Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-27, 15:18   #1
Weronika_7
Przyczajenie
 
Avatar Weronika_7
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 11
Question

Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?


Witam wszystkich w ten piękny i słoneczny dzień. Od niedawna staram się odzyskać swoją dawną ,PIĘKNĄ I ZDROWĄ cerę. Mam dopiero 20 lat, a moja skóra twarzy wygląda jakby przeszła więcej niż to możliwe... wiadomo używanie fluidów itd. Mam swoje zaczerwienienia. Kobieta zmywając makijaż powinna się sobie podobać, bardzo bym chciała aby w moim przypadku również tak było. Abym mogła wstać, posmarować twarz kremem i wybiec na ulice i być tak samo piękna jak nałożę tonę tapety. Były dni kiedy miałam nawet nie pomalować rzęs, dzień kiedy miałam zaakceptować SWOJĄ TWARZ. Niestety za każdym razem gdy miałam już wyjść z domu szybko łapałam za kosmetyczkę i koło się zamykało. Są dni, że daję swojej twarzy odpocząć, ale jest ich nie wiele. Jest to tak naprawdę uzależnienie.

Pytanie brzmi jak odzyskać ten zdrowy wygląd? Może któraś z was przechodziła jakimiś domowymi albo i nie sposobami taką kurację?
Weronika_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 16:02   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Cytat:
Napisane przez Weronika_7 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich w ten piękny i słoneczny dzień. Od niedawna staram się odzyskać swoją dawną ,PIĘKNĄ I ZDROWĄ cerę. Mam dopiero 20 lat, a moja skóra twarzy wygląda jakby przeszła więcej niż to możliwe... wiadomo używanie fluidów itd. Mam swoje zaczerwienienia. Kobieta zmywając makijaż powinna się sobie podobać, bardzo bym chciała aby w moim przypadku również tak było. Abym mogła wstać, posmarować twarz kremem i wybiec na ulice i być tak samo piękna jak nałożę tonę tapety. Były dni kiedy miałam nawet nie pomalować rzęs, dzień kiedy miałam zaakceptować SWOJĄ TWARZ. Niestety za każdym razem gdy miałam już wyjść z domu szybko łapałam za kosmetyczkę i koło się zamykało. Są dni, że daję swojej twarzy odpocząć, ale jest ich nie wiele. Jest to tak naprawdę uzależnienie.

Pytanie brzmi jak odzyskać ten zdrowy wygląd? Może któraś z was przechodziła jakimiś domowymi albo i nie sposobami taką kurację?
Chodzi Ci o to, żeby za pomocą pielęgnacji uzyskać na tyle ładny wygląd cery, żeby nie musieć używać podkładu?

Miałam taki cel kilka lat temu i osiągnęłam go, obecnie mam ładną cerę o jednolitym, zdrowym kolorycie i nie potrzebuję podkładów. Zaczęłam wtedy przyglądać się dokładniej pielęgnacji i wybierać kosmetyki o składach nakierowanych na konkretne działanie i zawierających takie a nie inne składniki aktywne. Z tym, że pod lupę wzięłam całą pielęgnację, a więc począwszy od etapu mycia, poprzez tonizowanie, kosmetyki niespłukiwane, pielęgnację okazjonalną (maseczki i zabiegi). Do tego jeszcze dochodzi wysypianie się i obserwowanie cery pod kątem diety oraz dnia cyklu.

Nie napisałaś, jaki konkretnie problem masz obecnie z cerą, co jej szkodzi, czego dokładnie szukasz. Trudno coś poradzić.

Poza tym jeśli ktoś ma skłonność do np przebarwień posłonecznych czy pozapalnych, to osiągnięcie tego celu będzie o wiele trudniejsze o ile w ogóle możliwe, niż u osoby, która takich skłonności nie ma.

