Tabletki opalające, wspomagające opalanie - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-14, 16:09   #391
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez Anjouka Pokaż wiadomość
ja stwierdzam to samo bralam beta karoten przez 3 miesiace (7mg dzinnie). Wlasnie wrocilam z Egiptu (upal!) i owszem nie spalilam sie na 'reda'...ale zamiast pieknie sie opalic bez poparzen prawie w ogole sie nie opalilam! a zwykle nie mam z tym problemu.. owszem nie jestem blada...ale nawet moi rodzice po przyjezdzie z usmiechem powiedzieli (nie lubia jak jestem bardzo opalona) "fajnie, ze w tym roku sie nie smazylas tak na sloncu jak zwykle", a ja wlasnie sie smazylam! jak zwykle...:P (raz w roku lubie) opalenizne mam slabsza niz jak po wczasach nad polskim morzem... DZIWNE!
Jakieś dziwne jesteśmy hehe. Ja myślałam też że to dlatego że opalam się raczej na czerwono , kiedyś bardziej na czerwono teraz po kilku latach już mniej, może skóa się przyzwycziła, ale i tak moja opalenizna na początku jest czerwona. Więc myślę, że te tabletki przeciwdziałają oparzeniu i chronią skórę przed opaleniem na czerwono.Ale jak inni piszą, że to wspomoga ich opaleniznę więc nie wiem.
Z jednej strony mogę się cieszyć, że się nie spiekłam no ale za to równeiż nie mam opalenizny.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 16:43   #392
Majjeczka
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
GG do Majjeczka
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Anjouka , majaki,
Ja byłam w połowie sierpnia w Tunezji, już minął ponad miesiac i powiem szczerze, ze do tej pory jestem brązowa..a mój facet już dawno zrobił się bieluch... myśle ze takie branie beta karotenu jest sprawą indywidualną.. raz pomaga bardziej raz mniej...
odbiegając od tematu.. ale porównując.. chciałam przyciemnić włosy.. swoje naturalne mam jasny brąz.. kupiłam szampon zmywalny do 24 myc tez nazywający się jasny brąz.. trzymałam na głowie 20min .. tak jak na opakowaniu... chciałam odrobinke przyciemnic rozjasnione włosy przez słonce i wyszedł mi czarny.... wyglądam jak straszydlo.. a komus innemu po 20 min moze wcale by nie chwyciło... wszystko jest kwestią indywidualną..
Majjeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 13:46   #393
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

hmm bylam dzisiaj w aptece po solastyne a pani dała mi "solastin" ta sama cena, zmienili nazwe czy jak
a jest jeden minus zawartosc beta karotenu to 7,2mg ciekawe czy zadziala na mnie bo solastyna miala 15mg o ile sie nie myle i efekty był
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 13:49   #394
cała_ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Temat trochę zapuszczony ale chciałam się z Wami podzielić pewnym spostrzeżeniem.. Otóż, zachęcona waszymi opiniami na temat solastyny forte kupiłam dziś jedno opakowanie w rossmannie. Skład w 1 tabletce jest taki:
witamina C 30mg
witamina E 10 mg
niacyna 5 mg
witamina A 2500 µg równoważników retinolu
kwas foliowy 100 µg

Według moich obliczeń (mogą być błędne i w sumie to mam nadzieje że są) te 2500 µg = 2,5 mg !!! Ja źle liczę czy jest jakaś inna solastyna z 15 mg w składzie?!
cała_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 14:39   #395
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Ja używałam kiedyś (gdy lubiłam się opalać) Dermorutin. Naprawdę przedłużał trwałość opalenizny, byłam z niego bardzo zadowolona.
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 20:45   #396
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez cała_ja Pokaż wiadomość
Temat trochę zapuszczony ale chciałam się z Wami podzielić pewnym spostrzeżeniem.. Otóż, zachęcona waszymi opiniami na temat solastyny forte kupiłam dziś jedno opakowanie w rossmannie. Skład w 1 tabletce jest taki:
witamina C 30mg
witamina E 10 mg
niacyna 5 mg
witamina A 2500 µg równoważników retinolu
kwas foliowy 100 µg

