przesuszona skóra nic nie pomaga - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-26, 09:50   #1
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389

przesuszona skóra nic nie pomaga


Moim problemem są suche partie na twarzy.
Odkąd pamiętam jakiego bym nie używała podkładu, to każdy wygląda brzydko na mojej twarzy- widać jakieś suche partie, łuszczy się, wchodzi w załamania zmarszczek, z bliska wygląda jakbym miała tone tapety, mimo, że nakładam mało fluidu.
Moja cera nie jest typowo sucha, bo mam tendencje do błyszczenia po jakimś czasie w strefie T, oraz sporo wągrów. Wypryski mam rzadko (chyba, że @). Czytałam, że może to być cera odwodniona.
Pije dużo wody, przerzuciłam się na apteczne kremy i delikatną pielęgnacje i żadnych zmian...
Używam serii dla cery wrażliwej i atopowej z pharmaceris (krem na dzień, na noc, krem pod oczy), raz na tydzień delikatny peeling enzymatyczny dla suchej skóry. Wcześniej miałam kremy z avene również dla skóry odwodnionej. Teraz w okresie zimy, najlepiej sprawdzała mi się maść z apteki retimax za kilka złote i tylko ona radziła sobie w miarę z odżywieniem skóry...
Problem jest nawet w okolicami oczu, bo malując się używając cieni widać suche miejsca, nawet trudno pomalować mi się eyelinerem.

Nie mam pojęcia co robić, nawet kupując drogie kremy nie widzę różnicy. Kiedyś próbowałam włączyć do pielęgnacji olejki i sera, ale strasznie zapchały mi twarz, pojawiały się ropne gule, więc to nie dla mnie. Czy jakieś konkretne maski by pomogły? Jakaś inna pielęgnacja? Jeżeli to istotne dodam, że na ciele również moja skóra jest sucha.
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 13:02   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: przesuszona skóra nic nie pomaga

Myślę, że chyba masz jakieś schorzenie skóry i powinnaś iść do dermatologa.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 20:34   #3
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: przesuszona skóra nic nie pomaga

Ja mam azs i przestałam używać wszelkich aptecznych cudów, które kompletnie nie pomagały. Zacznij używać mechanicznego peelingu do twarzy, żeby usunąć martwy na skórek. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...szczajacy.html Po oczyszczeniu twarzy, nałóż na noc retimax.
Niestety, ale żaden podkład nie będzie wyglądał dobrze na odstających skórach, a o trwałości już nawet nie wspomnę. Do nakładania podkładu u mnie lepiej sprawdza się gąbką niż pędzel. Celuj w odżywcze kremy, zobacz sobie np. Sylveco. Musisz po prostu przetestować na sobie. U mnie sprawdza się Martina Gebhardt krem różany lub propolisowy, Kiehls avocado krem pod oczy, idealnie nawilża. Niestety tanie nie są.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-26 21:34:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.