cera tłusta u faceta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-11, 16:22   #1
2001marek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 16

cera tłusta u faceta


czesc mam wieloletni problem ze swoją cerą, na której systematycznie cos sie pojawia- najcześciej małe wypryski spowodowane spoceniem sie (co zdaża mi sie dośc łątwo -chyba mam problem z nadmierną potliwościa)- wyjscie na siłownie oznacza totalne załamanie i wysokoczenie kilkunastu małych czerownych krostek.
pomijam skłonnośc do przebarwinia sie od słońca, lekkiego zaczerwienienia i masy zaskórników
a wszystko dzieje sie mimo dbania o cerę, odwiedzania kilku swietnych dermatologów -kosmetologów, masy zabiegów kosemtycznych (oczyszczania 1 w miesiacu, eksfoliacji robionych poza okresem letnim, maseczek itd) POMOCY!!!



nie wiem juz co zrobic a mam prawie 30 lat i cere nastolatka
2001marek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 17:36   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: cera tłusta u faceta

Cześć

Najpierw napisz, jak skórę pielęgnujesz i jakich kosmetyków używasz na codzień: żelu, kremu, czy używasz w domu maseczek i jakich. To ważne - mozesz robić błędy w codziennej pielęgnacji i stąd problem.

Z chęcią pomożemy

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 17:56   #3
2001marek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 16
Re: cera tłusta u faceta

physioge do przemywania wieczorem,
maseczka z zielonej glinki 1/tyg
peeling grubo ziarnisty 1/tyg
aknemycyn
+jakas masc (nazwy nie pamietam)na noc na wypryski+krem nawilżajacy

ps strasznie swieci mi sie skóre co z tym zrobic?? jak ukryc?
2001marek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 18:10   #4
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: cera tłusta u faceta

2001marek napisał(a):
> physioge do przemywania wieczorem,
> maseczka z zielonej glinki 1/tyg
> peeling grubo ziarnisty 1/tyg
> aknemycyn
> +jakas masc (nazwy nie pamietam)na noc na wypryski+krem nawilżajacy

Jaki krem nawilżający? Przy tak tłsutej cerze nie potrzebny ci krem nawilżający, zatykasz sobie nim tylko pory i powodujesz tworzenie nowych zaskórników. Co jest składnikiem aktywnym maści na noc na wypryski?
Barkuje mi tu preparatu z filtrami na dzień oraz preparatu z kwasami.


> ps strasznie swieci mi sie skóre co z tym zrobic?? jak ukryc?

Pudru używać ci nie wypada, ale bibułki matujące tak. Pomogą w ciągu dnia uporać się ze świeceniem skóry.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 18:25   #5
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: cera tłusta u faceta

tak mi sie wydaje, że peeling grubo ziarnisty przy tłustej cerze, skłonnej do wyprysków to nie najlepszy pomysł, bo czytałam że może 'roznosić' zanieczyszczenia i powodowac podrażnienia.Krem to raczej matujący. Peeling raczej drobnoziarnisty. No i kosmetyczka od czasu do czasu jest niezastąpiona, odkąd ją odwiedzam, mam duzo lepsza cerę.
p.s.pozdrawiam i duży buziak za żadko spotykana wśród facetów dbałość o urodę
Barbara Kwiatkowska napisał(a):
> 2001marek napisał(a):
> > physioge do przemywania wieczorem,
> > maseczka z zielonej glinki 1/tyg
> > peeling grubo ziarnisty 1/tyg
> > aknemycyn
> > +jakas masc (nazwy nie pamietam)na noc na wypryski+krem nawilżajacy
>
> Jaki krem nawilżający? Przy tak tłsutej cerze nie potrzebny ci krem nawilżający, zatykasz sobie nim tylko pory i powodujesz tworzenie nowych zaskórników. Co jest składnikiem aktywnym maści na noc na wypryski?
> Barkuje mi tu preparatu z filtrami na dzień oraz preparatu z kwasami.
>
>
> > ps strasznie swieci mi sie skóre co z tym zrobic?? jak ukryc?
>
> Pudru używać ci nie wypada, ale bibułki matujące tak. Pomogą w ciągu dnia uporać się ze świeceniem skóry.

