O cerze mieszanej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-28, 16:05   #1
fshoq
Przyczajenie
 
Avatar fshoq
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Question

O cerze mieszanej


Witam,
Mam cerę mieszaną. Ostatnio kupiłam sobie tonik Oriflame Pure Skin, grejfrutowy. Kosmetyczka powiedziała mi, że to bardzo zły wybór dla mnie i żebym używała go tylko do strefy T. W związku z tym, zakupiłam drugi tonik tym razem z Yves Rocher, Nutritive Vegetal do cery suchej i bardzo suchej. Na strefę T stosuję ten z Oriflame, na pozostałe części twarzy- ten z Yves Rocher. Mój problem polega na tym, że nie wiem którym tonikiem mam tonizować szyję- tym do cery suchej, czy tym Pure Skin. Nie wiem, czy skóra na mojej szyi jest taka jak strefy T, czy sucha- jak na końcu policzków przy uszach. Na pozostałej części policzków (bliżej nosa) mam skórę normalną. Tak wyszło na profesjonalnym badaniu mojej skóry.
Zastanawiam się także, czy dobrym rozwiązaniem do cery mieszanej jest stosowanie również dwóch różnych kremów do twarzy- jednego do cery suchej, na policzki a drugiego do cery tłustej, na strefę T.
Proszę o odpowiedzi.
fshoq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 20:05   #2
ona2646
Zakorzenienie
 
Avatar ona2646
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: ♥mojegoTŻ
Wiadomości: 62 234
Dot.: O cerze mieszanej

Kosmetyki jakie powinnaś używać do cery mieszanej powinny w strefie T redukować i normalizować wydzielanie sebum, a w pozostałych partiach chronić przed wysuszeniem. Krem powinien odpowiednio nawilżać, regenerować suche, odtłuszczone okolice, przeciwdziałać przetłuszczaniu. Pielęgnacja skory mieszkalnej polega na efektywnym nawilżaniu i redukowaniu sebum. Dobry krem do cery mieszanej powinien działać na wszystkie partie skóry twarzy. Ale moim zdaniem warto zainwestować w dwa kremy, jeden na dzień - normalizujący wydzielanie łoju w strefie T, drugi na noc intensywnie nawilżający policzki, okolice oczu i skronie. Analogicznie zrobiłam bym z tonikiem.
__________________
...Moje ramię będzie zawsze przy tobie, jeśli kiedykolwiek zechcesz płakać, wszystko będzie dobrze, bo zawsze będę cię kochać, aż do dnia, w którym umrę.


Szczęśliwa mama i żona

Edytowane przez ona2646
Czas edycji: 2017-03-02 o 20:08
ona2646 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 16:56   #3
LadyNataliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 124
Dot.: O cerze mieszanej

Cera mieszana jest naprawdę bardzo kapryśna wiem bo sama taka posiadam.
LadyNataliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 13:03   #4
mmka789
Raczkowanie
 
Avatar mmka789
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 188
Dot.: O cerze mieszanej

ostatnio rozmawiałm z koleżanką która studiuje kosmetologie i ona uświadomiła mi że toniki to ściema i zbędny zabieg na twarzy, najlepiej stosować płyn micelarny i naturalne olejki np. arganowy
mmka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 13:18   #5
LadyNataliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 124
Dot.: O cerze mieszanej

Tomik ma za zadanie przywrócić skórze naturalne pH. A najlepiej jest nie zwywac makijażu płynem micelarnym z beznadziejny skaladem tylko lepiej zainwestować w zwykły olejek np. Z pesttek winogron. Taki olejek świetnie sprawdza się przy cerze tłustej i mieszanej. Wiec bez obaw. Cera jest milutka w dotyku i podobno pomaga na trądzik ale nie wiem czy to prawda. Na pewno lepiej jest stosować taki olejek niż płyny micelarne z alkoholem.
LadyNataliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 16:31   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: O cerze mieszanej

Cytat:
Napisane przez LadyNataliaa Pokaż wiadomość
Tomik ma za zadanie przywrócić skórze naturalne pH. A najlepiej jest nie zwywac makijażu płynem micelarnym z beznadziejny skaladem tylko lepiej zainwestować w zwykły olejek np. Z pesttek winogron. Taki olejek świetnie sprawdza się przy cerze tłustej i mieszanej. Wiec bez obaw. Cera jest milutka w dotyku i podobno pomaga na trądzik ale nie wiem czy to prawda. Na pewno lepiej jest stosować taki olejek niż płyny micelarne z alkoholem.
Ciężko jest znaleźć płyn micelarny z alkoholem. Nie ma uniwersalnych metod mycia cery tłustej. Jednej pasują żele, innej oleje, innej micele, kremy myjące, mydła, OCM, albo metody dwustopniowe. Trzeba testować na sobie, a nie sugerować się tym, że jak innej podobnej cerze służy, to mnie też musi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 11:04   #7
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: O cerze mieszanej

Ja uzywam plyn micelarny z biedronki, nakladam dwa razy w tygodniu maseczki z glinka zielona i odstawilam calkowicie podklad i puder na rzecz kremu bb, ten mam z gr, BB Cream Beauty Balm ktory moim zdaniem nadaje sie do kazdego rodzaju cery. Twarz sie nie plyszczy, a sam krem swietnie sie wtapia w skore. Jest duzy wybor kolorow.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0520.jpg (57,8 KB, 11 załadowań)
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-04, 13:11   #8
ona2646
Zakorzenienie
 
Avatar ona2646
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: ♥mojegoTŻ
Wiadomości: 62 234
Dot.: O cerze mieszanej

Cytat:
Napisane przez jbak Pokaż wiadomość
Ja uzywam plyn micelarny z biedronki, nakladam dwa razy w tygodniu maseczki z glinka zielona i odstawilam calkowicie podklad i puder na rzecz kremu bb, ten mam z gr, BB Cream Beauty Balm ktory moim zdaniem nadaje sie do kazdego rodzaju cery. Twarz sie nie plyszczy, a sam krem swietnie sie wtapia w skore. Jest duzy wybor kolorow.