Metody domowe to można sobie... naprawdę sięganie dzisiaj po domowe metody jest po prostu naiwnością przy ciągle rozwijającej się kosmetyce, a także jej organicznej, naturalnej niszy,

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-05-27 o 16:04
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 16:31   #3
Weronika_7
Przyczajenie
 
Avatar Weronika_7
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 11
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o to, żeby za pomocą pielęgnacji uzyskać na tyle ładny wygląd cery, żeby nie musieć używać podkładu?

Miałam taki cel kilka lat temu i osiągnęłam go, obecnie mam ładną cerę o jednolitym, zdrowym kolorycie i nie potrzebuję podkładów. Zaczęłam wtedy przyglądać się dokładniej pielęgnacji i wybierać kosmetyki o składach nakierowanych na konkretne działanie i zawierających takie a nie inne składniki aktywne. Z tym, że pod lupę wzięłam całą pielęgnację, a więc począwszy od etapu mycia, poprzez tonizowanie, kosmetyki niespłukiwane, pielęgnację okazjonalną (maseczki i zabiegi). Do tego jeszcze dochodzi wysypianie się i obserwowanie cery pod kątem diety oraz dnia cyklu.

Nie napisałaś, jaki konkretnie problem masz obecnie z cerą, co jej szkodzi, czego dokładnie szukasz. Trudno coś poradzić.

Poza tym jeśli ktoś ma skłonność do np przebarwień posłonecznych czy pozapalnych, to osiągnięcie tego celu będzie o wiele trudniejsze o ile w ogóle możliwe, niż u osoby, która takich skłonności nie ma.

Metody domowe to można sobie... naprawdę sięganie dzisiaj po domowe metody jest po prostu naiwnością przy ciągle rozwijającej się kosmetyce, a także jej organicznej, naturalnej niszy,
Co jej szkodzi..hmm.. po prostu nie używając któregoś dnia chociażby podkładu mogę wyjść i straszyć ludzi na ulicy. Skóra pozbawiona jakiegokolwiek koloru, smutna,blada i wołająca o pomoc. Są zaczerwienienia, nie wiem czym są spowodowane, pod nosem i lekko na policzkach..nie mówię już o sińcach pod oczami. Ale to już wiem,że kwestia czego innego. Mam bardzo suchą skórę, prawidłowo nawilżam.
A może aloes zdziała tu cuda?

Chyba najbardziej zależy mi aby odzyskać ten koloryt skóry. Taki....witalny? Nie mam pojęcia jak to nazwać inaczej jak zdrowy.
Weronika_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 16:47   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Miałam podobny problem. Pomogły mi:
-rezygnacja z częstego/codziennego używania kolorówki. Silikon w podkładach szkodzi każdej cerze. Co ciekawe modelki mają piękną cerę bo z uwagi na zawód poza sesjami wcale się nie malują.
-pielęgnacji pod potrzeby mojej cery-wrażliwej, naczynkowej, bardzo suchej
-kosmetyki do twarzy bez kwasowej witaminy C, bez sls, bez spieniaczy- nauczyłam sie czytać składy z pomocą internetu
-częstsze sięganie po maseczki, głównie na bazie głinek, kremy pielęgnacyjne +serum pod krem, staram się używać produktów z tej samej serii by był optymalny efekt
-nie za dużo różnych produktów na raz
-bezkremowe noce, owszem przed snem używam kremu na noc, ale w nim nie śpię. Zmywam go żelem Tołpa Rosacal przed snem. Potem tonik lub mgiełka.
-wysoka ochrona UV
-redukcja ilości cukru i laktozy w diecie
-jak najmniej produktów przetwożonych, mniej mięsa w diecie. Praktycznie wcale nie jemy już wieprzowiny. Wołowinę sporadycznie. Jemy głównie ryby i drób- 3 razy w tygodniu. A tak to warzywa i owoce.
-więcej pić. Woda, herbaty owocowe, napary ziołowe. Mniej kawy i czarnej herbaty (lubię, ale raz, że odwadnia, dwa, że nie służy naczynkom).
-pudry raczej od czasu do czasu i raczej roślinne, bez talko w składzie.
-saszetkowe i tubkowe maseczki- nawilżające, odżywcze- do cery suchej, wrażliwej, odwodnionej. Żadne tam kwasy, alkohol w kładzie itp.
Na sińce pod oczami lekki korektor, korektor na naczynka- miejscowo jeśli muszę.
Pod oczy warto użyć czasem płatków, a poza tym warto szukać kremów pod oczyz filtrami UV bo to kwestia nadmiernego rozpadu hemoglobiny. Ponoć Ziaja zrobiła nowy krem w serii Med dla osób z tym problemem. Ale nie wiem czy dobry. Będę dopiero testować. Wiem za to, że można te zmiany usunąć odkładając na zabieg łączący laser , fale radiowe i wypełniacze. Tylko to drogie. Ale też na dłuższą metę tańsze niż wydatki całego życia na zamalowywanie tego. Ja pewnie kiedyś w to zainwestuję, ale teraz to nie jest mój priorytet na liście wydatków.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 16:58   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Cytat:
Napisane przez Weronika_7 Pokaż wiadomość
Co jej szkodzi..hmm.. po prostu nie używając któregoś dnia chociażby podkładu mogę wyjść i straszyć ludzi na ulicy. Skóra pozbawiona jakiegokolwiek koloru, smutna,blada i wołająca o pomoc. Są zaczerwienienia, nie wiem czym są spowodowane, pod nosem i lekko na policzkach..nie mówię już o sińcach pod oczami. Ale to już wiem,że kwestia czego innego. Mam bardzo suchą skórę, prawidłowo nawilżam.
A może aloes zdziała tu cuda?