Według moich obliczeń (mogą być błędne i w sumie to mam nadzieje że są) te 2500 µg = 2,5 mg !!! Ja źle liczę czy jest jakaś inna solastyna z 15 mg w składzie?!
Tez ostatnio widzialam to w rossmanie :/ jak to jest?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 10:42   #397
cała_ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Dla zainteresowanych.. znalazłam tabletki z 15mg beta-karotenu. ProLady Opalanie - cena ok. 25-30zł za 90 szt. kapsułek
cała_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 17:56   #398
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

ponawiam

jak to jest z tą solastyna forte z 2500ug ;/?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 14:00   #399
Gosiaczek_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Witaminę A wyraża się w tabelach żywieniowych jako "Równoważnik Retinolu" w mikrogramach [µg]. Retinol wykazuje 100% bioaktywności.
1 [µg] Równoważnika Retinolu= 1 [µg] czystej formy Retinolu (pochodzenia zwierzęcego)= 6 [µg] ß-karotenu (pochodzenia roślinnego)= 12 [µg] innych Karotenoidów (pochodzenia roślinnego)

Witaminę A wyraża się również w tabelach żywieniowych w Jednostkach Międzynarodowych [I.U.]. Aby przeliczyć Jednostki Międzynarodowe na Równoważnik Retinolu należy zastosować przelicznik.

1 [µg] Równoważnika Retinolu = 3,3 Jednostek Międzynarodowych [I.U.].

Więc chyba się zgadza. To są podane wartości dla 100 % a gdzieś tam jest napisane, że w 2500 jest 312,5 % o ile się nie mylę. ALe przyznaję się bez bicia, że za bardo się nie znam ;P
Gosiaczek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 09:26   #400
miiisiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 707
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

.
__________________







Edytowane przez miiisiek
Czas edycji: 2010-09-23 o 18:51
miiisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 09:28   #401
Gosiaczek_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Belissę też brałam, ale też trudno wypowiedzieć się o efektach. Bynajmniej moja skóra nie nabrała samoistnie bardziej brązowego kolorytu, ale nie wiem ile trzeba brać te tabletki, że by pojawił się ten efekt.
4 dni temu zaczęłam brać solastynę forte, więc na efekt muszę poczekać.
Gosiaczek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-11, 10:46   #402
miiisiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 707
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

.
__________________







Edytowane przez miiisiek
Czas edycji: 2010-09-23 o 18:48
miiisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 11:07   #403
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez miiisiek Pokaż wiadomość
jakie waszym zdaniem są najlepsze tabletki wspomagajace opalanie?
kiedyś brałam bellisse sun, trudno powiedzieć o efektach, trochę czasu temu to było. co polecacie?
solarin max


mój chłopak jest blondynem, ma bardzo jasną karnację, przed wakacjami w tropikach kupiliśmy solarin głównie pod kątem ochrony jego skóry, ale że opakowanie wielkie, to i ja brałam
on się ani nie poparzył, ani nawet nie podrażnił (wiadomo, kremy z filtrem były grane, ale jak na tropiki i jego karnację to i tak się obawialiśmy poparzeń) a do tego opalił się na piękny brązik, który mu się bardzo długo utrzymywał - aż dziwne
u mnie to samo, zdecydowanie na tego typu wyjazdy będziemy tę suplementację powtarzać

ja wcześniej testowałam przeróżne specyfiki przyspieszające/utrwalające opalanie - teraz widzę że szkoda kasy na cokolwiek innego niż solarin max
__________________
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 11:42   #404
miiisiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 707
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

