Powiêkszone gruczo³y ³ojowe na twarzy - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielêgnacji twarzy i cia³a oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-12-21, 20:46   #1
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 762
Exclamation

Powiêkszone gruczo³y ³ojowe na twarzy


Witajcie, od jakiego¶ roku mam problem z powiêkszaj±cymi siê gruczo³ami na twarzy. Pod ¶wiat³o skóra wygl±da jakby by³a pokryta 'kaszk±'. W rzeczywisto¶ci sa to powiêkszone gruczo³y, jasne punkty nad powierzchni± skóry. Czy któras z Was siê z tym spotka³a i wie jak sobie z tym poradziæ?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-22, 13:05   #2
skinhelpper
Raczkowanie
 
Avatar skinhelpper
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 88
Dot.: Powiêkszone gruczo³y ³ojowe na twarzy

Jeste¶ pewna, ¿e to gruczo³y? Gruczo³y ³ojowe uchodz± do uj¶æ mieszków w³osowych i to uj¶cia mog± byæ poszerzone wtedy mamy doczynienia z tzw. poszerzonymi "porami", w których czêsto zbiera siê wydzielina gruczo³ów, utlenia siê i powstaj± zaskórniki otwarte - czarne kropki. To o czym mówisz to raczej zaskórniki zamkniête i wygl±daj± jak taka w³a¶nie kaszka. Mo¿esz spróbowaæ u¿ywaæ skinorenu, czy jakiego¶ kremu z kwasami, a mojej znajomej na tak± kaszkê pomog³o mycie twarzy w ten sposób, ¿e zmywa³a j± najpierw p³ynem micelarnym, nastêpnie nak³ada³a trochê ¿elu do twarzy Cetaphil, a potem nawil¿onym wacikiem ¶ciera³a wszystko z twarzy a¿ wacik by³ czysty. Pewnie w ten sposób te¿ sobie z³uszcza³a naskórek.
skinhelpper jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-22, 21:38   #3
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 762
Dot.: Powiêkszone gruczo³y ³ojowe na twarzy

Moje zmiany s± bia³e, dlatego w±tpie ¿eby by³y to zaskórniki. Dopóki nie naci±gnê skóry s± niewidoczne - po naci±gniêciu widaæ ¿e s± to uj¶cia gruczo³ów ale w³a¶nie powiêkszone na tyle ¿e wychodz± ponad powierzchniê. Najwiêcej widaæ tego w okolicach brody, czyli tam gdzie gruczo³ów jest najwiêcej. Niestety kwasy tylko pogorszy³y sprawê. Mój dermatolog stwierdzi³, ¿e po prostu 'tak mam' i ola³ temat :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-22, 23:47   #4
barabara77
Przyczajenie
 
Avatar barabara77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Powiêkszone gruczo³y ³ojowe na twarzy

Cytat:
Napisane przez Selavie Poka¿ wiadomo¶æ
Moje zmiany s± bia³e, dlatego w±tpie ¿eby by³y to zaskórniki. Dopóki nie naci±gnê skóry s± niewidoczne - po naci±gniêciu widaæ ¿e s± to uj¶cia gruczo³ów ale w³a¶nie powiêkszone na tyle ¿e wychodz± ponad powierzchniê. Najwiêcej widaæ tego w okolicach brody, czyli tam gdzie gruczo³ów jest najwiêcej. Niestety kwasy tylko pogorszy³y sprawê. Mój dermatolog stwierdzi³, ¿e po prostu 'tak mam' i ola³ temat :/
Wybierz siê do dobrej kosmetyczki / kosmetologa - dermatolodzy czêsto tak podchodz± do tematu - dla nich to nie problem bo to tylko estetyka, a nie choroba...
barabara77 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-27, 16:45   #5
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 253
Dot.: Powiêkszone gruczo³y ³ojowe na twarzy

Te¿ uwa¿am, ¿e lepiej siê poradziæ dermatologa i nie próbowaæ nic samemu wyciskaæ. Lekarz mo¿e zaproponowaæ jakie¶ profesjonalne i skuteczne rozwi±zania bez samodzielnych eksperymentów, które mog± tylko zaszkodziæ.
Agnieszka_02 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-04, 14:03   #6
skinhelpper
Raczkowanie
 
Avatar skinhelpper
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 88
Dot.: Powiêkszone gruczo³y ³ojowe na twarzy

