Świecąca się a zarazem sucha skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-22, 14:19   #1
syluska123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 17

Świecąca się a zarazem sucha skóra


Witam, mam świecaca sie skóre na nosie,policzkach oraz czole, oraz suchą poza tymi miejscami. Korzystam z kremu matujacego z urody oraz podkladu revlon colorsay i pudru transparentnego. Musze pare razy poprawiac sie w ciagu dnia, ale po paru godzinach mam skorupe na twarzy, nos robi mi sie czerwony oraz policzki wychodza mi naczynka caly podklad schodzi a puder sypki w niczym nie pomaga ajedynie szkodi poniewaz straszna skorupa wychodzi mi na twarzy. Bardzo prosze o pomoc jakich produktów uzywac aby twarz byla w miare ladnie zmatowiona ale nie wysuszała mi tak skóry jak dotychczas. Pozdrawiam
syluska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 14:38   #2
highheelsjunkie
Raczkowanie
 
Avatar highheelsjunkie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 163
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

Możliwe, że buzia Ci się świeci, bo jest odwodniona (taki paradoks - twarzy jest za sucho, to sama sobie dostarcza nawilżenia/natłuszczenia). Spróbuj używać kremu nawilżająco-matującego, wiem, że z tańszych np. Ziaja ma taki z serii 25+ i jest bardzo spoko. Z droższych polecam apteczne, np. Biodermę z serii Sebio.
Jeśli nie, to Colorstay jest powszechnie uważany za szpachlowaty, o ile nie jest nałożony poprawnie, więc też może być kwestia tego.
A najważniejsza kwestia, że kiedy twarz zaczyna się świecić w ciągu dnia, to nie dokładamy kolejnej warstwy pudru zanim nie ściągniemy z buzi nadmiaru sebum np. bibułkami matującymi, bo zrobi się totalne ciacho.
highheelsjunkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 21:12   #3
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

Znam ten problem i w sumie mniej więcej powtórzę to co koleżanka.
Po pierwsze, zmienić krem na nawilżający. Nie tłusty. Nawilżający, powinien mieć lekką konsystencję, dzięki której wchłonie się przed nałożeniem podkładu, pozostawiając skórę miękką i nawilżoną, ale bez tłustej warstwy. Aktualnie mam taniznę - Ziaja krem bionawilżający do cery tłustej i mieszanej biała herbata. Nie jest idealny, ma wysoko w składzie parafinę, ale nie zapycha mnie i fajnie mi służy. Ładnie się wchłania, nie warzy mi się z podkładem i jest lekki.
Po drugie, nie upierać się przy matujących podkładach. Ja co prawda kieruję się głównie kolorem, bo mam bardzo jasną cerę i ciężko mi znaleźć, ale pomimo wiecznego (kiedyś) przekonania, że muszę mieć podkład matujący, okazało się, że wcale tak nie jest.
Po trzecie - do matowienia jest puder. Wychodzę z tego założenia, że mając taką cerę ("niby sucha, ale tłusta i się świeci"), bardzo dobrym wyjściem jest nawilżyć ją kremem, nałożyć "neutralny" podkład, który nie będzie matowił i wysuszał, a mat ostatecznie nadać pudrem.
Po czwarte - no właśnie nie nakładać kolejnej warstwy na tłustą skórę. Ja co prawda nigdy nie miałam bibułek matujących, pewnie to spory komfort, ale jakoś nie zebrałam się do ich kupna Odciskam sebum w chusteczkę na ogół.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2016-06-22 o 21:14
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 13:39   #4
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

Kurczę, mam tak samo jak Wy! Nawet jak mam bardzo wysuszoną skórę, na tyle, że aż się łuszczy to i tak się świecę :/ Nadal eksperymentuję z kosmetykami, mam nadzieję, że w końcu trafię na coś, co pomoże!
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 14:52   #5
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

paradoks świecącej się skóry jest taki, że większość osób myśli iż ona nie potrzebuje nawilżenia. ja swego czasu swą cerę tylko matowiłam, złuszczałam, wysuszałam a ona jeszcze bardziej mi się świeciła... dopiero gdy zaczęłam o nią dbać odpowiednio - krem, tonik, micelek - zaczęła się ogarniać
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 19:13   #6
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

Dokladnie tak jak dziewczyny polecam zmiene kremu na nawilzajacy ale LEKKI! To bardzo bardzo wazne, aby krem byl lekki. Proponuje ktorys z kremow La Roche Posay (poradz sie Pani w aptece, ich kremy dzialaja cuda).

Czesto jest tez tak, ze podklad jest zbyt ciezki. Proponuje lekki podklad (ColorStay to ciezki podklad, naprawde potrzebujesz az takiego?) i wybrac bardziej matujacy puder (proponuje Blot Powder marki MAC - nie wysusza, mozna dokladac w ciagu dnia naprawde wiele razy, nie tworzy skorupy).
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 20:32   #7
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

Trzeba cerę nawilżać, a nie traktować kremem matującym + podkładem Revlon ColorStay (który ma tak dużo alkoholu w składzie, że to aż przeraża). Zmienić koniecznie krem na nawilżający, albo nawilżająco-matujący, a zamiast podkładu z alkoholem trzeba kupić lekki podkład beztłuszczowy. Wiem, że krycie wtedy jest dużo mniejsze, ale jeśli masz cerę trądzikową to w dłuższej perspektywie lepiej skóra wygląda solo.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-05, 10:46   #8
syluska123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 17
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

Dziekuje wam dziewczyny serdecznie
syluska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 12:21   #9
miszuna
Raczkowanie
 