.
__________________







Edytowane przez miiisiek
Czas edycji: 2010-09-23 o 18:48
miiisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 14:37   #405
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez miiisiek Pokaż wiadomość
ja mam ciemną karnację i opalam się na brązowo, więc chodzi mi bardziej właśnie o ten efekt utrwalenia i przyspieszenia procesu opalania
no to jak wyżej

nie należą do najtańszych te tabletki, przynajmniej jak kupowałam ostatnio to nie należały ale na wielu forach były polecane, więc się skusiłam - i dobrze
__________________
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 15:22   #406
miiisiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 707
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

.
__________________







Edytowane przez miiisiek
Czas edycji: 2010-09-23 o 17:32
miiisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 16:33   #407
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez miiisiek Pokaż wiadomość
ok, dziękuję
tym bardziej że jeśli chodzi o słoneczną pogodę w polsce, to różnie bywa..
prawda teraz mamy kumulację chyba za kiepską pogodę przez cały maj ale zapowiadają że długo ona nie potrwa
ja nie miałabym siły się teraz opalać chyba
__________________
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 16:45   #408
quasi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Witam . Mam do was pytanie. Opalam się na słoneczku, basenach jestem już taka brązowa :P Ale nie chce mnie więcej opalić... czy można jakoś jeszcze przyciemnić ten brązowy kolorek? może jakieś wspomagacze? Czy już raczej na tym koniec i na więcej nie ma co liczyć.
__________________
''Człowieku nie prorokuj,jak mnie nie znasz to nie plotkuj''
quasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 10:26   #409
Gosiaczek_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Nie wiem czy jesteś w stanie coś zrobić, bo każdy ma jakiś tam "limit", powyżej którego już nic nie zdziałasz. Ale możesz spróbować z tabletkami, ale uważam, że Ci nie pomogą. Mogą Ci przedłużyć opaleniznę, ale skoro już jesteś taka brązowa to nie wiem czy zauważysz róznicę
Gosiaczek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 14:38   #410
budowniczka
Rozeznanie
 
Avatar budowniczka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 803
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Witam wszystkie wizaż'anki

Jestem nowa na formu, ale od dawna śledze przeróżne wątki.
Jako 'nowa' mam lekkie obowy co do moich suplementów diety.
Zażywam solastynę- 1 tab.-15mg wiem, ze to prowitamina A, rozpuszczana w tłuszczach. Zażywam ją ze względu (oczywiście ) opalenizny... ale takze i wzroku (jestem krótkowidzem). mam bardzo zniszczone włosy, więc zaczęłam brać wyciąg ze skrzupu polnego i pokrzywy... na opakowaniu pisze, że dawka dzienna to 100 % zapotrzebowania...
Trochę sie boję, że za bardzo experymentuję z suplementami diety. jesli bylbyście tak uprzejme i napisały coś na ten temat, byłabym wdzięczna.
budowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 19:04   #411
aganieszka1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Witam wszystkie Wizażanki

Wiecie co, dziewczyny? Albo ja już jakaś głupia jestem, albo nie wiem....
Kupiłam wczoraj belisse sun, w celu ochrony skóry przed słońcem i tak dalej, nabawiłam się przebarwień w zeszłym roku i zależy mi żeby zniknęły
No i co czytam na opakowaniu? Że jedna tabletka zawiera 200 procent dziennego zapotrzebowania na witaminę Ą i dlatego ratunku!! Przecież witaminy A podobno nie powinno się brać latem, bo uwrażliwia skórę na słońce i przebarwienia murowane.... Dziewczyny, czy któraś z Was ma jakąś większą wiedzę na ten temat i jest mnie w stanie oświecić?
Z góry dziękuję za pomoc))
aganieszka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 18:17   #412
aganieszka1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Nikt nic nie wie? (
aganieszka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 10:47   #413
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Cytat:
Napisane przez aganieszka1981 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażanki

Wiecie co, dziewczyny? Albo ja już jakaś głupia jestem, albo nie wiem....
Kupiłam wczoraj belisse sun, w celu ochrony skóry przed słońcem i tak dalej, nabawiłam się przebarwień w zeszłym roku i zależy mi żeby zniknęły
No i co czytam na opakowaniu? Że jedna tabletka zawiera 200 procent dziennego zapotrzebowania na witaminę Ą i dlatego ratunku!! Przecież witaminy A podobno nie powinno się brać latem, bo uwrażliwia skórę na słońce i przebarwienia murowane.... Dziewczyny, czy któraś z Was ma jakąś większą wiedzę na ten temat i jest mnie w stanie oświecić?
Z góry dziękuję za pomoc))
Dawno pisałaś, ale postaram się coś odpowiedzieć
Z tego co wiem, to nie powinno się latem używać retinoidów na twarz i skórę w postaci kremów, maści itp a poza tym, z tabletek organizm przyjmuje około 10-15% witamin
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 10:44   #414
elkaelka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

ja ze swojej strony mogę polecić Sunea Skin
przyśpiesza produkcję melaniny w organizmie, która chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych.
Dodatkowo przyśpiesza opalanie oraz wydłuża efekty.
ja polecam Sunea Skin. Efekty są szybko, cena duża niby, ale warto. Ja dbam o swoją opaleniznę i mam na tym punkcie fioła, dla mnie Sunea Skin jest idealne
elkaelka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 11:43   #415
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Jak tyle lat zyje i sie opalam, to nigdy nie slyszalam o tabletkach przyspieszajacych opalanie no ale ja to jestem jakas antytabletkowa, nawet witamin nie lykam ani zadnej aspiryny czy cos-dbam o watrobe wynalazki typu olej, ropa i inne dziwne rzeczy to slyszalam :P ale ja jednak zostaje przy zdrowym rozsadku i wole siegnac po kosmetyk Mam taki od bielendy, z serii bikini, szybko sie wchlania pozostawiajac skore przyjemna w dotyku i wyraznie skraca czas opalania sie wiec to takie dwa w jednym
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 18:30   #416
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Kiedyś brałam belissę sun, ale nie jestem w stanie stwierdzić, czy przyspieszała opalanie. Miałam chyba dwa opakowania. Teraz raczej w ogóle się nie opalam, używam kosmetyki z wysokimi filtrami i na twarz i na ciało, ale nie lubię być blada i czasem wspomagam się samoopalaczem z bielendy, bo używam tylko takie w postaci pianki, bo nie śmierdzą i zdecydowanie łatwiej je równomiernie rozprowadzić i nie zostawiają smug.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 13:36   #417
Baskinia
Zadomowienie
 
Avatar Baskinia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 259
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Sunea Skin nie daje żadnych efektów. Zapłaciłam za nie 72 zł z wysyłką. Żałuję wydanej kasy, bo lepiej opaliłabym się w solarium lub na plaży. Efekty miały być nawet bez opalania na słońcu po tygodniu- a skóra jak blada tak blada, chociaż brałam 1 tabletkę dziennie przez miesiąc.
Baskinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-22, 21:06   #418
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Tabletki opalające, wspomagające opalanie

Czy któraś z Was zażywała kapsułki z L-tyrozyną i uzyskała widoczny efekt? Na zagranicznych forach internetowych jest dużo pozytywnych opinii, co istotne - osób z bardzo jasną karnacją (Anglicy, Irlandczycy, Skandynawowie). Tyrozyna stymuluje produkcje melaniny, więc myślę, że suplementacja tym aminokwasem rzeczywiście może dać lepszy efekt, niż katowanie wątroby beta-karotenem. Mam bardzo jasną karnację, moja skóra właściwie wcale się nie opala, więc chyba zaryzykuję - zastanawiam się tylko jaka dawka byłaby sensowna. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie osób, które eksperymentowały z suplementacją tego aminokwasu.
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-22 22:06:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.