Barbara Kwiatkowska napisał(a):
> 2001marek napisał(a):
> > physioge do przemywania wieczorem,
> > maseczka z zielonej glinki 1/tyg
> > peeling grubo ziarnisty 1/tyg
> > aknemycyn
> > +jakas masc (nazwy nie pamietam)na noc na wypryski+krem nawilżajacy
>
> Jaki krem nawilżający? Przy tak tłsutej cerze nie potrzebny ci krem nawilżający, zatykasz sobie nim tylko pory i powodujesz tworzenie nowych zaskórników. Co jest składnikiem aktywnym maści na noc na wypryski?
> Barkuje mi tu preparatu z filtrami na dzień oraz preparatu z kwasami.
>
>
> > ps strasznie swieci mi sie skóre co z tym zrobic?? jak ukryc?
>
> Pudru używać ci nie wypada, ale bibułki matujące tak. Pomogą w ciągu dnia uporać się ze świeceniem skóry.

Barbara Kwiatkowska napisał(a):
> 2001marek napisał(a):
> > physioge do przemywania wieczorem,
> > maseczka z zielonej glinki 1/tyg
> > peeling grubo ziarnisty 1/tyg
> > aknemycyn
> > +jakas masc (nazwy nie pamietam)na noc na wypryski+krem nawilżajacy
>
> Jaki krem nawilżający? Przy tak tłsutej cerze nie potrzebny ci krem nawilżający, zatykasz sobie nim tylko pory i powodujesz tworzenie nowych zaskórników. Co jest składnikiem aktywnym maści na noc na wypryski?
> Barkuje mi tu preparatu z filtrami na dzień oraz preparatu z kwasami.
>
>
> > ps strasznie swieci mi sie skóre co z tym zrobic?? jak ukryc?
>
> Pudru używać ci nie wypada, ale bibułki matujące tak. Pomogą w ciągu dnia uporać się ze świeceniem skóry.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 19:14   #6
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: cera tłusta u faceta

2001marek napisał(a):
> physioge do przemywania wieczorem,

A rano? Czym myjesz rano?

> maseczka z zielonej glinki 1/tyg

Zielona glinka OK, najlepsza maseczka - moze spróbuj 2xtygodniowo, jeśli skóra się mocno przetłuszcza?

> peeling grubo ziarnisty 1/tyg

też uważam, ze taki peeling może być za mocny. A jaki używasz? moze spróbujesz zmienić rodzaj?


> krem nawilżajacy

Jaki? Moze jest zbyt ciężki dla Twojej cery?

> ps strasznie swieci mi sie skóre co z tym zrobic?? jak ukryc?

Bibułki podane przez Basię popieram. Mój mąż stosuje (odziedziczony ) krem Thermal S Mat Vichy - dziewczynom on nie pasował, bo się wałkuje i nie można położyć na nim podkładu - ale facetów ten problem nie dotyczy Więc moze spróbujesz? - naprawdę nieźle matuje mojego Monstera

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-14, 12:52   #7
2001marek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 16
Re: cera tłusta u faceta

Krem nawilżający tylko na czoło gdzie szczególnie COŚ mi wyskakuje. COS to podobno potówki Miało to rozmiękczyć skore przed peelingiem a później eksfoliacją (po lecie). Na noc maść to miedzyinnymi Differin-maść! i coś jeszcze na zmianę co drugą noc.
Na dzień stosuję krem Mela-D – ma zapobiegać przebarwieniom (z czym mam problem). Zwykły filtr przeciwsłoneczny jest zbyt tłusty i jeśli go nałożę to święcę się jak latarnia . Może jest coś innego przeciw słońcu nie świecącego się?
Bibułki jakieś konkretnej marki?

Peeling gruboziarnisty bo nie mogłem dostać nigdzie drobnoziarnistego dla cery tłustej!. Tak przynajmniej twierdzili w 3 drogeriach. Teraz stosuję 2* w tygodniu. Poza tym nie mam klasycznych krostek, a jeśli już to je omijam.
Glinka faktycznie jest ok.
Mam jednak wrażenie ze od stosowania tego wszystkiego mam lekko podrażnioną i zaczerwienioną skórę.

No dobrze ale co z poceniem się?. Wszystkie zabiegi „bierą w łep” gdy wyjdę na siłownię Jak pisałem jestem po treningu obsypany (tylko na twarzy) wypryskami które gdy ochłonę nieco ustępują ale nie znikają. Polepszenie następuje dopiero po tygodniu, dwóch. Tylko ze ja pojawiam się na siłowni co 2-3 dzień. Nie mogę zrezygnować ze sportu bo mam siedzącą prace a poza tym lubię to. Mam wiec wybierać sport albo cera?????. Raz już odpuściłem sobie na 2 miesiące. Było lepiej ale bez rewelacji, więc nie jest główna przyczyna moich problemów.

Jak często mogę chodzić do kosmetyczki? Tylko po tym i eksfoliacji widzę poprawę. Obecnie jestem raz w miesiącu.

