Krostki, zaskórniki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-20, 17:32   #1
Truskawka1996
Raczkowanie
 
Avatar Truskawka1996
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 53

Krostki, zaskórniki


Hej dziewczyny!
Mam otóż problem z moją cerą, która jest niestety baaaaardzo skłonna do wyprysków, tworzenia się tzw"kaszki" i ogólnie pryszczy . Chodziłam do różnych dermatologów, jednak przepisane przez nich leki pomagały, ale na krótki okres czasu. Używam żelu Normaclin, staram się w miarę zdrowo odżywiać, jednak wszystko na marne . Głównie mam problem z krostkami na skroniach i w okolicach żuchwy (. Proszę gorąco o jakieś porady. Dodam, że mam 20 lat, więc nastoletni trądzik jest już za mną. Pozdrawiam gorąco
Truskawka1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 12:21   #2
kovalinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 11
Dot.: Krostki, zaskórniki

A jakich jeszcze kosmetyków do twarzy używałaś? Może powinnaś spróbować jakichś bardziej naturalnych? Nie masz żadnych skłonności do alergii? Wprawdzie nie miałam nigdy jakiegoś chorobliwego trądziku, raczej taki przeciętny jeśli tak można to określić i próbowałam wtedy z różnymi maskami, oczyszczaniem, smarowidłami... Miałam tego cały stos i w sumie wcale nie było lepiej. Jedyne co Ci mogę polecić, co działało to Dermogal (takie kapsułki z płynem, w kształcie rybki). Zawartość wmasowuje się w skórę twarzy. No i w sumie tyle. Ten kosmetyk przynosił dobre efekty mimo, że był niedrogi (opakowanie z 40 kapsułkami kosztowało około 10 zł jeśli dobrze pamiętam). Można kupić w aptekach ale nie wiem czy jakiejś konkretnej sieci, ja swoje kupowałam online w Aptece Pod Smokiem robiąc przy okazji większe zakupy, więc polecam. Spróbuj może tego Dermogalu, jest szansa, że on Ci w końcu pomoże.
kovalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 13:12   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krostki, zaskórniki

Cytat:
Napisane przez Truskawka1996 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Mam otóż problem z moją cerą, która jest niestety baaaaardzo skłonna do wyprysków, tworzenia się tzw"kaszki" i ogólnie pryszczy . Chodziłam do różnych dermatologów, jednak przepisane przez nich leki pomagały, ale na krótki okres czasu. Używam żelu Normaclin, staram się w miarę zdrowo odżywiać, jednak wszystko na marne . Głównie mam problem z krostkami na skroniach i w okolicach żuchwy (. Proszę gorąco o jakieś porady. Dodam, że mam 20 lat, więc nastoletni trądzik jest już za mną. Pozdrawiam gorąco
Trądzik w dolnych partiach twarzy jest najczęściej hormonalny. Używałaś jakichś kwasów do tej pory? Co stosowałaś na polecenie lekarzy?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 15:10   #4
Adrianna4991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Krostki, zaskórniki

Mnie na taką "kaszkę" pomogła suplementacja cynku, witamy A i witamin z grupy B. Generalnie odkąd je biorę nie mam problemów z pryszczami (wcześniej wyskakiwały mi przed okresem) i zaskórników też jest mniej, chociaż nie wyeliminowałam ich jeszcze całkowicie.
Adrianna4991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 23:16   #5
klaudia_stefa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 51
Dot.: Krostki, zaskórniki

Ja robię częste peelingi i maseczki, planuję też wybrać się do kosmetyczki, na dogłębne oczyszczenie skóry. Ważne jakich kosmetyków używamy na co dzień, bo niektóre niestety zapychają... No i trzeba oczyszczać twarz przynajmniej rano i wieczorem
klaudia_stefa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 06:25   #6
Truskawka1996
Raczkowanie
 
Avatar Truskawka1996
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 53
Dot.: Krostki, zaskórniki

Dermatolog przepisał mi maść klindacin i kazał pić dużo wody, to wszystko, co zrobił :/. Mam ogromne skłonności do alergii niestety. Wczoraj kupiłam wapno z kwercytyna, licze że ono mi pomoże . Kosmetyków do twarzy uzywam z avonu, często robiłam peelingi i zastanawiam się czy to mi przypadkiem bardziej nie roznioslo tego trądziku . Na oczyszczaniu manualnym u kosmetyczki byłam rok temu, efekty były dosłownie na moment. W zasadzie wszystko, co do tej pory stosowałam było tylko na moment
Truskawka1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 10:45   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krostki, zaskórniki

Cytat:
Napisane przez Truskawka1996 Pokaż wiadomość
Dermatolog przepisał mi maść klindacin i kazał pić dużo wody, to wszystko, co zrobił :/. Mam ogromne skłonności do alergii niestety. Wczoraj kupiłam wapno z kwercytyna, licze że ono mi pomoże . Kosmetyków do twarzy uzywam z avonu, często robiłam peelingi i zastanawiam się czy to mi przypadkiem bardziej nie roznioslo tego trądziku . Na oczyszczaniu manualnym u kosmetyczki byłam rok temu, efekty były dosłownie na moment. W zasadzie wszystko, co do tej pory stosowałam było tylko na moment
Bo przy trądziku hormonalnym wszystkie metody zewnętrzne pomagają doraźnie. Dermatolog wspomniał coś na ten temat?
Jakiego typu alergie masz? Pokarmowe, kosmetyki Cię uczulają?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-22, 10:46   #8
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Krostki, zaskórniki