Chyba najbardziej zależy mi aby odzyskać ten koloryt skóry. Taki....witalny? Nie mam pojęcia jak to nazwać inaczej jak zdrowy.
Być może używasz zbyt mało produktów ze składnikami aktywnymi, nawilżanie to nie wszystko. Aloes to nawilżacz, cudów tu nie zdziała, zresztą nie uczyni tego żaden pojedyńczy produkt czy składnik, tylko kompleksowa pielęgnacja.

Czym myjesz twarz? Używasz jakichś ser, czy tylko kremów? Co to za kremy, pod jakim kątem je wybierasz? Jesteś gotowa zainteresować się chociaż trochę składami tego, co kładziesz na twarz i wybierać je pod tym kątem?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 17:14   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Aloes może mocno uczulać. Jest dobry, ale musisz zrobić próbę uczuleniową czyli np. kupić próbkę żelu aloesowego, zanim kupisz cokolwiek na aloesie. Wiem o co Ci chodzi. Koreanki na taki typ zdrowego blasku cery mówią "chok chok" ;-)
A co do domowych sposobów- maseczki z glinek, papka z awokado- to bardzo dobre metody.Teraz w sezonie można też robić m.in. maseczki z truskawek. No i jak jest lato to dbać o filtry UV, ochronę i wzmocnienie naczynek, nawodnienienie. Nie polecam japońskiej czy koreańskiej pielęgnacji "w ślepo" jako całości, ale co nieco można podpatrzeć. Bo tam nie zamalowuje się problemów z cerą jak w USA czy w Europie, ale dba się o skórę by podkreślić jej zdrowy blask. W Japonii piękna skóra to zasługa alg, także w diecie (zupa miso -5 razy dziennie, już można w Polsce kupić składniki), dużo ryb, w tym sushi (w Skandynawii piękna cera to zasługa jedzenia dużej ilości śledzi), jezdzenie galaratek- Azjaci wolą żelki na bazie guar, w Skandynawii słodycze "goddis" co prawda na żelatynie, ale to najbardziej popularne i najczęściej spożywane słodycze, a nie jak u nas pseudoczekolada z syropem glukozowo-fruktozowym, który sprzyja stanom zapalnym. Koreanki idą wysoką ochronę filtrami UV A, Japonki nie marnują wody po gotowaniu ryżu i takim chłodnym ryżowym tonikiem dbają o cerę. Badania naukowe pokazują, że ma to sens i zarówno woda na bazie ryżu jak i owsa (można ją zrobić przy okazji robienia owsianki) służy ludzkiej skórze. Francuzki i kobiety z Maroka oraz z Iranu zawdzięczają piękną cerę stosowaniu masażem kostkami lodu (twarzy, szyi, dekoltu) oraz tonikom na bazie płatków róży i wodzie różanej używanej jako tonik.
Po takie rzeczy też warto sięgać. Zamiast masła warto jeść w domu domową pastę -raz dziennie, z połowy awokado. Bo to bomba witaminowa. I zdrowe tłuszcze.