Ula!, moja dbałość urodę [dobre sobie)))) ] wynika tylko z tego ze posiadanie takiej cery w moim wieku to OBCIACH I ŻENADA. Oddałbym każde pieniądze za czystą zdrową skórę nie uzyskaną dzięki silnemu opalaniu i skutkom z tym związanym.
2001marek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-15, 12:01   #8
2001marek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 16
Re: cera tłusta u faceta

no i co? zadnej pomocy?
2001marek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-15, 12:08   #9
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: cera tłusta u faceta/Beatko rzuć okiem ;-)

Poprosiłam o pomoc naszą kosmetyczkę

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-15, 12:37   #10
2001marek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 16
Re: cera tłusta u faceta/Beatko rzuć okiem ;-)

dziekuje z góry
2001marek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-15, 12:41   #11
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: cera tłusta u faceta/Beatko rzuć okiem ;-)

wieczorkiem postaram się rozwinąć temat - teraz tylko króciótko powiem :
jeśli zabiegi w gabinecie kosmetycznym dobrze służą Twojej cerze i dobrze znosi ona zabiegi oczyszczania to częstotliwość raz w miesiącu jest odpowiednia.Częściej nie powinieneś czyścić skóry gdyż zbyt często wykonywany zabieg może pobudzać jeszcze bardziej gruczoły łojowe - popytaj też o peeling kawitacyjny (można wykonywać ten zabieg między oczyszczaniami lub łączyć zabiegi),jeśli jest taki czas kiedy na Twojej skórze nie ma wyprysków to może warto zrobić złuszczanie naskórka (np.ziołami) - poprawa stanu cery będzie wówczas na dłużej.
Co do pocenia się twarzy w czasie ćwiczeń nie ma innej rady jak : przed ćwiczeniami umyć twarz i ręce żelem antybakteryjnym , w takcie ćwiczeń nie wycierać twarzy ręką ale mieć przy sobie chusteczki antybakteryjne i nimi wycierać twarz, po ćwiczeniach dokładnie umyć twarz żelem antybakteryjnym (ale o łagodnym działaniu)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-15, 15:30   #12
2001marek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 16
Re: cera tłusta u faceta/Beatko rzuć okiem ;-)

dziekuje znakiem tego jest jakas nadzieja
2001marek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 15:06   #13
2001marek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 16
Re: cera tłusta u faceta/Beatko rzuć okiem ;-)

przperaszam -ale miało być jeszcze coś
tzn rozwinięcie i nie ma
pozdrawiam
2001marek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 15:35   #14
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: cera tłusta u faceta

Co prawda kosmetyczką nie jestem i ponieważ nie dostałam konkretnej odpowiedzi na swoje pytania dodam ogólnie kilka uwag.
- Żel myjący może być, choć jeśli masz naprawdę bardzo tłustą skórę, możesz zakupić sobie silniej działający żel myjący np seria Lysanel SVR lub Pure Zone L'Oreal, stosować go nie codziennie, ale np po ćwiczeniach w siłowni, twarz myć max 3 razy dziennie, w dniu gdy ćwiczysz, nie więcej.
- Dodać do pielęgnacji tonik z kwasami hydroksylowymi AHA lub BHA np Lysanel SVR lub krem Effaclar K La Roche-Posay, Diacneal Avene, niestety dużego wyboru w Polsce nie mamy, ewentualnie nieregularnie tonik alkoholowy Pure Zone L'Oreal. Preparaty z kwasami stosować albo rano po umyciu twarzy, albo na wieczór, w dniu gdy nie stosujemy żadnych maści, częstotliwość należy dobrać na podstawie reakcji skóry, początkowo wprowadzać powoli. Kwas BHA - kwas salicylowy można stosować gdy mamy pewność, że nie jesteśmy uczuleni na salicylany.
- Maseczki z glinki zielonej można robić np 2 razy w tygodniu,
- Z peelingu gruboziarnistego zrezygnować, zwłaszcza kiedy stosujesz retinoidy - Differin i kwasy, można raz w tygodniu wykonać peeling, wcale nie musi to być peeling dla cery tłustej, każdy inny drobnoziarnisty będzie dobry, można też wykonać peeling domowy czyli np zmieszać sodę oczyszczoną z żelem myjącym, wmasować lekko i zmyć letnią wodą, na początek wykonać próbę czy skóra toleruje sodę oczyszczoną. Można zastosować maseczkę z aspiryny, kupujemy w aptece aspirynę bez otoczki, bierzemy ok 5 tabletek, ropuszczamy w odrobinie wody, by powstała gęsta papka, nakładamy na czystą twarz, będzie to miało postać białej papki z grudkami, po ok 5-10 minutach zmyć letnią wodą, lekko masując twarz drobinkami aspiryny co stanowi od razu peeling, aspirynę można stosować tylko wtedy gdy nie jesteśmy uczuleni na salicylany.
- Differin nadal stosować jak zalecił lekarz, jeśli jest za słaby zapytać o tretinoinę lub isotretinoinę są to inne typy retinoidów o podobnym działaniu. Jeśli jest dobrze tolerowany to stosować co dwa dni jak zalecił lekarz.
- Nie wiem jaki krem nawilżający stosujesz, jego skład jet bardzo wazny, gdyż to on może powodować zatykanie się porów, nie ma pewności czy to potówki czy zatkane pory, uważać na składniki tłuszczowe, bazować na humektantach:
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ern=humektanty
- ochrona słoneczna, krem Mela-D może być nieco za tłusty dla ciebie, na temat filtrów ich jakości, rodzajów oraz przykładów preparatów polecam poczytać teksty w dziale Słońce i opalanie , dział NEWS ochrona przeciwsłoneczna oraz:
http://www.wizaz.pl/basia_index_slon...28fefc41660e74
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 16:53   #15
2001marek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 16
Re: cera tłusta u faceta