Cytat:
Napisane przez Truskawka1996 Pokaż wiadomość
Dermatolog przepisał mi maść klindacin i kazał pić dużo wody, to wszystko, co zrobił :/. Mam ogromne skłonności do alergii niestety. Wczoraj kupiłam wapno z kwercytyna, licze że ono mi pomoże . Kosmetyków do twarzy uzywam z avonu, często robiłam peelingi i zastanawiam się czy to mi przypadkiem bardziej nie roznioslo tego trądziku . Na oczyszczaniu manualnym u kosmetyczki byłam rok temu, efekty były dosłownie na moment. W zasadzie wszystko, co do tej pory stosowałam było tylko na moment
Może zmywaj makijaż w kilku etapach? Mi to trochę pomogło na zaskórniki. Pierwszy etap to masaż twarzy olejkiem z odrobiną wody, potem żel/pianka do mycia twarzy, a na koniec płyn miceralny lub tonik. Prócz tego co jakiś czas używam preparatów z kwasem migdałowym.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 22:20   #9
Truskawka1996
Raczkowanie
 
Avatar Truskawka1996
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 53
Dot.: Krostki, zaskórniki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bo przy trądziku hormonalnym wszystkie metody zewnętrzne pomagają doraźnie. Dermatolog wspomniał coś na ten temat?
Jakiego typu alergie masz? Pokarmowe, kosmetyki Cię uczulają?
W dzieciństwie miałam alergię pokarmową, jednak wyrosłam z tego (chyba). Taka alergia objawiała mi się głównie wysypką na rękach. Teraz natomiast mam taką kaszkę w okolicach żuchwy, która czasami jest swędząca. Dodam, że rok temu również o tej porze pojawiło mi się to. Jakaś alergia jesienna? Czy to w ogóle możliwe? Podobno na jesień nic nie pyli. Na wiosnę miałam cerę idealną, trądzik nasilał mi się jedynie przed okresem, bądź jak zjadłam jakiegoś fast-fooda. Może teraz mi tak "wywala" na buzi od słońca . Dodam, że na słońcu spędzałam sporą ilość czasu. A co najgorsze, zobaczyłam też parę tak jakby podskórnych czerwonych krostek na policzkach. Może dlatego, że jestem 4-5 dni przed okresem? Już sama nie wiem dziewczyny, ciągle siedzę w necie i wyczytuje co mi może być. wykończę się normalnie
Truskawka1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 10:50   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krostki, zaskórniki

Cytat:
Napisane przez Truskawka1996 Pokaż wiadomość
W dzieciństwie miałam alergię pokarmową, jednak wyrosłam z tego (chyba). Taka alergia objawiała mi się głównie wysypką na rękach. Teraz natomiast mam taką kaszkę w okolicach żuchwy, która czasami jest swędząca. Dodam, że rok temu również o tej porze pojawiło mi się to. Jakaś alergia jesienna? Czy to w ogóle możliwe? Podobno na jesień nic nie pyli. Na wiosnę miałam cerę idealną, trądzik nasilał mi się jedynie przed okresem, bądź jak zjadłam jakiegoś fast-fooda. Może teraz mi tak "wywala" na buzi od słońca . Dodam, że na słońcu spędzałam sporą ilość czasu. A co najgorsze, zobaczyłam też parę tak jakby podskórnych czerwonych krostek na policzkach. Może dlatego, że jestem 4-5 dni przed okresem? Już sama nie wiem dziewczyny, ciągle siedzę w necie i wyczytuje co mi może być. wykończę się normalnie
W takiej sytuacji bez badań nie znajdziesz przyczyny. Ewentualnie możesz testować po kolei odstawianie różnych grup produktów, ale tutaj na efekty często trzeba czekać. Przy hormonach tylko badania, a i tutaj trzeba znaleźć lekarza, który nie oleje przepisując tabletki anty, ale będzie umiał zinterpretować wyniki badań. O ile oczywiście coś wyjdzie nie tak.
Niestety przez internet nikt nie postawi diagnozy, skąd Ci się to bierze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 10:09   #11
simbami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 113
Dot.: Krostki, zaskórniki

Cytat:
Napisane przez Truskawka1996 Pokaż wiadomość
Dermatolog przepisał mi maść klindacin i kazał pić dużo wody, to wszystko, co zrobił :/. Mam ogromne skłonności do alergii niestety. Wczoraj kupiłam wapno z kwercytyna, licze że ono mi pomoże . Kosmetyków do twarzy uzywam z avonu, często robiłam peelingi i zastanawiam się czy to mi przypadkiem bardziej nie roznioslo tego trądziku . Na oczyszczaniu manualnym u kosmetyczki byłam rok temu, efekty były dosłownie na moment. W zasadzie wszystko, co do tej pory stosowałam było tylko na moment
do kosmetyczki na oczyszczanie powinnaś chodzić reguralnie wtedy widać efekty
simbami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-28 11:09:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:43.