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Być może używasz zbyt mało produktów ze składnikami aktywnymi, nawilżanie to nie wszystko. Aloes to nawilżacz, cudów tu nie zdziała, zresztą nie uczyni tego żaden pojedyńczy produkt czy składnik, tylko kompleksowa pielęgnacja.

Czym myjesz twarz? Używasz jakichś ser, czy tylko kremów? Co to za kremy, pod jakim kątem je wybierasz? Jesteś gotowa zainteresować się chociaż trochę składami tego, co kładziesz na twarz i wybierać je pod tym kątem?
Jak pokazują badania dermatologów akurat problem wielu kobiet to za dużo składników aktywnych na raz. No i w Polsce większość kobiet ma cerę wrażliwą, a sięga po kwasy i kremy z witaminą C w formie kwasowej, która szkodzi cerze wrażliwej.No i po peelingi mechaniczne, a to wszystko podrażnia skórę, powoduje stany mikrozapalne i przyśpiesza starzenie.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 02:30   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Tu są przepisy na fajne maseczki domowej roboty:
https://www.womenshealth.pl/uroda-st...na-cere,9641,1
A za krem Kiehl z awokado nie trzeba bulić bo wystarczy do innego kremu dodać odrobinę dobrej jakości olejku z awokado. Generalnie jak wie się jak to dużo można we własnym zakresie tanim kosztem zrobić.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-28, 06:35   #8
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

U mnie ppomoglo:
- zero podkładów i innych cudach na twarz poza filtrem (naturalne skladniki)
- ograniczenie alkoholu i fast foodow
- przekonanie się do kosmetyczki raz na dwa miesiące
- wieloetapowe oczyszczanie twarzy
- kwasy jesienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 07:20   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jak pokazują badania dermatologów akurat problem wielu kobiet to za dużo składników aktywnych na raz. No i w Polsce większość kobiet ma cerę wrażliwą, a sięga po kwasy i kremy z witaminą C w formie kwasowej, która szkodzi cerze wrażliwej.No i po peelingi mechaniczne, a to wszystko podrażnia skórę, powoduje stany mikrozapalne i przyśpiesza starzenie.
Najpierw to autorka pytania musi napisać, czego konkretnie używa, bo tak to można sobie gdybać.
Dla mnie te metody prapraprababek to tak mniej więcej jakby zrezygnować z używania prądu w domu i kupić sobie lampy naftowe. Niby się nimi dom oświetli, ale komfort używania czegoś takiego jest mocno wątpliwy, a i efekty niespecjalne
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 12:31   #10
Mini8989
Raczkowanie
 