ale czy taki silny zel myjący nie spowoduje silniejszego łojotoku??

stosowałem tonik cytrynowy AHA ale czy latem nie powinno sie go odpuscic? (przebarwienia)

podobno nalezy unikac peelingu nie do swojej cery (zresztą źle zniosłem peeling drobnoziarnisty dla cery suchej)
dostałem ostatnio Retin-A

aspiryna mnie uczula -szczególnie ta Bayerowska

kremu nawilżajacego nie pamietam ale jaki wybrac??? moze jakas podpowiedz? konkretna

Mela-D podobno odbarwia przebarwienia a dodatakowo stosuje filtr załaczony do Mela-D +60 wszystko to dośc tłuste -bleee
ale te nie tłsute podobno sa znacznie mniej skuteczne

Byłem ponownie na wizycie u p. Doktor (dr nuak medycznych) i dała mi antybiotyk (działa!) Unidox
retin-A włąsnie
i zaleciła latem kwasy AFH dopiero jesienia AHA
+ 1 w miesiacu oczyszczanie

tylko ile można ciągnąc na antybiotyku?????

PS wpomniała równiez o jednym bardzo silnym antybiotyku (nazwy nie pamiętam) który stosuje sie przez 6 miesiecy
koszt miesiecznej kuracji to 600 zł
efektem jest podobno zanikanie gruczołów łojowych - i jak sie wraziła cyt. "ma sie cerę jak pupcia niemowlęcia"
-ma kobieta poczucie humoru
wprawdzie nie zalecałami tego ale nie wykluczyła ze skoro obecnie stosowane nie pomoga czy nie uzyc po zakończeniu lata
czy te "cholerstwo" jest bezpieczne?
i czy jak mi powiedziała odbarwianie znamion barwnikowych laserem jest niebezpieczne????? torche mnie przestraszyła - bo juz raz cos takiego zrobiłem
pozdrawiam
2001marek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 17:18   #16
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: cera tłusta u faceta

2001marek napisał(a):
> ale czy taki silny zel myjący nie spowoduje silniejszego łojotoku??

Dlatego nie polecam go do stosowania regularnego, wszystkie moje porady to tylko sugestie, cięzko mi ocenić stopieć przetłuszczania się Twojej cery. Bazą powinien być żle, który stosujesz obecnie.

>
> stosowałem tonik cytrynowy AHA ale czy latem nie powinno sie go odpuscic? (przebarwienia)

Jeśli stosuje się codzienną, regularną ochronę słoneczną, produktami o skutecznej kompozycji filtrów, unika nadmiaru słońca, opalania, a stosowany preparat z kwasami nie nalezy do najsilniejszych (chodzi o stężenie) to nie powinno być problemu.
>
> podobno nalezy unikac peelingu nie do swojej cery (zresztą źle zniosłem peeling drobnoziarnisty dla cery suchej)

Wszystko zależy od konkretnego składu, a nie napisu na opakowaniu.

> dostałem ostatnio Retin-A
>
> aspiryna mnie uczula -szczególnie ta Bayerowska

W takim razie maska/peeling aspirynowy nie może być brana pod uwagę, jeśli jesteś ogólnie uczulony na salicylany nie możesz także stosować preparatów z kwasem salicylowym, które wymieniłam.
>


>
> Mela-D podobno odbarwia przebarwienia a dodatakowo stosuje filtr załaczony do Mela-D +60 wszystko to dośc tłuste -bleee
> ale te nie tłsute podobno sa znacznie mniej skuteczne
>

Polecam poczytać teksty na temat filtrów, nie chodzi tyle o tłustość jak o rodzaj filtrów, jak również technikę stosowania kremów z filtrami. Jeśli stosujesz Mela D łącznie z Antheliosem XL SPF 60 to rzeczywiście efekt jest bardzo tłusty...

