Przejście z rudawego na brąz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-04, 10:51   #1
potoczna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2

Przejście z rudawego na brąz


Witam,
chciałabym (najlepiej bez farbowania) przejść z koloru rudawego na mój naturalny brąz. Zastanawiam się, czy jakieś szampony/odżywki przyciemniające włosy mogłyby ochłodzić i przyciemnić mój rudawy, żeby odrosty się tak nie odznaczały? Mam strasznie mało włosów, cienkich ponadto, także brązowe odrosty dość przebijają na całej głowie i usłyszałam kiedyś mając odrosty, czy zrobiłam sobie pasemka Rozważam więc opcję puszczenia włosów wolno, aczkolwiek coś by się z tym rudawym przydało zrobić.
Ewentualnie pofarbować, z tym że ciężko mi dobrać odcień, który byłby na tyle podobny do moich naturalnych włosów, żeby później znów nie martwić się odrostami...
Myślałam też nad brązowymi pasemkami - wtedy chyba rudawe włosy miałyby mniejszy kontrast z brązem, aczkolwiek tu też trzebaby dobrać dobry brąz..
Załączam zdjęcie i liczę na jakąś poradę, którą opcję wybrać, jaki szampon/odżywka mogłyby ładnie przyciemnić rudawy albo jaka farba byłaby dla mnie odpowiednia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.JPG (578,9 KB, 20 załadowań)
potoczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 20:51   #2
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Przejście z rudawego na brąz

Naturalne sposoby mogą lekko przyciemnić włosy, jednak nie są tak skuteczne przy włosach farbowanych. Możesz spróbować płukanki z kawy lub pokrzywy, jednak nie oczekuj spektakularnych efektów.
Farbowałam włosy na rudo przez 5 lat, 1.5 roku musiałam ściąć je na krótko. Kilka miesięcy temu próbowałam przejść na brąz, jednak fryzjerska farba wypłukała mi się jak szampon.
Aktualnie pomimo nieco rpzerzedzonych włosów, o słabej kondycji postanowiłam po prostu znowu zacząć je farbować, jednak na brąz a i zanim włos załapie kolor czekają mnie jeszcze 2-3 farbowania.
__________________
"Jeżeli chcesz wie­dzieć, co ma na myśli ko­bieta, nie słuchaj te­go co mówi - pat­rz na nią. "
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 21:47   #3
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Przejście z rudawego na brąz

A jaką farbę kładłaś dotychczas na włosy? Bo nie wiem, czy to kwestia zdjęcia, ale ten kolor wygląda na moim monitorze bardziej na czerwonawy niż rudawy.
Jeśli jednak jest rudawy, to może pomóc srebrna płukanka - ochłodzi rudości i nie będą tak widoczne. Delia ma taką. Tylko musi być ta srebrna, nie fioletowa, bo ta druga niewiele zdziała. Można ją stosować wg zaleceń producenta, czyli jako płukankę, lub niewielką ilość dodawać do odżywki, którą zostawiasz na kilka minut, po czym spłukujesz. Drugi sposób polecam od siebie. Wydaje mi się bardziej efektywny.
A jeśli myślisz o farbie, to musiałabyś wybrać odcień popielaty (przy rudawym odcieniu) lub tzw. metaliczny, jeśli refleksy są czerwonawe. Ale farba po dłuższym czasie też się na pewno trochę wypłucze, chociaż może ten ciepły odcień nie będzie się aż tak rzucał w oczy jak teraz.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 10:06   #4
potoczna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Przejście z rudawego na brąz

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
A jaką farbę kładłaś dotychczas na włosy? Bo nie wiem, czy to kwestia zdjęcia, ale ten kolor wygląda na moim monitorze bardziej na czerwonawy niż rudawy.
Wcześniej farbowalam na jasną czerwień z syossa, jednak kolor szybko blakł i i tak zostawał rudawy, nawet w świetle. Ostatnie farbowanie miałam lśniącym rudym z syossa, i moja wyblakła czerwień właściwie tylko się odświeżyła, bo uzyskałam ten sam efekt koloru.

A ta Delia powinna prawidłowo zadziałać na moje włosy? Bo czytam, że jest przeznaczona bardziej do blond włosów.

Dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez potoczna
Czas edycji: 2016-11-08 o 10:13
potoczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 16:16   #5
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Przejście z rudawego na brąz

Cytat:
Napisane przez potoczna Pokaż wiadomość
Wcześniej farbowalam na jasną czerwień z syossa, jednak kolor szybko blakł i i tak zostawał rudawy, nawet w świetle. Ostatnie farbowanie miałam lśniącym rudym z syossa, i moja wyblakła czerwień właściwie tylko się odświeżyła, bo uzyskałam ten sam efekt koloru.

A ta Delia powinna prawidłowo zadziałać na moje włosy? Bo czytam, że jest przeznaczona bardziej do blond włosów.

Dzięki za odpowiedzi
Tak, powinna zadziałać. Ewentualnie zwiększ stężenie produktu w wodzie/masce, ale zacznij od mniejszych ilości, żeby sobie nie zrobić przypadkiem burych włosów.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-08 17:16:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.