Avatar Mini8989
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 46
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem. Pomogły mi:
-rezygnacja z częstego/codziennego używania kolorówki. Silikon w podkładach szkodzi każdej cerze. Co ciekawe modelki mają piękną cerę bo z uwagi na zawód poza sesjami wcale się nie malują.
-pielęgnacji pod potrzeby mojej cery-wrażliwej, naczynkowej, bardzo suchej
-kosmetyki do twarzy bez kwasowej witaminy C, bez sls, bez spieniaczy- nauczyłam sie czytać składy z pomocą internetu
-częstsze sięganie po maseczki, głównie na bazie głinek, kremy pielęgnacyjne +serum pod krem, staram się używać produktów z tej samej serii by był optymalny efekt
-nie za dużo różnych produktów na raz
-bezkremowe noce, owszem przed snem używam kremu na noc, ale w nim nie śpię. Zmywam go żelem Tołpa Rosacal przed snem. Potem tonik lub mgiełka.
-wysoka ochrona UV
-redukcja ilości cukru i laktozy w diecie
-jak najmniej produktów przetwożonych, mniej mięsa w diecie. Praktycznie wcale nie jemy już wieprzowiny. Wołowinę sporadycznie. Jemy głównie ryby i drób- 3 razy w tygodniu. A tak to warzywa i owoce.
-więcej pić. Woda, herbaty owocowe, napary ziołowe. Mniej kawy i czarnej herbaty (lubię, ale raz, że odwadnia, dwa, że nie służy naczynkom).
-pudry raczej od czasu do czasu i raczej roślinne, bez talko w składzie.
-saszetkowe i tubkowe maseczki- nawilżające, odżywcze- do cery suchej, wrażliwej, odwodnionej. Żadne tam kwasy, alkohol w kładzie itp.
Na sińce pod oczami lekki korektor, korektor na naczynka- miejscowo jeśli muszę.
Pod oczy warto użyć czasem płatków, a poza tym warto szukać kremów pod oczyz filtrami UV bo to kwestia nadmiernego rozpadu hemoglobiny. Ponoć Ziaja zrobiła nowy krem w serii Med dla osób z tym problemem. Ale nie wiem czy dobry. Będę dopiero testować. Wiem za to, że można te zmiany usunąć odkładając na zabieg łączący laser , fale radiowe i wypełniacze. Tylko to drogie. Ale też na dłuższą metę tańsze niż wydatki całego życia na zamalowywanie tego. Ja pewnie kiedyś w to zainwestuję, ale teraz to nie jest mój priorytet na liście wydatków.
Brawo wszytskie najważniejsze sprawy ujęte w jednej wypowiedzi Skóra to nasza powłoka, wszystko co dzieje się w środku daje wydźwięk na zewnątrz. Dobrym ośrodkiem jest Centrum Zdrowej Skóry w Warszawie tam robią konsutacje pod wieloma względami. Dałam mojej mamie taki pakiet na dzień matki
Mini8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 15:05   #11
VoiceVoice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 23
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

polecam Ci zapoznac sie z azjatyckimi pomyslami na pielegnacje cery. na ogol sa to kilku etapowe metody, chodzi o to zeby zadzialac na wszystkich frontach i dzieki temu podtrzymywac skore w dobrej kondycji. w internecie przeczytasz o tym mnostwo na blogach, sa filmiki na youtube, tu zobacz sobie propozycje hada labo (to japonskie kosmetyki, bardzo je lubie ): xxx. sprobuj, naprawde warto to robic regularnie i sumiennie, ja wlasciwie juz sie prawie nie musze malowac dzieki temu ze od kilku lat bardzo sie przykladam do pielegnacji. oczywiscie kosmetyki musisz sobie dobrac pod swoja cere, ale o niej nie napisalas za duzo