> Byłem ponownie na wizycie u p. Doktor (dr nuak medycznych) i dała mi antybiotyk (działa!) Unidox
> retin-A włąsnie
> i zaleciła latem kwasy AFH dopiero jesienia AHA
> + 1 w miesiacu oczyszczanie

Silniejsze zabiegi kwasami AHA przeprowadzane i lekarza czy kosmetyczki rzeczywiście można przeprowadzac tylko jesienią lub wiosną, chodzi chyba o kwasy AFA - aminofruit acids, mało jeszcze popularne, ale możesz wypróbować.
>
> PS wpomniała równiez o jednym bardzo silnym antybiotyku (nazwy nie pamiętam) który stosuje sie przez 6 miesiecy
> koszt miesiecznej kuracji to 600 zł

Chodzi o Roaccutane, silny lek, nie jest to antybiotyk, a lek oparty na isotretinoinie- pochodna witaminy A. Lek ma wiele przeciwwskazań, podczas jego brania obowiązuje bardzo restrykcyjna ochrona przeciwsłoneczna, skóra może ulec przesuszeniu, w niektóeych przypadkach efekty są bardzo zadowalające, w niektórych po kuracji po czasie mogą powrócić niechciane objawy. Lek nie powoduje zanikania gruczołów, ale ich zmniejszenie i reguluje ich pracę. Warto go brać pod uwagę, tylko pod okiem dobrego specjalisty.
Roaccutane&reg;
Isotretinoin

Antiacneticum ATC: D 10 BA 01
Roche Wykaz: B

kaps.: (10 mg) 30 szt. (Rp) PP
kaps.: (20 mg) 30 szt. (Rp) PP


Skład
1 kaps. zawiera 10 mg lub 20 mg izotretinoiny.

Działanie
Preparat z grupy retinoidów, aktywna pochodna witaminy A. Retinoidy powodują przebudowę skóry i jej przydatków. Normalizują dojrzewanie i zwiększają odnowę komórek naskórka, pobudzają angiogenezę oraz stymulują syntezę kolagenu i fibroplazję w skórze. Regulują ekspresję genów odpowiedzialnych za różnicowanie i dojrzewanie keratocytów. W trądziku retinoidy normalizują keratynizację oraz złuszczanie komórek mieszka włosowego, przyspieszając ich odnowę i powodując zmniejszone przyleganie. Wpływają na skład łoju w mieszku włosowym, hamują też pośrednio wzrost Propionibacterium acnes. Prowadzi to do odblokowania zaskórników, ich naturalnego drenażu oraz zapobiega powstawaniu nowych zmian. Izotretinoina w zmiennym stopniu wchłania się z przewodu pokarmowego. Z białkami osocza wiąże się w ponad 99,9%. T0,5 izotretinoiny wynosi średnio 19 h, a jej metabolitu (4-oksoizotretinoina) - średnio 29 h. Izotretinoina jest metabolizowana w wątrobie z udziałem izoenzymów cytochromu P-450 oraz wydalana z moczem i kałem, zarówno w postaci nie zmienionej, jak i w postaci metabolitów.

Wskazania
Ciężkie lub oporne na leczenie postacie trądziku pospolitego (zwłaszcza trądzik guzkowo-torbielowaty).

Przeciwwskazania
Ciąża (ze względu na silne działanie teratogenne preparatu można go stosować u kobiet w wieku rozrodczym wyłącznie po upewnieniu się, że kobieta nie jest w ciąży, oraz pod warunkiem prowadzenia skutecznej antykoncepcji na 1 miesiąc przed rozpoczęciem leczenia, w jego trakcie oraz przez 1 miesiąc po zakończeniu terapii). Okres karmienia piersią. Niewydolność wątroby. Hiperwitaminoza A. Hiperlipidemia. Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działanie niepożądane
Większość z nich jest zależna od wielkości dawki. Najczęściej występują objawy hiperwitaminozy A: suchość skóry i błon śluzowych (m.in. prowadząca do krwawień z nosa), suchość spojówek, przemijające zmętnienie rogówki. Obserwowano zaostrzenie objawów trądziku w ciągu pierwszych tygodni leczenia, rumień lub zapalenie skóry twarzy, świąd, pocenie się, dystrofię paznokci, wypadanie włosów, przebarwienia skóry, nadwrażliwość na światło, zapalenie rogówki, bóle stawów i mięśni, zwapnienie i zapalenie ścięgien. Długotrwałe (wieloletnie) stosowanie dużych dawek może prowadzić do zmian w kościach z zarastaniem chrząstek nasadowych włącznie. Ponadto obserwowano zaburzenia psychiczne i zaburzenia o.u.n. (depresja, ból głowy, zwiększenie ciśnienia śródczaszkowego, drgawki), zaburzenia widzenia zmrokowego, nudności, zapalenie jelit, przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz we krwi, hipercholesterolemię, hiperurikemię, hipertriglicerydemię, zapalenie wątroby, reakcje nadwrażliwości, zaburzenia hematologiczne.