Cytat:
Napisane przez Selavie Poka¿ wiadomo¶æ
Moje zmiany s± bia³e, dlatego w±tpie ¿eby by³y to zaskórniki. Dopóki nie naci±gnê skóry s± niewidoczne - po naci±gniêciu widaæ ¿e s± to uj¶cia gruczo³ów ale w³a¶nie powiêkszone na tyle ¿e wychodz± ponad powierzchniê. Najwiêcej widaæ tego w okolicach brody, czyli tam gdzie gruczo³ów jest najwiêcej. Niestety kwasy tylko pogorszy³y sprawê. Mój dermatolog stwierdzi³, ¿e po prostu 'tak mam' i ola³ temat :/
ale w³a¶nie zaskórniki zamkniête maj± albo bia³y kolor albo cielisty. Spróbuj u¿ywaæ kremów z kwasami np Skinorenu (dostêpny w aptece) albo takich typu kwas migda³owy Pharmaceris, Glyco-A, Bielenda i Iwostin te¿ maj± tego typu produkty. Dodatkowo kup sobie ¿el micelarny do twarzy Cetaphil i jak zmywasz twarz to na³ó¿ na ni± ¿el a nastêpnie nawil¿onym wacikiem zdejmuj z twarzy a¿ wacik bêdzie czysty. Jak po jaki¶ 2 miesi±cach nie pomo¿e to trzeba szukaæ dalej. A i jeszcze poszukaj sobie jakiej¶ listy ze sk³adnikami kremów, które zapychaj± i wed³ug tej listy rób zakupy kosmetyczne. Mo¿liwe, ¿e po prostu jaki¶ krem Ciê zapycha i te¿ mo¿e byæ taka reakcja
__________________
Zapraszam na skinhelpper.blogspot.com
skinhelpper jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-05, 08:52   #7
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 762
Dot.: Powiêkszone gruczo³y ³ojowe na twarzy

Dziêkujê za rady, niestety kwasy odpadaj±.... Ostatnio spróbowa³am peelingu z kawasami z Iwostinu i tylko pogorszy³ stan cery. By³o to na tyle drastyczne, ¿e jestem pewna ¿e ju¿ nigdy nie siêgnê po kwasy.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-01-05, 15:02   #8
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a
Wiadomo¶ci: 535
Dot.: Powiêkszone gruczo³y ³ojowe na twarzy

Cytat:
Napisane przez Selavie Poka¿ wiadomo¶æ
Mój dermatolog stwierdzi³, ¿e po prostu 'tak mam' i ola³ temat :/
Zmieniaj dermatologa do skutku. Przyczyny mog± byæ ró¿ne, a zaskórniki zamkniête bo tak wynika z tego co piszesz najczê¶ciej to problem hormonalny. Kosmetyki mog± ³agodziæ sprawê ale nie wylecz± je¶li problem jest w ¶rodku.
__________________
2014 - kosmetolog lic
2016 - turystyka rekreacyjna i odnowa biologiczna mgr
2.05.2012

Insta

¶piewam



Klutka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-06, 14:03   #9
skinhelpper
Raczkowanie
 
Avatar skinhelpper
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 88
Dot.: Powiêkszone gruczo³y ³ojowe na twarzy

A mo¿e za ostro zaczê³a¶ z tymi kwasami i dlatego taki by³ efekt? Na pocz±tku to mo¿e byæ nawet u¿ywany raz na tydzieñ, ¿eby przyzwyczaiæ skórê.
__________________
Zapraszam na skinhelpper.blogspot.com
skinhelpper jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-10, 10:46   #10
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 762
Dot.: Powiêkszone gruczo³y ³ojowe na twarzy

U¿ywa³am co drugi dzieñ... Najgorsza decyzja urodowa w moim ¿yciu!
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-21, 10:50   #11
barabara77
Przyczajenie
 
Avatar barabara77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Powiêkszone gruczo³y ³ojowe na twarzy

Cytat:
Napisane przez Selavie Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za rady, niestety kwasy odpadaj±.... Ostatnio spróbowa³am peelingu z kawasami z Iwostinu i tylko pogorszy³ stan cery. By³o to na tyle drastyczne, ¿e jestem pewna ¿e ju¿ nigdy nie siêgnê po kwasy.
SALAVIE - ja bym siê nie odwa¿y³a sama u¿ywaæ kwasów bez konsultacji z kosmetologiem, przecie¿ dla ró¿nych skór s± dobre/z³e ró¿ne kwasy - id¼ do DOBREGO gabinetu kosmetycznego - tam Ci pomog±. A moim zdaniem kwasy dzia³aj± cuda wiem po sobie Pierwsz± seriê kwasów robi³am z 8 lat temu na zwyk³ych kwasach owocowych AHA i one by³y do¶æ agresywne to znaczy w³a¶nie skóra ¼le wygl±da³a na pocz±tku, przez kilka dni po zabiegu - teraz robiê sobie raz do roku seriê zabiegów z kwasami z wy¿szej pó³ki - tzn. na medycznych peelingach chemicznych i dzia³aj± one bardzo skutecznie ale ³agodniej dla skóry. Fajny artyku³ na temat kwasów masz tutaj>>>
Przeczytaj sobie i zobacz ¿e ka¿dy kwas jest dobry dla innej cery/skóry - nie znam tego kwasu o którym pisa³a¶ - mo¿e jest dobry, ale po prostu ¼le dobrany dla twojej skóry.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-23 o 10:45 Powód: Link.
barabara77 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-01-21 11:50:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.