Depilacja woskiem i czerwona masssakra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-01, 07:41   #1
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199

Depilacja woskiem i czerwona masssakra


Witam,
wczoraj postanowiłam się " upiększyć" poprzez usunięcie zbędnego owłosienia nad górną powieką woskiem- plastrami Sensual od Joanny i od wczoraj mam nieprzyjemną czerwoną plamę nad ustami, która wydaje się być mocno podrażniona. Posmarowałam oliwką z zestawu, ale to nic nie daje. Jakie było ognisto czerwone tak jest.
Co mogę zrobić żeby to znikło? Czy to w ogóle zniknie?
Czy będę mieć bliznę? Moja skóra jest ogólnie dość mocno wrażliwa...
Pierwszy raz takie coś robiłam. miałam się wziąć w garść za siebie i zadbać, żeby przestać marudzić , ale to w ogóle nie znika.
BARDZO PROSZĘ O RADĘ!
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 08:40   #2
monikaW88
Raczkowanie
 
Avatar monikaW88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 241
Dot.: Depilacja woskiem i czerwona masssakra

Na wszelkiego rodzaju zaczerwienienia i podrażnienia polecam : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ja.html&next=1 . Smaruję podrażnione miejsce po depilacji na noc i na drugi dzień nie ma śladu zaczerwienienia- znajdziesz go w Rossmannie, czytaj uważnie tubkę, bo istnieje jego druga wersja Gesichtscreme, która wg mnie działa słabiej, ale jakby nie było tej pierwszej ta też będzie dobra (zauważyłam,że tą pierwszą wersję chyba zaczynają wycofywać,a szkoda). Poczytaj jeszcze na KWC tam dziewczyny dokładnie opisują na co stosują i jak działa.

monikaW88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 09:00   #3
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Depilacja woskiem i czerwona masssakra

Cytat:
Napisane przez monikaW88 Pokaż wiadomość
Na wszelkiego rodzaju zaczerwienienia i podrażnienia polecam : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ja.html&next=1 . Smaruję podrażnione miejsce po depilacji na noc i na drugi dzień nie ma śladu zaczerwienienia- znajdziesz go w Rossmannie, czytaj uważnie tubkę, bo istnieje jego druga wersja Gesichtscreme, która wg mnie działa słabiej, ale jakby nie było tej pierwszej ta też będzie dobra (zauważyłam,że tą pierwszą wersję chyba zaczynają wycofywać,a szkoda). Poczytaj jeszcze na KWC tam dziewczyny dokładnie opisują na co stosują i jak działa.
Dzięki! zaraz wyślę chłopaka do rossmana. na razie mam Tribiotic na buzi. kurde. boję się, że będę mieć przebarwienia skóry albo coś. wygląda to nieciekawie, a ja mam skórę wrażliwą. a tyyyle się namęczyłam z trądzikiem i bliznami po tym, że aż nawet boje się o tym pomyśleć
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 15:08   #4
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Depilacja woskiem i czerwona masssakra

posmaruj jakimkolwiek męskim żelem po goleniu nivea.
na noc sudocrem.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 00:03   #5
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Depilacja woskiem i czerwona masssakra

wiesz, co smarować smaruję, przestało być takie ognisto czerwone, ale robi mi się taka brązowa plamaaaa (( martwię się, że zostanie ślad w postaci brązowego przebarwienia. a może zejdzi mi skóra? czy ktoś jeszcze tak miał? ((
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 09:27   #6
monikaW88
Raczkowanie
 
Avatar monikaW88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 241
Dot.: Depilacja woskiem i czerwona masssakra

Niestety wygląda na to, że to nie jest tylko podrażnienie po depilacji. Obawiam się, że wraz z oderwaniem plastra został zerwany naskórek- to co się tworzy to po prostu strupek. Tutaj dziewczyna pisze o swoich objawach: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4299780 . Powinno goić się krócej od np "zdartego" kolana, bo skóra na twarzy jest cienka i dobrze ukrwiona. Tormentiol jest ok na leczenie takich rzeczy, ewentualnie należy podpytać w aptece. Ten kremik o którym wcześniej wspominalam też wspomaga gojenie- ma w składzie m. in. nagietek. Niestety cudownych leków nie ma,ranka musi mieć czas na wygojenie.
monikaW88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 13:54   #7
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Depilacja woskiem i czerwona masssakra

nie no czas, czasem,. ja mogę czekać tylko żeby mi ślad po tym nie został... bo ja po każdym poparzeniu mam ciemne plamy na skórze... ;( i to w takim widocznym miejscu ;| bosz zachiało mi się. ((
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 16:42   #8
PastelowaKredka
Rozeznanie
 
Avatar PastelowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 517
Dot.: Depilacja woskiem i czerwona masssakra

Też tak miałam! Na szczęście po paru dniach nie został najmniejszy ślad więc głowa do góry i dbaj o siebie dalej
__________________

PastelowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 15:17   #9
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Depilacja woskiem i czerwona masssakra

uff na szczęście po 5 dniach nie było śladu już, ale tormentiol, tribiotic i alantan mam w zapasie po tej przyjemności :P jeszcze raz dzięki!
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 18:28   #10
201803120840
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5
Dot.: Depilacja woskiem i czerwona masssakra

Witam, kilka dni po depilacji woskiem pojawiły się brązowe plamy - przebarwienia na skórze w miejscu depilacji. Początkowo myślałam, że to po prostu zaczerwieniona podrażniona skóra, jednak po 3 dniach plamy stały się brązowe.
Czy któraś z Was miała już taki problem? Co stosować? Czy przebarwienia same zejdą? Po jakim czasie?
Z góry dziękuję za pomoc
201803120840 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 09:11   #11
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Depilacja woskiem i czerwona masssakra

Cytat:
Napisane przez Alina1357 Pokaż wiadomość
Witam, kilka dni po depilacji woskiem pojawiły się brązowe plamy - przebarwienia na skórze w miejscu depilacji. Początkowo myślałam, że to po prostu zaczerwieniona podrażniona skóra, jednak po 3 dniach plamy stały się brązowe.
Czy któraś z Was miała już taki problem? Co stosować? Czy przebarwienia same zejdą? Po jakim czasie?
Z góry dziękuję za pomoc
Czy to te same plastry o ktorych pisala kolezanka wyzej? Ja zawsze mialam mega podraznienia po nich, ale plamy
Mozesz probowac witamina c to rozjasniac, np cytryna albo poprostu kremem z wit c
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-21, 07:36   #12
Santiana
Raczkowanie
 
Avatar Santiana
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 64
Dot.: Depilacja woskiem i czerwona masssakra

Ja zawsze miałam podrażnienia od wszystkie, raz depilowałam nogi woskiem (kilka miesięcy temu) do dziś mam czerwoną plamę na nodze, której nie mogę się pozbyć.
Santiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-21 08:36:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.