Interakcje
W skojarzeniu z preparatami zawierającymi witaminę A nasila się ryzyko hiperwitaminozy A (nie należy stosować łącznie). Podawanie z tetracyklinami może prowadzić do łagodnego wzrostu ciśnienia śródczaszkowego (nie stosować łącznie).

Dawkowanie
Preparat podaje się podczas posiłku w 1-2 dawkach dziennie. Leczenie zazwyczaj rozpoczyna się od dawki 0,5 mg/kg m.c./dobę, którą następnie dostosowuje się indywidualnie (rozpiętość dawek wynosi 0,5-2 mg/kg m.c./dobę). Łączna dawka przypadająca na całą kurację wynosi 120 mg/kg m.c. (czas leczenia 16-24 tyg.). U pacjentów z ciężką niewydolnością nerek leczenie rozpoczyna się od dawki dobowej 10 mg.

Uwagi
Przed leczeniem i po miesiącu od jego rozpoczęcia należy kontrolować czynność wątroby, profil lipidowy (w tym stężenie triglicerydów) oraz stężenie glukozy we krwi. Badanie czynności wątroby i oznaczanie stężenia glukozy we krwi należy powtarzać co 3 miesiące. Podczas kuracji oraz przez 6 miesięcy po jej zakończeniu nie należy wykonywać głębokiej dermabrazji i depilacji przy użyciu wosku. Na początku leczenia może wystąpić przejściowe pogorszenie kliniczne - leczenia nie należy przerywać (z wyjątkiem objawów nietolerancji). Wskazaniem do odstawienia preparatu jest gwałtowne zwiększenie stężenia triglicerydów we krwi lub zapalenie trzustki. Podczas leczenia należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV. Pacjenci leczeni izotretinoiną nie powinni być dawcami krwi zarówno w trakcie leczenia, jak i przez miesiąc po jego zakończeniu.

Świadectwo Rejestracji MZ nr.: 2545; 2546


> i czy jak mi powiedziała odbarwianie znamion barwnikowych laserem jest niebezpieczne????? torche mnie przestraszyła - bo juz raz cos takiego zrobiłem

Jeśli zabieg przeprowadza fachowiec z doświadczeniem to zabieg nie powinien być niebezpieczny, aczkolwiek ponieważ jest to metoda inwazyjna zawsze możliwe są skutki uboczne.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 21:16   #17
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: cera tłusta u faceta/Beatko rzuć okiem ;-)

Przeczytałam jeszcze raz opis Twoich problemów ze skórą -czy możesz powiedzieć co stwierdził dermatolog - raz piszesz ,że są to potówki raz ,że czerwone wypryski.
Jeśli cierpisz na trądzik pospolity to leczeniem musi zajmować się dermatolog (a Ty musisz uzbroić się w cierpliwość).
Kosmetyczka po ocenie cery i konsultacji z dermatologiem może zaproponować Ci zabiegi przeciwtrądzikowe. Warunkiem powodzenia w leczeniu jest cierpliwość i systematyczność. Do zabiegów przeciwtrądzikowych stosowane są preparaty łatwo przyswajalne przez skórę, które działają uzupełniająco i regenerująco na skórę, ograniczają rozwój bakterii, leczą stany zapalne,ochraniają skórę.

Po serii zabiegów przeprowadzonych w gabinecie uzyskuje się poprawę wyglądu skóry. Stabilizuje się wydzielanie gruczołów łojowych ,a podrażnienia skóry i stany zapalne zostają złagodzone.Wiele firm kosmetycznych ma dobre zabiegi przeciwtrądzikowe, kurację można uzupełniać kosmetykami z tej samej serii do stosowania w domu.

