Odciski, niby pęcherze na piętach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-21, 15:44   #1
karola15574
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12

Odciski, niby pęcherze na piętach


Witam. Od kilku miesiecy mam OGROMNY problem z moimi piętami, a mianowice, po wizycie na pedicure u kolezanki- kosmetyczki:/ mam jakieś białe plamy na piętach.
Po zabiegu skóra na piętach owszem, byla mieciutka ale piety jakos tak mnie piekly i byly gorace :P . Po kilku dniach (mam to do dzis) zrobily mi sie jakies takie biale plamy- cos na wzor pecherzy czy odciskow, tylko nie ma w nich zadnego plynu. Skora jest twarda, szorstka... gdyby nie kremy, to chyba moglabym robic za papier scierny:P a!! te pseudopecherze sa mega widoczne po kapieli Probowalam juz wielu rzeczy(kremy, scieranie itp.) W piatek w koncu ide na pedicure leczniczy... Bardzo mnie to martwi, bo nie ma mowy o tym, aby zalozyc klapka czy sandaly, a przeciez lato idzie ;|
Blagam, napiszcie, czy mozna to jakos zlikwidowac i czy ktoras z Was miala podobny problem. z gory dzieki i czekam z WIELKA NIECIERPLIWOSCIA NA ODP.

Wiem, ze jest wiele watkow na temat stop, tudziez piet, ale nie znalazlam tam nic zblizonego do mojego problemu

Edytowane przez karola15574
Czas edycji: 2010-04-21 o 15:50
karola15574 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 14:28   #2
karola15574
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

A więc jestem już po wizycie u kosmetyczki... Zrobiła mi taki standartowy pedicure... no i coż, pięty mam gładziutkie mięciutki, ale nadal witać te białe plamy :/
w sumie nie dowiedziałam się niczego nowego.. po prostu miałam zdarty naskórek całkowicie jeśli nie skórę właściwą i tyle... musze być cierpliwa i może po nast. zabiegu trochę się to zmniejszy...
OBY...

Może któraś z Was miała podobny problem.,... BŁAGAM napiszcie coś
karola15574 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 21:27   #3
maxipazurek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 72
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

Doradzam na wieczór przed snem smarowanie olejkiem rycynowym, jak wsiąknie to maść z wit.A i bawełniane skarpetki. Musisz skórę na pietach zregenerować koniecznie, od koleżanki póki co trzymaj się z daleka i licz się z tym, że teraz skóra na piętach może Ci bardziej narastać.
maxipazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 13:03   #4
karola15574
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

dziękuje za odp. zakupiłam krem złuszczająco zmiękczający propodia i widać poprawę staram sie nie ścierac skóry tarką- choc nie ukrywam, ze straaaasznie mnie korci aby to zrobic... poki co, używam tylko peelengu i mocze stopy w wodzie z solą do stóp... no i czekam na kolejna wizyte u kosmetyczki- profesjonalnej
mam nadzieje, ze sie z tym uporam do lata
karola15574 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 21:04   #5
maxipazurek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 72
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

Mam nadzieję, że nie moczysz tych stópek dłużej 10 minut Ścierać możesz, ale bardzo delikatnie naturalną tarką dwustronną i przede wszystkim na sucho, nie na mokro. Propodia jest bardzo dobrym kremem, dasz radę
maxipazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 10:26   #6
Kosmetolg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

I jak w końcu poradziłaś sobie z tym ??? Ja mam dokladnie to samo co opisalas od kilku miesiecy i tez nie moge tego zwalczyc!!! ( po kapieli sa bardzo duze biale zgrubienia scinam je omegą i tarką ale za dwa dni z powrotem odrasta( i czasami tez bola i pieka
Kosmetolg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 20:18   #7
coma_30
Przyczajenie
 
Avatar coma_30
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

Witam wszystkim. Borykam się z takim samym problemem jak karola15574, tylko ja zrobiłam sobie to na własne życzenie zdarłam skórę omegą na zewnętrznych stronach pięt. Wygląda to strasznie . Jak pięty są suche to nawet nie widać bardzo ale mam takie jakby pęcherze...gorzej jest jak wyjdę z wanny. Pięty wyglądają okropnie. Pęcherze robią się białe jakby spuchnięte... Nie wiem jak sobie z tym poradzić! Raz na tydzień lekko złuszczam je pumeksem. Pięty nie bolą czasami czuje takie pulsowanie. Byłam już u dermatologa. Przepisała mi maść ze sterydami na stan zapalny ale jakoś nie widzę poprawy. Czy ktoś miał taki problem ??? Proszę o pomoc !!!!!!
coma_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 08:09   #8
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

