Pomoc w doborze sposobu pielęgnacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-15, 10:15   #1
_finder_
Raczkowanie
 
Avatar _finder_
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 100

Pomoc w doborze sposobu pielęgnacji


Dziewczyny! Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze kosmetyków do pielęgnacji.

Jestem przed trzydziestką. Z racji tego chciałabym zacząć powoli wdrażać w swoją pielęgnację twarzy kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Narazie problemów ze zmarszczkami nie mam oprócz lekko widocznych bruzd nosowo-wargowych, po części ich obecność to zasługa genetyki (moi rodzice je mają), ale odnoszę wrażenie, że gdy moja skóra nie jest dostatecznie nawilżona wyglądają na głębsze, są bardziej widoczne i przy zwykłych drogeryjnych podkladach cześć z podkładu właśnie tam się zbiera. Codziennie się maluje, z racji tego, że mam cerę mieszaną używam podkładu mineralnego matującego AM i pudru różowego. Pod makijaż nakładem krem Ziaji nawilżająco-matujacy. Czy nie uważacie, że na codzień nakładam zbyt dużo kosmetyków matujących a to kłóci się z dobrym nawilżeniem mającym przeciwdziałać zmarszczkom? Niestety gdy używam pudrow/podkładów rozświetlających lub do skóry normalnej to moja twarz po bardzo krótkim czasie od nałożenia makijażu bardzo się świeci i co chwilę muszę zbierać sebum. Na noc oprócz demakijażu stosuje Cethapil (po nim mam pewność, że rano nie pojawią się niespodzianki) na zmianę z olejkiem do twarzy z Rossmanna z granatem. Codziennie wieczorem myje twarz szczoteczka do twarzy. W demakijażu gości praktycznie zawsze płyn micelarny BeBeuty.

Co robię źle? Ma mało nawilżenia a za dużo matowienia? Jak pogodzić pielęgnacje przeciwzmarszczkową z mieszaną cera i produktami matujacymi?

Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc!

Sent from my Redmi 4A using Wizaz Forum mobile app
_finder_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 15:18   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pomoc w doborze sposobu pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez _finder_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze kosmetyków do pielęgnacji.

Jestem przed trzydziestką. Z racji tego chciałabym zacząć powoli wdrażać w swoją pielęgnację twarzy kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Narazie problemów ze zmarszczkami nie mam oprócz lekko widocznych bruzd nosowo-wargowych, po części ich obecność to zasługa genetyki (moi rodzice je mają), ale odnoszę wrażenie, że gdy moja skóra nie jest dostatecznie nawilżona wyglądają na głębsze, są bardziej widoczne i przy zwykłych drogeryjnych podkladach cześć z podkładu właśnie tam się zbiera. Codziennie się maluje, z racji tego, że mam cerę mieszaną używam podkładu mineralnego matującego AM i pudru różowego. Pod makijaż nakładem krem Ziaji nawilżająco-matujacy. Czy nie uważacie, że na codzień nakładam zbyt dużo kosmetyków matujących a to kłóci się z dobrym nawilżeniem mającym przeciwdziałać zmarszczkom? Niestety gdy używam pudrow/podkładów rozświetlających lub do skóry normalnej to moja twarz po bardzo krótkim czasie od nałożenia makijażu bardzo się świeci i co chwilę muszę zbierać sebum. Na noc oprócz demakijażu stosuje Cethapil (po nim mam pewność, że rano nie pojawią się niespodzianki) na zmianę z olejkiem do twarzy z Rossmanna z granatem. Codziennie wieczorem myje twarz szczoteczka do twarzy. W demakijażu gości praktycznie zawsze płyn micelarny BeBeuty. ]
W bruzdach zbieraja Ci sie tylko podklady plynne czy mineralne tez?


Cytat:
Napisane przez _finder_ Pokaż wiadomość
Co robię źle? Ma mało nawilżenia a za dużo matowienia? Jak pogodzić pielęgnacje przeciwzmarszczkową z mieszaną cera i produktami matujacymi?

Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc!

Sent from my Redmi 4A using Wizaz Forum mobile app
Najpierw byloby dobrze ustalic stan wyjsciowy Twojej cery tzn jak mocno sie przetluszcza w zaleznosci od stosowanych produktow. Czy bez mineralow/mycia szczotka/olejowania przetluszcza sie mniej? Bo jesli nie, to trzeba po prostu opracowac sobie wlasciwy system tuszowania tego tzn zbierania nadwyzki sebum i pudrowania.

Druga kwestia to formuly stosowanych produktow. Nie musi byc napisane w nazwie matujacy, zeby kosmetyk tak dzialal i nie poglebial przetluszczania. Wystarczy ze bedzie mial lekka formule, zelo-kremu, emulsji, lekkiego serum (nie olejowego), lotionu. Tutaj trzeba testowac i przegladac sklady szukajac polaczenia wlasciwie lekkiej formy kosmetyku z zawartoscia skladnikow dzialajacych przeciwstarzeniowo np wit C i inne antyoksydanty, wit E, retinol, pepetydy, czynniki wzrostu, fitohormony.

No i jeszcze filtry, ale to szeroki temat i dla cer przetluszczajacych sie dosc problematyczny, bo nie jest latwo znalezc produkt, ktory z taka cera wspolpracuje, estetycznie wyglada i nalozony we wlasciwej ilosci nie pogarsza problemu przetluszczania.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-07-15 o 15:24
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 15:45   #3
_finder_
Raczkowanie
 
Avatar _finder_
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 100
Dot.: Pomoc w doborze sposobu pielęgnacji

Kosmetyki mineralne nie powodują zbierania się ich w bruzdach. Jeżeli zastosuje np. podkład Revlona albo puder Stay Matt albo inne to przy moim częstym śmianiu się po godzinie mam je w tych zmarszczkach.

Jeżeli rano albo wieczorem nie nałożę kremu (kilka razy zapomniałam...) to po samym oczyszczeniu skóra mnie ciągnie i wydaje się być sucha, jakieś tam sebum widoczne jest po kilku godzinach, ale nie są to duże ilości i występuje tylko w strefie T. Kombinowalam że zwykłym kremem Nivea soft, co prawda skóra aż tak się nie przetluszczala, ale po kilku dniach wysyp małych krostek murowany (dlatego tak ostrożnie zmieniam preparaty do twarzy żebym jeszcze bardziej nie pogorszyć stanu skóry).

Przyznam bez bicia miałam styczność z jednym filtrem. Zapewne był źle dobrany, ale stosowanie go to był koszmar + mocno mnie zapchał .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_finder_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-15 16:45:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.