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-02-22 o 22:29 Powód: Link.
VoiceVoice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-28, 23:13   #12
renata891
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 16
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Ja kiedyś kupowałam bardzo dużo kosmetykow, teraz wychodzę z założenia, że im mniej tym lepiej. Ważny jest demakijaż, warto zainwestowac też w dobry krem np. taki naturalny z aloesem.
renata891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 14:22   #13
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Każdy musi pielęgnację ułożyć pod siebie, tu mało jest uniwersalnych rad.
Ja mam suchą skórę, jak autorka. Poza tym, nic jej nie dolega.
Kremów nawilżających nie używam, bo nic mi nie dają.
Peelingów mechanicznych nie używam, bo strasznie podrażniają mi skórę.
Używam:
Kremu odżywczego na dzień (zmieniam marki, nie przywiązuję się)
Peelingu enzymatycznego, naprzemiennie z oczyszczającą maseczką peel-off
Na noc jakiś olej lub olejek do twarzy.
Lubię oleje, bo skora po nich jest sprężysta.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 10:49   #14
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Każdy musi pielęgnację ułożyć pod siebie, tu mało jest uniwersalnych rad.
Ja mam suchą skórę, jak autorka. Poza tym, nic jej nie dolega.
Kremów nawilżających nie używam, bo nic mi nie dają.
Peelingów mechanicznych nie używam, bo strasznie podrażniają mi skórę.
Używam:
Kremu odżywczego na dzień (zmieniam marki, nie przywiązuję się)
Peelingu enzymatycznego, naprzemiennie z oczyszczającą maseczką peel-off
Na noc jakiś olej lub olejek do twarzy.
Lubię oleje, bo skora po nich jest sprężysta.
Zgadzam się w 100%. Pielęgnacja skóry to bardzo indywidualna sprawa. To co u jednego się sprawdzi, drugiemu może zaszkodzić. Trzeba najpierw zorientować się, co naszej skórze pasuje, a co szkodzi i na ten podstawie dobierać kosmetyki.
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 13:16   #15
Mini8989
Raczkowanie
 
Avatar Mini8989
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 46
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

A czy któraś z Was myślała o botoksie? niestety mi robi się lwia zmarszczka na czole...
Mini8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 15:15   #16
warka31
Przyczajenie
 
Avatar warka31
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 4
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Znakomicie! Dzięki wielkie za ciekawe porady Z całą pewnością przydadzą mi się one
__________________
Tak, zło było wynalazkiem człowieka.
warka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 10:49   #17
agnieszka_321
Raczkowanie
 
Avatar agnieszka_321
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 57
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Ja też nie przepadam za swoją cerą bez makijażu, ale nie dajmy się zwariować. Akceptuję siebie taką jaką jestem. Pewnie wina jest też w tym, że mało kobiet widzimy na ulicy bez makijażu co jeszcze bardziej wpędza nas w kompleksy. Po zimie moja cera (jak i każda) jest taka szara, pozbawiona blasku, moja jeszcze dodatkowo ma różne czerwone krostki. Ale jak tylko wychodzi słońce i nabiorę lekko koloru to od razu cera staje się ładniejsza.
Co do kosmetyków - mam swoje sprawdzone, ale lubię też eksperymentować z nowymi, jednak robię to ostrożnie. Moja skóra jest sucha, wrażliwa, często reaguje alergicznie, jeżeli coś jej się nie spodoba. I dzięki takim eksperymentom udaje mi się też powiększyć listę kosmetyków, które moja skóra toleruje. A że wyznaję zasadę, by zmieniać kremy co jakiś czas, by skóra się nie przyzwyczajała, no i żeby pielęgnacja odpowiadała porze roku.
Bardzo lubię olejki do twarzy. Moja cera akurat to lubi. Nie zapychają (oczywiście musza być naturalne). Ostatnio zaczęłam też używać fajnego kremu i serum Skinicer Repair Creme i Skinicer Repair Serum, które w składzie mają mikroalgi. Strzał w 10. W ogóle jak zaczęłam czytać o właściwościach mikroalg to zaczęłam szukać więcej takich kosmetyków, ale na chwilę obecną jest ich niewiele. Więc cieszę się, że udało mi się kupić ten krem i serum. Używam sonicznej szczoteczki do twarzy i przyznam, że nie wyobrażam sobie już bez niej pielęgnacji - problem z otwartymi porami zniknął, a cera o wiele lepiej przyjmuje składniki zawarte w kosmetykach. Dużo też piję i stosuję również suplementy diety na cerę, włosy i paznokcie. I czasem wyjdę z domu bez makijażu, bo moja twarz naprawdę nie wygląda tak źle, nawet jeśli ja inaczej siebie widzę. Czasem jak jadę na wakacje, to nie biorę ze sobą nic poza kremem BB, bo w ten sposób daję też urlop swojej cerze i zapewniam jej detoks. Nawet nie wiecie ile dobrego może dla cery zrobić tydzień bez makijażu
agnieszka_321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 13:25   #18
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Cytat:
Napisane przez agnieszka_321 Pokaż wiadomość
Ja też nie przepadam za swoją cerą bez makijażu, ale nie dajmy się zwariować. Akceptuję siebie taką jaką jestem. Pewnie wina jest też w tym, że mało kobiet widzimy na ulicy bez makijażu co jeszcze bardziej wpędza nas w kompleksy.
Ja mam odwrotne wrażenie, wydaje mi się, że większość kobiet nie stosuje podkładów (bo rozumiem, że o to chodzi autorce wątku, skoro pisze o wyglądzie cery, a nie o kompletną rezygnację z kolorówki). Oczywiście zależy, jaki wycinek kobiet się bierze pod uwagę, bo jak ktoś się skupia na kategorii wiekowej 15-20, to może i rzeczywiście większość, ale potem to już bywa różnie.
W każdym razie ja nigdy nie czułam żadnej presji, żeby się malować, a miałam w życiu okresy, kiedy różnie do tego tematu podchodziłam (włącznie z tym, kiedy malowałam się przed każdym wyjściem z domu).