W pielęgnacji cery trądzikowej nie powinno stosować się preparatów działających agresywnie , nadmiernie odtłuszczających, z zawartością alkoholu. Cera trądzikowa to cera wrażliwa i pielęgnacja jej musi być delikatna i przemyślana.
Zabiegi antytrądzikowe stosowane przez kosmetyczki powodują :
Odnowę skóry
Rekonstruują braki
Przywracają właściwe pH
Przyczyniają się do ścienienia warstwy rogowej naskórka
Poprawiają ukrwienie
Poprawiają dotlenienie
Utrzymują odpowiednią elastyczność i wilgotność skóryl.
Cera tłusta często jest zbyt mocno przesuszana przez silnie działające leki.
Oczyszczanie cery nie powinno być wykonywane jeśli na skórze są stany zapalne.
W kuracji przeciwtrądzikowej istotne jest poprawianie przemiany materii nie tylko w skórze , ale i w całym organizmie. Pomocne mogą okazać się zioła np. herbatka z kopru włoskiego, fiołka trójbarwnego, rumianku czy szałwi.
Powinieneś także pomyśleć o witamin,mikro i makro elementów - w aptekach są preparaty polecane dla osób ze skłonnością do trądziku.
Również aromaterapia może znaleźć swoje zastosowanie w leczeniu: szczególnie polecany jest olejek z drzewa herbacianego,olejek petitgrain, olejek lawendowy, olejek jałowcowy oraz cytrynowy . Olejków nie wolno stosować bezpośrednio na skórę, możesz przygotować roztwór do przemywania twarzy lub do kompresów , można też dodać po jednej kropli do porcji kremu lub maseczki.
Oprócz kosmetyków dostepnych w sklepach możesz spróbować stosować zioła, drożdże ,płatki owsiane:
Kompres z ziół: Zaparzyć skrzyp i krwawnik , ostudzić tak aby napar nie był gorący (powinien jednak być ciepły) zmoczyć gazę ( złożoną kilkakrotnie, z wyciętym otworkiem na nos) nałożyć kompres na twarz, zdjąć po 20 min.
Maseczka dla cery tłustej skłonnej do wyprysków (opis jak kosmetyki dla cery tłustej)
Maseczka z drożdży:
1 łyżkę stołową drożdży rozkruszyć i wymieszać z 2 łyżkami letniego mleka, nałożyć papkę na twarz, po zastygnięciu zmyć maseczkę ciepłą wodą
Maseczka z płatków owsianych:
2 łyżki płatków owsianych zalać 4 łyżkami rozgrzanego mleka, nałożyć papkę na twarz, zmyć po 20 min.Taką papką można także wykonywać peeling.
I jeszcze kilka przykładów maseczek:
Maseczka dla cery tłustej , z rozszerzonymi porami , skłonnej do wyprysków:
Łyżkę zmielonych bratków polnych , łyżkę sproszkowanego skrzypu , łyżeczkę świeżych drożdży , wymieszać z przegotowaną wodą , nałożyć na twarz , przykryć gazą zmoczoną w ciepłej, przegotowanej wodzie, zdjąć maseczkę po 20 min., zmyć twarz tonikiem.
Maseczka ściągająca dla tłustej i mieszanej cery:
Łyżkę zmielonych płatków owsianych, łyżkę sproszkowanego skrzypu, rozetrzeć na papkę z przegotowaną wodą , dodać kilka kropli soku cytrynowego lub soku z żurawin , maseczkę zmyć po 15 min.
Maseczka dla cery tłustej i mieszanej o działaniu wybielającym:
Łyżkę soku z ogórka ( świeżego) wymieszać z małą ilością świeżych drożdży, zmyć po 15 min.

Jeszcze takie pytanie :czy nie zauważyłeś ,że golenie powoduje powstawanie większej ilości wyprysków na policzkach ,brodzie? Jeśli tak to przed goleniem trzeba umyć twarz żelem i zastosować tonik antybakteryjny , dość istotny jest sposób golenia twarzy - nie można zbyt mocno naciągać skóry w czasie golenia i powineneś golić twarz "z włosem" a nie "pod włos" - skóra nie będzie idealnie gładka ale podrażnienie będzie mniejsze. Jeśli masz twardy zarost to do zmiękczania go lepszy będzie krem (i tradycyjny pędzel) niż wszelkie pianki czy żele.

W czasie ćwiczeń pamiętaj aby nie wycierać twarzy ręką.
Najlepsze byłyby chusteczki antybakteryjne (miała je w swojej ofercie firma Florina)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-31, 16:08   #18
2001marek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 16
Re: cera tłusta u faceta

Dziękuje za wszystkie porady
Na pewno skorzystam jednak zależy mi bardzo na podaniu nazw konkretnych preparatów. Szczerze mówiąc nie ma ochoty wędrować po i wyszukiwać czegoś tam z czymś tam proszę się nie gniewać nie mam do tego serca  O wiele łatwiej będzie mi zadzwonić do sklepu z zapytaniem czy dany krem czy maść jest.
Ewentualnie czy ktoś może polecić mi jakiś super sklep gdzie kupić mógłbym wszystko?