te zbielenia to reakcja skory na zbyt mocne ścieranie. Zostawić, nie ścierać. odłożyć omegę na bok. Aby się tego pozbyć trzeba unormować proces rogowacenia. Ja stopniowo się tego pozbywam. Najlepiej udać się do podologa, ale to kosztuje więc warto się zastanowić kasa czy stan stóp.
Jeśli skóra jest twarda, szorstka zastosuj krem z mocznikiem, tylko taki powyżej 10% bo poniżej 10% nawilża powyżej złuszcza. Od siebie proponuję Gehwol na zrogowaciałą skórę i krem z rossmana fusswohl intensiv z 10% mocznikiem genialnie zmiękcza skórę
ścierać frezarką tylko miejsca gdzie naskórek narasta. stopniowo, po trochu. jednym z najwiekszych bledow jest scieranie naskorka az do mega gladkosci, wtedy bardziej narasta. tak samo ucisk spowodowany uzywaniem omegi powoduje zwiekszenie rogowacenia jakbyscie mialy jeszcze jakies pytania to pytajcie

a i zapomnialabym o najwazniejszym, nie moczyc stop dluzej niz 5 min. kapiel stop ma za zadanie odswiezenie stop. dluzsza kapiel powoduje maceracje naskorka a co za tym idzie potem zdzieraniu ulega wiecej skory niz trzeba
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok

Edytowane przez mysiaczeq
Czas edycji: 2013-05-04 o 08:10
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 09:27   #9
coma_30
Przyczajenie
 
Avatar coma_30
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Odp: Odciski, niby pęcherze na piętach

Bardzo dziękuje za sugestie. Zabieram się do roboty.... bo lato za pasem! pozdrawiam
coma_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:28   #10
marta_wn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 3
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

Mam to samo, od paru lat z tym walczę, a sprawa wygląda następująco: przez jesień i zimę te dziwne odciski same znikają, a wiosną, gdy robi się ciepło i zakładam odsłonięte buty stopniowo zaczynają się pojawiac i powiększac - pod koniec lata moja pięty wyglądają już jak jeden wielki dziwny odcisk, a po zamoczeniu wyglądają po prostu obrzydliwie, nie mam pojęcia co mam z tym robic, przez cała zime miałam już z tym spokój, a dzisiaj zaobserwowałam już małą plamkę - znowu się pojawia....
marta_wn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 12:53   #11
coma_30
Przyczajenie
 
Avatar coma_30
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Odp: Odciski, niby pęcherze na piętach

Ja niestety mam to cały czas. Już nawet bie myślę o włożeniu jakiś fajnych sandałków Dziś idę do salonu kosmetycznego co zajmuje się takimi ciężkimi przypadkami.
coma_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-23, 14:14   #12
karola15574
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

Witam Was ponownie
Jestem mega szczesliwa bo juz od zeszlego lata nie mam tego problemu!! hurra! A jak to zrobilam juz pisze.
Tak jak napisalam w 1 poscie, zaliczylam wizyte u kosmetyczki, ktora dala mi plyn zmiekczajaco-zluszczajacy. Niestety nie wiem jakiej firmy, no bo nie zapytalam:/ Tak wiec po kapieli, smarowalam stopy tym plynem, czekalam 15min. i scieralam tarka na sucho. Robilam to raz gora dwa razy w miesiacu. I takim wlasnie sposobem pozbylam sie tego cholerstwa. Nie wolno moczyc stop dluzej niz 10 min., jesli moczyc, to tylko cieplej- bardziej letniej niz goracej wodzie. Peelingi 2-3razy w tyg. Mi taka taktyka pomogla w odzyskaniu ladnych stop i teraz bez obaw moge smigac w kusych klapeczkach Im mniej zabiegow tym lepiej. Nawilzanie, delikatne zluszcanie i to w zupelnosci wystarczy, tylko trzeba cierpliwosci.

Aha! Dziewczyny im wiecej i czesciej scieracie, tym bardziej skora narazta i pootem ciezko nawilzyc glebsze warstwy skory z ktorych to wlasnie utworzyly sie te "odciski". Sama dlugo nie moglam sie do tego przekonac i wrecz codziennie kusilo mnie aby scierac piety. To najwiekszy blad jaki robilam!!! Teraz gdy scieram, robie to tylko po posmarowaniu plynem zmiekczajacym i oczywiscie na sucho i bardzo delikatnie.