Kremy BB tak nie zatykają jak pudry wiec to dobry wybór
__________________
...Moje ramię będzie zawsze przy tobie, jeśli kiedykolwiek zechcesz płakać, wszystko będzie dobrze, bo zawsze będę cię kochać, aż do dnia, w którym umrę.


Szczęśliwa mama i żona
ona2646 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 15:22   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: O cerze mieszanej

Cytat:
Napisane przez ona2646 Pokaż wiadomość
Kremy BB tak nie zatykają jak pudry wiec to dobry wybór
Kremy BB to silikon na silikonie, więc nie można powiedzieć, że są lżejsze od pudrów. W Azji skąd moda na nie przyszła są to po prostu podkłady i tyle, podkłady w formie fluidów, w odróżnieniu od podkładów w formie poduszek (cushion).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 20:02   #10
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: O cerze mieszanej

Cytat:
Napisane przez fshoq Pokaż wiadomość
Tak wyszło na profesjonalnym badaniu mojej skóry.
Tak nie w temacie trochę, ale gdzie robiłaś takie badanie?
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 08:34   #11
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: O cerze mieszanej

Cytat:
Napisane przez mmka789 Pokaż wiadomość
ostatnio rozmawiałm z koleżanką która studiuje kosmetologie i ona uświadomiła mi że toniki to ściema i zbędny zabieg na twarzy, najlepiej stosować płyn micelarny i naturalne olejki np. arganowy
Nic dodac, nic ujac. Ja juz od dawna nie uzywam tonikow Plyn micelarny jak zmywam maijaz a do codziennego odswiezania stawiam na hydrolat z bielendy na bazie zielonej herbaty, ma dobry sklad i naprawde widze roznice na twarzy odkad go uzywam.
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-20, 08:42   #12
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: O cerze mieszanej

Cytat:
Napisane przez mmka789 Pokaż wiadomość
ostatnio rozmawiałm z koleżanką która studiuje kosmetologie i ona uświadomiła mi że toniki to ściema i zbędny zabieg na twarzy, najlepiej stosować płyn micelarny i naturalne olejki np. arganowy
Płyn micelarny to raczej do zmywania makijażu jest, czy się mylę?
Dziwne, ja odkąd zaczęłam używać toniku, wygląd mojej twarzy się poprawił.
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 14:34   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: O cerze mieszanej

Cytat:
Napisane przez Cockatrice Pokaż wiadomość
Płyn micelarny to raczej do zmywania makijażu jest, czy się mylę?
Dziwne, ja odkąd zaczęłam używać toniku, wygląd mojej twarzy się poprawił.
Raczej tak, chociaż jak ktoś używa płynu micelarnego jako jedynego produktu myjącego i nie czuje potem potrzeby domywania, to też ujdzie (sama tak robiłam dość długi czas, obecnie wolę jednak oczyszczanie dwuetapowe i olejki zamiast miceli).
Problem z micelami jest generalnie taki, że one zawierają substancje powierzchniowo czynne, a więc w jakiś sposób myją, a dodatkowo przez nie się pienią i nie każdej skórze będzie odpowiadało pozostawianie na niej tej piany.
Zaś problem z tonikami jest taki, że wiele z nich także powyższe substancje posiada, pieni się i czasem granica pomiędzy micelem a tonikiem jest trudna do zauważenia. Sporo da się wyczytać ze składu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 17:04   #14
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: O cerze mieszanej

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Raczej tak, chociaż jak ktoś używa płynu micelarnego jako jedynego produktu myjącego i nie czuje potem potrzeby domywania, to też ujdzie (sama tak robiłam dość długi czas, obecnie wolę jednak oczyszczanie dwuetapowe i olejki zamiast miceli).
Problem z micelami jest generalnie taki, że one zawierają substancje powierzchniowo czynne, a więc w jakiś sposób myją, a dodatkowo przez nie się pienią i nie każdej skórze będzie odpowiadało pozostawianie na niej tej piany.
Zaś problem z tonikami jest taki, że wiele z nich także powyższe substancje posiada, pieni się i czasem granica pomiędzy micelem a tonikiem jest trudna do zauważenia. Sporo da się wyczytać ze składu.
To dziwne w takim razie, że micele są bardziej polecane. Jako osoba, która się nie maluję używam tylko toniku, no i oczywiście jakiegoś żelu mającego i mi to w zupełności wystarcza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Książki
Filmy i seriale
Muzyka
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 09:50   #15
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: O cerze mieszanej

Cytat:
Napisane przez Cockatrice Pokaż wiadomość
Płyn micelarny to raczej do zmywania makijażu jest, czy się mylę?
Dziwne, ja odkąd zaczęłam używać toniku, wygląd mojej twarzy się poprawił.
tak, ale ja czesto uzywam tylko do przemywania twarzy
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 12:40   #16
polova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 37
Dot.: O cerze mieszanej

Płyn micelarny o dobrym składzie moze też dobrze nawilżać skórę, czy matowić jak macie problem ze świeceniem w strefie T.
polova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 17:23   #17
marianosek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 11
Dot.: O cerze mieszanej

Wypbóbujcie sobie tonik różany z evree, doskonały kosmetyk, na promocji kupiłam go w hebe za 10 zł, jestem miło zaskoczona.
marianosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-04 18:23:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.