedzieć jaki (krem, żel czy tabletki) będą najlepsze do tłustej twarzy tylko taki po ktorym mogłabym zrobić makijaż
nie przesadź z myciem jej, bo przesuszyć, może wybierz się do dermatologa?
Póki co mogę polecić ziaja liście manuka, cała seria rewelacja, normalizuje, jest tania i prawie w kazdej drogerii, wydaje mi się, że zel jest rewelacyjny. Kup do tego szczoteczkę do mycia twarzy, na 100 procent jest w rossmanie, nie wiem czy jest dobra, bo ja posiadam z oriflame i jest wiekowa . Musisz popatrzeć w drogerii na jakieś kremy do tego typu cery, nie mogą być tłuste. (odradzam ziaje oliwkową). Pomyśl nad nowym nivea odżywczym, ładnie sie wchłania. Nie zapychaj buzi tapetami, kup puder, jakiś lekki.
Osobiście powiem, ze miałam identyczną cere po zeu pharmaceris, z zielonymi napisami chyba, do skóry tradzikowej, wiec równieżuważaj, mega zapycha
sunet67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 07:27   #5
jamming
Raczkowanie
 
Avatar jamming
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 70
Dot.: Bardzo tłusta twarz

Bioderma Sebium- żel do mycia twarzy + krem Bioderma Sebium Global + serum do cery tlustej Bielendy - efekty widac juz właściwie od pierwszego użycia. Warto tez robic peeling 2-3 razy w tygodniu, ja do tego celu używam Efekt Mikrodermabrazjii z Bielendy. Ogólnie jedli chodzi o krem czy żel do twarzy, radze zainwestować w kosmetyki apteczne - Bioderma świetnie zdaje egzamin, a sama zmagam sie z tlusta cera.
jamming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 16:52   #6
emikosmy90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 18
Dot.: Bardzo tłusta twarz

tez mam bardzo tlusta twarz i jak na razie nie trafiłam na jakiś extra krem który pomógby mojej cerze... ale osobiście stosuje peeling gruboziarnisty od bielendy i on najlepiej poprawia kondycje mojej skóry, z racji niewygurowanej ceny możesz sama spróbowac. Ja stosuje 2 razy w tygodniu
emikosmy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 13:17   #7
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Bardzo tłusta twarz

Wewnętrznie dobrze jest stosować zioła, wierzbownicę, pokrzywę, miętę. Picie tego znacznie ogranicza łojotok.
Potrzebne Ci złuszczanie i nawilżanie. Warto rozważyć retinoidy lub kwasy - idzie jesień, idealny czas na takie kuracje.
Bardzo dobre są maseczki z glinek, genialne wręcz. Glinki nie są drogie a dość wydajne, w razie czego "sklepowe" maseczki Ziaji w saszetkach z różnymi glinkami też dają radę.
Sama używam teraz z LRP Effaclar Duo+. Dobrze matuje, nadaje się pod makijaż, zwalcza niedoskonałości. Jest to preparat złuszczający ale bardzo łagodny, skóra nie schodzi tak dosłownie, nie przesusza też cery.
Tylko nie próbuj na siłę ze skóry zedrzeć tej tłustości, np. detergentami, bo polegniesz. W ten sposób jej nie wyleczysz a możesz tylko zrobić sobie krzywdę, i będziesz dalej miała łojotok, do tego podrażnienia i przewrażliwienie. Taką skórę trzeba wyleczyć i wyciszyć w inny sposób.
Dobry jest blog Kosmostolog, kompendium wiedzy o skórze tłustej i walce z trądzikiem. Może trochę nie po drodze z promowaną ostatnio naturalnością, ale nie oszukujmy się, kremem brzozowym z Sylveco nie wyleczymy wszystkiego, bo i nie taka jego rola. Chociaż krem ten uwielbiam, ale trzeba czasami wybrać coś mocniejszego
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-23 14:17:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.