Avatar miszuna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 106
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

każdy rodzaj skóry trzeba nawilżać i złuszczać, dziewczyny dobrze mówią
miszuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 13:26   #10
Korcia_91
Raczkowanie
 
Avatar Korcia_91
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 50
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

ja dopiero jak zaczęłam używać kremu nawilżającego pod podkład (tak wiem.. od samego początku powinnam tak robić) to dopiero wtedy przestałam się świecić haha
Korcia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 07:17   #11
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

To chyba ja paradoksalnie powinnam zacząć podkładu zamiast suchego pudru
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-15, 20:22   #12
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

Witajcie,

Ja się podepne do wątku. Zawsze myślałam że mam suchą cerę, ale czy pod podkład naloze krem nawilżający czy też nie, to i tak zaczynam się świecić i podkład z pudrem na twarzy wyraźnie robi się tlusty gdy cery dotkne. Mogę śmiało go ścierać dłonią, jakbym miała jakieś masło na skórze. Jak można temu zaradzić?
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 13:08   #13
Alastaaanna
Raczkowanie
 
Avatar Alastaaanna
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 56
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

Cytat:
Napisane przez highheelsjunkie Pokaż wiadomość
Możliwe, że buzia Ci się świeci, bo jest odwodniona (taki paradoks - twarzy jest za sucho, to sama sobie dostarcza nawilżenia/natłuszczenia). Spróbuj używać kremu nawilżająco-matującego, wiem, że z tańszych np. Ziaja ma taki z serii 25+ i jest bardzo spoko. Z droższych polecam apteczne, np. Biodermę z serii Sebio.
Jeśli nie, to Colorstay jest powszechnie uważany za szpachlowaty, o ile nie jest nałożony poprawnie, więc też może być kwestia tego.
A najważniejsza kwestia, że kiedy twarz zaczyna się świecić w ciągu dnia, to nie dokładamy kolejnej warstwy pudru zanim nie ściągniemy z buzi nadmiaru sebum np. bibułkami matującymi, bo zrobi się totalne ciacho.
powinnaś używać nawilżających kremów do twarzy ;p
__________________
Prawdziwą miłość poznaje się po tym że nic nie może jej zniszczyć
Alastaaanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 07:20   #14
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Ja się podepne do wątku. Zawsze myślałam że mam suchą cerę, ale czy pod podkład naloze krem nawilżający czy też nie, to i tak zaczynam się świecić i podkład z pudrem na twarzy wyraźnie robi się tlusty gdy cery dotkne. Mogę śmiało go ścierać dłonią, jakbym miała jakieś masło na skórze. Jak można temu zaradzić?
Osobiście nie mam, ale mam tak samo Przestawiłam się tylko na suche pudry, takie w kamieniu, kosmetyczka poleciła mi kiedyś puder micelarny, kosztował 50 zł, miał konsystencję mąki i wystarczył na rok, ale nie krył wcale, a na opalonej twarzy wyglądał jakbym się mąką przypudrowała Ale chociaż się nie świeciłam Nie wiem, może to przypadek, ale w tamtym czasie też używałam kremów nawilżających od Z., ale nic matującego. Teraz używam dobrze kryjącego pudru od A. ale po kilku godzinach cała się błyszczę, świecę i też mogę sobie wszystko ścierać rękoma (co też robię, swoją drogą ) Już się chyba z tym stanem rzeczy pogodziłam
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 09:44   #15
Agnesszii
Przyczajenie
 
Avatar Agnesszii
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 24
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

może jakiś krem z mocznikiem na noc ??
__________________
Nasze szczęście zależy od Tego co myślimy, a nie od tego co posiadamy
Agnesszii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 15:59   #16
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

Hmm...coś poszukam chyba
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 12:38   #17
matkaWariatka2
BAN stały
 
Avatar matkaWariatka2
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 96
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

Moze ta nowosc bielendy byla by dobra? Insta perfekt? to sa kosmetyki matujace i oczyszczajace, moze np krem by byl akurat? Tak pomyslalam o tym, bo na instagramie widze, ze sporo zdjec naplywa do konkursu na twarz tej marki. Jak chcecie poczytac-http://instaperfect.pl/ zasady bardzo proste
matkaWariatka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 14:20   #18
choleko
Przyczajenie
 
Avatar choleko
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Gorzów
Wiadomości: 11
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

Odpowiednie i regularne oczyszczanie najbardziej świecących się miejsc na twarzy przyczyni się do tego, że sebum nie będzie się produkować w takiej ilości.
Ponadto w takim przypadku warto zmienić krem nawilżający na lekki i nałożyć go przed nakładaniem podkładu czy pudru.
choleko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 06:19   #19
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Świecąca sie a zarazem sucha skóra

Same lekkie kremy nawilżające mi nic nie dały
Przede wszystkim duuuuużo nawilżenia cery, szczególnie na noc: jakieś serum nawilżające, na to krem nawilżajace, oprócz tego maseczki nawilżające itp..
Lekki krem nawilżający - ok, ale na dzień, pod podkład. Do tego lekki podkład, puder i gotowe w ciągu dnia dalej zaczynam się świecić na czole, ale wystarczy przyłożyć bibułki matujace.
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-05, 19:31   #20
sunsun1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
Dot.: Świecąca się a zarazem sucha skóra

kurcze, u mnie wyglada to tak, ze kremy owszem nawilzaja ale przez nie blyszcze sie, swiece coraz bardziej jakies sposoby na to? moze bibulki matujace? co myslicie>
sunsun1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-05 20:31:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.