Skoro Mela-D i Antyhelios sa zbyt tłuste –co jest faktem- to co konkretnie mogę zastosować?

Oczywiście chodziło o kwasy AFA –czy rzeczywiście nie powodują przebarwiania się skóry latem?

Co do Roaccutane to jakie są Pani doświadczenia ze stosowania tego preparatu – czy gra jest warta świeczki?

Co do mojego twierdzenia ze mam potówki opieram to na spostrzeżeniach kosmetyczek – poza tym to co mam na czole  jest wielkości ziaren piasku –nie są to jakieś wielkie wypryski.
2001marek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 22:42   #19
anqul
Raczkowanie
 
Avatar anqul
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 78
Dot.: Re: cera tłusta u faceta

Bardzo cennych rzeczy się dowiedziałam!! Jesteście moją skarbnicą wiedzy!! Pozdrawiam
anqul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-20, 08:07   #20
dympna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.:Pielęgnacja tłustej cery

Niestety sama taką posiadam i od młodych lat testuję niczym królik doświadczalny wszelkie możliwe kosmetyki, zabiegi i specyfiki typu zioła, witaminy etc. Jeśli ktoś z Was ma ten sam problem pewnie doskonale wie o czym mówię. Po tych wszystkich latach wysnułam następujące wnioski:

1) Najważniejsze jest leczenie cery od wewnątrz – dieta.
Zauważyłam, że jeśli zdrowo się odżywiam po ok. miesiącu moja cera bardzo się poprawia. Nie mam tu na myśli niebezpiecznych diet powodujących tylko szkodę dla organizmu i efekt jo-jo ( np. Kopenhaska). Chodzi o jedzenie mniejszych ilości, o stałych porach, dietę bogatą w duże ilości warzyw i owoców. Starajcie się też ograniczać słodycze – co nie znaczy, że nie można zjeść kilka kostek gorzkiej czekolady, która przecież jest źródłem magnezu. Pijcie też dużo wody mineralnej – najlepiej niegazowanej. Nawadnianie organizmu szczególnie teraz, gdy jest tak ciepło jest bardzo ważne.

2) Nie powinno się używać pudrów.
Sama zawsze jak czytałam tą poradę myślałam – jak inaczej niż pudrem mogę ukryć fatalny stan cery? Proponuję, żeby np. podczas urlopu, czy nawet weekendów zrezygnować z nakładania pudru. To pozwoli na częściową regenerację cery. Jeśli naprawdę nie wyobrażacie sobie pokazania się bez pudru użyjcie tego w kamieniu. Ja akurat używam EVELINE ( cena ok. 15 zł)

Natomiast zimą stosuję tylko podkład REVLON Colorstay do cery tłustej/mieszanej (cena ok. 38 zł)

3) Odpowiednie oczyszczanie i nawilżanie.
Myję twarz co najmniej 2 razy dziennie – używam NIVEA VISAGE CLEAN DEAPER (ok. 10 zł)
Po omyciu nakładam NIVEA MATUJĄCY KREM NAWILŻAJĄCY NA DZIEŃ ( ok. 12 zł)

Raz w tygodniu robię maseczkę algową z glinką ghassoul BIELENDA ( ok. 50 zł za 190 gram, ale jest bardzo wydajna – mam ją już rok)


4) Matowanie
Jeśli macie bardzo tłustą cerę, a idziecie np. na wesele i chcecie, aby wasz puder utrzymał się jak najdłużej możecie spróbować:
DAX Cosmetics BAZA WYGŁADZAJĄCA 3D Silicone(ok. 40zł)
KRYOLAN Anti-Shine Powder - sypki puder ryżowy matujący (cena niestety ok. 60 zł)

Oczywiście każda cera i organizm jest inny, więc kosmetyki, które mi świetnie służą dla innych mogą się okazać beznadziejne... Dlatego musicie testować.

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-11-27 o 12:20 Powód: reklama
dympna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 12:03   #21
MalwinaBorowczyk
Przyczajenie
 
Avatar MalwinaBorowczyk
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: cera tłusta u faceta

ja swojgo mężczyznę wysłałam na mikrodermabrazję z maską, skóra mu się wygładziła, zaskórniki z nosa zniknęly, był tak zadowolony po pierwszym zabiegu, że teraz sam się upomina, żeby go zapisać na zabieg, ach ci mężczyźni
MalwinaBorowczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-27 13:03:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.