Wągry, pryszcze i cienie pod oczami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-26, 16:42   #1
dave00k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 3
Lightbulb

Wągry, pryszcze i cienie pod oczami


Od kilku lat mam duży problem z moją cerą.
Mam strasznie dużo wągrów na nosie i w pobliżu.
Dość dużo pryszczy zazwyczaj na skroniach, brodzie, czole.
Dodatkowo nieładne cienie pod oczami. Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia.
Kosmetyki jakich używam:
Mycie rano i wieczorem: Ziaja nuno żel myjący
Tonik po myciu: Ziaja nuno tonik antybakteryjny
krem po toniku: Ziaja krem do cery tłustej biała herbata
Na pryszcze nakładam: la roche-posay effaclar a.i
Próbowałem także: loreal men expert

Z oczami nie robię nic. Mam 21 lat. Macie jakieś pomysły co robię źle i jak pozbyć się tych wągrów, pryszczy i cienii pod oczami?
Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wagry.jpg (77,3 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko.jpg (95,2 KB, 26 załadowań)
dave00k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 06:26   #2
Adrianna4991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Wągry, pryszcze i cienie pod oczami

Nie znam kosmetyków, które używasz. Ja na wągry polecam czarne mydło, glinki, olejek pichtowy też u mnie nieźle się sprawdzał. Generalnie u mnie ważne jest cowieczorne oczyszczanie twarzy- najpierw masuję twarz olejem (rycynowy, oliwa z oliwek, czasami mieszanka z olejkiem pichtowym), potem żel, albo tonik i żel. I zauważyłam, że istotne jest to, co jem i kwestia hormonów (przed okresem zauważam większość ilość wągrów, niezależnie od innych czynników, ostatnio też miałam problem z regularnością miesiączki i wtedy też zauważyłam pogorszenie stanu cery, teraz wszystko wróciło do normy i skóra mojej twarzy znowu jest ładna).

Co do cieni pod oczami, to one pojawiły się niedawno czy miałaś je od zawsze? Też borykam się z tym problemem, tylko, że ja miałam cienie pod oczami od zawsze. Gdy miałam problem z poziomem żelaza we krwi i mało sypiałam problem się pogłębiał. Obecnie moja pielęgnacja ogranicza się do dbania o nawilżenie. Dokładnie zmywam tusz, potem nakładam krem, czasami kapsułkę z witaminą E, czasami też nałożę jakiś korektor, chociaż staram się tego unikać. Ostatnio zastanawiałam się nad zrobieniem jakiegoś serum z kofeiną, ale jeszcze się nie zdecydowałam.
Adrianna4991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 10:38   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wągry, pryszcze i cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez Adrianna4991 Pokaż wiadomość
I zauważyłam, że istotne jest to, co jem i kwestia hormonów (przed okresem zauważam większość ilość wągrów, niezależnie od innych czynników, ostatnio też miałam problem z regularnością miesiączki i wtedy też zauważyłam pogorszenie stanu cery, teraz wszystko wróciło do normy i skóra mojej twarzy znowu jest ładna).
Faceci nie miewają problemów z pryszczami przed okresem.


A co do problemów autora:

Zaskórniki na nosie są najtrudniejsze do usunięcia, mają je także osoby z normalnymi cerami.

Z drogeryjnych produktów możesz spróbować serum Bielendy Super Power Mezo (zielona butelka z pipetą). Wielu osobom służy i w drogeriach nic lepszego na problemy cery trądzikowej nie znajdziesz. Potem zostają produkty profesjonalne czyli głównie peelingi kwasowe. Z aptecznych to może jeszcze peeling (wodny) Iwostin Purritin albo (kremowe) Glyco-A.

Na cienie pod oczami, jeśli nie mają one podłoża chorobowego, nic nie poradzisz. To można tylko maskować korektorem lub pogrubić skórę w gabinecie medycyny estetycznej, wtedy cienie znikną (bo powodem jest po prostu cienka skóra w tym miejscu).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 15:09   #4
dave00k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 3
Dot.: Wągry, pryszcze i cienie pod oczami

Dzięki za odpowiedzi
Z cieniami widocznie muszę się pogodzić bo mam je chyba od zawsze.
A co do wągrów to bardzo dziękuję za polecenie tego serum wypróbuję i dam znać.
Czy opłaca się iść do kosmetyczki z tymi wągrami?
Jestem facetem więc trochę dziwnie iść do kosmetyczki, ale chciałem zapytać na ile takie oczyszczanie starcza i czy nie ma skutków ubocznych. Czy nie wyskoczą mi w tych miejscach pryszcze lub inne problemy?
I jeszcze jedno pytanie: Czy te kosmetyki których używam są ok?

Edytowane przez dave00k
Czas edycji: 2016-12-27 o 15:13
dave00k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 16:35   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wągry, pryszcze i cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez dave00k Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi
Z cieniami widocznie muszę się pogodzić bo mam je chyba od zawsze.
A co do wągrów to bardzo dziękuję za polecenie tego serum wypróbuję i dam znać.
Czy opłaca się iść do kosmetyczki z tymi wągrami?
Jestem facetem więc trochę dziwnie iść do kosmetyczki, ale chciałem zapytać na ile takie oczyszczanie starcza i czy nie ma skutków ubocznych. Czy nie wyskoczą mi w tych miejscach pryszcze lub inne problemy?
Wcale nie dziwnie. Skóra na twarzy to narząd, o który też trzeba dbać i można to robić też u kosmetyczki.
W gabinecie zaproponują Ci pewnie jakiś peeling kwasowy (a raczej serię), bo od oczyszczania manualnego raczej się obecnie odchodzi. U jednych się to sprawdza, u innych mniej, więc trudno odpowiedzieć na pytanie, czy warto. Na pewno trzeba takie zabiegi robić regularnie, bo nie da się oczyścić skóry na stałe. Trudno też przewidzieć, na ile oczyszczanie wystarczy, bo u każdego proces powstawania tych zaskórników ma swoje tempo.
Ja bym chyba najpierw przetestowała te słabsze kwasy tzn serum Bielendy albo coś z tych peelingów aptecznych.

Cytat:
Napisane przez dave00k Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pytanie: Czy te kosmetyki których używam są ok?
Jeśli żel i tonik Ziai są dla Ciebie wystarczająco skuteczne, ale nie wysuszają i nie ściągają skóry, to możesz je zostawić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 08:11   #6
dave00k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 3
Dot.: Wągry, pryszcze i cienie pod oczami

Jak na razie stosuje to serum które poleciłaś, ale chciałem zapytać co myślicie o tym: https://wizaz.pl/Pielegnacja/Jak-dzi...rzacz-na-wagry
dave00k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 11:41   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wągry, pryszcze i cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez dave00k Pokaż wiadomość
Jak na razie stosuje to serum które poleciłaś, ale chciałem zapytać co myślicie o tym: https://wizaz.pl/Pielegnacja/Jak-dzi...rzacz-na-wagry
Oglądałam filmiki z testami tego typu sprzętów i wynika z nich, że nie oczyszcza to jakoś super tzn coś tam powyciąga, ale nie wszystko, czyli tak samo jak po wyciskaniu. Skóra też jest potem zaczerwieniona. Jakby takie coś kosztowało jakieś 50 złotych, to może bym się skusiła, ale widziałam za raczej ok 200 zl, a to moim zdaniem za dużo jak na taki gadżet.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-30 12:41:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.