Powodzenia

Edytowane przez karola15574
Czas edycji: 2013-05-23 o 14:18
karola15574 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 16:24   #13
marta_wn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 3
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

Coma_30 napisz jak było i co Ci powiedzieli dziewczyny, a czy u Was także, gdy te 'niby odciski' są suche mają różowy kolor?
marta_wn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 17:45   #14
coma_30
Przyczajenie
 
Avatar coma_30
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Odp: Odciski, niby pęcherze na piętach

witam. Jestem już po 4 tygodniach leczenia specjalnym żelem o nazwie Spirularin. W mim przypadku sciecie skóry omegą to nic. Między czasie dostały się na tak odsłoniętą "ranę" jakieś bakterie lub wirusy. to właśnie one spowodowały biały nalot i zrogowacenie. Teraz po 4 tygodniach stosowania żelu piętki wyglądają super. jeszcze oczywiście nie pozbylam się do końca problemu ale poprawa jest znacząca. Raz w tygodniu używam tarki do stóp żeby to świństwo wychodziło na zewnątrz.
coma_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 18:40   #15
rata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

Hej Dziewczyny. Mam to samo. Męczę się z tym już kilka lat, ponieważ popełniałam wiele błędów, które dopiero jakiś czas temu zrozumiałam. Potwierdzam, że nie należy tego mocno ścierać, moczyć w gorącej wodzie. Poza tym te miejsca nie lubią nacisku zatem kupiłam wkładki odciążające. Coraz mniej to ścinam. Zastanawiam się tylko czy rzeczywiście sam peeling usunie to? Ja nie mogę stosować pumeksu, bo nacisk powoduje, że te miejsca są jeszcze bardziej białe, dlatego ścinałam. Wpadłam chyba w błędne koło, bo im więcej ścinałam tym gorzej wyglądało. Jak tam u Was Dziewczyny teraz? Chcę się pozbyć tego raz na zawsze!
Mysiaczeq widzę, że masz dużą wiedzę na ten temat. Mogłabyś coś jeszcze o tym napisać? Jak u Ciebie to teraz wygląda? Pozdrawiam Was
rata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 06:15   #16
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

ja juz jestem na koncowym etapie pozbywania sie problemu już prawie nic nie widać, zrogowacenia są dużo mniejsze. raz w tygodniu, ew raz na dwa tygodnie robie pedicure: uzywam pianki zmiekczajacej z gehwola, potem frezuje, ale odrobine, nie za duzo. wole to robic czesciej a po mniej. Po zabiegu krem z mocznikiem i tyle potem w tygodniu również krem z mocznikiem podstawowa rada: nie ścinać, nie pumeksować gruboziarnistym pumeksem, nie robic dogłębnego pedicure i wszystko wróci do normy
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 10:07   #17
rata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

Planuję wybrać się do gabinetu podologicznego. Też o tym pisałaś. Pomogła wizyta u specjalisty? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź
rata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 13:59   #18
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

sama kształcę się w tym fachu, więc nie chodzę, sama sobie jestem podologiem
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 14:37   #19
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

Tydzień temu robiłam sobie pedicure i dziś ujrzałam na stopach takie coś... Od czego takie białe plamy na stopach oraz jak je leczyć? Jest lato i ja kocham sandałki, ratujcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0469.jpg (77,7 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0470.jpg (91,0 KB, 58 załadowań)
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 15:52   #20
rata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to efekt nadmiernego ucisku. Moje pięty wyglądały tak samo. Teraz jest lepiej chociaż nie idealnie. Nadal widać, że coś tam się dzieje. Na piątek jestem umówiona do gabinetu podologicznego, więc dam znać jak efekty (choć myślę, że po jednym razie może ich nie widać)
rata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 19:29   #21
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

nie wiem czy pomoge, ale ja z natury mam okropne piety tzn skóra na nich jest sucha, a w lato kiedy chodze w otwartych butach jest masakra , cala popekana itp. postanowilam zaryzykowac i kupilam takie skarpetki/maseczke co zaklada sie na niecale 2 godziny, i po kilku dniach skóra z piet i stóp mi zeszla cala bezbolesnie, i teraz mam pietki jak niemowle
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 22:02   #22
angela1653
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

karola 15574 ile czasu się tego pozbywałaś ?? ja to mam od kilku lat, myślałam że sobie odmroziłam stopy i że dlatego ale teraz wiem że tak nie było;/ i przez te wszystkie lata zwykłym pumeksem tarłam z całej siły żeby się tego pozbyć i oczywiście efekt jest odwrotny bo się rozniosło po całych stopach;/
angela1653 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 00:28   #23
karola15574
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

Witaj,
Jejku już dokladnie nie pamietam ile to trwalo, ale okolo 3 miesiecy minimum. Teraz dobry czas na takie zabiegi, wiec do lata stopki beda jak nowe Ja mam teraz nowy problem, a mianowicie pękające piety
karola15574 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 22:38   #24
MalarskiSen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 483
Dot.: Odciski, niby pęcherze na piętach

Mam ten sam problem i to chyba.kwestia obuwia niestety Teraz kupuję buty z amortyzatorami i termoregulacją i zobaczymy co to będzie.

Na TapTalk z antycznego telefonu
MalarskiSen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-14 23:38:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.