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-05-31 o 13:26
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 16:08   #19
czekatre
Przyczajenie
 
Avatar czekatre
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 25
Dot.: Jak odzyskać wygląd zdrowej i pięknej cery?

Cytat:
Napisane przez Weronika_7 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich w ten piękny i słoneczny dzień. Od niedawna staram się odzyskać swoją dawną ,PIĘKNĄ I ZDROWĄ cerę. Mam dopiero 20 lat, a moja skóra twarzy wygląda jakby przeszła więcej niż to możliwe... wiadomo używanie fluidów itd. Mam swoje zaczerwienienia. Kobieta zmywając makijaż powinna się sobie podobać, bardzo bym chciała aby w moim przypadku również tak było. Abym mogła wstać, posmarować twarz kremem i wybiec na ulice i być tak samo piękna jak nałożę tonę tapety. Były dni kiedy miałam nawet nie pomalować rzęs, dzień kiedy miałam zaakceptować SWOJĄ TWARZ. Niestety za każdym razem gdy miałam już wyjść z domu szybko łapałam za kosmetyczkę i koło się zamykało. Są dni, że daję swojej twarzy odpocząć, ale jest ich nie wiele. Jest to tak naprawdę uzależnienie.

Pytanie brzmi jak odzyskać ten zdrowy wygląd? Może któraś z was przechodziła jakimiś domowymi albo i nie sposobami taką kurację?
właściwie nie precyzujesz na czym polega Twoj problem z cera wiec trudno doradzic cod konkretnego. pierwsze co mi sie nasuwa to zmeczenie cery, przeladowanie niewlasciwymi kosmetykami?? Ale nie wiem czy dobrze Cię rozumiem. Jakiś czas temu miałam tego rodzaju problem poszarzałej, jakby zmeczonej cery i próbowałam tej serii xxx a dokładnie maski i kremu pod oczy, bo tam miałam największy problem z cieniami i workami krem poradził sobie naprawde dobrze, na pewno bede do niego wracac ale teraz skupiam sie na nawilzaniu, jeśli chodzi o kosmetyki to lubię skakać "z kwiatka na kwiatek" a oprocz tego pamietaj ze na kondycje naszej skory wplywa caly tryb zycia, Twoja dieta i tak dalej. Jesteś bardzo mloda wiec na pewno szybko uda Ci się opanować sytuację

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2018-06-05 o 11:40 Powód: reklama, link
czekatre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-04 16:08:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.